انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لئوپارد

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پستتوسط GK » 16 اوت 2006, 00:34

قلم البیان با اندازه ۹۶ 
آیا منظور همین بود؟ علی جان من معنای «کشیده» را نمی فهمم. 
پیوست‌ها
xx.png
xx.png (13.49 KiB) - بازدید 13073 بار
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ali.Samadi » 16 اوت 2006, 00:43

ق جـــــــــــان ایــــــــــــــن یـــــــعنی کشیـــــــده
ولی موتور متن تایگر همنطوری که بالا دیدی درست کار نمیکرد. منظورم نه ی های کلفت نیست بلکه اینکه کشیدهٔ متن در جای درست قرار نمیگیره
میتونی از بخش بزرگتر همان متن تصویری را اینجا بگذاری.
مرسی
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط GK » 16 اوت 2006, 00:59

علی جان
این متن با البیان است، اندازه ۹۶، با litaruge all user 
باور کن که کار کردن با این نسخه بتا آسان نیست. پر است از باگ، کند است، برنامه براحتی باز نمی شود، اغلب cruch دارد.
بهر حال این آخرین تصویر را برات می فرستم و میرم بخوابم. بیشتر از ۳۶ ساعت است بیدارم، خسته مسافرت.  سئوال‌هایت را بکن، فردا جواب می دهم
قربانت
ق 
پیوست‌ها
Picture 7.png
Picture 7.png (52.04 KiB) - بازدید 13042 بار
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Ali.Rastegar » 16 اوت 2006, 01:02

ق.خ جان لطفا در TextEdit برای تایپ ی از Shift+D استفاده کنید، البته اگر از کیبورد ISIRI استفاده می‌کنید. اینجوری ي عربی میشه و البیان نشونش میده.
منظور از کشیده نوع خاصی از Justify است.
درمورد مقایسه‌ی Time Machine با Windows Restore،‌بدون شباهت نیستن اما تکنولوژی اصلی اینه: Volume Shadow Copy یا Previous Versions
اینجا رو ببینید:
http://www.visualwin.com/VSS/Part3.html
از نظر من هیچ ایرادی نداره اپل از ایده‌های خوب دیگران استفاده کنه، اما مجبور نیست دیگران رو به کپی برداری متهم کنه.
من همیشه معتقد بودم اپل نوآوریهای خاصی در سیستم‌عاملهاش داشته که اونها بعدا به استانداردهای سایر سیستم‌عاملها تبدیل شدن. مثل Expose. حالا امیدوارم ویژگیهای مخفی Leopard یه همچین چیزهایی رو داشته باشه.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ali.Rastegar » 16 اوت 2006, 01:06

ق.خ جان، هیچکس قصد اذیت کردن شما را ندارد، ما وقتی از شما درخواست تست داریم منظورمان این است که هروقت فرصت و حوصله داشتید، وگرنه چند روز اینطرف و آنطرف تاثیری در کار ندارد. بنابراین هرموقع خواستید لطفا با ک و ی عربی تست کنید.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ali.Samadi » 16 اوت 2006, 01:06

ق خ جان خسته نباشی و مرسی به نظر میاد که اپل این مشکل بزرگ رو هم حل کرده. یوپپپپپییییییی!!!!!!!
دستت درد نکنه
Ali.Samadi

پستتوسط Behnam » 16 اوت 2006, 01:23

ق جان خواب و استراحت چی‌چیه؟ مسئلهٔ مرگ و زندگی که این حرفها را ندارد!
به هر حال هر وقت از خواب بیدار شدی و صورتت را آب زدی و یک اکسپرس نوش جان کردی، به بخش عربی بی‌بی‌سی سری بزن و متنی را کپی کن و همین آزمایش را با البیان انجام بده که حروف فارسی ناموجود در البیان تمرکز حواس را مخدوش نسازد. سپس همین آزمایش را با دیگر فانتهای عربی اپل (بجز Geeza) انجام بده و در بدر بدنبال این بگرد که مثل نمونه‌ای که علی نشان داده بود، کشیده در جائی روی حرف همسایه افتاده باشد.

آنطور که بویش می‌آید سری جدید ایکس در AAT به کشیده در همترازی نیز مجهز خواهد شد!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط GK » 16 اوت 2006, 12:35

دوستان عزیز
از یک سایت عربی متن گرفتم. آنرا با یک صفحه کلید صد در صد  عربی  ویرایش دادم، با قلم و اندازه و ترکیباتی که علی صمدی می خواست. این هم تصویرش در پائین.
پیوست‌ها
xx.png
xx.png (74.69 KiB) - بازدید 13031 بار
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Ali.Samadi » 16 اوت 2006, 12:49

ق جان، دستت درد نکند.
این واقعا یک خبر بسیار عالیست. چون آزمایش تو نشان میده که اپل مشکل کشیده را حل کرده. البته زیاد طول نکشید. فقط ما لازم بود ۵ سال با طراحان اپل دعوا کنیم تا این مشکل رو حل کنند.
:-))
Ali.Samadi

پستتوسط GK » 16 اوت 2006, 13:01

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
درمورد مقایسه‌ی Time Machine با Windows Restore،‌بدون شباهت نیستن اما تکنولوژی اصلی اینه: Volume Shadow Copy یا Previous Versions

از نظر من هیچ ایرادی نداره اپل از ایده‌های خوب دیگران استفاده کنه، اما مجبور نیست دیگران رو به کپی برداری متهم کنه.
من همیشه معتقد بودم اپل نوآوریهای خاصی در سیستم‌عاملهاش داشته که اونها بعدا به استانداردهای سایر سیستم‌عاملها تبدیل شدن. مثل Expose. حالا امیدوارم ویژگیهای مخفی Leopard یه همچین چیزهایی رو داشته باشه.
موفق باشید

علی جان
در مورد time machine  این درست که تکنیک به کار گرفته شده یکی از موارد بالاست. در ضمن از سالها قبل، در سیستمهای macro informatique مثل as/400 از همین تکنیکها استفاده می شود. ولی به نظر من فرق time machine با برنامه ویندوز فرق زیادی دارد دست کم در چگونگی کاربرد آن. با ویندوز فقط کل سیستم حفظ می شود آنهم فقط در صورت نصب یک برنامه جدید. وقتی برمی گردیم به یک تاریخ قبلی، اغلب برنامه های نصب شده «غیر» قابل استفاده نیستتند و دوباره باید نصب بشوند. با تایم ماشین می شود کل سیستم یا فقط یک پوشه یک فایل یا یک برنامه را انتخاب کرد.
ـ این نسخه بتای ائوپارد در حال حاضر قابل استفاده نیست. برنامه های مخصوص شغلی خودم را هنوز امتحان نکرد هام اما جزو چیزهای عمومی اینها کار نمی کنند :
neooffice alphe 4
usb support خیلی بد و کند
ایمیل وارد می شود ولی خارج نمی شود. مشکل الته ناسازگاری شرکت پردازنده من باید باشد چونکه پورت smtp را نه می شود تغییر داد و نه اصلاح کرد
ـ ظاهر گرافیکی لئوپارد به جز یکی دو استثنای کوچک هیچ فرقی با تایگر ندارد. انتظارات من از اپل مثل شما بیشتر از این حرفها بود. دلم می خواست واقعا یک مدل جدید ارائه بدهد. درحالی که این نسخه از لئوپارد بیشتر یک بروزرسانی تایگر جلوه می کند تا چیز دیگر. حالا منتظر شویم ببینیم آیا آن محتویات مخفی آینده چی هستند.

دوستان اگر پرسشهای دیگری دارند کمی لطفا عجله کنند ! چون باید osx قبلی را دوباره بزنم و کامپیوتر این دوستم را بدهم دستش.
ق.خ 
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Ali.Samadi » 16 اوت 2006, 13:15

ق جان من یک سوال دیگری دارم
و آن اینکه دوباره تکست ادیت را باز کن و یک کلمه تایپ کن. سپس پنجرهٔ قلمها رو باز کن و در آن سعی کن اندازهٔ قلم را بزرگ کنی. ولی لطف کن و برای اینکار صفحه‌ کلید خودت را به فارسی عوض کن و سایز مورد نظر رو با اعداد فارسی تایپ کن ببین قبول میکنه؟
در ضمن اپل صد در صد در جلوهٔ سیستم تغییراتی انجام خواهد داد ولی آنها را هنوز وارد نکرده تا فاش نشوند
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ali.Samadi در 16 اوت 2006, 13:38.
Ali.Samadi

پستتوسط GK » 16 اوت 2006, 13:19

علی صمدی عزیز
ممکنه یک لطفی در حق من بکنی؟ برو روی سایت skype. نسخه بتای ۱.۵ را دنلود کن و آنرا توسط یاهو مسنجر و یا aim برام بفرست تا امتحانش کنم. من نمی تونم دانلود کنم. زر میزنه که osx ندارم !!!!
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Ali.Samadi » 16 اوت 2006, 13:23

ok
آدرست چی هست؟
MacBookPro 15inch/ 2.66/ 4GB Ram
PearC/ i7 4x3,06/ 6GB Ram/ 6TB HD :-)
Ali.Samadi