انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Parallels

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

Parallels

پستتوسط Parham » 18 ژوئیه 2006, 17:44

نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط GK » 18 ژوئیه 2006, 18:40

پرهام
به نظر من این خبر کمی «ناخوش» است، معناش این است که اپل در نسخه‌ی لئوپار نه parallels و نه VT دیگری شبیه ااین را جا نخواهد داد !
نمی‌دانم نظر تو چیست؟
ق.خ
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Parham » 18 ژوئیه 2006, 19:27

GK،
بنظر من منظور این خبر این نیست که اپل این نرم افزارهارا در نسخه بعدی OS X جا خواهد داد یا نه. فکر میکنم استفاده از آنها کماکان امکنپذیر خواهد بود.
چیزی که من هنوز از آن متعجب هستم لزوم این نوع نرم افزار است. سالها پیش یکبار Virtual PC را بصورت امتحانی بروی مکم نصب کردم و تنها استفاده ای که از آن داشتم باز کردن فایلهای exe بود که دوستان گهگاه برای خوشمزگی برایم می فرستادند!
به عبارت دیگر کسی که مک دارد دیگر ویندوز لازم ندارد (مگر اینکه سرش درد کند)!
الآن هم یک لپتاپ دارم که بروی آن ویندوز و لینوکس نصب کرده ام و فقط گاهی از آن برای وررفتن با لینوکس استفاده می کنم.
امیدوارم این پاسخ به سوال مطرح شده بود.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط GK » 18 ژوئیه 2006, 19:55

با سلام
امکان استفاده این نرم‌افزارها در نسخه بعدی OSX اجتناب‌ناپذیر است. درواقع هدف اپل از مهاجرت به اینتل همین بود. برای لزومت آن‌ها، می دانی پرهام، شرکت‌هایی هستند که مجبورند همزمان با دو سیستم ویندوز و مک کار کنند. برای ضرورت شغلی، من قبلا مجبور بودم یک پی سی جداگانه داشته و از طریق شبکه‌سازی بین دو سیستم عمل کنم. این روزها دیگر ویندوز را داخل مک دارم و انتقال و رد و بدل داده ها به سادگی و سرعت زیاد انجام می گیرند. درضمن دیگر پی سی تبدیل به ویروس‌خانه نمی شود !
شاد و سرخوش باش
ق.خ
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Parham » 18 ژوئیه 2006, 20:10

[نمایش]
، شرکت‌هایی هستند که مجبورند همزمان با دو سیستم کار کنند

البته این حرف کاملآ درست است، فقط نیاز من تابحال آنرا ایجاب نکرده.
اجازه بدید سوال کنم چه نرم افزارهایی هستند که این تسهیل رو برای شما جذاب میکنند؟
نماد کاربر
Parham

پستتوسط GK » 18 ژوئیه 2006, 20:30

نمی دانم آیا دقیقا سئوال آخری شما را متوجه شدم یا نه؟ به هر حال، منظور من این بود که یک کاربر مک که نیاز دارد با ویندوز و ابزارهای آن کار کند، بهتر است که این محیط کار ویندوزی را بیاورد در داخل مک خود. نتیجه و حاصل عمل هم سریعتر خواهد بود و هم امن‌تر. این صورت قضیه در حال حاضر با نرم افزارهایی چون parallels و BootCamp انجام می شود. و در آینده ی نزدیک CrossOver نیز به جمع خواهد پیوست.
ق.خ
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Parham » 18 ژوئیه 2006, 21:34

نه، منظور من این بود که از چه نرم افزارهایی استفاده میکنید که فقط روی ویندوز اجرا میشوند؟
نماد کاربر
Parham

پستتوسط GK » 18 ژوئیه 2006, 22:29

Parham نوشته است:[نمایش]
نه، منظور من این بود که از چه نرم افزارهایی استفاده میکنید که فقط روی ویندوز اجرا میشوند؟

اوه ! تعدادشان زیاد نیست اما حیاتی برای من. از جمله :
- Visual Basic
- Visual RPG / AS 400
- ILE

درضمن برای یک امر دیگری، من با متون طولانی فارسی کار می کنم که در آن صفحه‌بندی دقیق، همترازی متن، عبارات نوشته در «بولد» و ایتالیک و غیره، و خصوصا یادداشت‌های حاشیه‌ای صفحه ( commentaires) بین من و دیگران در ایران، صد در صد ویندوز کار، باید دقیقا و بدون هیچ ایراد ویرگولی رعایت شوند. تا چند وقتی قبل، مجبور بودم با مایکروسافت آفیس کار کنم ولی جدیدا NeoOffice انتظاراتم را برآورد می کند.
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Ali.Rastegar » 21 ژوئیه 2006, 19:31

اپل پیش از این هم تبلیغ Parallels را کرده بود. هم در سایتش هم در تبلیغات Get a Mac که اخیرا در زیر یکی از تبلیغها به جای نوشتن عبارت «باید Windows XP جداگانه خریداری شود»، عبارت «باید Windows XP و Parallels خریداری شود» می‌نویسد.
اما هنوز نمی‌توان مطمئن بود که اپل با Leopard همه را شگفتزده نکند! از طرفی حالا که VirtualPC برای ویندوز رایگان شده است مشخص نیست بر سر نسخه‌ی مک آن چه بلایی بیاید!
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 19 مهمان