انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس Back to the Mac و مک بوک ایر

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

Re: کنفرانس Back to the Mac

پستتوسط Hosein89 » 23 اکتبر 2010, 10:33

sepandar نوشته است:[نمایش]
سلام به جاوید و ایلیا عزیز .
اول از همه خیلی تشکر برای جواب های کاملی که به من دادید . راستشو بخواید نیاز من به نت بوک در حد وبگردی و دانلود آهنگ هستش و یه برنامه مثل فتوشاپ برای یه سری مسائل مورد نیاز . اول دنبال آیپد بودم چون خیلی بدردم می خورد . ولی بعد از تحقیق های زیادی که کردم احساس کردم که واسه نسل بعدش صبر کنم بهتره . راستی به نظرتون یه مدت صبر کنم تا افت قیمت پیدا کنه یا نه ؟ خودتون که بازار ایرانو بهتر از من می دونید . اگه بخوام بگیرم مدل 13 اینچی که سیستمش ارتقا پیدا کرده رو می خرم .حداقل یه عمری داشته باشه دیگه .
ممکنه تو کنفرانس بعدی از نسل جدید آیپد صحبت بشه ؟ واقعآ خوب میشه اگه بشه به آیپد فلش مموری وصل کرد یا حتی همین درایور اکسترنال dvd/cd writer . حافظش رو هم باید زیاد کنند . اونوقت خریدش واقعآ حلاله . خیلی تو ضمینه کتاب الکترونیک می تونه بم کمک کنه .

در مورد آیپد بگم با ۲۹دلار یا در ایران با ۵۰-۶۰ تومان میتونی کمرا کیت برای آیپد بگیری و با اون هم رمSD و هم فلش مموری را باهاش باز کنی و استفاده کنی.
البته باید iFile رو داشته باشی که نیاز به جیلبریک شدن آیپدت دارد
Hosein89

پست‌ها : 48

پستتوسط .SorousH. » 23 اکتبر 2010, 10:48

سلام به جاوید و ایلیا عزیز .
اول از همه خیلی تشکر برای جواب های کاملی که به من دادید . راستشو بخواید نیاز من به نت بوک در حد وبگردی و دانلود آهنگ هستش و یه برنامه مثل فتوشاپ برای یه سری مسائل مورد نیاز . اول دنبال آیپد بودم چون خیلی بدردم می خورد . ولی بعد از تحقیق های زیادی که کردم احساس کردم که واسه نسل بعدش صبر کنم بهتره . راستی به نظرتون یه مدت صبر کنم تا افت قیمت پیدا کنه یا نه ؟ خودتون که بازار ایرانو بهتر از من می دونید . اگه بخوام بگیرم مدل 13 اینچی که سیستمش ارتقا پیدا کرده رو می خرم .حداقل یه عمری داشته باشه دیگه .
ممکنه تو کنفرانس بعدی از نسل جدید آیپد صحبت بشه ؟ واقعآ خوب میشه اگه بشه به آیپد فلش مموری وصل کرد یا حتی همین درایور اکسترنال dvd/cd writer . حافظش رو هم باید زیاد کنند . اونوقت خریدش واقعآ حلاله . خیلی تو ضمینه کتاب الکترونیک می تونه بم کمک کنه .

جواد ، نه جاوید :-D
به نظر من با این اوصاف اصلا سراغ ایر نرو که الکی پول میدی
تازگیها برادرم زده به سرش بره آیپد بگیره ) خدا کنه بگیره ، چون بیشتر دست من میفته تا خودش :lol: ( و دقیقا کارای شما رو هم میخواد بکنه ، پس آیپد گزینه ی بهتری هست
در مورد مدل جدید هم چند جا خوندم که تغییرات خیلی زیادی نخواهد داشت و عمده ترین تغییرش -شاید- دوربین و پردازشگر قویتر باشد و برای تغییر اندازه صفحه هم فکر کنم عمو استیو گفت اصلا تغییرش نمیده
اگه قرار هم باشه مدل جدید یا همون نسل ۲ بیاد به احتمال زیاد ، باید زمان عرضه ایپد اولی باشه .
کلام آخر : ـ به نظر من ـ همین حالا هم آیپد بگیرین ضرر نکردین ، نظر دوستان رو هم جویا بشین کمکتون خواهند کرد ;-)
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط sepandar » 23 اکتبر 2010, 10:52

جدی می گی حسین جان ؟ ولی من شنیده بودم که با کمرا کیت فقط میشه عکس ریخت یا اجرا کرد . یعنی میشه هر فایلی رو از طریق فلش مموری هرفایلی رو باز کرد و تو آیپد ریخت ؟
راستی یچه ها به نظر شما خرید کردن تو این 2 3 ماه قبل از کریسمس درسته ؟ آخه می دونید که هر سال تو ماههای اول سال جدید محصولات جدیدی هم عرضه میشه
مثلآ همین کنفرانس بعدیه اپل .....
ممنون
sepandar

پست‌ها : 18

پستتوسط sepandar » 23 اکتبر 2010, 10:58

مرسی سروش عزیز
در مورد آیپد جدید چند جا دیدم که مثل اینکه می خوان سایز صفحشو به 7 اینچ برسونند . البته آیپد مینی لقب بهش دادند . همونطور که تو پست قبلیم گفتم واقعآ نمی دونم خرید محصولات اپل الآن ریسک هست یا نه . نمی خوام تا خریدم 2 ماه بعد مدل جدیدش بیاد و کلی مال من افت قیمت کنه . من کناره ipad به یه سیستم اصلی هم نیاز دارم . می خواستم بدونم این macbook air می تونه سیستم اصلی باشه یا نه ؟ راستی واسه سوالی که در مورد فلش مموری تو پست قبلیم پرسیدم اگه کسی اطلاعات داره بم جواب بده .
ممنون بازم
sepandar

پستتوسط javadkh65 » 23 اکتبر 2010, 12:00

به iPad ميشه فلش مموري وصل کرد ه همه کارهاي مديريت فايل رو باهاش انجام داد ولي نياز به جيلبريک داره و نصب يه نرم افزار به نام iFile که البته باز هم کار با اون روش خيلي راحت نيست ولي کاملا قابل انجامه

اگر iPad بخري نيازي نيست ديگه MacBook Air بعنوان سيستم اصليت بخري و مي توني Mac mini يا iMac يا MacBook Pro بخري و حمل و نقلشون هم نکني
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Hosein89 » 23 اکتبر 2010, 13:31

جدی می گی حسین جان ؟ ولی من شنیده بودم که با کمرا کیت فقط میشه عکس ریخت یا اجرا کرد . یعنی میشه هر فایلی رو از طریق فلش مموری هرفایلی رو باز کرد و تو آیپد ریخت ؟
راستی یچه ها به نظر شما خرید کردن تو این 2 3 ماه قبل از کریسمس درسته ؟ آخه می دونید که هر سال تو ماههای اول سال جدید محصولات جدیدی هم عرضه میشه
مثلآ همین کنفرانس بعدیه اپل .....
ممنون

بله عزیز
من خودم تست کردم و کار کردم کامل و مدتی آیپد داشتم

شما کمرا کیت usb رو میزنی و بعد flash usb رو که بزنی یه پیغامی ظاهر میشه که میگه دستگاه ساپورت نمیشه شما اوکی میکنی و برنامه iFile رو باز میکنی اونجا میبینی فلش رو شناخته و میری توشو کل فایلا رو لیست میکنه رو هرکدوم بزنی یه لیست باز میکنی شبیه به open with کامپیوتر که با توجه به برنامه های نصب شده رو آیپدت میبینی که با کدوم برنامه میخوای باز کنی مثلا اگه pdf یا doc و.. هست با GoodReader یا اگه PDFه با iBook هم میشه. یا فیلم ها مثل mkv و avi و flv و همه پسنودا با oPlayer باز میشن

خلاصه برای شما این دستگاه مناسب ترین چیزه
Hosein89

پست‌ها : 48

پستتوسط sepandar » 23 اکتبر 2010, 14:54

ممنون از دوستای خوبم . واقعآ بم کمک کردین . به نظرتون زمان مناسبی هست برای خرید ؟ بزارم بعد از کریسمس یا اینکه فرق نمی کنه ؟
راستش نمی خوام تاپیک از محوریتش خارج شه . اگه راهنمایی کنید که تو کدوم بخش سوالارو بپرسم ممنون می شم
sepandar

پستتوسط damon_021 » 23 اکتبر 2010, 17:59

iMac 2.5 i5 Sandy Bridge
8GB 1333Mhz RAM
500GB HDD + 128GB SSD
10.7.3

پست‌ها : 118

پستتوسط Pooria Azimi » 23 اکتبر 2010, 19:07

damon_021 نوشته است:[نمایش]

:shock: اگر نویسنده ش Leander Kahney نبود، فکر می کردم شوخیه! باید چند روزی صبر کرد تا دید سرعتش واقعاً چجوریه... البته، نباید هم خیلی تعجب کرد، چون قبلاً هم دیده بودیم که SSD چقدر سرعت رو بالا می بره و تنها دلیلی که دوستان استفاده از اون رو پیشنهاد نکرده بودند، فیمت بالا و حجم کمش بود که هر دو مشکل تا حدودی در ایر برطرف شده اند (به نظر من 128 یا 256 گیگابایت، برای یک لپتاپ هارد مناسبیه. البته اگر بخواهید که سبک هم باشه، نه یک غول 4 کیلویی):

viewtopic.php?p=19479#p19479

به بقیۀ دوستان هم اگر ندیده اند اون تاپیک رو، توصیه می کنم از هر سه صفحۀ این تاپیک (که لینکش رو دادم) رو بخونند.

و سپندار عزیز هم در هر صورت، باید یک هفته ای صبر بکنید تا معلوم بشه که این ایر جدید واقعاً چیز خوبیه یا نه. احتمالش زیاده که ما اشتباه می کردیم و مدل 1.8 گیگاهرتزی با 2 گیگابایت رم، کاملاً کافی باشه و بتونید با یک و نیم میلیون بخریدش...

و در نوامبر، با آمدن iOS 4.2 ، آی پد هم تقریباً تبدیل به یک کامپیوتر تمام عیار و قابل استفاده برای 85% کارهای یک یوزر عادی خواهد شد، و مدل آپگرید شدۀ اون در ژانویه هم تیر خلاصی HP & co خواهد بود :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Pooria Azimi » 23 اکتبر 2010, 19:18

و از همون تاپیکی که اشاره کردم، یک پست رو اینجا نقل می کنم:
javadkh65 نوشته است:[نمایش]
چند تا نکته به نظر من رسید:

۱- سرعت لود سیستم عامل چیزی نیست که برای اون آدم SSD بگذاره، خوب اصلا ۲ دقیقه بکشه سیستم عامل بالا بیاد اما بعد سرعت کارش با SSD های ارزون قیمت تفاوت چندانی نداره
۲- من چند روز قبل با یکی از دوستام رفتیم برای مکبوکش (Early 2009 - 2.4 GHz) یه SSD ۶۴ گیگ خریدیم، اون patriot خرید ۲۱۰ تومن! این SSD که ما خریدیم سرعت رایت بر روش ۸۵ مگابایت بر ثانیه بود اما مدل ۲۵۶ گیگش سرعت رایت بر روش ۱۸۰ مگابایت بر ثانیه هستش و این دوتا با هم خیلی تفاوت دارند! این ۶۴ گیگ سرعتش نزدیک به یک هارد معمولی ۷۲۰۰ rpm هستش

http://www.patriotmem.com/products/deta ... 47&type=17

http://www.patriotmem.com/products/deta ... 45&type=17

از طرف دیگه خیلی از کارهای سنگین بواسطه RAM انجام می شه و هارد کم سرعت تر از این حرفهاست که کارهای فوق العاده سنگین رو مدیریت کنه

نظر شخصی من اینه که اگر می خواهید SSD بخرید باید مدلهای بالا که سرعت رایت و رید اونها بالاست رو بخرید که خیلی خیلی گرونند و اگرنه که RAM رو افزایش بدید بعلاوه یه هارد ۷۲۰۰ rpm و از سیستم لذت ببرید!

بر طبق اطلاعات لینک زیر:
http://discussions.apple.com/thread.jsp ... D=12465627
در مورد مدل 64 گیگابایتی، سرعت خواندن و نوشتن تقریباً 180 مگابایت بر ثانیه بود و مدل 128 گیگابایتی، سرعت خواندن فقط 250 مگابایت بر ثانیه و نوشتن حدود 170 مگابایت بود!
به گفتۀ یکی از پست های اون تاپیک، بزرگ شدن حافظۀ SSD به خاطر بزرگ شدن بافر خواندن و نشوتن می تونه سرعت رو بالا ببره، یعنی مدل 256 گیگابایتی، سرعت حتی بالاتری هم خواهد داشت!

64GB SSD | Read: 180MB/s - Write:180MB/s
128 GB SSD | Read: 250MB/s - Write: 170MB/s
256 GB SSD | even higher
My 15" MacBoo Pro | Read: 75 MB/s - Write: 72 MB/s
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط sepandar » 23 اکتبر 2010, 19:29

پوریای عزیز میشه در مورد آپگرید آیپد یه توضیحی بدید ؟
راستی به نظرتون بهترین موقع خرید محصولات اپل کی هست ؟ تا کریسمس منتظر باشم یا نه ؟
sepandar

پستتوسط Pooria Azimi » 23 اکتبر 2010, 19:43

بهترین موقع خریدشون وقتیه که قیمتشون متعادل بشه: یک ماه (گاهی اوقات ۴۵ روز) بعد از آغاز فروش اون‌ها در آمریکای شمالی.

در مورد آی‌پد، این واضحه که در اواسط ژانویه آی‌پد ۲ خواهد آمد و پردازنده قوی‌تر، رم بیشتر، دوربین برای FaceTime و خدا می‌دونه چه چیزهای دیگری خواهد داشت.
اما در هر حال با توجه به نیاز شما که در یک تاپیک دیگه گفتید (دانلود آهنگ و وب‌گردی و ...)، آی‌پد برای این کار مناسب نیست و شما رو عذاب خواهد داد. ایر بهترین گزینه شماست، اگر قیمت خیلی براتون مهم نیست.

در مورد آی‌ژد دقت کنید که شما تا ۲ ماه بعد از کریسمس باید منتظرش بمونید، و اگر الآن نسل فعلی رو بخرید، احتمالاَ اون‌موقع افسوس خواهید خورد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط sepandar » 23 اکتبر 2010, 20:12

پوریا واقعآ ازت ممنونم که منو نجات دادی از کلی فکر ! بهتره تا اون موقع صبر کنم . مک بوک ایر فکر کنم انتخاب خوبی برای من باشه و کنارش یه آیپد 2 می تونه تکمیل نیاز ها باشه . فکر نکنم مک بوک ایر با نرم افزار هایی مثل فتوشاپ هم بخواد اذیتم کنه . خیلی از review های که بچه ها زحمت کشیدند و ازش گذاشتند دید مثبتی نسبت بش داشتند
راستی کنفرانس بعدی اپل ژانویه هست ؟
sepandar

پستتوسط Pooria Azimi » 24 اکتبر 2010, 23:44

Review ـهای بیشتر از ایر جدید:

http://www.telegraph.co.uk/technology/a ... puter.html
نظر تلگراف: 5 از 5

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2371199,00.asp
نظر PC Mag: 3.5 از 5 (برای مدل 11 اینچ)

http://www.notebookreview.com/default.a ... First+Look

اینها هم همه بسیار راضی بوده اند.

------

عنوان تاپیک رو هم کمی تغییر دادم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

Re: کنفرانس Back to the Mac و مک بوک ایر

پستتوسط Pooria Azimi » 25 اکتبر 2010, 23:35

تصویر
http://www.macrumors.com/2010/10/25/ear ... cbook-air/

در بالا، مقایسۀ ایرهای جدید، با مک بوک های دیگر و آیپد و نسل قبلی ایر رو می بینید، هر چند این بنچ مارک فقط قدرت پردازشگر و حافظه (RAM) رو تست کرده و اصلی ترین قسمتها ( = استفاده از SSD بجای هارد مکانیکی، که سرعت دسترسی به دیسک رو حدوداً 3 برابر کرده و استفاده از کارت گرافیک nVidia 320M بجای nVidia 9400M که قدرتش بین 2.5 تا 3 برابر شده ) رو در نظر نگرفته). پس بنچ مارک بالا هیچ چیزی رو نشون نمی ده و نقاط قوت مدل جدید رو در نظر نگرفته، و با این که اگر اشتباه نکنم، پردازنده و حافظۀ ایر جدید نسبت به ایر قبلی تفاوتی نکرده، اما با این وجود باز هم افزایش 10 درصدی در performance اون مشاهده میشه.

و این هم جالبه که مدل 1.8 گیگاهرتزی ایر، از نظر قدرت پردازنده، تقریباً معادل 80 درصد مدل 2.4 گیگاهرتزی مک بوک پروست.

اما باز هم، حتی این benchmark نسبتاً به درد نخور، نشون می ده که به دلایلی، ادعاهای مبنی بر این که ایر جدید، بسیار سریعتر از اونیه که با نگاه کردن به مشخصاتش به نظر می آد کاملاً صحت داره.

-----

More reviews:

http://www.wired.com/reviews/2010/10/11 ... cbook_air/

http://computershopper.com/laptops/revi ... 10-version

http://www.pocket-lint.com/review/5089/ ... 010-review

http://www.electronista.com/reviews/mac ... -2010.html

http://www.pocket-lint.com/review/5089/ ... 010-review

http://www.v3.co.uk/v3/hardware/2272069 ... air-review
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin