انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ایتنا: ورود رسمی آی‌فون به بازار ایران

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

ایتنا: ورود رسمی آی‌فون به بازار ایران

پستتوسط Pooria Azimi » 14 سپتامبر 2010, 00:46

متن خبر همشهری.png
متن خبر همشهری

http://hamshahrionline.ir/news-115636.aspx

در حال حاضر، پارس‌کامتل نمایندگی سونی‌اریکسون، ال‌جی، HTC، Acer، موتورولا و چندین شرکتِ کوچکتر دیگه رو در ایران بعهده داره.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: ایتنا: ورود رسمی آی‌فون به بازار ایران

پستتوسط Pooria Azimi » 14 سپتامبر 2010, 00:53

اگر منظور سایت روزنامهٔ وزین همشهری از ایتنا، http://itna.ir/index.php ـه، من که خبری در این مورد در سایت ایتنا پیدا نمی‌کنم. البته این به معنای رد خبر (یا شایعهٔ) بالا نیست.

خبر خوبیه، اما فقط برای این که دوستان خیــــلی ذوق نکنند و تصوراتِ غیرواقعی به ذهنشون نیاد، باید بگم که گارانتی و پشتیبانی و ... که حرفش زده شده، گارانتیِ شرکتی خواهد بود و نه گارانتیِ اصلی. همون‌جوری که الآن شرکت‌هایی مثل رادان و همراه‌پرداز و نقش مکینتاش‌ها رو گارانتی می‌کنن... و قطعاً هم هیچ خبری از همکاری بین سرویس‌دهنده‌های مخابراتی با اپل برای کاهش قیمتِ آی‌فون نخواهد بود (یعنی، قیمت همون حدود ۱ میلیون باقی خواهد ماند و قیمت‌های تخیلیِ ۱۹۹ دلاری و ... هرگز در ایرانِ کنونی محقق نخواهند شد).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: ایتنا: ورود رسمی آی‌فون به بازار ایران

پستتوسط abdol » 15 سپتامبر 2010, 05:30

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
اگر منظور سایت روزنامهٔ وزین همشهری از ایتنا، http://itna.ir/index.php ـه، من که خبری در این مورد در سایت ایتنا پیدا نمی‌کنم. البته این به معنای رد خبر (یا شایعهٔ) بالا نیست.

خبر خوبیه، اما فقط برای این که دوستان خیــــلی ذوق نکنند و تصوراتِ غیرواقعی به ذهنشون نیاد، باید بگم که گارانتی و پشتیبانی و ... که حرفش زده شده، گارانتیِ شرکتی خواهد بود و نه گارانتیِ اصلی. همون‌جوری که الآن شرکت‌هایی مثل رادان و همراه‌پرداز و نقش مکینتاش‌ها رو گارانتی می‌کنن... و قطعاً هم هیچ خبری از همکاری بین سرویس‌دهنده‌های مخابراتی با اپل برای کاهش قیمتِ آی‌فون نخواهد بود (یعنی، قیمت همون حدود ۱ میلیون باقی خواهد ماند و قیمت‌های تخیلیِ ۱۹۹ دلاری و ... هرگز در ایرانِ کنونی محقق نخواهند شد).

apple مطابق با مقررات ایالات متحده نمی تونه به ایران صادرات داشته باشه. به چه دلیل؟ چون iphone یک smart phone هست و CPU کالای استراتژیک و .... پس این خبر خالی بندی ای بیش نیست. شاید منظورش اینه که یک شرکتی با ثبت در گمرک موبایل apple وارد کنه.

iphone با خرید سرویس ۳ ساله یا ۲ ساله این قیمتی میشه.
اما در مورد سرویس های مخابرات در ایران:
این سرویس ها اصولا با سایر نقاط دنیا متفاوت است (البته نه از اون لحاظ!) بلکه مثلا هزینه مکالمه موبایل به موبایل، sms و خیلی سرویسهای دیگه ناچیز است.
ضمنا رقابتی هم وجود نداره و انتخاب از نصف انگشتان دست هم بیشتر نمی ره!
مثلا اگه شما از تهران یکی بهتون زنگ بزنه پول واسه شما نمی افته ولی تو خیلی جاهای دیگه شما شارژ میشین. اگه یکی به گوشی شما تو دبی یا اروپا زنگ بزنه اون موقع متوجه می شین من چی میگم.
هزینه ای هم بابت وصل شدن به دکل های مخابراتی و ... نمی دین
واسه همین واسه اپراتور اصلا صرفه نداره که به شما گوشی مفتی بده چون یه چیزی هم اون موقع باید دستی به مخابرات بده پس تو ایران گوشی رو باید به صورت unlock خرید که قیمت iphone 4 با احتساب مالیات حدود 700 هزار تومان به پول ایران میشه.
پایان!
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 15 مهمان