انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس Back to the Mac و مک بوک ایر

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

Re: کنفرانس Back to the Mac و مک بوک ایر

پستتوسط Pooria Azimi » 27 اکتبر 2010, 00:22

و این هم یک بنچ مارک درست و حسابی، که نشون می ده مک بوک ایر جدید چقدر قدرتمنده. بدون هیچ شرحی (عدد بزرگ یعنی قوی تر!):

تصویر

و دقت بکنید که ایر 13 اینچی مقایسه شده، فقط 2 گیگ رم داشته و پردازندۀ 1.8 داشته، در حالی که می شه اون رو با 4 گیگ رم و پردازندۀ 2.13 هم خریداری کرد.

http://www.macrumors.com/2010/10/26/new ... unterpart/

-------------

و بالاخره این هم review سایت cult of mac

http://www.cultofmac.com/11-inch-macboo ... view/65776
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 27 اکتبر 2010, 22:21

من امروز یک سری به فروشگاه اپل زدم و مقداری با هر دو مدل این کامپیوتر کار کردم. باید بگویم که بسیار کامپیوترهای نازنینی هستند. مدل ۱۱ اینچی‌اش بسیار نقلیست. اما من مدل ۱۳ اینچی آن را بسیار ترجیح دادم.

تمام مکبوک‌پروهای دیگر در مقابل اینها بسیار سنگین جلوه میکنند. اگر کامپیوتر برای حمل و نقل منظور باشد، مسلما این مدل بسیار گزینهٔ خوبیست.

برنامه‌ها بسیار سریع باز و بسته میشوند. یک مقداری کار سنگین هم از یکی از آنها کشیدم. توانش چیزی بود در حد مکبوک پروی ۱۳ اینچ معمولی. به هر حال همه میدانند که این ماشین برای کار سنگین ساخته نشده است اما از پس کارهای معمولی یک شخص معمولی بخوبی بر می‌آید.

اگر کسی قصد خرید آن را داشته باشد، به نظر من احتمالا مدل ۱۳ اینچی ۱۲۸ گیگی با آپگرید به ۲.۱۳ و ۴ گیگ رم و یک هارد خوب اکسترنال، بهترین خرید در مقابل هزینه‌اش باید باشد.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 28 اکتبر 2010, 01:49

و این هم بنچ مارک برای مدلهای Custom config ایرها:

تصویر

جالبه که ایر ۱۳ اینچی آخرین مدل ( ۲.۱۳ و ۴ گیگ رم )، از مک بوک پروی ۱۳ اینچی استاندارد قویتره، و همون اندازه از مدل Core i5 ضعیف تره - در حالی که پردازندۀ i5 و Core 2 Duo اصلاً قابل مقایسه نیستند!
و این، همه ش به لطف SSD ـه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 28 اکتبر 2010, 06:12

خیلی جالب به نظر می‌آید که سرعت مکبوک ایر ۱،۸۶ جدید درست دو برابر مکبوک ایر ۱،۸۶ پارسال است یعنی ۱۰۸ به ۵۴.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iShahin » 29 اکتبر 2010, 11:21

Ilia نوشته است:[نمایش]
من امروز یک سری به فروشگاه اپل زدم و مقداری با هر دو مدل این کامپیوتر کار کردم. باید بگویم که بسیار کامپیوترهای نازنینی هستند. مدل ۱۱ اینچی‌اش بسیار نقلیست. اما من مدل ۱۳ اینچی آن را بسیار ترجیح دادم.

تمام مکبوک‌پروهای دیگر در مقابل اینها بسیار سنگین جلوه میکنند. اگر کامپیوتر برای حمل و نقل منظور باشد، مسلما این مدل بسیار گزینهٔ خوبیست.

برنامه‌ها بسیار سریع باز و بسته میشوند. یک مقداری کار سنگین هم از یکی از آنها کشیدم. توانش چیزی بود در حد مکبوک پروی ۱۳ اینچ معمولی. به هر حال همه میدانند که این ماشین برای کار سنگین ساخته نشده است اما از پس کارهای معمولی یک شخص معمولی بخوبی بر می‌آید.

اگر کسی قصد خرید آن را داشته باشد، به نظر من احتمالا مدل ۱۳ اینچی ۱۲۸ گیگی با آپگرید به ۲.۱۳ و ۴ گیگ رم و یک هارد خوب اکسترنال، بهترین خرید در مقابل هزینه‌اش باید باشد.

ایلیا

من همین الان به یک نکته جالب پی بردم و اون اینکه (حداقل در سایت اپل امریکا) بر خلاف مدل ۲۵۶ گیگی مدل ۱۲۸ گیگی قابل ارتقاء به ۲.۱۳ نیست! و فقط رمش رو میشه افزایش داد! واقعا اپل داره گندش رو در میاره! :-|

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Ilia » 30 اکتبر 2010, 00:53

iShahin نوشته است:[نمایش]
من همین الان به یک نکته جالب پی بردم و اون اینکه (حداقل در سایت اپل امریکا) بر خلاف مدل ۲۵۶ گیگی مدل ۱۲۸ گیگی قابل ارتقاء به ۲.۱۳ نیست! و فقط رمش رو میشه افزایش داد! واقعا اپل داره گندش رو در میاره! :-|

من همیشه گفته‌ام، مک یک مقداری شبیه یک دختر خوشگل است که از هر انگشتش هزار تا هنر میریزد و شما هم عاشقش هستید، اما بعضی وقتها این احساس به شما دست میدهد که دارد تلکه‌تان میکند! :-)

این نکته که شما متوجه شدید از هنرهای فروششان است که مجبورتان کنند که ۳۰۰ دلار بیشتر خرج کنید تا بتوانید آن صد دلار را هم خرج کنید! :-)

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 30 اکتبر 2010, 01:02

Foliovision یک مقاله دارد که چیزهایی که بنظرشان منفی می‌آید را در مورد مدل ۱۱ اینچی ایر نوشته است. من با یک مقدار زیادی از صحبتهای این مقاله موافق نیستم. مثلا اینکه طوری فرض شده است که قرار است این یک کامپیوتر تمام و کمال برای کار سنگین باشد و حالا که نیست پس لابد این اشکال است. در حالی که ایر ۱۱ اصلا برای این منظور ساخته نشده و کل اینگونه ایرادها برایش بی‌معناست.

اما نویسنده به نکات جالبی در مقاله اشاره میکند که دانستنش جالب است. جالبترین قسمت این مقاله برای من این بود که نویسنده مثبت‌ترین نکتهٔ این مدل را underpower کردن پراسسور آن دانسته است. به خواندنش می‌ارزد:
http://foliovision.com/2010/10/28/wrong ... acbook-air

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

قبلی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 16 مهمان