انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اوضاع اینترنت و تحریم

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پاسخ: اوضاع اینترنت و تحریم

پستتوسط iliililililililil » 07 سپتامبر 2016, 11:58

sadeghi نوشته است:[نمایش]
iliililililililil نوشته است:[نمایش]
وقتی از اپل ایدی امریکا استفاده میکنید باید همیشه با ایپی امریکا از دیواستون استفاده کنید چون به صورت پیش فرض سرور های ایتونز در مسیر امریکا هستن و بنابراین به مشکل میخورید

بهتره اپل ایدی درست بسازید ...

ممنون. این موضوع فقط در زمان ایجاد اپل آیدی هست و بعد از آن محدودیتی ندارد. منطقی هم نیست که بگوییم کسی که مثلا آمریکایی است حق ندارد در کشور دیگری از آیفونش استفاده کند.

در عمل هم ما با آی پی هر کشوری متصل شویم مشکلی در دانلود نیست فقط در اتصال مستقیم این مشکل هست.

من نگفتم کسی حق نداره کشور دیگه ای بره ببینید زمانی که داخل ایران شما اپل ایدی امریکا ساخته باشید و ازون استفاده کنید
دیوایس شما به سرور هایی که روت امریکا هستن وصل میشه و چون بعضی از دیتاسنتر ها چه در داخل و از طرف خارج برای ما محدودیت ایجاد کردن برای همین اتصال برقرار نمیشه مثل اینستاگرام که نصفش بازمیشه نصف دیگه نه چون بعضی از سرورهارو اینجا فیلتر کردن
نماد کاربر
iliililililililil

پست‌ها : 56

پستتوسط Amir_S » 07 سپتامبر 2016, 13:38

الان فکر نمی‌کنم مشکل موقعیت سرور یا کشور خاصی باشه… به نظرم پورتی که اپل برای تایید ارتباط استفاده می‌کنه رو بستن! مگر اینکه کسی رو بشناسید که با آی‌دی مثلا اروپایی الان بتونه دانلود کنه!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پاسخ: iOS 10

پستتوسط 123ali » 18 آوریل 2017, 22:24

IMG_3969.PNG

سلام‌
دوستان اپ استور وصل نمیشه همش اینو مینویسه نمیدونم چشه وی پی انم میزنم هیچ فرقی نمیکنه . ای او اسمم اپیدته
مشکل چیه ؟
123ali

پست‌ها : 497

پستتوسط 123ali » 19 آوریل 2017, 04:22

خب برادران گرامی این مشکل از چیه ؟؟ سرور بسته شده ؟ پس چرا سرور دانلود از اپ استور اپل واچ بسته نشده؟ الان تکلیف چیست ؟
با نصب پرفایل و اپدیت به بتا ۳.۲ ازمایشی به نظرتون درست میشه ؟
خواستم با اپل ساپورت ارتباط برقرار کنم که فقط راهشون میل بود، و چند ساعت بعد ایمیلی دریافت کردم نوشته بود :
IMG_3971.JPG

میخاستم بدونم منظورش این بود که از طریق شماره کیسی که نوشته باید باهاش ارتباط برقرار کنم یا چی ؟ و چگونه ؟
ممنون
بدرود
123ali

پست‌ها : 497

پستتوسط Arzhang » 19 آوریل 2017, 07:25

منتظر باش تا ۴۸ ساعت دیگه باهات تماس می‌گیرن.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1447

پستتوسط nasraa » 09 ژوئیه 2017, 10:06

گويا اين دفعه ارور 1009 ول كن نيست. البته دورش مي زنيم ولي دفعه هاي قبلي نهايتش يك ماه بود بعد ول مي كرد.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Amir_S » 09 ژوئیه 2017, 21:44

اینبار فکر کنم مشکل از داخل باشد، من فقط یک روز این مشکل را داشتم (حدود دو هفته پیش) ولی کسانی را می‌شناسم که چند ماه است درگیرش هستند!
حتی در محل کارم کسانی هستند که با شبکه محل کار و همراه اول مشکل دارند در حالی که من روی هیچکدام مشکلی ندارم! و این موضوع رو عجیب تر می‌کند! و این احتمال را قوی می‌کند که شاید چیزی در دستگاه جا مانده که مسیر اشتباه می‌دهد و شاید ریست کردن تنظیمات نتورک رفعش بکند!
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط pooriya.kh » 19 ژوئیه 2017, 04:35

خطر جدی در کمین اینترنت ایران، تحریم دامنه های ایرانیان توسط ریسلو

http://www.zoomit.ir/2017/7/18/189296/i ... registrar/
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط AliGhz » 01 اوت 2017, 23:22

Apple’s Silence in China Sets a Dangerous Precedent

Apple’s decision this weekend to give in to China’s demand to remove unregistered VPN apps is a blow for the liberties of its customers.

https://www.nytimes.com/2017/07/31/tech ... edent.html
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2143

پستتوسط iliililililililil » 09 سپتامبر 2017, 01:32

Amir_S نوشته است:[نمایش]
الان فکر نمی‌کنم مشکل موقعیت سرور یا کشور خاصی باشه… به نظرم پورتی که اپل برای تایید ارتباط استفاده می‌کنه رو بستن! مگر اینکه کسی رو بشناسید که با آی‌دی مثلا اروپایی الان بتونه دانلود کنه!

اتفاقا میبینم که افراد خانواده یا دوستان با مشکل 1009 همیشه داستان دارند درصورتی که من اصلا همچین مشکلی ندارم
من بیشتر از 8 تا دیوایس اپل رو تاحالا با این اپل ایدی ساین کردم و همیشه راحت ساین شدم و از اپ استور دانلود کردم
ولی وقتی برای هرکسی چه در داخل منزل یا محل کارمیخوام یک اپ نصب کنم لودینگ نصب میچرخه بعد قطع میشه و اتفاقی نمیوفته یا اکثرا ارور 1009 میده
با این تفاسیر به این نتیجه رسیده که اپل ایدی من از یک مسیر و روت مجزا دیگه ای استفاده میکنه من اپل ایدی رو با مشخصات واقعی خودم در یکی از کشور های اروپایی ساختم شاید به همین دلیل باشه ولی اکثرا اکانت از پیش ساخته شده امریکا میخرند و بنظر من هم مشکل عمده همین هست
نماد کاربر
iliililililililil

پستتوسط nasraa » 10 سپتامبر 2017, 09:19

iliililililililil نوشته است:[نمایش]

اتفاقا میبینم که افراد خانواده یا دوستان با مشکل 1009 همیشه داستان دارند درصورتی که من اصلا همچین مشکلی ندارم
من بیشتر از 8 تا دیوایس اپل رو تاحالا با این اپل ایدی ساین کردم و همیشه راحت ساین شدم و از اپ استور دانلود کردم
ولی وقتی برای هرکسی چه در داخل منزل یا محل کارمیخوام یک اپ نصب کنم لودینگ نصب میچرخه بعد قطع میشه و اتفاقی نمیوفته یا اکثرا ارور 1009 میده
با این تفاسیر به این نتیجه رسیده که اپل ایدی من از یک مسیر و روت مجزا دیگه ای استفاده میکنه من اپل ایدی رو با مشخصات واقعی خودم در یکی از کشور های اروپایی ساختم شاید به همین دلیل باشه ولی اکثرا اکانت از پیش ساخته شده امریکا میخرند و بنظر من هم مشکل عمده همین هست

بعضي از ISP ها مشكل كمتري با اين ارور دارند. براي همين هم در محل كار شما مشكل نيست ولي در منزل مشكل هست!. البته شايد لوكيشن هم بي تاثير نباشه!.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Amir_S » 10 سپتامبر 2017, 18:10

داستان این ۱۰۰۹ خیلی پیچیده‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌آید!
برای نمونه، من برای خودم اکانت ساخته و آدرس جایی را در آمریکا برای آن ثبت کرده‌ام، برای یکی از همکارانم هم دقیقا به همان صورت اکانت ساخته‌ام و فقط مشخصات فردی‌اش با اکانت من متفاوت است. حالا در محل کار گاهی او مشکل ۱۰۰۹ را دارد و دقیقا در همان زمان و همان مکان و همان شبکه، من ندارم.
یا هفته پیش این اتفاق برای خودم افتاد که دستور آپدیت دو برنامه را دادم، برای یکی ۱۰۰۹ داد و برای آن یکی نداد!
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط sadeghi » 10 سپتامبر 2017, 19:37

برای نمونه، من برای خودم اکانت ساخته و آدرس جایی را در آمریکا برای آن ثبت کرده‌ام، برای یکی از همکارانم هم دقیقا به همان صورت اکانت ساخته‌ام و فقط مشخصات فردی‌اش با اکانت من متفاوت است. حالا در محل کار گاهی او مشکل ۱۰۰۹ را دارد و دقیقا در همان زمان و همان مکان و همان شبکه، من ندارم.
یا هفته پیش این اتفاق برای خودم افتاد که دستور آپدیت دو برنامه را دادم، برای یکی ۱۰۰۹ داد و برای آن یکی نداد!

عجیب تر از این هم برای من پیش آمده. وقتی نصب یک برنامه این خطا را می دهد بعد از چندبار زدن روی گزینه‌ی نصب، بدون اشکال نصب می شود. البته همیشه این طور نیست اما برای من دو سه بار پیش آمده.
میتوان حدس زد که سرورهای مختلفی برنامه‌ها را میزبانی میکنند و برخی مسدود و برخی باز هستند بنابراین بسته به این که به کدام سرور وصل می شویم ممکن است با پیغام خطا مواجه شویم یا بدون مشکل پیش برویم
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط iliililililililil » 15 سپتامبر 2017, 02:11

من دیروز برای یکی ازدوستانم مک بوک گرفتم موقع وارد کردن اپل ایدی حدود 4،5 تا اپل ایدی وارد کردم ارور 1009 میداد
اما در اخر اپل ایدی خودم رو زدم و بدون هیچ مشکلی وارد اپ استور شد و ابدیت کردیم اما بعد ابدیت دوباره اپل ایدی های خودشون رو زدم که بازهم ارور 1009 میداد

تنها چیزی که به ذهن من میرسه اینه که اپل اومده اپل ایدی هارو بخش بخش کرده تو مسیر ها و سرور های مختلف
که بعضی ها مثلا از سرور 1 استفاده میکنند و بعضی ها از سرور دو حالا مثلا سرور 2 ارور 1009 میده
یا مثلا اینکه اینا درحال چرخش هستن مثلا ساعت 5 میرن روی سرور 1 ساعت 6 میرن روی 2
اینستاگرام هم از cdn استفاده میکنه و ایران چندتا از cdn هارو فیلتر کرده برای همین عکس ها تک و توک لود نمیشند
احتمالا یه همچین داستانی پشت اپل هم هست
هرچی که هست مربوط به مسیر اتصال به اپل میشه چون با تغییر ایپی مشکل حل میشه
البته یک احتمال هم میتونم بدم اپل از cdn های مختلف استفاده میکنه و یکی از cdn ها یا ایران رو تحریم کردن یا ایران اونارو مسدود کرده که وقتی از اون مسیر عبور میکنیم ارور 1009 میده
نماد کاربر
iliililililililil

پستتوسط AmiN.D » 15 سپتامبر 2017, 10:54

من هم یک هفته اس که ارور و نمیبینم
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها