انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس ۲۷ اکتبر ۲۰۱۶ اپل

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پاسخ: کنفرانس ۲۷ اکتبر ۲۰۱۶ اپل

پستتوسط pooriya.kh » 02 نوامبر 2016, 01:12

:) Thunderbolt 3/USB-C Adapters, Cables, and Hubs for New MacBook Pro
http://www.macrumors.com/2016/11/01/thunderbolt-3-usb-c-adapters-hubs-2016-mbp/
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط iSam » 02 نوامبر 2016, 17:14

این چیزیه که من از اپل انتظار دارم. چیزی که اپل داره ازش عقب میمونه درحالیکه بقیه رقبا شدیدا دارند این ایداه را جلو می برند. خیلی عالیه اگر آیفونمون رو بگذاریم روی یک داک و بشود یک کامپیوتر دسکتاپ با بالاترین پرفرمنس. این فقط یک نمونه است و خود مایکروسافت هم روی این کار می کنند و باید گفت که خداراشکر اوبونتو هم این مسیر را شروع کرده.
http://www.windowscentral.com/hp-elite-x3
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Amir_S » 02 نوامبر 2016, 18:07

من قبلا هم گفته بودم که روش اپل خیلی بهتر است… منتها رویش اصلا مانور نمی دهند!!!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط eysun » 02 نوامبر 2016, 19:40

مصاحبه Independent با Philip Schiller در مورد مک بوکهای جدید:

http://www.independent.co.uk/life-style ... 93156.html

برای من آخرین سوال مصاحبه جالب بود:

[نمایش]
Are you surprised by how vocal the critics have been?

To be fair it has been a bit of a surprise to me. But then, it shouldn’t be. I have never seen a great new Apple product that didn’t have its share of early criticism and debate — and that’s cool. We took a bold risk, and of course with every step forward there is also some change to deal with. Our customers are so passionate, which is amazing.

We care about what they love and what they are worried about. And it's our job to help people through these changes. We know we made good decisions about what to build into the new MacBook Pro and that the result is the best notebook ever made, but it might not be right for everyone on day one. That’s okay, some people felt that way about the first iMac and that turned out pretty good.
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط amirazizi » 02 نوامبر 2016, 19:41

aOdVyv6_460s_v1.jpg
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط iShahin » 03 نوامبر 2016, 07:17

rezag5 نوشته است:[نمایش]
این طور که من فهمیدم حتی در مک بوک پروها پورت لایتنینگ که استاندارد خوده اپل برای هدفون های خودش هست وجود نداره .
یعنی مکبوک پرو ها حتی هدفون های مخصوص خوده اپل رو ساپورت نمیکنن .
من با این سیاست مشکل دارم .

رضا جان به نکته‌ی قشنگی اشاره کردی. اگر الان این کار رو مثلا مایکروسافت و یا سامسونگ کرده بود الان کلی meme و GIFs و جُک برایش ساخته شده بود، شاید خود اپل هم یه تبلیغ با همین مضمون برای مسخره کردن همچین حرکتی میساخت. اما الان اپل با اعتماد به نفسی که داره بابت کارها و تغییراتی که تا حالا داده م همه بهش عادت کردند و یعد مدتی هیچ کس اعتراضی نکرده، دیگه داره دست به حرکت‌هایی میزنه که اصلا قابل توجیه نیست. این که دو تا از آخرین محصولات و آخرین تکنولوژی‌هایی که بفاصله کمتر از ۶ ماه معرفی شده، با هم کار نکنه، با هیچ منطقی قابل توجیح نیست. و اپل با تمام اعتماد به نفس و قلدریش هم نمیتونه همچین چیزی رو توجیح کنه!

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
ببینید به نظرم بهتره کمی practical صحبت کنیم. بنده اطلاعات زیادی ندارم و ضمناً شما این ادعا را دارید که اپل می‌توانست (یا باید) این کارها را انجام بدهد (یا می‌داد). لطف کنید یک سری benchmark از شرکت‌های دیگر ارائه بفرمایید که موفق‌تر عمل کرده‌اند. مثلاً لپتاپی با مشخصات مدنظرتان الآن توسط کدام شرکت ارائه می‌گردد و هدف از ارائه آن توسط آن شرکت چیست؟ یعنی در واقع target market آن کدام است؟ قیمت آن چقدر است؟ از چه جنبه‌هایی از مک‌بوک پرو قوی‌تر است.
البته بنده نیز با شما کاملاً موافق هستم که احتمالاً باید مک‌ها نیز آپگرید می‌شدند، ولی به نظرم باید این موضوع نیز برررسی گردد که آیا ارتقای سخت‌افزاری مک‌بوک پرو، به بازار بقیه محصولات مک ضربه نمی‌زد؟ و اینکه اپل اگر می‌خواست سایر مک‌ها را نیز آپگرید کند، آیا این تقاضا در بازار وجود داشت؟ در تخصص بنده نیست ولی رم‌های بالاتر از ۳۲ و هارد SSD بالاتر از ۲ ترابایت، و همچنین کارت گرافیک بالاتر از ۴ گیگابایت، توسط چند درصد از همان افراد حرفه‌ای استفاده می‌شود؟

علیرضا جان به نظرم شما یکم به بیراهه رفتی تو بحث. اینجا بحث و حرف ما مقایسه‌ی اپل با کمپانی و یا محصول دیگه‌ای نیست. اصولا وقتی کاربر اپل هستی، این مقایسه زیاد منطقی نیست. بحث ویندوز فرق داره که مثلا اگر از Lenovo راضی نباشی با Dell مقایسه‌اش میکنی و نتیجه میگیری که Dell بهتره و به اون کوچ میکنی اونور. اما کاربر اپل، قبلا یه انتخاب اساسی انجام داده و از دنیای مایکروسافت و پی‌سی خداحافظی کرده و و کوچ کرده به اپل (خوب یا بد / غلط یا درست / منطقی با غیر منطقی) این انتخاب ما بوده با توجه به نیازهامون. مثل کوچ کردن از یه کشور به کشور دیگه، شماوقتی که کوچ میکنی به جای جدید دیگه مقایسه شرایط اقلیم جدید با کشوری که از اون اومدی بی معنی هست و باید در اقلیم جدید و شرایط اونجا مقایسه/انتخاب و ... را انجام بدی. — ما اینجا بحث و نقدمون در مورد اپل هست، و اپل رو با اپل مقایسه میکنیم.

نکته‌ی دیگه در مورد این قسمت:

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
موضوع دیگر در مورد پورت‌هاست. در واقع همه قبول دارند که این حرکت باعث خواهد شد تا سایر چیزها و شرکت‌ها نیز با این استاندارد جدید adapt بشوند. منتهی سؤال من اینجاست که خود اپل نمی‌دانست که هدفونی که همین الان دارد با آیفون عرضه می‌کند به هیچ وجه برای مک‌بوک پرو قابل استفاده نیست؟ یا اینکه عامدانه این کار را کرده که پس از مدتی هم رابط آیفون‌ها را به صورت همین پورت‌ها در بیاود. بارها در این انجمن بحث شده که اپل دارد به سمت ارتباطات بی‌سیم پیش می‌رود و واقعاً این حرکت بسیار پسندیده‌ای است. همین خود من بارها به دلیل مشکلات وایرلس مک‌بوک پرو خودم در این انجمن شکایت کرده‌ام. ولی خب روز‌به‌رو سیستم‌ها بهتر شدند. همین الان نیز من خیلی از اوقات مشکلاتم به مراتب کمتر شده. به هر حال این نشون می‌ده که یه برنامه دراز‌مدت برای ارتقای سخت‌افزارها و تبدیل اون‌ها به دستگاه‌های بدون سیم وجود داره.

بله، همه ما میدونیم که داستان این هست و قطعا در یک یا دو نسل آینده آیفون از Lightning به USB کوچ خواهد کرد، هیچ راه و انتخاب دیگه‌ای نیست جز این. اما این که قراره بعدا همچین اتفاقی بیوفته که برای کابران الان نون و آب نمیشه برادر! :) اپل رسما کاربران رو به یک نقطه در سمت چپ حواله داده! تصور کن شما کلی پول خرج میکنی آخرین تلکنولوژی اپل رو، یعنی آیفون ۷ میخری و آخرین مدل مک‌بوک رو بخری بعد حتی نتونی آیفون‌ت رو با مک‌بوم جدیدت شاٰرژ کنی بدون یک رابط! و که برای اون هم دوباره پول خرج کنی! ببخشید اما من این رو یک  f***k you برداشت میکنم و حس یه بازنده رو خواهم داشت که ۳۰۰۰ دلار خرج کنم بعد برم ۴۰ دلار بدم یه رابط بگیرم که بتونیم آیفونم رو با مکم شارژ کنم!!! :|

اگر دنبال مثال practical هست به این عکس نگاه کن! این نماد تفاوت دید و رویه اپل با بقیه بوده تابحال. این اپلی هست که ما در موردش صحبت میکنیم و تمام نقد ما اینه که اپل داره از اصل و ایدلوژیش که اپل رو اپل کرده فاصله میگیره. این عکس اپل دیروز هست. اپل امروز، چقدر شبیه به این عکس هست؟!

 > 

applyesto.png

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Amir_S » 04 نوامبر 2016, 02:50

Amir_S نوشته است:[نمایش]
به نظرم مشکل همان است که سامان گفت: الان بزرگترین فروشنده دنیا را ندارند که روی صحنه بیاید و کاری کند از به هم بستن ۱۰ تا دانگل پشت سر هم به هیجان بیاییم ;)

در این چند روز اخیر آنقدر در مورد این موضوع در فضای حقیقی و مجازی صحبت کردم که به نظرم آمد لازم است یک نمونه از آن را بسازم و خودم را خلاص کنم ;)
توضیحات بیشتر را می‌توانید در وبلاگم بخوانید:
http://amir.eedea.ir/2016/11/04/اپل-در-غیاب-بهترین-فروشنده-دنیا/
یا خود ویدیو را در آپارات یا یوتوب ببینید:
http://www.aparat.com/v/Z2pbd
https://youtu.be/PloPdC0PPRM
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Behnam » 04 نوامبر 2016, 05:31

برگزیده‌ای از گفتگوی فیل شیلر با ایندیپندنت توسط DPreview در مورد نبود کارت ریدر SD در مک‌بوک پروی جدید.
There's a fair amount of controversy surrounding Apple’s newly unveiled MacBook Pro laptops, with one major criticism from photographers focusing on the removal of the SD card slot. Owners must use an SD-to-USB adapter to physically transfer files from a card to the laptop, otherwise wireless transfer is the only option. When asked about this design decision during an interview with The Independent, Apple's Phil Schiller explained that SD card slots are 'cumbersome.'

When asked why the new MacBook Pro laptops don’t have an SD card slot, Schiller explained:

"Because of a couple of things. One, it’s a bit of a cumbersome slot. You've got this thing sticking halfway out. Then there are very fine and fast USB card readers, and then you can use CompactFlash as well as SD. So we could never really resolve this – we picked SD because more consumer cameras have SD but you can only pick one. So, that was a bit of a trade-off. And then more and more cameras are starting to build wireless transfer into the camera. That’s proving very useful. So we think there’s a path forward where you can use a physical adaptor if you want, or do wireless transfer."

During the end of the interview, Schiller admitted that the level of criticism around the new MacBook Pro ‘has been a bit of a surprise.’

منبع:
https://www.dpreview.com/news/532936068 ... -card-slot
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط AliGhz » 04 نوامبر 2016, 07:13

اتفاقا در مورد همین یک مورد کارت SD خوان؛ من مشکلی ندارم که پورتش در مک بوک پرو نباشد. به هر حال به قول ایشان نمی شود پورت برای همه نوع کارت حافظه را در مک تعبیه کرد. در واقع، اینکه تا الان هم این پورت در مک بوده یک مقدار آدم را متعجب می کند. آخر نصف کارت حافظه بیرون می ماند و اصلا ظاهر خوشایندی ندارد. یک سیم دراز یا یک کارت خوان یو اس بی حتما خوشگل ترش می کند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Nav ! D » 04 نوامبر 2016, 15:45

AliGhz نوشته است:[نمایش]
اتفاقا در مورد همین یک مورد کارت SD خوان؛ من مشکلی ندارم که پورتش در مک بوک پرو نباشد. به هر حال به قول ایشان نمی شود پورت برای همه نوع کارت حافظه را در مک تعبیه کرد. در واقع، اینکه تا الان هم این پورت در مک بوده یک مقدار آدم را متعجب می کند. آخر نصف کارت حافظه بیرون می ماند و اصلا ظاهر خوشایندی ندارد. یک سیم دراز یا یک کارت خوان یو اس بی حتما خوشگل ترش می کند.

اینجا رو واقعا شوخی کردید یا جدی گفتید؟ :|
یعنی شما حاضری جای این که اس دی کارت یا فلش یا مشابه این ها به جای این که مستقیم به لپتاپ وصل شن ٬ اول به یه بیل بیلک خوشگل وصل شن بعد به لپتاپ ؟!
بعد هر جا میرید تبدیل هاش رو با خودتون ببرید؟

درسته نمیشه هزارتا پورت داشت٬ ولی این که واسه هرچیزی یه تبدیل باشه اصلا خوب نیست ٬ حداقل من اصلا خوشم نمیاد وقتی میخوام گوشیم رو شارژ کنم یه تبدیل وصل کنم٬ رم دوربین رو هم بذارم با یه تبدیل دیگه و یه فلش یا هارد هم وصل کنم که از رم کپی کنم توش(اون هم با تبدیل) ٬ خود لپتاپ هم که تو شارژه٬ اوپس! اگه مکبوک پرو ۱۵۰۰ دلاری بخرم همین کارو هم نمیتونم بکنم ٬ باید اون یکی مدل که ۴ تا پورت داره رو بخرم٬ یا برم از این تبدیل ها که تو همین تاپیک دوستان معرفی کردند.
خلاصه من که اصلا طرفدار تبدیل بازی و n تا تبدیل واسه کارای مختلف داشتن نیستم.
جدا از این که طرفدارش نیستم زورم هم میاد واسه هر تبدیل سی چهل دلار پول بدم (حالا باز کاش به دلار پول میدادیم!)
همین الانش من واسه مکبوک ایرم بعضی اوقات تو کارای درسیم میخوام یه چیزی ارائه بدم باید با تبدیل hdmi وصل کنم همه ش دردسره که وسیله اضافی باید ببرم با خودم همیشه. حالا بخواد این بیشتر شه که واویلا!

خنده دار ترین قسمت همینه که دوستمون گفت٬ آدم میره یه آیفون سون میخره با یه مک جدید (که به روزترین محصولات رو استفاده کنه)٬ حتی نمیتونه آیفونش رو به لپتاپ وصل کنه بدون تبدیل.
راجع به هدفون هم همه همنظر هستیم دیگه. هیچ توجیهی نیست واسه نبودن پورت لایتنینگ. مگه این که کسی بیاد بگه تو جعبه ی آیفون تبدیل لایتنینگ به ۳.۵ هست که اون موقع است که من سرم رو میکوبم تو دیوار.
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط Amir_S » 04 نوامبر 2016, 16:38

در جعبه آیفون تبدیل سه و نیم به لایتنینگ هست، باید در جعبه مک هم یک برعکسش را می‌گذاشتند… یا مثلا یک تبدیل لایتنیگ به یو‌اس‌بی نوع سی… البته از نوع یک تکه و بدون سیمش که کاملا به بدنه بچسبد (مثل این تبدیلهایی که الان برای لایتنینگ به میکرو در بازار هست یا خود کابلهای متفرقه دارند)
برای آیفون هم کابل یک سر لایتنینگ یک سر یو‌اس‌بی سی هست… ولی درستش این بود که اعلام کنند از این به بعد مشتری می‌تواند آیفونش را با کابل و شارژر جدید یا قدیم انتخاب کند.
چیزی مثل این:
تصویر
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 04 نوامبر 2016, 19:35

Nav ! D نوشته است:[نمایش]

اینجا رو واقعا شوخی کردید یا جدی گفتید؟ :|
یعنی شما حاضری جای این که اس دی کارت یا فلش یا مشابه این ها به جای این که مستقیم به لپتاپ وصل شن ٬ اول به یه بیل بیلک خوشگل وصل شن بعد به لپتاپ ؟!
بعد هر جا میرید تبدیل هاش رو با خودتون ببرید؟

من البته از باب مطایبه و طعنه به صحبت جناب شیلر نوشتم.

اما داشتم فکر می‌کردم نبوغ استیو جابز دقیقاً چه بود. آقایان عزیز و محترم کوک و شیلر و آیو و… واقعاً باهوش و در کار خودشان درجه یک و قابل احترام هستند. اما مشکل‌شان این است که نمی‌توانند «تصویر کامل» را ببینند و مسئله را درست تعریف کنند.

الان مسئله‌ای هست به نام تعدد پورت‌های ناهمگون. جابز اگر بود، مأموریتی را برای بخشی از اپل تعریف می‌کرد تا ۲۴ ساعته و singlemindedly در این زمینه کار کنند و این مسئلهٔ تعدد و ناهمگونی را به یک شیوهٔ «اپلی» حل کند. الان که آیفون و مک بوک پرو جدید پورت‌هایشان به هم نمی‌خورد، نشان می‌دهد که این تعریف مسئله اصلاً انجام نشده. داستان شده مثل سونی، که وقتی سال‌ها پیش مدیرعامل تازهٔ آمریکایی‌اش به آنجا رفت، دید هر بخشی (تولید دوربین، تلویزیون و…) دارد ساز خودش را می‌زند و چیزهایی تولیذ می‌کند که نمی‌توانند seamlessly با هم کار کنند. انگار که هر بخش، جزیره‌ای شده بود خودمختار برای خودش در دل سونی.

البته، در فضای پر از رقابت corporation (شرکت‌های بسیار بزرگ)، و demand های زیادی که روی مدیران اجرایی هست، سخت است کار را به این شیوهٔ جابزی پیش بردن. من الان دوشم را هم گرفته‌ام و آیپد روی پایم است و دارم قلم‌فرسایی می‌کنم. هنر و نبوغ جابز اما همین بود که در چنین فضایی، که خیلی‌ها زیرش می‌زایند و کم می‌‌آورند، می‌توانست آن «ویژن»اش را حفظ کند. (ویژن از آن کلمه‌هایی است که معادل فارسی درست و درمانی ندارد یا من بلد نبستم.)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط alireza3335 » 04 نوامبر 2016, 22:02

Nav ! D نوشته است:[نمایش]
(ویژن از آن کلمه‌هایی است که معادل فارسی درست و درمانی ندارد یا من بلد نبستم.)

«چشم‌انداز» نزدیکترین است.
البته معادلی برای visionary خیلی بعید است داشته باشیم.

من یه ذره سرم شلوغ است ولی مطالب دوستان را خواندم، تا حدی موافقم، منتهی در فرصت مناسب به نظرم بهتر است موضوع را از زاویه دیگری بررسی کنیم.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط chavosh » 05 نوامبر 2016, 01:44

به نظر من اپل با کاهش قیمت رابط‌های USB-C هم نمی‌تواند این بی برنامه‌گی را لاپوشانی کند.

http://www.theverge.com/2016/11/4/13524272/apple-cutting-usb-c-adaptor-prices-macbook-pro
نماد کاربر
chavosh

پست‌ها : 57

پستتوسط iShahin » 05 نوامبر 2016, 03:09

Behnam نوشته است:[نمایش]

During the end of the interview, Schiller admitted that the level of criticism around the new MacBook Pro ‘has been a bit of a surprise.

خب باز حداقل از این یک قسمت میشه خوشحال و امیدوار بود.

اپلی که به انتقادها و غر زدن‌های همیشگی کاربران بعد از انجام هر تغییر عادت داره و هیچ وقت هم وقع‌ای ننهادن به این اعتراضات، اعتراف کردن به این که این‌بار از حجم اعتراضات شکه شدند بنظرم میشود برداشت کرد که حداقل کم ترسیدن این بار! این به من امیداری میده که لاقل یه تکونی بخورن. من از این برداشت مثبتی دارم.

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان