انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۷ اپل

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پاسخ: کنفرانس ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۷ اپل

پستتوسط Ilia » 13 سپتامبر 2017, 19:03

Amir_S نوشته است:[نمایش]
:lol: )): :satisfied:
به آن شوری هم که نه! ولی اگر قرار باشد همیشه در قاب بماند، دیگر چه فرقی میکنم که طراحی‌اش چطور باشد، یا رنگش چه باشد؟

راستش قابی که من برای آیفونم گرفتم و میگیرم، اینقدر کیپ است که در آوردن و گذاشتنش به این راحتی‌ها نیست. بنابر این راستش برای من همانطور که گفتی اصلا فرقی نمیکند.

فکر کنم آیفون من به مال تو حسودیش نشه خوبه:
…مرد همسایه رو ببین، تو اصلا به من توجهی نمیکنی، فقط منو برای ظرف شستن و خونه‌تکونی میخوای!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AliGhz » 13 سپتامبر 2017, 19:55

من همیشه قاب شفاف می گیرم که بدن آیفون از آن پیدا باشد :) البته آیفون 4 ای که داشتم بعد از مدتی دیگر آن را بدون قاب استفاده می کردم. الان که 6S Plus دارم فعلا داخل قاب نرم شفاف است و اگر به موقع ارتقایش بدهم، همچنان داخل قاب خواهد ماند! خیلی اهل اینکه آیفون را از قاب دربیاورم و با آن ور بروم، نیستم. ولی اگر دلم می آمد آیفون را بدون قاب استفاده کنم، حتما این کار را می کردم. آخر اینقدر ظریف است که آدم دلش نمی آید همینطور لخت و عور این طرف و آن طرف بگذاردش!

پ.ن.:
1. اما هرگز از محافظ های نمایشگر (که در ایران به آنها برچسب می گفتند) استفاده نمی کنم. نه برای آیفون و نه آیپد.
2. امیر جان متنی که نوشتی خیلی provocative بود!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AliGhz » 13 سپتامبر 2017, 20:08

در خصوص تصمیمات اپل، فکر کنم ما گاهی از یاد می بریم که اپل، یک شرکت تجاری است نه یک بنیاد خیریه. البته نقد همیشه خوب است، اما من گاهی خشم می بینیم که اصلا خوب نیست.

ما انتظار داریم اپل ما را «خوشحال» کند، که انتظار درستی نیست (بماند که خوشحالی هم برای هر کسی تعریف خودش را دارد). اپل وظیفه اش تولید محصولات و ارایه خدماتی است که لازم است درست کار کنند. که تازه آن هم توقع زیادی است و ممکن است فیس آیدی روی صحنه موقع لانچ هم درست کار نکند.

اگر توقع ما از اپل معقول باشد، آن وقت خیلی خودمان را اذیت نمی کنیم. نهایتا محاسبه می کنیم که استفاده از اپل به نفع ما نیست و از یک وسیله/خدمت جایگزین استفاده می کنیم.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 14 سپتامبر 2017, 00:22

دیوید پوگ می نویسد که فیس آیدی برای تشخیص چهره فدریگی (در کنفرانس اپل و زمانی که او ابتدا یک آیفون X را دست گرفت که ظاهرا فیس آیدی اش کار نکرد، و سپس مجبور شد با یک آیفون X دیگر دمو را پیش ببرد) مشکلی نداشته و اشکال، ناشی از ریستارت شدن آیفون بوده است:

https://finance.yahoo.com/news/really-h ... ml?src=rss
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 14 سپتامبر 2017, 00:27

آن فضای خالی یا notch بالای آیفون X هم داستانی شده است:

https://twitter.com/vojtastavik/status/ ... 7983449088

https://twitter.com/hashtag/embracethenotch?src=hash
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 14 سپتامبر 2017, 00:55

DJmof2BVwAEHX7d.jpg
DJmof2BVwAEHX7d.jpg (7.27 KiB) - بازدید 16282 بار

جدا از آیرونی موجود در این جمله (Pay with your face)، پرداخت با اپل پی و تایید آن با نشان دادن صورت به آیفون (که کمی خم شدن سر به جلو/پایین را به همراه خواهد داشت)، افراد را به حرکت های کم و بیش مسخره ای در برابر صندوق های پرداخت و دستگاه های پوز وا خواهد داشت: یک جور تعظیم نیمه نصفه در برابر دستگاه دریافت پول.

البته در عمل باید دید، اما حالت فعلی اپل پی و تایید با اثر انگشت، خیلی معقول تر و باحال تر است.

---

دیروز که کنفرانس اپل را تماشا می کردم، کل توضیحات این بخش فیس آیدی بیشتر مرا یاد آینه جادو می انداخت... کلا تکنولوژی دارد به چیز خطرناکی تبدیل می شود. خطرناکی اش این است که در عین حال، خیلی خوشایند هم به نظر می رسد. اما سرعت رشد آن، از قدرت تطابق آدمی با تکنولوژی فراتر رفته است. در این زمینه، خواندن این کتاب را پیشنهاد می کنم. توضیح می دهد که چطور از سال 2007 دنیا به شکل عجیبی عوض شده است:

https://www.amazon.ca/Thank-You-Being-L ... 8&qid=&sr=
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 14 سپتامبر 2017, 01:08

در مورد اپل پی، فکر می‌کنم که اول باید جلوی صورت بگیری و بعد که آن دایره چرخان آمد، آن را روی دستگاه پوز بگذاری.
راستی من به این نتیجه رسیده‌ام که برآمدگی دوربین در آیفون ۱۰ خطای دید است.
در واقع فکر می‌کنم دوربین از بدنه زیرین بیرون زده، ولی برامدگی آن با ضخامت شیشه جبران شده و درنتیجه عملا پشت آن صاف است!
در این مورد یک (و تنها یک) تصویر هم در سایت اپل هست که آن را از کنار نشان می‌دهد ‌ صاف است!
کسی مطلبی در این مورد دیده یا خوانده؟
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ilia » 14 سپتامبر 2017, 02:44

پیوست‌ها
IMG_0049.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط amirazizi » 14 سپتامبر 2017, 03:38

iSam نوشته است:[نمایش]
من داشتم یک آیمک جدید میخریدم، اما الآن بیشتر فکرم را شاید مهاجرت از اپل به خود اختصاص دهد. ضمنا قیمت ها کلا افتضاح بالاست.

نقدهای خیلی زیادی به اپل وارده و به عنوان کسی که از سال ۱۹۹۸ تا الان از مک استفاده میکنه می تونم بگم اپل مسیر جالبی رو دنبال نمیکنه. شاید این متن یک مقدار طولانی باشه ولی چند تا مورده که هم خوبی ها و نارضایتی ها رو با هم بگم. این موضوع فقط محدود به نوآوری نمیشه و جنبه های دیگری هم داره.

Form VS Function
توی طراحی صنعتی تعادلی باید بین form VS Function وجود داشته باشه تا زمانی که استیوجابز زنده بود این تعادل عالی بود اما از زمانی که جانی ایو مدیریت اجرایی رو در دست گرفته که یک designer مطلق هست و نه کسی که کار حرفه ای کاربرهای حرفه ای رو درک کنه محصولات اپل زیباتر شدند اما کارایی شون رو از دست دادن بهترین مثال اش MacPro بود، طراحی زیبا اما بدون کارایی، هر کاربر حرفه ای و Pro نیاز به اضافه کردن چیزهای مختلفی از هارد داخلی تا کارتها متفاوت گرفته تا... به سیستم داره مثل مدلهای قبلی G5 و MacPro.اما macpro جدید یک سیستم کاملا بسته بود که امکان هیچ expansion رو به کابر نمی داد. این یک اتفاق مضحک بود، اتفاق خنده دار بعدی که در حد یک اشتباه بچه گانه بود حذف تمام پورت ها از رو MacBook Pro ها و مجبور کردن کاربر به خرید ده جور تبدیل بود، شما ایفون اپل رو نمی تونستید به مک بوک پرو اپل وصل کنید! این جدی ابله هانست. اپل همیشه پورت های جدید به دنیا معرفی کرده از firewire گرفته تا thunderbolt ولی همیشه پورتهای قبلی رو نگه میداشت و یک پورت جدید اضافه می کرد، یک پورت جدید!‌ نه اینکه تمام پورت های قبلی رو حذف کنه و شما رو محدود کنه به یک پورتی که هنوز سالها کار داره تا استاندارد بشه .

اگر استیو جابز زنده بود احتمالا طبق سنت ایشون پورت USB-C اضافه میشد ولی تمام پورتها حذف نمی شدند! این شاهکارهای جانی ایو که همه چیز رو فدای زیبایی و دیزان میکنه بدون اینکه کاربر Pro رو در نظر بگیره. اسم Pro برای این محصولات بیشتر به یک جک بی مزه شباهت داره چون به سیستم هر ادم حرفه ای ده تا چیز مختلف وصله.

ورود Tim Cook به سیاست و یک تغییر رویه بسیار زننده
استیو جابز حتی دموکرات ها رو هم به اندازه کافی خوب نمی دونست و از جمهوری خواه ها که متنفر بود اما در مقابل اون Tim Cook یک سری کارهایی داره انجام می ده که برای اپل شرم اوره، جدی شرم اوره، از حمایت عجیب و غریب و جلسه های متوالی با ترامپ گرفته تا تحریم خودجوش ایران برای خودشیرینی ( بقیه کمپانی های ای تی انجام ندادند) تا حمایت مستقیم از کمپین Paul Ryan سخنگوی مجلس کنگره که یکی از نماینده های جمهوری خواه هاست که برای پول و قدرت هر کاری می کنه.
https://www.theverge.com/2016/6/20/1198 ... fundraiser
من فکر نمی کنم استیو جابز هیچوقت برای حمایت از ترامپ تو تگزاس یک کارخانه الکی اپل میزد که فقط ترامپ بتونه پز بده که اپل رو تونسته به امریکا برگردونه و حالا اپل در امریکا تولید میشه در حالی که هر دوشون می دونند این حرف دروغه و فقط شاید یک بخش خیلی کوچکی از کار تو تگزاس انجام بشه و بیشتر کار در همون چین انجام خواهد شد. این خودشیرینی های عجیب و غریب Tim Cook برای ترامپ و جمهوری خواه ها چندش اوره و مو به تن ادم سیخ میشه.
کسی که ادعای حمایت از اقلیت ها رو داره و پرچم رنگین کمان از ساختمان اپل اویزون می کنه و مثلا شعارش diversity and inclusion هستش ولی وقتی پاش میافته یک کشور رو خودسر تحریم میکنه و inclusion رو کاملا فراموش میکنه. این رفتار متاقض و شعار تو خالی دادن و در عمل کار دیگری انجام دادن باعث میشه ادم هر روز بیشتر جای خالی استیو جابز رو احساس کنه و بیشتر حس کنه که این صندلی برای Tim Cook خیلی بزرگه، راه بالا بردن سود و سهام اپل خلاقیته نه لیسیدن کاسه جمهوری خواه ها.

این رفتار کوک برای من هیچ توجیهی نداره، جنبه انسانی و اخلاقی اش که برای گرفتن Tax break و یک سری امتیازت دیگه از جمهوری خواه ها هر کاری انجام میده به کنار اصلا توجیه اقتصادی هم نداره، بیشتر خریداران Apple شهرنشینان Liberal هستند که عموما از جمهوری خواه ها متنفرند چرا داره اینقدر تلاش میکنه که این گروه رو برنجونه من نمی فهمم. اگر مشاوران تبلیغاتی سامسونگ (شرکت cheil.com که من با نارضایتی چند بار باهاشون کارکردم) یک کمی باهوش تر بودند شاید فقط همین کارهای Cook رو زیر ذره بین میزاشتند و شدیدا روش مانور میدادند، این می تونست بزرگترین ضربه رو به برند اپل بزنه و متاسفانه این موضوع رو تیم کوک اصلا نمی فهمه.

خرید دیزنی تزریق خونی جدید در رگهای اپل
اگر اپل و دیزنی یکی بشن که احتمالش خیلی زیاده بزرگترین و قوی ترین media company جهان رو درست میکنند. الان اپل یک میلیارد مصرف کننده رسانه داره و به نوعی یک میلیارد تلویزیون کوچک در غالب ایفون دست مردم داده که محتوی برای پخش روی اونا نداره علتی هم که سراغ تولید سریال و محتوی اومده همینه و سریال مضحکی مثل planet of apps هم در راستای همین سیاسته، اما تجربه و دانش تولید محصولات رسانه ای رو ندارند و شاهکارهایی مثل planet of apps تولید میکنند، اگر با دیزنی یکی بشن این خرید ۲۳۷ میلیارد دلاری یک توانایی جدید و عجیب به اپل میده که واقعا به یک media company مخوف تبدیلش می کنه.

رها کردن بازار حرفه ای ها و رفتن به دنبال teenager ها
بدون شک سیاست اپل دیگه راضی کردن کاربران حرفه ای نیست و تمام تمرکزشون خوشحال کردن بچه های دبیرستانی و دانشگاهی هاست، نمی دونم تو کشورهای اروپایی این چه قدر مرسومه ولی بیشتر بچه های امریکایی که من دیدم با هم facetime میکنند و تلفنی حرف نمی زنند اولین دفعات برای من عجیب بود ولی بعد که از یکی شون پرسیدم گفت خوب نمی شه که صورت طرف رو نبینی، وقتی باهاش حرف میزنی باید تو چشمش نگاه کنی، اونجا بود که متوجه شدم اپل چه قدر خوب توی این گروه سنی نفوذ کرده و حتی تغییر رفتار بنیادی به وجود اورده. امروز که اون poop سخنگو رو تو ویدیو اپل دیدم که معمولا به پرستیژی بودن مشهوره اول جا خوردم ولی بعدش متوجه شدم که دقیقا گروه مخاطب این محصول همون teenager هایی هستند که facetime می کنند. شاید فقط اگر این جمله رو بعدش میگفتند تکمیل میشد
Now you can literally talk shit

فاینال کات و یک انقلاب در تدوین و post production workflow
برای من مهمترین دلیل استفاده از مک به غیر از سیستم عامل عالی و بی دردسرش نرم افزار فاینال کات ایکس هستش، استیوجابز با جسارت مثال زدنی و عجیبی به رندی یوبیلوس امکان این رو داد که کلا از اول یک نرم افزار تدوین به دنیا معرفی کنند که با قبلی خیلی فرق داره و با ۲.۳ میلیون کاربر که نرم افزار رو خردیدند در مقابل نیم میلیون کاربر پریمیر جوابشون رو گرفتند.
اما متاسفانه دیگه خبری از اینگونه جسارت ها نیست و جای استیوجابز باهوش و شجاع رو تیم کوک بزدل، ترسو و محافظه کار گرفته.

حرف آخر
در نهایت می تونم بگم که من کاربر مک هستم و خواهم بود چون امنیت و درست کار کردن سیستم ام رو به هزینه ای که می پردازم ترجیح می دم ولی واقعا اینه که نمی دونم اپل تا کجا می تونه کاربران وفاداری مثل من رو راضی نگه داره و همونطور که سام گفت جای خالی استیو جابز به شدت احساس میشه.
آخرین ویرایش توسط amirazizi on 14 سپتامبر 2017, 20:39, ویرایش شده در 2.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط AliGhz » 14 سپتامبر 2017, 04:19

امیر آقای عزیزی، پست شما واقعاً یک تشکر ویژه لازم دارد. نقد جانانه‌ای بود. دم شما گرم!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط amirazizi » 14 سپتامبر 2017, 16:15

AliGhz نوشته است:[نمایش]
امیر آقای عزیزی، پست شما واقعاً یک تشکر ویژه لازم دارد. نقد جانانه‌ای بود. دم شما گرم!

ممنونم علی جان. راستش یک کمی شبیه rant شد ولی موارد زیادی تو این چند سال دیده بودم که با هم گفتم :)
amirazizi

پستتوسط Ilia » 14 سپتامبر 2017, 21:49

IMG_0050.jpg

چند سال پیش که اپل مکعب شیشه‌ای فروشگاهش را در نیویورک ساخته بود، جماعتی ابله گفتند که این توهین به کعبه است: حالا هم نوبت فیس‌آیدی شده:

به نقل از دویچه‌وله:

سیستم شناشایی چهره اپل اعتراض برخی از شهروندان عربستان سعودی را در پی داشته‌ است. این کاربران با هشتگ "جنگ اپل با روبنده"، به "اجبار" زنان برای نشان دادن صورت‌شان برای بازکردن گوشی جدید اعتراض کرده‌اند.

رونمایی از آیفون ایکس، گوشی جدید اپل‌، نارضایتی برخی از شهروندان عربستان سعودی را در پی داشته است. آیفون ایکس برای ورود کاربر به گوشی، مجهز به سیستم شناسایی چهره (Face ID) است. یعنی با شناسایی چهره‌ مالک گوشی می‌تواند قفل ورود به گوشی را باز کند.

اپل ادعا می‌کند که شناسایی چهره امن‌تر و دقیق‌تر از اثر انگشت است که هم‌اینک در محصولات اپل استفاده می‌شود.

برخی کاربران عرب اما می‌گویند به این ترتیب زنانی که روبنده می‌پوشند برای باز کردن قفل گوشی باید صورت خود را نمایان کنند. این کاربران اپل را متهم کرده‌اند که با این تغییر جدید در پی دشمنی با روبنده است.

کاربران طرفدار روبنده با استفاده از هشتگ جنگ اپل با روبنده (#ابل_تحارب_النقاب) به این امکان جدید اعتراض کردند.

اما استفاده از این هشتگ مختص معترضان نیست. بسیاری از کاربران با زبان طنز به اعتراض وکنش نشان داده‌اند. کاربری نوشته است: «زنان پرهیزگار از سامسونگ استفاده می‌کنند.»

کاربران دیگری نیز یادآوری کرده‌اند که استفاده از سیستم شناسایی چهره الزامی نیست و می‌توان از دیگر راه‌ها نیز قفل آیفون را باز کرد.

http://p.dw.com/p/2jzzw
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط rezag5 » 16 سپتامبر 2017, 12:08

دوستان من یک پُست میگذارم که همه ی حرفهام رو گفته باشم

ایلیا جان گفتی به فکر یک سیستم جدید هستی , از آنجا که در کار گرافیک هستی شدیدا آیمک پرو را پیشنهاد میکنم
من فکر میکنم تنها سیستمی است که اپل در چنته دارد که ارزش خرید بالای را داراست .
البته حتما خودت به این موضوع فکر کردی و الان من دارم زیره به کرمان میبرم ولی :)

Isam عزیز
اینجا فروم اپلی هاست پس مسلم است که همه اپل رو دوست داشته باشد و ایراداتش رو نبینند یا نادیده بگیرن
در کنار این باید نقد دوستان رو هم دید . اگر اشتباه نکنم همین ایلیا یک لیست بلند بالایی از ایراد های مک مینی رو چند وقت پیش ها همینجا بیان کرد
پس نقد هست ولی شاید ملایم تر از جا های دیگر باشد
من و امیر عزیزی هم که گاها با نقدهایمان مثل تراکتور از روی اپل رد میشیم و شخمش میزنیم , اینا کافی نیست ؟

من کلا برای هیچ کدام از گوشی هام قابی نگرفتم .
به نظر من اگر قاب لازم بود خوده شرکت سازنده فکرش رو میکرد .
عمر گوشی های ما عموما 3 تا 4 سال است , پس نو تمیز نگاه داشتن گوشی ها خیلی راه به جایی نمیبرد .
گوشی ها بعد از 3 یا 4 سال حتی قابل فروختن هم نیستند و عموما , این است که قاب خیلی کمک کننده نیست .
البته ممکن است الان چند نفر بیایند بگویند گوشیه من 5 سال کار کرده آخ هم نگفته , ولی من در مورد میانگین زمان استفاده در جامعه حرف میزنم .
در نگاه دیگر من شخصا ترجیه میدهم که از طراحی و شکل و شمایل گوشیم لذت کافی ببرم .
میرویم به یک مغازه به دقت یک گوشی را که دوست داریم میخریم بعد چادر سرش میکنیم .
چه کاریست آخر ؟
من دوست دارم تمام مدتی که گوشی در دستم هست حس خوبی بهم بدهد
همان هسی که در موقع خرید داشتم
البته آدم ها متفاوتند :)

در مورد آیفون ایکس من با اون قسمت دوربین و سنسور ها که بخش بالاایه صفحه ی نمایش رو اشغال کرده کاملا موافقم
یک هویت جالب و متفاوتی به گوشی اپل داده که گوشی های بی دکمه و فول اسکرینِ دیگر فاقد این هویت هستند
اما مشکلی که دارد موقع دیدن فیلم به صورت افقی کاملا آزار دهنده است .
اگر استیو جاز زنده بود سیستم عامل رو طوری تغییر میداد که اگر دوربین افقی شود و فیلم ها خود به خود اسکیل بشن و کمی (در طول) کوچک بشن که اون قسمت از ال سی دی رو پوشش ندن , اینها از اون خطا های جاناتان آیو هست به نظرم .
یه نوعی بکش ولی خوشگلم کن در طراحی هاش هست
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط amirazizi » 16 سپتامبر 2017, 12:47

rezag5 نوشته است:[نمایش]

من و امیر عزیزی هم که گاها با نقدهایمان مثل تراکتور از روی اپل رد میشیم و شخمش میزنیم , اینا کافی نیست ؟

من کلا برای هیچ کدام از گوشی هام قابی نگرفتم .
البته آدم ها متفاوتند :)

در مورد آیفون ایکس من با اون قسمت دوربین و سنسور ها که بخش بالاایه صفحه ی نمایش رو اشغال کرده کاملا موافقم
یک هویت جالب و متفاوتی به گوشی اپل داده که گوشی های بی دکمه و فول اسکرینِ دیگر فاقد این هویت هستند

راستش رضا جان به نظر من تعصب یک آفت اجتماعی و شخصیتی بزرگه و توانایی رشد و پویایی رو از هر فردی یا جامعه ای میگیره، تعصب نقطه مقابل تفکره و هر چه قدر کسی در مورد چیزی متعصب تر باشه کمتر در موردش فکر میکنه. من تا جایی که بشه تو زندگی روزمره ام سعی میکنم بدون پیش داوری و تعصب به اتفاقات متفاوت نگاه کنم و نقد بی طرفانه ای داشته باشم چه اپل باشه چه هر چیز دیگه ای ، هرچند که بدون شک این تلاش من همیشه هم موثر نیست و خود من هم گاهی دچار تعصب میشم، این قضیه تراکتور که گفتی به خاطر همینه، وقتی نقدی وارده (‌از دید من) باید انجام داد، نقدی که به خود من هم وارد باشه هم باید بهم گفته بشه.

من هنوز ایفون ۵ ام رو دارم و برای ضبط صدا و خیلی کارهای دیگه ازش استفاده میکنم، نه قاب نه محافظی داره و هنوز هم خیلی تمیزه. البته همونطور که گفتی ادما متفاوتند :)

این تیکه بالای ایفون که به notch معروف شده و هشتگ #notchmyiphone براش درست شده خیلی ضایع است اما درست کردنش خیلی راحته و موقع دیدن فیلم یا ... با یک double tap تصویر کوچیک میشه و اندازه ای میشه که دیگه اون تیکه بالا دیده نشه، خوشبختانه فکرش رو کرده بودند‌ :)
amirazizi

پستتوسط Ilia » 18 سپتامبر 2017, 21:15

رضا، شما بنظر همیشه فقط قدرتمندترین کامپیوتر را میپسندی. اگر دیدت اینطور است، هیچوقت هیچ مدل مکی نه برای شما بهترین انتخاب خواهد بود و نه مقرون بصرفه. مثلا برای همین آیمک‌پرویی که مثال میزنی، میشود بروی جایش این را از اچ‌پی بخری:
https://arstechnica.com/gadgets/2017/09 ... re-3tb-z8/

اما من برای خرید کامپیوتر اینجوری فکر نمیکنم. اولا من به هیچ عنوان به بالاترین قدرت نه احتیاج دارم، نه پولش را. خرید آیمک‌پرو کلا به همین دو دلیل با وجود قدرت و امکاناتش برای من منطقی نیست، مگر آنکه بلیط بخت‌آزماییم ببرد یا چیزی مانند آن.

اما آیمک ۲۷ اینچی‌ای که در راه است انتخاب خوبیست. چون هم قدرتش کافیست و هم صفحهٔ نمایشش بسیار وسوسه‌انگیز است. اما باز مشکلش این است که داشتن کامپیوتر قابل حمل هم مزیت‌های خودش را دارد. و راستش مکبوک‌پرو هم برای من از این جهت گزینهٔ بسیار خوبیست. از طرف دیگر اگر اپل مک‌مینی‌اش را بصورت معقولی آپدیت کند، آنهم با توجه به قیمتش برای من بعنوان کامپیوتر دوم انتخاب بدی نیست. خلاصه خرید برای من به این راحتی که بروم و قویترین کامپیوتر را بخرم نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان