انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ایجاد سایتی مرجع برای استانداردهای وب

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

ایجاد سایتی مرجع برای استانداردهای وب

پستتوسط Ahmad » 11 اکتبر 2012, 23:46

دوستان سلام،

من مطلب زیر را در سایت نارنجی تحت عنوان «همکاری شرکت های بزرگ در راه اندازی یک سایت برای استانداردهای وب» خواندم کہ فکر کردم شاید برای شما نیز جالب باشد.
* * * * * * * * * * * * *
علی اصغر هنرمند
۲۰۱۲-۱۰-۰۹، ۲۱:۴۵


اگر یک طراح و برنامہ‌نویس وب باشید می‌دانید کہ دردسرهای هماهنگ سازی یک صفحہ وب با مرورگرهای مختلف تا چہ حد زیاد است. مرورگرها از دستورهای مختلفی پشتیبانی می‌کنند و هنگام طراحی یک صفحہ وب مجبور هستید تا چند مرورگر را جلوی خودتان باز داشتہ باشید تا اطمینان حاصل کنید، صفحہ شما در همہ آنہا صحیح دیده می‌شود.

اغلب اوقات هم مشکلاتی پیدا می‌شود کہ سبب می‌شود ساعت‌ها در اینترنت بہ دنبال راه حل بگردید و این مشکل وقت شما را تلف می‌کند. حالا شرکت های بزرگ سازنده مرورگرها تصمیم گرفتہ‌اند برای این مشکل راه حلی پیدا کنند.

مایکروسافت، گوگل، اپل، ادوبی، فیسبوک، اچ پی، نوکیا، موزیلا، اپرا و کنسرسیوم وب یک سایت مشترک با نام WebPlatform.org راه اندازی کرده‌اند. تا همہ استانداردهای وب و مرورگرها را در آنجا جمع کنند. این سایت محفلی برای نگہداری داکیومنت‌ها و راهنماها خواهد بود و بہ شکل یک «ویکی» اداره خواهد شد.

هدف این است کہ توسعہ‌دهنگان وب بہ راحتی بہ آخرین استانداردها و پیشرفت‌های وب دسترسی داشتہ باشند تا بتوانند کیفیت کار خودشان را بالا ببرند. طراحان می‌توانند در این سایت بہ بحث و تبادل نظر در مورد فناوری‌های وب بپردازند و همین موضوع سبب می‌شود کہ بہترین راه‌حل‌های ممکن نیز در اختیار شرکت‌های سازنده مرورگرها قرار بگیرد.

تیم برنز لی در جملہ‌ای کوتاه گفتہ «سایت وب پلتفرم» یک پروژهٔ بزرگ است کہ اجازه می‌دهد تمام افرادی کہ از وب لذت می‌برند اطلاعات خودشان را با دیگران بہ اشتراک بگذارند و بہ یکدیگر کمک کنند.

این سایت فعلا در مرحلہ آزمایشی است اما اگر طراح و توسعہ دهنده وب هستید، می‌توانید بہ سایت وب پلتفرم سر بزنید و نظرتان را در مورد آن بگویید.

* * * * * * * * * * * * *
آدرس مطلب نارنجی
http://narenji.ir/5652-وب-پلتفرم-سایت

آدرس سایت مرجع استانداردہای وب

http://www.webplatform.org
پیوست‌ها
logo-with-text.png
logo-with-text.png (4.67 KiB) - بازدید 1881 بار
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin
 
پست‌ها : 1254
تاریخ عضویت: 30 مه 2004, 17:33
محل سکونت: سوئد


بازگشت به اخبار و تازه‌ها


کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان