انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس ۲۷ اکتبر ۲۰۱۶ اپل

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پاسخ: کنفرانس ۲۷ اکتبر ۲۰۱۶ اپل

پستتوسط iShahin » 31 اکتبر 2016, 16:02

این بهترین نقدی هست که تا بحال در مورد مک‌بوک جدید و رویهٔ اپل خوندم:

https://medium.com/charged-tech/apple-j ... .nrcip45jk

اکیدا خوندنش رو توصیه میکنم، اما اگر حوصله خوندنش رو ندارید، این تقریبا چکیده کل اون نقد هست:

[نمایش]
To sum it up: I think Apple used to be the company that shipped magical products. It used to be the company that built "computers for the rest of us". But things have changed, Apple has changed. Today, Apple doesn't ship magical anymore, but solid experiences that work but don't necessarily surprise you.

And maybe that's okay. Apple hasn't shipped anything magical in years, and when you look at the Macbook or iPhone iterations, there aren't any big changes anymore. Apple is now big. It's not building "computers for the rest of us" anymore, but for all of us. Apple isn't the underdog anymore and we should get used to the fact that the way Apple innovates today is more likely through iterations rather than new product categories.
آخرین ویرایش توسط iShahin on 31 اکتبر 2016, 16:12, ویرایش شده در 4.

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط pooriya.kh » 31 اکتبر 2016, 16:03

شاید من دارم زیاد از حد واکنش نشون میدم ! ولی کنفرانس اپل طوری بود که من رو به فکر مهاجرت به لینوکس انداخت!
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط iShahin » 31 اکتبر 2016, 16:06

pooriya.kh نوشته است:[نمایش]
شاید من دارم زیاد از حد واکنش نشون میدم ! ولی کنفرانس اپل طوری بود که من رو به فکر مهاجرت به لینوکس انداخت!

فکر منم اون تیکه که در پست بالا نقل کردم لپ کلام باشه، نه در مورد مک‌بوک جدید، که در مورد اپل  و رویهٔ جدیدش!

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط pooriya.kh » 31 اکتبر 2016, 16:18

iShahin نوشته است:[نمایش]
این بهترین نقدی هست که تا بحال در مورد مک‌بوک جدید و رویهٔ اپل خوندم:

https://medium.com/charged-tech/apple-j ... .nrcip45jk

اکیدا خوندنش رو توصیه میکنم، اما اگر حوصله خوندنش رو ندارید، این تقریبا چکیده کل اون نقد هست:

[نمایش]
To sum it up: I think Apple used to be the company that shipped magical products. It used to be the company that built "computers for the rest of us". But things have changed, Apple has changed. Today, Apple doesn't ship magical anymore, but solid experiences that work but don't necessarily surprise you.

And maybe that's okay. Apple hasn't shipped anything magical in years, and when you look at the Macbook or iPhone iterations, there aren't any big changes anymore. Apple is now big. It's not building "computers for the rest of us" anymore, but for all of us. Apple isn't the underdog anymore and we should get used to the fact that the way Apple innovates today is more likely through iterations rather than new product categories.

شاهین جان دستت درد نکنه بابت به اشتراک گذاری . من کل مطلب رو خوندم و به نظر من عالی بود.
pooriya.kh

پستتوسط nasraa » 31 اکتبر 2016, 17:35

من نمي خواهم طرف اپل را بگيرم. البته اينكه اپل مانند قبل نوآوري هاي جادويي ندارد درست هست. به نظر من با توجه به پست هايي در همين سايت ، كي بورد مك بوك ها و بقيه لپ تاپها كاملا تاچ و مثل صفحه نمايش مي شوند و اپل حداقل مي توانست همين حالا يك كي بورد جادويي تاچ براي مك بوك جديدش بدهد. ولي چه كرد؟ يك نوار باريك تاچ ساخت كه احتمالا به تدريج پهن تر مي شود.
ولي موضوع اين است كه زماني كه مثلا تاچ پد لپ تاپ هاي ويندوزي در مقابل تاچ پد مك بوك ها خنده دار به نظر مي رسيد هنوز تبلت ها به بازار عرضه نشده بود (البته تا آنجا كه من خاطرم هست تبلت اول را هم اپل عرضه كرد كه آنرا با يك تكه سنگ مقايسه مي كردند) . خوب! الان بازي عوض شده و اندرويد با سيستم تاچ كه به نظر من كپي از اپل بوده مي تازد. شايد اصلا در دنياي اين وسايل اپل تقريبا همه چيز را تمام كرده بود.
آخرین ویرایش توسط nasraa on 31 اکتبر 2016, 17:40, ویرایش شده در 2.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط hamidrezamt » 31 اکتبر 2016, 17:35

هم حذف لوگوی درخشان اپل از پشت صفحه نمایش و هم حذف صدای بوت مک من رو به شدت ناراحت کرد، از نظر من حذف این‌ها سبب می‌شه دیگر مک‌ها حداقل در ظاهر متمایز نباشند!
حذف صدای عادی بوت باعث شد در مورد صداهایی که در زمان بوت، با توجه به شرایط ممکن است شنیده شود تحقیقی کنم. فایل پیوست شامل تمامی آنها است. از مک‌های قدیمی گرفته تا امروزی، از صدایی که برای همگی ما آشناست، تا به قول آقای بهنام گرامی آن "صدای بوق کشتی" ;) .
Chimes.zip
(589.1 KiB) دانلود 321 بار
MacBook Pro Retina MR932 (2018), macOS Sonoma
iPhone 13 Pro, iOS 17
iPad Pro 9.7", iOS 17
نماد کاربر
hamidrezamt

پست‌ها : 131

پستتوسط AliGhz » 31 اکتبر 2016, 19:00

iShahin نوشته است:[نمایش]
[نمایش]
I wonder how much the lack of the glowing logo will hurt Apple.

Every time you see a shot of, for example, a DJ using a Mac as his DJ computer, you will see the glowing white Apple logo there. It stands out big time and provides so much free product placement and advertising. Same thing with pretty much any photo of a bunch of people using laptops. The Macs stand out.

The lack of the glowy logo is a bit sad for me, but not a huge deal. But it may hurt Apple in the long run.

این رو من از سایت مک‌رومرز http://www.macrumors.com نقل قول کرم، به نظرم نکته خیلی قابل تامل‌ای هست. خواستم نظرات دوستان رو بدونم در این زمینه؟

می‌گویند آن شامپو خمره‌ای‌های زردرنگ، که فکر کنم مال داروگر است، یک بار با طراحی و بسته‌بندی جدید عرضه شد. فروش افت کرد چون همه به آن خمرهٔ سادهٔ زردرنگ عادت کرده بودند و همان را می‌خواستند. آن شامپو، خودش یک برند شده بود.

این لوگوی سفید و درخشان اپل هم خودش یک لوگو است. دارد کارش را می‌کند. کارش را هم خوب انجام می‌دهد و همه هم دوستش دارند. در غیاب نوآوری‌های اساسی‌تر، یا کلاً اینکه حالا یک‌خورده بیاییم این نسل نو مکب‌بوک را را بیشتر تغییر بدهیم، می‌آیند آن لوگو را با یک لوگوی از دید خودشان شیک‌تر عوض می‌کنند. مشتری اما، که او باید پول را بدهد و اوست که در نهایت باید خوشحال باشد، خوشحال نیست. بعضی از این تغییرات و حذفیات اپل در خصوص چیزهای بی‌آزاری که حتی یک نفر هم ازشان شکایت نکرده یا نخواسته تغییری در آنها ایجاد شود، کار بجایی نیست.

حتی از لحاظ برندسازی هم، آن سیب سفید درخشان بر سردر همهٔ اپل استورها هست. یعنی بالای اپل استور ننوشته Apple Store. هیچ نوشته و نشانهٔ دیگری هم نیست جز همان سیب دوست‌داشتنی سفید. حالا اینکه می‌آیند ارتباط آن لوگو با محصولات جدید را در ذهن مشتری به هم می‌ریزند، خوب نیست.

البته اپل آنقدر قدرتمند هست که همهٔ ما به این تغییر جدید عادت کنیم، حتی ممکن است بعداً در رثایش هم چیزکی بنویسیم. ولی باید دید در بلندمدت این کارها چقدر به نفع اپل خواهد بود.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AliGhz » 31 اکتبر 2016, 19:09

eysun نوشته است:[نمایش]
IMG_5470.JPG

"!It just works"

بله‌، یک زمانی این بی‌شرف واقعاً کارش را می‌کرد :lol: زمانی که مک‌بوک گرفتم، یک گوشی نوکیا داشتم. یک بار، بلوتوث مک و گوشی روشن بود. مک ناگهان عکس گوشی را نشان داد (در واقع برنامهٔ iSync را باز کرد) و پرسید آیا می‌خواهم فهرست کانتکت‌هایم را به مک منتقل کنم؟ پاسخ مثبت دادم، و در آنی تمام نام‌ها و شماره تماس‌ها از نوکیا به مک کپی شدند. هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم اینقدر راحت و خوشایند بتوانم از فهرست تماس‌هایم یک کپی و بکاپ داشته باشم. این جریان حسابی حال داد و باعث شد مک را بیشتر دوست داشته باشم.

اما الان می‌بینیم برای وصل کردن هدفون‌ها به آیفون باید ژانگولر به کار برد، یا این وسیله‌های زمخت را به کنارهٔ مک‌بوک وصل کرد تا از چهار تا وسیلهٔ عادی استفاده کرد. من نمی‌گویم اگر استیو بود چه می‌گفت، ولی خود این آقایان محترم کوک و ایو و سایرین، از این دستگاه‌ها در کار و زندگی‌شان استفاده نمی‌کنند؟ واقعاً خودشان این وضعیت را دوست دارند؟ اگر یکی از نوآورترین شرکت‌های دنیا بگوید که این شلختگی را دوست ندارد اما چارهٔ دیگری هم نداشته، من یکی که باور نمی‌کنم. یک چیزی مثل پت و مت درست کرده‌اند و خودشان هم به خودشان های فایو می‌دهند!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Amir_S » 31 اکتبر 2016, 21:12

AliGhz نوشته است:[نمایش]
eysun نوشته است:[نمایش]
IMG_5470.JPG

"!It just works"

بله‌، یک زمانی این بی‌شرف واقعاً کارش را می‌کرد :lol: زمانی که مک‌بوک گرفتم، یک گوشی نوکیا داشتم. یک بار، بلوتوث مک و گوشی روشن بود. مک ناگهان عکس گوشی را نشان داد (در واقع برنامهٔ iSync را باز کرد) و پرسید آیا می‌خواهم فهرست کانتکت‌هایم را به مک منتقل کنم؟ پاسخ مثبت دادم، و در آنی تمام نام‌ها و شماره تماس‌ها از نوکیا به مک کپی شدند. هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم اینقدر راحت و خوشایند بتوانم از فهرست تماس‌هایم یک کپی و بکاپ داشته باشم. این جریان حسابی حال داد و باعث شد مک را بیشتر دوست داشته باشم.

اما الان می‌بینیم برای وصل کردن هدفون‌ها به آیفون باید ژانگولر به کار برد، یا این وسیله‌های زمخت را به کنارهٔ مک‌بوک وصل کرد تا از چهار تا وسیلهٔ عادی استفاده کرد. من نمی‌گویم اگر استیو بود چه می‌گفت، ولی خود این آقایان محترم کوک و ایو و سایرین، از این دستگاه‌ها در کار و زندگی‌شان استفاده نمی‌کنند؟ واقعاً خودشان این وضعیت را دوست دارند؟ اگر یکی از نوآورترین شرکت‌های دنیا بگوید که این شلختگی را دوست ندارد اما چارهٔ دیگری هم نداشته، من یکی که باور نمی‌کنم. یک چیزی مثل پت و مت درست کرده‌اند و خودشان هم به خودشان های فایو می‌دهند!

من هم دقیقا عین این خاطره را دارم… اما هنوز به اپل امیدوارم!
زمان جابز هم اپل از این حرکت‌های رادیکال می‌کرده! مثلا زمان سوئیچ به اینتل یا حذف پورتهای قدیمی و جایگزینی USB یا از همه مسخره‌تر: لوگوی برعکس مک‌بوک‌ها!!!
این لینک مصاحبه‌ای با آیو کرده و حرف‌هایش با گذشته و حال اپل می‌خواند:
https://www.cnet.com/special-reports/jo ... cbook-pro/
به نظرم مشکل همان است که سامان گفت: الان بزرگترین فروشنده دنیا را ندارند که روی صحنه بیاید و کاری کند از به هم بستن ۱۰ تا دانگل پشت سر هم به هیجان بیاییم ;)
پ.ن: مطمئنم که در کمتر از یکسال آنقدر وسایل با رابط جدید و کابل ارزان برای وسایل قدیمی می‌آید که دیگر به قدیمی‌ها فکر نکنیم… ترسم از آینده اپل فعلا فقط به همان بند آخر حرفم محدود می‌شود…
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Amir_S » 31 اکتبر 2016, 21:21

یک سوال اساسی که در مورد طراحی مک‌های جید برایم پیش آمده این است که چرا وقتی اسپیکر‌ها در کنار قسمت ترک‌پد و زیر باتری و رو به پایین هستند، سوراخ‌های کنار کیبورد برای چیست!؟ :lol: ((: :)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط chavosh » 31 اکتبر 2016, 23:04

Amir_S نوشته است:[نمایش]
یک سوال اساسی که در مورد طراحی مک‌های جید برایم پیش آمده این است که چرا وقتی اسپیکر‌ها در کنار قسمت ترک‌پد و زیر باتری و رو به پایین هستند، سوراخ‌های کنار کیبورد برای چیست!؟ :lol: ((: :)

باید برایش یک رابط جداگانه تهیه کنی تا صدا بسمت سوراخها هدایت شود. ((:
ولی خارج از شوخی گویا این یکی سرجایش است.

FullSizeRender.jpg
نماد کاربر
chavosh

پست‌ها : 57

پستتوسط rezag5 » 31 اکتبر 2016, 23:13

دوستان من فکر میکنم در صنایعی که به پختگی رسیدن خیلی جای نو آوری های حیرت آور نیست .
یه زمانی خوده تاچ اسکرین بودن در آیفون , مورده خیلی خاصی بود که در گوشی های دیگه نبود اما الان تاچ برای همه ی ما عادیست .
من فکر میکنم , انقلاب های مهم در زمینه ی گوشی اتفاق افتاده و جای مانور زیادی نمونده .
الان شرکت ها , بیشتر در زمینه ی زیباییه محصول و سرعت و دوربین و باطری میتونن خودشون رو نشون بدن و جای کاره زیادی باقی نمونده .

این که ما فکر کنیم اپل باید در هر کنفرانس یه کاری کنه که ما فکمون روی زمین بی افته انتظار اشتباهیه .

اما نکته ای که میخوام بگم اینه که , مشکل من با این عدم نوآوری نیست , مشکل من با تغییر نگرش اپل به محصولات خودشه .
این تغییر نگرش به نظرم از مک پرو های سیاهِ سیلندری شروع شد که به شدت سیستم های محدود اما پر ادعایی هستن .
مک پرو به این سمت رفت که شما باید مقدار زیادی تبدیل و کارت های خارجی رو روی میزتون قرار بدید و البته با کلی کابل .
عموما پرو بودنه یه سیستم یعنی بشه امکاناتش رو بر اساس نیاز تغییر داد و بهینه کرد .
مک پرو حتی از امکان افزایش فضای زخیره سازی هم بی بهرس . باورتون میشه ؟ یک سیستم اسم پروفشنال رو به یدک بکشه و
توان اضافه کردن هارد رو به یوزر نده . و همه ی این نیازمندی هارو به روی میز کاربر منتقل کنه .
حالا تصور کنید کسی که کار کپچر میکرده و یه کارت کپچر اینترنال هم داره , اون رو باید بندازه دور و یک کارت کپچر اکسترنال بخره برای مک پرو .
باز هم اینجا اپل همه چیز رو به روی میزه کاره استفاده کننده منتقل میکنه . کلی سیم و هارد و کارت و به هم ریختگیه محیط کاری !

همین داستان داره در مورد مک بوک ها و حتی آیفون ها اتفاق می افته در این حد که برای گوش دادن به موسیقی باید تبدیل داشته باشید .
این طور که من فهمیدم حتی در مک بوک پروها پورت لایتنینگ که استاندارد خوده اپل برای هدفون های خودش هست وجود نداره .
یعنی مکبوک پرو ها حتی هدفون های مخصوص خوده اپل رو ساپورت نمیکنن .
من با این سیاست مشکل دارم .

یکی از اشکالات بزرگ اپل همیشه این بوده که سیستم بسته ای داره , اما به لطف کیفیت و راحتی در استفاده , به خوبی اون رو جبران کرده .
اما الان شاهد این هستیم که محدودیت های ایجاد شده حتی راحتی هم ندارن .
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط alireza3335 » 01 نوامبر 2016, 01:36

به نظرم خیلی خوبه که اگه مدیران سایت تلاشی بکنند تا در تاپیکی جداگانه به بحث نوآوری‌های اپل پرداخته شود. اما به نظرم توجه به دو نکته ضروری هست. اول اینکه دوستان خودشان نیز تعریفی از نوآوری‌های اساسی ارائه بدهند و حتی اگر می توانند کانسپتی را تهیه کنند که در اختیار دیگران قرار بگیرد. دوم اینکه در مورد ایده‌ها نوعی نظرسنجی وجود داشته باشد؛ به طور مثال خیلی‌ها با تاچ بار موافق هستند در صورتی که خیلی‌ها هم مخالف. ضمن اینکه من فکر میکنم دوستان کمی باید شفاف‌تر صحبت کنند. یعنی به طور مثال منتظر چه چیزی بودند که اپل آن را محقق نکرده (بحث‌های معمولی مانند رم ۳۲ منظورم نیست، چیزی فراتر از آن)
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط pooriya.kh » 01 نوامبر 2016, 09:03

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
به نظرم خیلی خوبه که اگه مدیران سایت تلاشی بکنند تا در تاپیکی جداگانه به بحث نوآوری‌های اپل پرداخته شود. اما به نظرم توجه به دو نکته ضروری هست. اول اینکه دوستان خودشان نیز تعریفی از نوآوری‌های اساسی ارائه بدهند و حتی اگر می توانند کانسپتی را تهیه کنند که در اختیار دیگران قرار بگیرد. دوم اینکه در مورد ایده‌ها نوعی نظرسنجی وجود داشته باشد؛ به طور مثال خیلی‌ها با تاچ بار موافق هستند در صورتی که خیلی‌ها هم مخالف. ضمن اینکه من فکر میکنم دوستان کمی باید شفاف‌تر صحبت کنند. یعنی به طور مثال منتظر چه چیزی بودند که اپل آن را محقق نکرده (بحث‌های معمولی مانند رم ۳۲ منظورم نیست، چیزی فراتر از آن)

مشکل من به شخصه اصلا نبود نوآوری نیست.
۱- حذف پورت ها از مک بوک پرو کار بسیار بدی بود ! نبود پورت در مک بوک ۱۲ اینچ نه تنها بد نیست بلکه باعث سبکتر و نازک تر و درنهایت قابل حمل تر شدن دستگاه میشه اما اینکار برای مک بوک پرو اصلا مناسب نبود ! کاربران مک بوک پرو با مک بوک بسیار متفاوت هستند!
۲- محصولات اپل همیشه گرون بودند و این هم اصلا عجیب نیست! برای داشتن محصول خوب باید هزینش رو پرداخت کرد اما قیمت گذاری مک بوک پرو جدید مضحکه! مک بوک پرو ها گرونتر شدند اما در برابر هزینه ای که میپردازید هیچ تحویل نمیگیرید! تاچ بار ویژگی عالی هست ولی من وجود سی پی یو قوی تر ، رم بیشتر و گرافیک قوی تر رو ترجیح میدم. وجود رم بیشتر اصلا بحث معمولی نیست! ۳۲ گیگ رم برای کسانی که کار صوت و تصویر میکنند از نون شب هم واجبتره! در ضمن به هزینه بالا ۲۰۰ دلاری هم پول تبدیل اضافه کنید.
۳-آپدیت نشدن بقیه مک ها ! باورش برای من بسیار دشوار هست که اپل تمام این مدت رو برای طراحی تاچ بار گذاشته! بقیه مک ها چی ؟
اینها فقط ۳ مورد بودند! بقیه بماند. به نظرم اپل اصلا مک رو بخاطر رودربایستی به روز کرد !!!! شاید اگر بخاطر اذهان عمومی نبود کلا خط تولید مک رو جمع میکرد چون گویا پول زیادی در اون نیست و سود رو به زور تبدیل و غیره باید تضمین کرد! اپل دیگر (حداقل در حال حاضر) اپل نیست.
pooriya.kh

پستتوسط alireza3335 » 01 نوامبر 2016, 21:00

ببینید به نظرم بهتره کمی practical صحبت کنیم. بنده اطلاعات زیادی ندارم و ضمناً شما این ادعا را دارید که اپل می‌توانست (یا باید) این کارها را انجام بدهد (یا می‌داد). لطف کنید یک سری benchmark از شرکت‌های دیگر ارائه بفرمایید که موفق‌تر عمل کرده‌اند. مثلاً لپتاپی با مشخصات مدنظرتان الآن توسط کدام شرکت ارائه می‌گردد و هدف از ارائه آن توسط آن شرکت چیست؟ یعنی در واقع target market آن کدام است؟ قیمت آن چقدر است؟ از چه جنبه‌هایی از مک‌بوک پرو قوی‌تر است.
البته بنده نیز با شما کاملاً موافق هستم که احتمالاً باید مک‌ها نیز آپگرید می‌شدند، ولی به نظرم باید این موضوع نیز برررسی گردد که آیا ارتقای سخت‌افزاری مک‌بوک پرو، به بازار بقیه محصولات مک ضربه نمی‌زد؟ و اینکه اپل اگر می‌خواست سایر مک‌ها را نیز آپگرید کند، آیا این تقاضا در بازار وجود داشت؟ در تخصص بنده نیست ولی رم‌های بالاتر از ۳۲ و هارد SSD بالاتر از ۲ ترابایت، و همچنین کارت گرافیک بالاتر از ۴ گیگابایت، توسط چند درصد از همان افراد حرفه‌ای استفاده می‌شود؟
موضوع دیگر در مورد پورت‌هاست. در واقع همه قبول دارند که این حرکت باعث خواهد شد تا سایر چیزها و شرکت‌ها نیز با این استاندارد جدید adapt بشوند. منتهی سؤال من اینجاست که خود اپل نمی‌دانست که هدفونی که همین الان دارد با آیفون عرضه می‌کند به هیچ وجه برای مک‌بوک پرو قابل استفاده نیست؟ یا اینکه عامدانه این کار را کرده که پس از مدتی هم رابط آیفون‌ها را به صورت همین پورت‌ها در بیاود. بارها در این انجمن بحث شده که اپل دارد به سمت ارتباطات بی‌سیم پیش می‌رود و واقعاً این حرکت بسیار پسندیده‌ای است. همین خود من بارها به دلیل مشکلات وایرلس مک‌بوک پرو خودم در این انجمن شکایت کرده‌ام. ولی خب روز‌به‌رو سیستم‌ها بهتر شدند. همین الان نیز من خیلی از اوقات مشکلاتم به مراتب کمتر شده. به هر حال این نشون می‌ده که یه برنامه دراز‌مدت برای ارتقای سخت‌افزارها و تبدیل اون‌ها به دستگاه‌های بدون سیم وجود داره.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 18 مهمان