انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اوضاع اینترنت و تحریم

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

Re: اوضاع اینترنت

پستتوسط Amir_S » 03 مارس 2012, 12:54

انگار شادی مون زیاد به طول نینجامید :-(
امروز که می خواستم یه برنامه از آیتونز بگیرم دوباره اون دوست قدیمی (خطای ۱۰۰۹) رو زیارت کردم :-(
چند لحظه قبل از ارسال این پست یه app رو خواستم دانلود کنم و نشد! ولی بعد از اینکه این رو نوشتم، (تا قبل از اینکه بساط دورز زدن محیا بشه) یه بار دیگه امتحان کردم و در کمال تعجب کار کرد!!!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط AmiN.D » 04 مارس 2012, 12:14

http://www.mediafire.com چیلتره:|:|
یک کتاب مکانیک سیالات خواستیم ..حالا همه جا فیلتره!
لینک های که 4shared میده هم چیلتره!:|:|:|
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط mak86 » 04 مارس 2012, 14:48

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
http://www.mediafire.com چیلتره:|:|
یک کتاب مکانیک سیالات خواستیم ..حالا همه جا فیلتره!
لینک های که 4shared میده هم چیلتره!:|:|:|

آف تاپیکه! اما
مکانیک می خونی؟
چی می خوای؟
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

پستتوسط Pooria Azimi » 09 مارس 2012, 15:07

AliGhz نوشته است:[نمایش]
الان من روی آیپد یک برنامه رو برای آپدیت زدم، بدون وی پی ان دانلود رو شروع کرد!

این «مشکل» برای من هم از دیشب به‌وجود اومده! خیلی احساس عجیبیه که دکمهٔ Install رو بزنی و برنامه نصب بشه :joy:

گوش شیطون کر، از دیشب دیگه خبری از ارور ۱۰۰۹ (در داخل برنامه‌ها) هم نیست... این ارور ۱۰۰۹ در داخل برنامه‌ها به‌قدری اعصاب‌خرد‌کنه که باعث شده بود که من چند بار قصد شکستن آی‌پدم رو بکنم!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Mehdi.y » 09 مارس 2012, 21:29

جالبه تا الان من مشکل ۱۰۰۹ نداشتم اما از وقتی پوریا جان دیگه ارور ۱۰۰۹ ندیدن انگار اونو برای من فرستادن :-( دستت در نکنه پوریا هر چه از دوست رسد خوش است :joy:
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط .SorousH. » 10 مارس 2012, 11:22

دلمون به مدیافایر خوش بود که اونم ناک اوت شد. دستشون درد نکنه
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط AliGhz » 16 مارس 2012, 16:09

ارورِ بی‌شرفِ ۱۰۰۹ باز برگشته.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Pooria Azimi » 16 مارس 2012, 17:19

AliGhz نوشته است:[نمایش]
ارورِ بی‌شرفِ ۱۰۰۹ باز برگشته.

برای من هم از چند ساعت پیش برگشت... :-(
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Mazdak » 21 مارس 2012, 05:15

خزانه داری راهنما و بیانیه تفسیری سیاست صدور مجوز در مورد آزادی اینترنت در ایران را صادر کرد

وزارت خزانه داری ایالات متحده

دفتر روابط عمومی

۲٠ مارس ۲٠۱۲

برگه اطلاعات: خزانه داری راهنما و بیانیه تفسیری سیاست صدور مجوز در مورد آزادی اینترنت در ایران را صادر کرد

واشنگتن – دفتر کنترل داراییهای خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (اوفک) امروز راهنما و اطلاعات صدور مجوز برای گسترش حمایت از جریان آزاد اطلاعات به شهروندان ایرانی را ، آزادی ای که رژیم ایران مردمش را به طورمداوم از آنها محروم کرده است، صادر کرد. اینکه مردم آزادی پیگیری، دریافت و انتقال اطلاعات از طریق رسانه های مختلف، نظیر اینترنت، را داشته باشند ضروری است. این آزادیها افراد را قادر می کند تصمیماتی آگاهانه را در مورد دنیای اطرافشان اتخاذ کنند، نگرانهیا و آرمانهایشان را بیان کنند و دولت خود را در قبال اعمالش پاسخگو قرار دهند. به همین منظور، ایالات متحده همواره از حقوق مردم سراسر دنیا در استفاده از آزادیهای اساسی نظیر؛ آزادی بیان، اجتماع و گردهمآیی هم آنلاین و هم آفلاین، دفاع کرده است. رژیم ایران با ایجاد اختلال در ماهواره ها و سانسور کردن اینترنت پرده ای الکترونیکی برافراشته است که مانع از برقراری ارتباط مردم ایران با دنیای خارج و یکدیگر می شود.

اوفک در مارس ۲٠۱٠ به منظور تقویت و حمایت از جریان آزاد اطلاعات به شهروندان ایرانی، متممی به بند ۵۶٠ (ITR) ٣۱ C.F.R. قوانین معاملات ایرانی اضافه کرد تا صدور برخی خدمات خاص و نرم افزار مربوط به تبادل ارتباطات شخصی در اینترنت را اجازه دهد.

به طور خاص بند ۵۴٠.۵۶٠ ITR صدور خدمات مربوط به تبادل ارتباطات شخصی در اینترنت را نظیر پیام فوری، گفتگو و پست الکترونیکی، شبکه های اجتماعی، اشتراک گذاری عکسها و ویدیوها، وب براوزینگ، و وبلاگ نویسی، در صورتی که این سرویسها به طور رایگان و عمومی در اختیار کاربر باشند، از ایالات متحده و یا توسط یک شخص آمریکایی در هر جایی به شخصی در ایران اجازه می دهد.

بند ۵۴٠.۵۶٠ ITR همچنین صدور نرم افزار ضروری برای ممکن ساختن چنین خدماتی را در صورتی که نرم افزار در رتبه " EAR99" "ضوابط ناظر بر صادرات" (EAR) قرار داشته باشد، مشمول EAR نشود، یا توسط وزارت بازرگانی به عنوان نرم افزار بازار انبوه تحت رتبه بندی کنترل صادرات شماره ۵دی۹۹۲ شناخته شده است و به طور رایگان در دسترس عموم برای استفاده باشد، اجازه می دهد.

"اوفک" امروز راهنمایی تفسیری را برای تعیین محدوده این مجوز صادر کرد. "اوفک" تصمیم گرفته است گروههای خدمات و نرم افزارهای آمده در فهرست زیر در محدوده خدمات مربوط به تبادل ارتباطات شخصی در اینترنت یا نرم افزار ضروری برای فعال سازی چنین خدماتی ، چنان که در بند ۵۴٠.۵۶٠ ITR آمده است، قرار می گیرند.

ارتباطات شخصی(مانند یاهو مسنجر، گوگل تالک، مایکروسافت لایو، اسکایپ (non-feed based)
به روز رسانی های نرم افار های ارتباطات شخصی
مخازن اطلاعات شخصی (مانند دراپ باکس)
به روز رسانی براوزرها(مانند گوگل کروم، فایر فاکس، اینترنت اکسپلورر)
پلاگ اینز(مانند فلش پلیر، شاک ویو، جاوا)
سند خوانها( مانند اکروبات ریدرز)
برنامه های رایگان تلفن موبایل (اپلیکیشن) مربوط به ارتباطات شخصی
آر اس اس فید خوان و خبرخوان ها (مانند گوگل فید برنر)

"اوفک" علاوه بر این بیانیه خط مشی سیاستهای (SLP ) موجود خود را که سیاست مجوزی مشوقانه ای را در پیش می گیرد که از آن طریق یک شخص آمریکایی می تواند موافقت اوفک را برای صدور خدمات و نرم افزارهای هایی که زیر پوشش بخش 560.540 آی تی آر نبودند و مستقیما موجب سود و استفاده مردم ایران می شود دریافت کند. این (SLP ) همچنان درمورد خدمات و نرم افزار مانند وب هوستینگ، تبلیغات آنلاین، برنامه های رایگان موبایل و خدمات ارتباطات رایگان اینترنتی را شامل می شود.

http://persian.iran.usembassy.gov/nowru ... t2012.html
Mazdak

پست‌ها : 113

پستتوسط .SorousH. » 21 مارس 2012, 18:20

من هم خبری را خوندم مبنی بر اینکه آمریکا میخواد ماهواره ای را روی آسمان ایران قرار بده تا از ایران بشه اینترنت ماهواره ای راه انداخت.
راست و دروغش رو نمیدونم :-)
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Mehdi.y » 24 مارس 2012, 01:33

یعنی واقعا دارم کلافه میشم یه بار ارور ۱۰۰۹ میاد دو روز بعد نیست بعد از دو روز بر میگرده تکلیفمان را روشن کنید مملکته داریما :-(
از دیشب ارور ۱۰۰۹ نداشتم گفتم تا امروز صبر کنم بعد بگم البته مثل دفعه‌های قبل احتمالا موقتی است پس دلتان را خوش نکنید
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط AmirT » 25 مارس 2012, 19:35

من چندوقتی میشه که دیگه ۱۰۰۹ رو زیارت نکردم.
داشتم فکر میکردم آیا به خاطر این خبری بود که مزدک متنش رو گذاشت یا نه...
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط AliGhz » 27 مارس 2012, 14:52

خداییش نامردی اگه دست قشنگه رو به‌افتخار بروبچه‌های فیلترینگ نزنی. صفحۀ «پیوندها» درست کردن باقلوا.
پیوست‌ها
Screen Shot ۱۳۹۱-۰۱-۰۸ at ۱۴.۴۲.۵۶.png
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Payman.Rad » 28 مارس 2012, 00:13

واقعاً آدم حال می‌کنه با این همه خلاقیت!!! تو اولین جمله نوشته: بهار یعنی آوردن بهترینها!! اینم حتماً یکی از همون بهترین‌هاست :-)
پیمان
Payman.Rad

پست‌ها : 93

پستتوسط Ilia » 06 آوریل 2012, 19:51

اگر این خبر درست باشه، انگار دیوار مجازی داره میره بالا:

قطع دسترسی به اینترنت جهانی از شهریورماه در ایران
[نمایش]
سایت انتخاب: وزير ارتباطات در حاشیه نشست هم‌اندیشی و راهبردی طرح ملی خرید اعتباری (میزان) در مرکز همایش‌های بین المللی سازمان صدا و سیما، در خصوص شبکه اینترنت ملی گفته است: "طبق برنامه ریزی زمان‌بندی شده چارچوب کلی این شبکه تعیین شده است و طراحی مفهومی آن نیز به پایان رسیده است.”

رضا تقي پور ادامه داد: اجرای جزئی این شبکه نیز در شهریور ماه سال گذشته صورت گرفت همچنین در حال حاضر بسیاری از دستگاه‌های دولتی برای برقراری ارتباط بین دفاتر خود از اینترنت ملی استفاده می‌کنند و همچنین برخی از مدارس نیز از اینترنت ملی استفاده می‌کنند.

وی افزود: تاکنون به کاربران خانگی اینترنت ملی ارائه نمی‌شد و شاید به این دلیل برای مردم ملموس نبوده است اما از ابتدای شهریور امسال اینترنت ملی جایگزین شبکه اینترنت جهانی خواهد شد.

وی در ادامه گفت: هم‌اکنون متقاضیان اینترنت ملی (اینترانت کشوری) می‌توانند برای اخذ این سرویس به مخابرات‌ استانی مراجعه نمایند.

وزیر ارتباطات در ادامه تأکید کرد: از شهریور سال جاری نیز شرکت‌های ارائه دهند سرویس‌های اینترنت تنها می‌توانند اینترنت ملی یا همان اینترانت کشوری را ارائه دهند.

به گفته وی این شبکه طبق پیش بینی‌ها ظرف دو یا سه سال آینده به شکل مطلوب خواهد رسید.

تقی پور افزود: با اجرای این شبکه اینترنت و سرویس‌های متنوع اینترنتی ارزان قیمت در اختیار مردم قرار می‌گیرد. همچنین مباحثی چون امنیت و حفظ اطلاعات در درون کشور نیز با اجرای اینترنت ملی تحقق می‌یابد.

به نقل از:
http://www.iranpressnews.com/source/120557.htm

بعضی وقت‌ها فحش ندادن چقدر سخت میشه…
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان