انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چند خبر نامربوط

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

Re: چند خبر نامربوط

پستتوسط javadkh65 » 23 اکتبر 2010, 12:12

صبا سلام

خيلي وقت بود نبودي دلتنگت بوديم!

والا PPC اينقدرها هم کند نيست البته قويترين اون iMac G4 ها 1250 مگاهرتز CPU داره و سيستم بسيار قديمي ايه اما احتمالا شما يکبار Mac OS X اش رو عوض کني درست ميشه

با اين هم مي توني عليرغم اينکه اپل ميگه روش Leopard نصب نميشه Leopard رو روش نصب کني

http://www.macupdate.com/info.php/id/26 ... pardassist
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط javadkh65 در 23 اکتبر 2010, 19:10.
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط saba » 23 اکتبر 2010, 17:37

جواد عزیز

سلام بر تو و ممنون از اظهار لطفت. راست میگی ،مدت بسیاری که نیومدم داخل ایرماگ ،اما همیشه از پشت پنجره شاهد اتفاقاتی که توی ایرماگ میفته هستم.گفتگو هارو بهر حال دنبال میکنم .

جواد جان ،من هم خواستم که leopard رو روش نصب کنم که بهم خطا داد،البته از روش پیشنهادی تو اصلا اگاهی نداشتم ،حالا اونو ازمایش میکنم ،تا ببینم چطور میشه.

اما چیزی که مسلمه اینه که حتی یه سیستم قدیمی با یک cpu ضعیف نیز ،قاعد تن نباید هر بار و برای انجام هر چیزی اینقدر جون آدمو بگیره.من هیچوقت قبل از تایگر و غیر از مکبوک با مک کار نکرده ام و نمیدونم که آیا این واکنش توی نهاد این جونورای ما قبل تاریخه یا اینکه این مادیان نا اهل منه که داره جفتک میندازه، بهر حال شاید در این راستا ،ابتدا بهتر باشه که همون leopard رو بذارم روش تا ببینم چه تغییری میکنه.
MACBOOK AIR 2.13 GHZ CORE 2 DUO
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پست‌ها : 133

پستتوسط Ilia » 23 اکتبر 2010, 18:19

صبا جان،

من حدس میزنم که رمش بسیار کم باشد.

این مدل آیمک G4 سرعتش از ۷۰۰ شروع میشود تا ۱،۲۵ که آن است که من دارم. با System Profiler چک کن که چقدر رم دارد و سرعتش چیست. آنکه من دارم 1.25 GHz است.

علاوه بر سرعت پراسسور، مقدار رمش هم خیلی مهم است. جالب است که بدانی که این مدل آیمک دو جا برای رم دارد که یکی‌اش بسیار در دسترس است و راحت میشود عوضش کرد اما برای دسترسی به دومی، باید دستگاه را کلا باز کرد. این دو قطعه رم شمایلشان هم با هم فرق میکند. آن که در دسترس است کوچک است و شبیه مموری لپتاپها میماند و آنکه داخل دستگاه است بزرگ است اما جدای شکل ظاهری، مشخصات آنها یکیست.

شما بایستی ببینی که آیا ارزشش را دارد که رمش را زیاد کنی یا نه. اما بهر حال احتمالا با افزایش مقدار رم و احتمالا عوض کردن هاردش خیلی بهتر خواهد شد. اگر زیر ۱ گیگاهرتز بود، احتمالا زیاد ارزشش را ندارد که خرجش کنی مگر آنکه رمش را هم ارزان پیدا کنی.

برای اینستال لئوپارد، این حداقل نیاز آن است:
Mac OS X v10.5 Leopard requires:
A Mac computer with an Intel, PowerPC G5, or Power PC G4 (867 MHz or faster) processor
512 MB memory or more
9 GB of available disk space or more

اگر اینستال نشد، احتمالا یا رم کافی نداری، یا سرعتش زیر ۸۶۷ است.

موفق باشی،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط saba » 23 اکتبر 2010, 19:07

ایلیا جان سلام

برای آگاهی از مشخصات و رم و هارد دیسک ،باید تا دوشنبه صبر کنم .ایکاش با خودم آورده بودمش خونه تا دستکم میتونستم این دو روز آخر هفته با همیاری شما عزیزان روش کار کنم .

امیدوارم گمان تو درست باشه و با بهبود رم یا هارد دیسک ،درست بشه . نتیجه کار رو بهتون خواهم گفت.

از جواد و تو سپاسگزارم.
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پستتوسط saba » 26 اکتبر 2010, 21:59

دوستان سلام

خب،امروز فرصتی دست داد و تونستم روی imac کار کنم .گمان ایلیا درست بود و رم کامپیوتر فقط ۲۵۶ بود ،که با یه مموری ۱ گیگ عوضش کردم که بلافاصله تونستم بهبودش رو ببینم .
همانطور که ایلیا گفته بود برای رسیدن به رم باید دل و روده شو باز میکردم ،که کردم و انجام شد.

در رابطه با نصب لئوپارد اما ،هنوز مشکل دارم جواد جان .با اینکه کامپیوتر نشون میده که حداقل نیازهارو برآورده میکنه(رم ۱ گیگ و cpu 1000 mhz ) با اینحال نصب نمیشه، نمیدونم که آیا کسی اینکارو انجام داده ،تا اگر لازمه که قلق خاصی رو انجام بدم ،به من هم بگه لطفا.
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پستتوسط Ilia » 28 اکتبر 2010, 06:40

صبا جان، از دیسکت مطمئنی؟

هاردت را فرمت کن و clean install کن.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط saba » 28 اکتبر 2010, 23:04

ایلیا جان سلام

نمیدونم چرا بهم اجازه اینکارو نمیده.برای فرمت کردن هیچ راهی برام نمیذاره ،وقتی هارد دیسک رو انتخاب میکنم ،بقیه چیزها grayed out هستند و هیچ کاری نمیشه کرد
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پستتوسط Ilia » 28 اکتبر 2010, 23:24

صبا جان،

DVD را بینداز توی کامپیوتر و C را فشار بده. قبل از اینکه بخواهد اینستال کند برو از منوی مربوطه Disk Utility را اجرا کن و از آنجا فرمتش کن. بعد از آن برنامه خارج بشو و اینستال را ادامه بده.

فقط مطمئن باش که دیسکت اینستالر کامل و سالم لئوپارد باشد. البته میدانی که اسنولئوپارد اصلا روی غیر از اینتل اینستال نمیشود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط saba » 31 اکتبر 2010, 02:01

ایلیا جان سلام

ازسه روز پیش که راهنمائی شما رو دیدم ،دارم سعی میکنم که لئوپارد رو بهمان ترتیبی که گفتی بذارم روی این imac لعنتی ،اما نشد که نشد .

اول ،dvd رو گذاشتم توی کامپیوتر و مطابق دستورالعمل تو فرمتش کردم ،تایگر از روش برداشته شد و آماده شد برای clean install ,کمی پیش رفت و نشون داد که از کار نصب یک ساعت و چهل و چهار دقیقه دیگر باقیمانده که دیگه بعد از اون پیشرفتی مشاهده نشد و یکهو خطا داد و گفت که عمل نصب نا موفق بوده.

dvd لئوپارد دیگری دارم که دارم متعلق به یک mac mini هست که کاملا نو هست و تا الان هرگز ازش استفاده نکرده بودم ، اینبار تصمیم گرفتم که از او استفاده کنم .بازهم بر مبنای همان روش کار نصب رو خواستم انجام بدم که پیامی دریافت کردم که این operating system رو نمیتونم رو این کامپیوتر بذارم .دوتا dvd لئوپارد دوتا نتیجه منفی داشتند اما کاملا متفاوت.

یه مقداری رو گوگل تحقیق کردم و دیدم که این سیستم من شرائط لازم برای نصب لئوپارد رو کاملا داراست ،حالا چرا اجازه انجام این کارو بمن نمیده ،من هیچ راهی به کوره دهی نمی برم

اگر شما و دیگر دوستان راهکار دیگری سراغ میکنید ،لطفا بگید تا انجام بدم . نه اینکه واقعا بهش احتیاج داشته باشتم ، نه ، دیگه الان موضوع لج و لجبازی شده و میخوام روشو کم کنم .
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پستتوسط Pooria Azimi » 31 اکتبر 2010, 02:34

تا جایی که اطلاع دارم، دی‌وی‌دی نصب OS X که همراه یک محصول اپل می‌آد، فقط روی همون خانواده از محصولات قابل نصبه. مثلاً دی‌وی‌دی نصب مک‌بوک‌پروی ۱۳ اینچی (که درون جعبهٔ اون گذاشته شده)، روی آی‌مک یا مک‌مینی یا مک‌بوک‌پرو ۱۵ اینچ قابل نصب نیست. دلیل ایراد گرفتنش در مورد دی‌وی‌دی دوم شما هم همینه و باید یک نسخهٔ Retail از لپرد یا اسنولپرد رو تهیه بکنید (۴۹ دلاری اگر اشتباه نکنم).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط saba » 31 اکتبر 2010, 07:36

تصادفن دی وی دی اول که بهم تا الان خیلی دردسر داده و هر بار نشون داده که میخواد نصب بشه و بعد درجا منجمد شده و خطای نصب داده ،از همون نوع فروش همگانی (retail ) است .
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

حراج اپل ۱

پستتوسط Ilia » 12 نوامبر 2010, 06:31

تصویر

حراجی معروف کریستی در لندن اولین کامپیوتر ساخت اپل را برای حراج عرضه کرده است:
http://www.christies.com/features/apple ... 089-1.aspx

تصویر

از این مدل کامپیوتر که در سال ۱۹۷۶ دویست عدد از آن تولید شده است حدود ۵۰ تا بیشتر باقی نمانده است. من جای استیو جابز یا استیو وازنیک بودم میرفتم برای خریدش! قیمت این کامپیوتر که هشت K حافظه داشته در موقع فروش 666.66 دلار بوده است.

قیمت پایه صد و پنجاه هزار پوند است و حراج روز ۲۳ نوامبر خواهد بود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 12 نوامبر 2010, 15:00

بعد از اون که کتاب iWoz، نوشتهٔ حضرت وازنیاک رو خونده‌ام (یا در حقیقت، شنیده‌ام)، واقعاً به‌نظرم ۲۴۲٫۰۰۰ دلار برای این شاهکار، رقم ناچیزیه... جداً از شاهکار هم بالاتره...

شاید این تنها کامپیوتر عتیقه‌ای باشه (یا کلاً جنس عتیقه) که دوست دارم روزی داشته‌باشمش و از زوایای مختلف بررسی‌ش بکنم و بیش‌تر مجذوب نبوغ استیو وازنیاک بشم...
بعضی وقت‌ها با خودم فکر می‌کنم اگر استیو وازنیاک کمی کمتر خجالتی بود، دنیا چند سال زودتر با PC آشنا می‌شد و ما، سال ۲۰۰۸ جایی بودیم که الآن هستیم...

برای این که متوجه بشید چرا کسی ممکنه برای این بُرد زشت و اون تیکه چوب نخراشیده همچین پولی بده، حتماً پیشنهاد می‌کنم کتاب iWoz رو بخونید (یا بشنوید). در کنار The Second Coming of Steve Jobs از بهترین کتاب‌هایی هستند که در مورد اپل و تاریخچهٔ اون نوشته شده‌اند.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 25 نوامبر 2010, 00:59

این اپل ۱ نازنین به قیمت ۲۱۳٫۶۰۰ دلار، به خریداری ناشناس فروخته شد :-)

http://www.cultofmac.com/apple-1-sells- ... tion/70683
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Behnam » 25 نوامبر 2010, 04:00

آنقدرها هم ناشناس نیست. گویا یک کلکسیونر ایتالیایی است.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان