انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس ۲۷ اکتبر ۲۰۱۶ اپل

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پاسخ: کنفرانس ۲۷ اکتبر ۲۰۱۶ اپل

پستتوسط AliGhz » 28 اکتبر 2016, 06:58

من کنفرانس را ندیدم و خبرش را همین‌جا دنبال کردم و نهایتاً سایت خود اپل را دیدم. باید در عمل دید که این تاچ‌بار چقدر کاربردی است. البته اپل ید طولایی در جا انداختن چیزهایی دارد که آدم فکر نمی‌کند نیازی به آنها داشته باشد. من که هنوز مک‌بوک پرو ۲۰۰۹ را دارم. بین خرید یک مک‌بوک‌ پرو جدید یا آیمک، مدتی مردد بودم. ولی فکر کردم بهتر است مک‌بوک پرو بگیرم + مانیتور بزرگ؛ کارهایی مثل وب‌گردی و نوشتن و ادیت متن و… را روی مک‌بوک پرو انجام بدهم، و برای ادیت عکس، لی‌اوت و… از مانیتور بزرگ استفاده کنم. اینکه بشود کامپیوتر اصلی‌ام را جابجا کنم، از نظر من یک مزیت است. و برای کارهایی مثل ادیت متن هم نمایشگر کوچک‌تر خیلی راحت‌تر است تا نشستن جلو یک صفحهٔ بزرگ.

در خصوص رم، به نظرم جا داشت اپل بهتر کار کند. حداقل امکان ارتقا را می‌توانست بگذارد.

مک پرو هم به نظرم وقت جمع کردنش فرا رسیده. با توقف تولید نمایشگر اپل، قدم منطقی بعدی حذف این محصول از خط تولید است. واقعاً وقتی آیمک اینقدر خوب است چرا مک پرو؟

آیپد هم به نظر من باید همان دستگاهی بماند که اپل/جابز در سال ۲۰۱۰ معرفی کرد: برای روی کاناپه نشستن و کارهایی مثل ایمیل چک کردن، وبگردی، کتاب خواندن و… را با آن انجام دادن.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط iSam » 28 اکتبر 2016, 10:58

pooriya.kh نوشته است:[نمایش]
البته یک مسئله ای هم هست ! ایلیا جان و سامان عزیز هر دو‌ شما تا جایی که من میدونم خارج از ایران زندگی میکنید . اولا محصولات رو به قیمت واقعی میخرید و حق انتخاب دارید. چیزی که ما ازش بی بهره هستیم . به عنوان مثال آخرین مدل کیندل رو دیجیکالا ، یک میلیون و ششصد هزار تومن میده ! دوما قدرت خرید بالاتری نسبت به درآمدتون دارید. یک مک بوک پرو ۱۸۰۰ دلار هست ، به عبارتی حقوق ۵ یا ۶ ماه یک کارگر در ایران ! اینها باعث میشه که به قضایا جور دیگری نگاه کنیم !!! البته شاید چیزی که گفتم کاملا بی ربط باشه ولی در نظر خودم اینها بهم ربط دارند !!!!!!!!!

این نقطه نظر هم بسیار منطقی است. داستان کاربران داخل ایران کاملا متفاوت است.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط iSam » 28 اکتبر 2016, 11:04

کلا اگر از من بپرسید، میگم که اپل باید کلا چهار محصول تولید کنه و بس. یک ورژن آیفون، یک ورژن مک بوک، یک ورژن آیمک و یک ورژن آیپد و باقی لوازم جانبی و ... رو هم بسپارد به لاجیتک و باقی شرکت ها. از هرکدام فقط یکی با بهترین کانفیگوریشن منطقی (منظور از بهترین رم 32 گیگ نیست).
زمان استیو مارکتینگ اپل هم بهتر و منطقی تر بود ولی الآن اپل تبدیل به همه چیز فروش شده، کم مونده همین روزا سنگ پا در انواع رنگ ها بده بیرون!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Amir_S » 28 اکتبر 2016, 11:59

من از دیشب تا حالا دارم به این فکر می‌کنم که چرا اپل در این مدل پورت لایتنینگ نگذاشته و پورت ۳.۵ میلیمتری را حذف نکرده!
فکر کنم جواب را پیدا کردم!!!
البته قبلش این را بگویم که هنوز فکر می‌کنم لازم بود سمت مقابل یک پورت لایتنیگ بگذارد (هر طرف دستگاه سه پورت)…
اما دلیلی که کشف! کردم: چند کاره بودن این پورت است! اگر مثل مدل‌های قبلی باشد، این پورت در صورت اتصال هندزفری، هم ورودی میکروفون و هم خروجی هدفون است؛ اگر هدفون یا اسپیکر وصل شود، یا به میکسر آنالوگ متصلش کنیم، خروجی آنالوگ صدا است؛ اگر به میکروفون وصل کنیم، ورودی میکرفون است، اگر به خروجی تقویت شده (مثلا از میکسر) وصل کنیم، ورودی آنالوگ (line in) می‌شود؛ و اگر به فیبر نوری وصل کنیم، ورودی و خروجی دیجیتال اپتیکی خواهد بود… و الان بجز اولی و کمی هم دومی، بقیه هنوز فقط همین یک انتخاب را دارند و جایگزین لایتنینگ یا تاندربولت برایشکان نیست، و شاید برای بعضی (مثلا کوک ساز‌ها) هیچوقت جایگزین دیجیتال ساخته نشود.
ولی باز هم می‌گویم که حق این بود که آن طرف دیگر یک لایتنینگ بگذارند که ایرفون خودشان را لااقل بشون استفاده کرد…
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Amir_S » 28 اکتبر 2016, 12:07

iSam نوشته است:[نمایش]
کلا اگر از من بپرسید، میگم که اپل باید کلا چهار محصول تولید کنه و بس. یک ورژن آیفون، یک ورژن مک بوک، یک ورژن آیمک و یک ورژن آیپد و باقی لوازم جانبی و ... رو هم بسپارد به لاجیتک و باقی شرکت ها. از هرکدام فقط یکی با بهترین کانفیگوریشن منطقی (منظور از بهترین رم 32 گیگ نیست).
زمان استیو مارکتینگ اپل هم بهتر و منطقی تر بود ولی الآن اپل تبدیل به همه چیز فروش شده، کم مونده همین روزا سنگ پا در انواع رنگ ها بده بیرون!

اتفاقا من این سیاست سه سایز و دو کانفیگی که الان دارند را دوست دارم… ولی به شرطی که خیلی با هم فرق نداشته باشند که هرکدام طراحی مجزا طلب کند… در مورد لوازم جانبی هم به نظرم همینهایی که الان می‌سازد لازم است و اتفاقا خیلی نسبت به رقبا کمتر به این چیزها می‌پردازند… حتی از کشتن نمایشگر‌ سپردن آن به ال‌جی خیلی ناراحت شدم؛ بله، برای کسی که مک‌بوک یا مک‌پرو را به نمایشگر بزرگ وصل می‌کند، به شرط طراحی خوبد شاید خیلی فرقی نکند، ولی برای آی‌مک، اتصال به یک نمایشگر هم‌سایز (از نظر کاربردی) و هم‌شکل(از نظر زیبایی بصری) برای من خیلی مهم است… باز باید ببینیم که برای آی‌مک چه خوابی دیده‌اند.
پ.ن: در مورد مک پرو هم هر چند دستگاه خیلی نازنینی است، فکر کنم با توجه به قدرت آی‌مک‌ها و وجود داک‌ها و نمایشگرهای با پردازنده گرافیکی مجزا و پورت‌های متنوع و فراوان، شاید دیگر وقت بازنشسته شدنش باشد…
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط perse » 28 اکتبر 2016, 13:21

این لینک هم اگه دوست داشتین نگاه کنین. درمورد اینکه چه کسی اولین بار نوار لمسی را توسعه داد.
http://digiato.com/article/2016/10/28/% ... %af%d8%9f/
نماد کاربر
perse

پست‌ها : 188

پستتوسط alireza3335 » 28 اکتبر 2016, 15:16

منم اتفاقا دیشب به ذهنم رسید که الان هدفون‌هایی که با آیفون ۷ عرضه میشن به درد این مک بوک پروهای جدید نمیخورن، چون اصلا قابل استفاده نیستند
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Amir_S » 28 اکتبر 2016, 16:47

perse نوشته است:[نمایش]
این لینک هم اگه دوست داشتین نگاه کنین. درمورد اینکه چه کسی اولین بار نوار لمسی را توسعه داد.
http://digiato.com/article/2016/10/28/% ... %af%d8%9f/

مساله این است که بقسه همیشه عجله می‌کند و اپل تا امروز فقط جاهایی که مثل بقیه عجله کرده باخت داده!
هر چند امسال دیگر از آن طرفش افتاده‌اند.
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط iliililililililil » 28 اکتبر 2016, 17:42

تصویر

جایگزین خوبیه

میشه از هر چهار پورت usb برای شارژ مک بوک استفاده کرد ؟
نماد کاربر
iliililililililil

پست‌ها : 56

پستتوسط eysun » 28 اکتبر 2016, 20:52

به نظر من این Touch Bar خیلی چیز به درد بخوری خواهد بود. من یکی از این نوآوری استقبال می کنم و خیلی هیجان زده هستم برای کار کردن باهاش. هر کس فکر میکنه Touch Bar فقط یک Gimmick (قابلیت الکی و فقط برای قشنگی) هست به نظرم سخت در اشتباهه! آینده کار با macOs با Touch Bar منقلب خواهد شد! :thumbs_up: :thumbs_up: :thumbs_up:

اما به نظرم از لحاظ پورت واقعا اپل کمکاری کرد! من خیلی ناراحتم که روی این مک بوک های جدید عملا فقط USB C موجوده! من حتی یک سیم USB C ندارم و این یعنی هنوز خیلی زود بود برای این کار. SD Card Slot هم که غیب شد :disappointed: برای از بین رفتن MagSafe هم واقعا از صمیم قلبم ناراحتم! :roll:

یعنی اگر MagSafe رو نگه میداشت و یک SD Card Slot هم اضافه می کرد بدون شک همین فردا upgrade می کردم! :unamused:
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط sadeghi » 28 اکتبر 2016, 22:32

فیل شیلر می گوید دلیل اینکه رم را در حد۱۶ گیگ نگه داشته اند نگرانی در مورد باتری بوده:

http://www.macrumors.com/2016/10/28/new ... tery-life/
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط AliGhz » 29 اکتبر 2016, 01:10

sadeghi نوشته است:[نمایش]
فیل شیلر می گوید دلیل اینکه رم را در حد۱۶ گیگ نگه داشته اند نگرانی در مورد باتری بوده:

این جور جاهاست که اپل به جای همه فکر می‌کند و تصمیم می‌گیرد و این جور مواقع است که آدم اذیت می‌شود. مک‌بوک پرو، دستگاهی نیست که ظرف مدت کوتاهی خریدار آن را به نسخهٔ بعدی آپگرید کند. و رم، وقتی زمان می‌گذرد، اهمیتش دوچندان می‌شود. حداقل می‌توانستند یک گزینهٔ ۳۲ گیگی بگذارند برای کسانی که عمر باتری برایشان اولویت اول نیست. واقعاً آیا مک‌بوک پرو دستگاهی هست که کسی بخواهد ساعت‌های متمادی بدون اتصال آن به برق، با آن کار کند؟

اپل گاهی به شرکتی بدل می‌شود که به جای فکر کردن به منافع بلندمدت مشتریانش، در فکر منافع کوتاه‌مدت خودش است. به نظرم اینکه در محصولات «پرو» هم دیگر پس از خرید، امکان کاستومایز کردن و ارتقای قطعات توسط خریدار وجود ندارد، یک جورهایی با «پرو» بودن مغایرت دارد. با این همه پولی که خریدار می‌دهد، انتظار دارد دستش برای ارتقاهای بعدی بازتر باشد. حتی اگر هرگز هم ارتقا ندهد، این یک جور آرامش خیال با خودش می‌آورد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط iSam » 29 اکتبر 2016, 01:28

هرجوری فکر میکنم اصلا این قیمت ها مقرون به صرفه نیست! تا قبل با چیزی حدود ۱۴۰۰ یورو میتوانستم یک مک بوک پرو جدید بگیرم که برای من کافی بود و الآن مینیمم باید ۲۰۰۰ یورو پول بدهم! من که فکر نمیکنم آپگرید کنم و تا آیمک صبر می کنم و اگر آن هم بی منطق گران بود و تغییر خاصی هم نداشت فعلا با همین می گذرانم تا یا اپل فکری برای ماها کند یا بعد از سالها دوباره سوییچ کنم روی لینوکس و ...
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط pooriya.kh » 29 اکتبر 2016, 04:16

در این ویدیو به نکات جالبی اشاره میشه (البته خودم با بعضی هاش موافق نیستم) دیدن این ویدیو رو به کسانی که در اروپا زندگی میکنند توصیه میکنم !

https://youtu.be/lQtrmjubfEo
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط hamidrezamt » 29 اکتبر 2016, 05:05

sadeghi نوشته است:[نمایش]

با توجه به عدم استفاده‌ی اپل از آخرین تکنولوژی رم‌ها (که اتفاقاً مصرف انرژی به مراتب کمتری دارند) پاسخ شیلر بسیار مسخره به نظر می‌یاد!
در عمل اگر اپل از تکنولوژی ddr4 استفاده می‌کرد نگرانی از بابت مصرف انرژی زیاد رم‌های ۳۲ گیگابایتی بسیار کاهش پیدا می‌کرد.
MacBook Pro Retina MR932 (2018), macOS Sonoma
iPhone 13 Pro, iOS 17
iPad Pro 9.7", iOS 17
نماد کاربر
hamidrezamt

پست‌ها : 131

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان