انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

One Laptop Per Child - OLPC

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

One Laptop Per Child - OLPC

پستتوسط Parham » 10 ژانویه 2007, 19:38

یکی از اخبار مهمی که در این چند روز از دید همگی اینجا پنهان ماند، اعلام آماده بودن OLPC برای بچه های کشورهای فقیر بود. این پروژه که مدتیست شروع شده، داره به مرحله تکمیل میرسه و هدف اون مهیا کردن لپتاپهای ۱۰۰ دلاری با سیستم عامل مخصوص برای بچه های کشورهای جهان سومه. در مورد این پروژه میتونید بیشتر اینجا بخونید:

http://www.laptop.org

و

http://wiki.laptop.org/go/Home

اما چیز جالبتری که منتشر شد نمونه ای از GUI این سیستم بود که میشه روی ویدئو اینجا دید

http://www.youtube.com/watch?v=DwzCsOFxT-U

و یا حتی دانلود و امتحان کرد

http://olpc.download.redhat.com/olpc/st ... LD/livecd/

شما اگر خواستید حتی میتونید اونرو emulate کنید

http://www.olpcnews.com/software/operat ... _demo.html

البته بنظر من این سیستم حتی با قیمت ۱۰۰ دلار هم برای کودکان کشور ما گرانقیمت هست، ولی امیدوارم این پروژه هر جوری شده راه خودشو به ایران هم پیدا کنه.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط iSam » 10 ژانویه 2007, 23:31

مرسی پرهام که اشاره کردی . من هم در دومین ارسال از بالا در لینک زیر , چند وقت پیش اشاره کردم به برنامه ای در VOA که از آقای محسن معظمی ( معاون ارشد Cisco ) دعوت شده بود و در طول برنامه به این موضوع اشاره و بحث شد که گویا دوستان افتخار دیدنش را ندادند . برای همین برات اینجا میگذارم تا شاید بدت نیاد .
http://irmug.com/portal/index.php?name= ... c&start=90
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Parham » 11 ژانویه 2007, 01:04

مرسی سامان جان. من real player ام مدتیه جنی شده و هر لینکیو میخوام باهش واز کنم دو تا پنجره واز میکنه که یکیش هیچی نداره و اون یکیش یه آقایی رو نشون میده که ۵ دقیقه در مورد یک موضوع مجهول صحبت میکنه.
کسی میدونه چی میتونه شده باشه؟
نماد کاربر
Parham

پستتوسط iSam » 11 ژانویه 2007, 01:14

پرهام جان , فکر کنم با برنامه ی دیگه ای بتونیبازش کنی . من خودم با real player میونم خوب نیست .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Parham » 11 ژانویه 2007, 02:18

با Flip4Mac که نشد. منهم با Windows Media Player میونه ام خوب نیست!
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Parham » 11 ژانویه 2007, 14:32

دوستان
من سعی کردم نسخه دانلود شده این سیستم رو بصورت لایو امتحان کنم ولی نشد.
کسی موفق شده اینکار رو انجام بده؟
نماد کاربر
Parham

پستتوسط iSam » 11 ژانویه 2007, 18:21

پس باید real player ردیف بشه , فعلا بیخیال .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ali.Rastegar » 11 ژانویه 2007, 22:49

شاید با VLC و Mplayer بشه؟
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 12 ژانویه 2007, 02:50

من می‌خواستم این موضوع لپ‌تاپ های مخصوص بچه‌های جهان سوم را همان روز اول خبر دهم ولی گفتم شاید به ایرماگ ربطی نداشته باشد. خوشحالم که پرهام دنبال قضیه را گرفت. با ربط با بی‌ربط، این خبر مهمتر از ان است که نادیده گرفته شود.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Parham » 12 ژانویه 2007, 04:32

در مورد اشکال پخش فایلهای ram - متاسفانه با vlc هم نمیشه.

در مورد olpc - بنظر من این خبر از خبر iPhone که بقول بهنام بیشترش زنگوله و سوتسوتکه هم مهمتره. دوستان هر وقت تونستن این سیستم رو امتحان کنن بمن هم یک ندایی بدن ببینیم چیکار کردن. ممنون.
راستی کل سیستمش فقط ۱۶۰ مگابایته و دانلودش آسون.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Behnam » 12 ژانویه 2007, 10:58

چندین سال است که کانادا یک رادیوی موج کوتاه بی برق و باتری برای مناطق محروم افریقا و دیگر نقاط جهان می‌سازد. آن را «کوک» می‌کنی و برای مدتی کار می‌کند. این لپ‌تاپ هم از همین منطق استفاده کرده است. یک «گلنگدن» در کنار آن دارد که آن را می‌کشی و مقداری برق تولید می‌شود. هارد دیسک ندارد. یک flash memory دارد و یک پورت usb که به هارد دیسک پیرامونی قابل وصل است. i love it!
تنها سؤالی که برای ما مارگزیده‌ها میماند این است که این لپ‌تاپ تا چه اندازه قابلیت تطبیق به زبانهای بومی را دارد. در فقدان این قابلیت، می‌تواند به یک سلاح بر علیه زبان بومی بدل شود.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Parham » 13 ژانویه 2007, 04:58

سامان جان بالاخره تونستم مصاحبه آقای معظمی رو ببینم. راست گفتی خیلی جالب بود. گرچه در مورد olpc زیاد صحبت نکرد، ولی به انگیزه های دیگه این برنامه که زیاد در موردشون بحث نمیشه هم اشاره کرد.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط iSam » 13 ژانویه 2007, 19:02

خوشحال شدم پرهام که تونستی ببینی , کمتر از این صحبتهای بدردبخور پیش میاد . حالا چطور تونستی , با چه برنامه ای ؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط iSam » 13 ژانویه 2007, 19:08

Behnam نوشته است:[نمایش]
چندین سال است که کانادا یک رادیوی موج کوتاه بی برق و باتری برای مناطق محروم افریقا و دیگر نقاط جهان می‌سازد. آن را «کوک» می‌کنی و برای مدتی کار می‌کند. این لپ‌تاپ هم از همین منطق استفاده کرده است. یک «گلنگدن» در کنار آن دارد که آن را می‌کشی و مقداری برق تولید می‌شود. هارد دیسک ندارد. یک flash memory دارد و یک پورت usb که به هارد دیسک پیرامونی قابل وصل است. i love it!

من هم دقیقا یاد دارم 7 یا 8 سال پیش ساعتهایی برای این منظور درست شده بود که بدون نیاز به باتری بوده و مغناطیسی بود و حتی بجای عقربه یه گوی متحرک داشت و درکل خیلی شیک و باحال بود که متاسفانه 2 یا 3 سال پیش دلالان ازش سواستفاده کردند و کردنش جایزه ی بازی ای بنام گلد گست یا گلد کوئیست یا ... درست یادم نیست . امیدوارم این لپ تاپ ها دچار این دلال بازی ها نشن .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Behnam » 13 ژانویه 2007, 19:19

عزیزم ساعتها قرنهاست که بدون باتری کار می‌کنند! سن و سال تو قد نمی‌دهد ولی به آن می‌گویند ساعت مکانیکی! نوع «اتوماتیک» آن هم به کوک کردن نیازی نداشت و خود حرکت دست آن را کوک می‌کرد.
راه انداختن یک ابزار برقی بدون برق چیز دیگری است. آن ساعتهای اتوماتیک خیلی هم لوکس بودند و اصلاً برای بچه های افریقا در نظر گرفته نشده بودند!
نماد کاربر
Behnam

بعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 15 مهمان