انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

به‌روزرسانی سخت‌افزارهای اپل

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

به‌روزرسانی سخت‌افزارهای اپل

پستتوسط نیما » 16 مارس 2009, 18:23

کسی می دونه به روز رسانی mac book ها کیه ؟
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پاسخ: بروز رسانی سخت افزاری

پستتوسط Ilia » 16 مارس 2009, 22:32

تازگی‌ها آپدیت شده. فعلا نباید خبری بشه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ilia » 28 مه 2009, 04:56

امروز بدون سر و صدا اپل مدل پلاستیکی ibook رو ارتقا داد. سرعت سریعتر پراسسور 2.16, رم سریعتر، امکان ارتقا هارد تا و۵۰۰ گیگ که حتی فعلا برای مدلهای آلمینیومی حتی مکبوک پرو هم وجود ندارد. داشتن فایروایر و قیمت ۳۰۰ دلار ارزانتر آن را بسیار جالب کرده است.

اما این احتمالا به این معناست که مدلهای دیگر هم بزودی آپدیت خواهند شد.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 20 اکتبر 2009, 20:29

از قرار مدلهای جدید آیمک و مک‌مینی در حال معرفی هستند.
سایت فروشگاه اپل offline شده، البته و این شایعه روی Apple Insider است:
http://www.appleinsider.com/articles/09 ... ineup.html

اگر حقیقت داشته باشه یک مدل مک‌مینی با دو هارد و بدون درایو دیویدی وآیمکی با blue Ray و مانیتور با ابعاد فیلم سینمایی و احتمالا ماوس و مخلفات جدید در راه هستند.
قرار بود که قیمت بعضی از اقلام پایین بیاید. من بیشتر حدس میزنم تخفیف بزرگی در کار نباشه، اما مخلفاتی به کامپیوترها اضافه شود که هزینهٔ آنها را قابل قبولتر کند.

البته در و هفتهٔ گذشته چندین بار فروشگاه اپل غیر قابل دسترسی شده اما هیچ چیزی ارائه نشده. باید دید که اینبار فرقی میکند یا نه…
پیوست‌ها
AppleStore_Snap.gif
AppleStore_Snap.gif (9.79 KiB) - بازدید 12061 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 20 اکتبر 2009, 20:53

نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 20 اکتبر 2009, 21:44

من همیشه به همه سفارش کرده‌ام که حداقل دو، سه هفته بعد از اعلام محصول جدید صبر کنند و نخرند تا اشکالات جزئیش برطرف بشود.

خودم مکم را دو ماهیست که فروخته‌ام و منتظر بودم ببینم چه در راهست. این آیمکهای جدید بسیار جالب بنظر می‌آیند. دستشان درد نکند، ماوسشان هم بعد از مدتها انگار چیز جالبی باید باشد…
انگار باید تسلیم مانیتور براق بشوم… داستان مقایسهٔ مدلهای شروع شد. :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط R_Behnood » 20 اکتبر 2009, 23:04

از من به شما نصیحت گول ظاهر زیبای این موس را نخورید که پشیمان میشوید.
من شخصا ترجیح میدهم بحای گرفتن یک موسی که پشتش لمسی است یکی از این تخته های لمسی جدید Wacom را بگیرم.
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط Ilia » 21 اکتبر 2009, 00:23

چند نکتهٔ جالب:

- آیمک ۲۷ اینچی ورودی تصویر را هم داره (البته با مبدل). یعنی میشود آنرا به عنوان مانیتور هم استفاده کرد!
- ریموت کنترل هم آپدیت شده.
- الان آیمک با سه مدل پروسسور عرضه میشه.
- قیمت دو نوع ویدئوکارت آیمک یکیست.
- جنس مانیتور ۲۱ ونیم اینچی نسبت به مدل ۲۰ اینچی قبل بسیار بهتره.
- آیمک ۲۷ اینچی رزلوشن ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ را دارد (نزدیک مانیتور ۳۰ اینچی اپل).
- اسم Mighty Mouse به Apple Mouse تغییر پیدا کرده.
- Magic Mouse فقط بصورت بیسیم عرضه میشه.
و کلی چیزهای جالب دیگر…
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ilia در 21 اکتبر 2009, 01:53.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 21 اکتبر 2009, 00:32

....
و این که آی‌مک جدید ورودی کارت SD هم داره :lol:

و در ضمن، Airport Extreme و Time Capsule هم آپدیت شده‌ن :
[left]
Apple also updated its AirPort Extreme and Time Capsule models today. The new models reportedly offer up to 50% better wireless performance and 25% better range than the previous models due to a revised antenna design. The new Time Capsule also offer up to 60% faster Time Machine backups than on earlier models when using Mac OS X Snow Leopard.
[/left]
از http://www.macrumors.com

به نظر کار با این ماوس جدید کمی سخت می‌آد و به راحتی ترک‌پد لپتاپ‌ها نیست.

ریموت جدید به نظرم کمی زشت می‌آد. ولی مک‌بوک جدید واقعاً قشنگ شده 8-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط saeidk » 21 اکتبر 2009, 13:32

رزولوشن بالا برای فیلم دیدن خوبه ولی برای کار کردن معمول اصلاً خوب نیست آیکن‌ها خیلی ریز می شن و باید موس رو خیلی تکون بدی تا از یک طرف بری طرف دیگه.
من imac رو از نزدیک ندیدم ولی توی مونیتورهای موجود در بازار ایران همگی زاویه نمایش محدودی دارند و رنگ مشکی رو هم بور نشون می‌دن. خلاصه این که اگر کسی بخواد زیاد فیلم ببینه بهتره که تلویزیون lcd بخره که زاویه بهتری داره و هم رنگ مشکی رو بهتر نشون می‌ده. حالا نمی‌دونم این imac های جدید مونیتورشون چه جوری اند و این مشکل رو هم دارند یا نه.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Pooria Azimi » 21 اکتبر 2009, 20:31

گویی این مک‌بوک‌های جدید، گیرندهٔ IR (مادون قرمز) ندارند. برای همین هم نمی‌شه از ریموت کنترل اپل در اون‌ها استفاده کرد! خیلی عجیبه، در حالی که همین دیروز ریموت جدیدی رو بیرون داده‌ن که اون‌ هم از مادون قرمز استفاده می‌کنه.

http://www.macrumors.com/2009/10/21/mac ... r-changes/

و همچنین نشانگر باطری (خارجی) هم حذف شده!

راستی! این آی‌مک‌های جدید LED هستن و برای همین کیفیت تصویرشون خیلی بهتره و زاویهٔ نمایشش هم (مثل مک‌بوک‌ها) ۱۷۸ درجه‌س! و برای فیلم دیدن خیلی خوبن.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط millad » 21 اکتبر 2009, 22:36

آیا با فرارسیدن زمان ریفرش محصولات اپل، پیشنهاد میکنید Macbook Pro فعلی را خریداری نمایم یا صبر کنم تا ریفرش شود ؟
آیا زمانی برای ریفرش دیگر محصولات تعیین شده ؟
نماد کاربر
millad

پست‌ها : 7

پستتوسط Pooria Azimi » 22 اکتبر 2009, 00:21

راستش مک‌بوک پرو جدیداً آپدیت شده و اگر بخواد آپدیت بشه، واقعاً بعیده این اتفاق قبل مک‌ورد ( که باید حول و حوش ۶ و ۷ ژانویه باشه، تقریباً ۲ ماه و نیم دیگه ) بیافته. و اون موقع هم باز به‌نظر نمی‌رسه* که بخواد اتفاق خیلی خاصی بیافته و ویژگی جدیدی بهش اضافه بشه، مگر افت قیمت در حدود ۲۰۰-۳۰۰ دلار و (مثلاً) تا بحال اصلاً هیچ شایعه‌ای در مورد این که قراره لپ‌تاپ‌های اپل هم پردازندهٔ ۴ هسته‌ای داشته باشن یا دوباره طراحی بشن، وجود نداشته و الآن که بر طبق شایعات بیشتر توجه اپل روی تبلتشه، این کاملاً هم منطقیه.

اگر در ایران هستید که به نظر من بهتره همین الآن مک‌بوک‌پروتون رو بخرید. چون اگر بخواید برای مدل جدید صبر کنید، احتمالاً قبل عید نمی‌تونید اونو بگیرید. چون باید یک الی یک‌ونیم ماه هم برای ورودش به ایران (بعد از معرفی در ژانویه ) صبر کنید. و خوب، این وسط شما ۵ ماه بدون مک‌بوک بوده‌اید و در ازای اون، یه لپتاپ گرفته‌اید که سی‌پی‌یوش به جای ۲.۶۶ گیگاهرتز، ۲.۸ گیگاهرتزه. اگر با توجه به شرایطتون، این صبر کردن براتون می‌ارزه، صبر کنید. وگرنه که برید مک‌بوک‌پرو بخرید و حالشو ببرید :-)

ــــــــــــــــ
* این که می‌گم «یه نظر نمی‌رسه»، منظورم این نیست که منِ کارشناس!!!!!! این‌جوری پیش‌بینی نمی‌کنم! بر طبق عادت اپل و شایعات اطرافش در سال‌های گذشته اینو می‌گم.
معمولاً چند ماه قبل از بیرون اومدن مدل‌های جدید اپل، شایعاتی در مورد ویژگی‌های جدیدشون به بیرون درز می‌کنه. مثلاً از ۴ ماه پیش شایعه شده بود که آی‌مک ها دارن دوباره طراحی می‌شن و نازک‌تر و با صفحهٔ بزرگتر و احتمالاً LED و همچنین احتمال استفاده از پردازنده‌های ۴هسته‌ای خواهند بود. که دیروز این اتفاق افتاد. و کلاً همیشه همین‌جوری بوده. و با توجه به این که در دو ماه اخیر خبری از شایعه‌ای در مورد مک‌بوک‌پرو نبوده، می‌شه حدس زد که اتفاق خاصی قرار نیست در موردش بیافته.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط millad » 22 اکتبر 2009, 00:54

با سپاس فراوان از پاسخ شما، برای اینکه از موضوع تاپیک منحرف نشوم پاسخ خودم را در spoiler میگذارم :

[نمایش]
من در ویکی پدیا به دنبال اطلاعاتی درمورد HP touchsmart بودم که در آن ماوس جدید اپل را دیدم و بعد از آن به سایت اپل سر زدم و دیدم بعضی محصولات ریفرش شدند ، و بخاطر نزدیک شدن به سال جدید فکر کردم شاید ریفرشی برای بقیه محصولات هم در راه است . طبق مطالبی که نوشته اید بهتر میدانم MacBook Pro را تهیه نمایم - آن را برای کالج میخواهم و تا قبل از نوامبر. فکر میکنم واقعا نیازی به پردازنده quad core نباشد چون شرکت های دیگر هم مانند سونی همچنان از core 2 due استفاده میکنند .

مدتی پیش شایعاتی در مورد imac های جدید منتشر شده بود مبنی بر وجود blu-ray درایور ، البته این اتفاق نیفتاد و من یاد سخنان آقای جابز افتادم که گفته بود بلو-ری قیمت دستگاها را بالا میبرد و برنامه برای آن ندارند و درجایی دیگر مطلبی را خواندم که در آن به عدم تمایل کاربران مک و اسرار نورزیدنشان برای درایو های بلو-ری مطرح شده بود .تعجب من از این است اگر اپل بر سینمای خانگی و مالتی مدیا تاکید میورزد چرا در محصولی مانند mac mini که برروی home theater تاکید دارد حتی پورت hdmi هم قرار نداده .

[نمایش]
Many reports, including our own, emerged in the past few months speculating that the iMac would finally contain Blu-ray. But it doesn't. The new iMac got a speed bump, quad-core option, an SD card slot, more RAM capacity, a new mouse, but no Blu-ray drive. Why not?

I think it is because there isn't enough demand for it. As I reported in August, average consumers don't care about Blu-ray drives in computers. Despite fervor from tech enthusiasts, Blu-ray hasn't hit main-stream yet. Only 16.3% of computers will have a Blu-ray drive in the year 2013. It may not be worth the investment on Apple's part.

http://www.nillabyte.com/blog.php?b=276
نماد کاربر
millad

پست‌ها : 7

پستتوسط Ilia » 22 اکتبر 2009, 01:31

با عرض خوش‌آمد به ایرماگ،

اپل مک‌مینی را بعنوان دستگاهی برای سینمای خانگی تبلیغ نمیکند. اپل ترجیح میدهد که آن را کامپیوتر دسکتاپ ارزانقیمتی معرفی کند. Apple TV دستگاهیست که اپل برای این منظور دوست دارد که مردم استفاده کنند اما آن هنوز جا نیفتاده است و مردم مینی را به آن ترجیح میدهند.

برای خرید مکبوک پرو، بنظر منهم الان موقعش است. چرا که تا آپدیت بعدیش اقلا دو سه ماهی باید مانده باشد ومدل فعلیش هم الان جا افتاده و اشکالاتش را رفع کرده‌اند. فقط دقت کنید که آخرین مدلش را بگیرید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

بعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان