انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

صحبت جدی با دوستان Admin

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

صحبت جدی با دوستان Admin

پستتوسط amirazizi » 15 آوریل 2010, 01:07

من به Admin های سایت پیشنهاد می کنم در مورد تبلیغات در این سایت یک فکری بکنند

چند وقت پیش یک برخورد با من شد در مورد نقل اتفاقی که برام افتاده بود اما تبلیغ قلمداد شد و گفتید دیگه همچین حرفی نزن
کاملا هم حق با شما بود و من از اون به بعد در هیچ پستی هیچ اشاره ای به هیچ شرکت یا سازمانی نکردم ,

اما الان واقعا اینجا به دلال خونه تبدیل شده

من با آزادی بیان کاملا موافقم و خوبه دوستان تجربیات شون در مورد خرید و نرم افزار تبادل کنند

اما دوستان کم مونده روی صفحه اصلی ایرماگ پوستر خودشون رو بزنند کما اینکه اپل ایران این کار رو داره می کنه بعد از هر پست تبلیغ خودشون رو می زنند

اگر شما برنامه دارید از این دوستان برای تبلیغاتشون پول بگیرید و در جهت پیشبرد سایت استفاده کنید یک مبحث دیگه است

اما اگر این سایت قصد درآمد زایی از این طریق نداره بهتره خیلی جدی یک اخطار به تمام اونها بدید یا پست های تبلیغاتی رو پاک کنید

من با تمام وجود در خدمت تمام کاربران اپل هستم , اما دوست ندارم عضو سایتی باشم که مرکز دروغ و دلال بازی بشه , چون وقتی پول میاد وسط هموطنان عزیزمون خوب خودشون رو نشان می دهند و از دروغ و کلک کم نمی گذارند

اگر لحن کثیف و کاسب کارانه که تو این پست ها هست تکرار بشه فکر می کنم خیلی ها اعتماد شون رو به این سایت از دست بدهند و بعد از مدت کوتاهی سایت و اعتبارش از دست می ره
amirazizi

پست‌ها : 482

Re: صحبت جدی با دوستان Admin

پستتوسط eysun » 15 آوریل 2010, 01:27

چه ایرادی داره این مساله؟
من متوجه نمیشم!
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط Ilia » 15 آوریل 2010, 03:16

امیر جان،

من آن داستان را که میگویی بخوبی یادم است. در حق شما بی‌عدالتی شد. من در آن موقع در بحث شرکت نکردم، اما منطقی و خونسرد بودن شما آن موقع مرا تحت تاثیر قرار دار.

من که در ایران نیستم، اما این را از طریق این سایت فهمیده‌ام که آنجا هیچ رابطهٔ خوبی میان خریداران و فروشندگان و همینطور میان فروشندگان نیست.

فعلا ما در ایرماگ تبلیغ و درآمدی از این راه نداریم. تا وقتی که رسما تبلیغات پولی را در سایتمان نداشته باشیم، فکر میکنم باید بگذاریم پست‌های معقولشان را بزنند. فکر میکنم مثل بقیهٔ کاربران، اگر پستهای تکراری و بیربط بزنند، بایستی توقع داشته باشند که آنها را پاک کنیم. امیدوارم که مجبورمان به این کار نکنند.

بزودی هم آن آقا در اپل‌ایران احتمالا یک پست غلیظ خواهد نوشت که شما چرا در مورد نوشتهٔ ایشان لفظ لحن کثیف را بکار برده‌ای. که البته فکر میکنم در این مورد حق هم خواهد داشت.

بهر حال این فقط نظر من است تا وقتی که تصمیمی در این باره گرفته بشود.

متشکر از شما،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط amirazizi » 15 آوریل 2010, 23:40

ممنون ایلیا جان

ببخشید من یک موضوعی رو درست بیان نکردم و اون هم منظورم از این عبارت لحن کثیف بود

من معمولا خرید هام رو از جایی که می شناسم انجام می دهم اما وقتی دوستانم می خوان خرید مک بکنند هیچ اصراری ندارم که از جای خاصی
بخرند . بیشتر مواقع به من می گن که قیمت فلان فروشگاه بهتره و از اونجا می خوان بخرند و کاملا هم حق دارند , پول و تصمیم خودشونه , از من می خوان همراهشون برم که کلاه سرشون نره , من هم عموما می رم

اما می دونی با اینکه آدم آروم و صبوری هستم کی دیوانه می شم ؟ زمانی که یک فروشنده که فرق بین باقالی و Mac رو نمی دونه می خواد به من ثابت کنه که بیشتر از من از مک سر در میاره و اون چیزی که اون داره خوبه و نه اون که ما می خواهیم

اینجاست که من از کوره در می رم , به خدا قسم طرف تو پایتخت فرق Leopard و Snow leopard رو نمی دونست , نمی دونست اصلا باید OSX رو update کرد و update کردنش رو بلد نبود , اونوقت به من می گفت نه شما نمی دونی این یکی بهتره , Mac Book سفید پلاستیکی بهتر از Mac Book Pro المینیومی است و سرعتش بالاتره , شما نمی دونی !!!!! و چنان با قدرت و وقاهت از حرف های خودش که نشان اوج بی سوادیش بود دفاع می کرد که ادم می خواست با سر بره تو دیوار

ایلیا جان این لحن دلال وار و تو پاچه کردنی که فکر می کنند هر دروغی رو می تونند بهت بگن و با وقاهت تو چشمت نگاه کنند متاسفانه نه تنها کثیفه بلکه چندش آوره

ابن رو بگم که دوستانی تو پایتخت هستند که واقعا خوب کار می کنند و خریداران شون از خرید و پشتیبانی شون کاملا راضی هستند , این موضوع ممکنه در مورد خیلی از فروشندگان اپل صدق بکنه که بعضی از مشتری ها بنا به دلایلی راضی یا ناراضی باشند

اما چیزی که من رو آتیش می زنه همون بی سوادی بعضی از فروشندگان و اصرار بی جا و اعصاب خرد کن شون روی حرف های دروغ و کذبی که می زنند و فکر می کنند فروش مک با فروش ماشین یا خونه یا شلوار یا باقالی یا هر جنس قالب کردنی دیگه یکی هستش

واقعا شما جای من بودی چی کار می کردی ؟ این نوع گفتار و لحن اگر کثیف نیست , چه لغت جانشینی باید به کار برد ؟
amirazizi

پستتوسط Ilia » 16 آوریل 2010, 02:22

امیر جان،

منهم از حرف بیربط ممکن است از کوره در بروم، اما بنظر می‌آید که این دعوای قدیمی شما است که به این سایت کشیده شده. ما که آنجا نبودیم تا شاهد سعی آن فروشندهٔ خاص در منحرف کردن شما باشیم. فقط یکدفعه میبینیم که شما جوش آورده‌ای.

به هر حال بهتر است که خونسردیت را حفظ کنی. اگر هر شرکت یا شخصی بخواهد سایتمان را خراب کند، مطمئن باش که جلویش را میگیریم.

امیر جان. اگر آمدم ایران، حتما با تو میروم خرید! :-)

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط sadeghi » 16 آوریل 2010, 13:34

سلام
به نظر من اگر شرکتها یا فروشگاه‌ها با اسم خودشان مطلبی در سایت بگذارند اشکالی ندارد. این طوری هم ما با فروشندگان محصولات اپل آشنا می‌شویم هم چون می‌دانیم این نوشته از طرف یک فروشگاه است احتمال تبلیغاتی بودن آن را در نظر می‌گیریم. البته به شرطی که مطلبی که می نویسند به موضوع سوال مربوط باشد. اما اگر بخواهند به صورت چراغ خاموش و غیرمستقیم برای خودشان تبلیغ کنند باید جلوی آن گرفته شود.
محسن
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط Ali.Rastegar » 16 آوریل 2010, 22:26

۱- ایرماگ اگر روزی از جایی تبلیغ بگیره(که تا به حال چنین اتفاقی نیفتاده) رسماً اعلام می‌کنیم و قطعا به صورت banner و... واضح خواهد بود نه اینکه یه نفر تاپیک‌های از چند روز تا چند ماه قبل رو با پست‌هایی که بعضا تبلیغ مستقیم هستن مورد لطف قرار بده.
۲- یکی از عواملی که هر از چند گاهی من رو از فعالیت در زمینهٔ اپل دلسرد می‌کنه بعضی شرکت‌های فروشندهٔ محصولات اپل هستن. البته من چند تا از شرکت‌ها رو اصلاً ندیدم، اونهایی هم که دیدم همه اینجوری نیستن اما در کل اگر بخوام یه نگاه کلی به این حدود ۶ سالی که در ایرماگ فعالیت می‌کنم داشته باشم اقدامات شرکت‌های فروشنده حداقل کمک و مشوق من نبوده.
شاید این بی انصافیه در مورد بعضی شرکت‌ها و اونهایی که تا به حال نرفتم و ندیدم اما من خودم ترجیح دادم MacBook خودم رو از فروشگاهی که صرفا laptop فروش بود و تاکید خاصی روی اپل نداشت بخرم. دلم می‌خواست نه من فروشنده رو بشناسم نه اون من رو! همینجوریشم تا به حال از طرف ایرماگ مثلا برای همایش، آشنایی با فروشنده‌ها و... پیش هر اپل فروشی رفتم و خودم رو معرفی کردم از اولین جمله‌هایی که شنیدم بدگویی از رقبا و اینکه حواستون باشه فلان رقیب میگه شما باهاشون همکاری دارید و سوء استفاده می‌کنه و... بوده.
حالا فکر کنید روزی از یکی محصولی بخرم یا ایرماگ از فروشگاهی تبلیغ بگیره دیگه چی میشه!
مورد ۳ و ۴ رو به عنوان طرحهای پیشنهادی که میشه راجع بهشون بحث کرد مطرح می‌کنم و قانون فعلی سایت و تصمیم مدیران نیست:
۳- از یک طرف ما می‌تونیم اجازهٔ تبلیغ رایگانی که شرکت‌ها الان دارن رو کلا ازشون بگیریم و فقط خود کاربرها حق داشته باشن در قسمت عرضهٔ سخت‌افزار و نرم‌افزار برای جنس دست دوم و... فعالیت کنن. اما اولاً این موضوع نیاز به نظارت داره تا شرکتی تحت عنوان کاربر عادی غیر رسمی این کار رو نکنه. ثانیاً احتمالاً آشنایی و بحث در مورد شرکت‌هایی که رسماً فروش محصولات اپل رو دارن به نفع کاربرها تموم میشه.
۴- برای اینکه افراد فقط به قصد کمک و راهنمایی فعالیت کنن نه اینکه ته نوشته‌اشون آدرس و تلفن شرکت باشه می‌تونیم به قانون این بند رو اضافه کنیم که مثلا در امضا و محل سکونت در پروفایل نمی‌تونید آدرس و... شرکت رو بنویسید و مثلا تبلیغ شرکتتون رو باید صرفاً در تاپیک مخصوصی که خودتون ایجاد کردید بنویسید و در بحث‌های عادی یا تاپیک‌های شرکت‌های دیگه نوشته‌های تبلیغاتی وارد نکنید.
به امید روزی که... فکر نکنم به عمر من قد بده.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط amirazizi » 16 آوریل 2010, 22:51

ایلیا جان موردی که من گفتم چندین بار با چندین فروشنده پیش اومده اونی که گفتم فقط یکی اش بود !!

من شخصا از اینکه کسی جواب سوال کسی رو بده و زیر Signature نوشته شده باشه :

----------------------------------------------------------------------------------
شرکت فلان عرضه کننده تمام سخت افزار و نرم افزار های اپل , خدمات پس از فروش , تنها گارانتی معتبر و ....... خیلی شاکی می شم

آقا رک و پوست کنده بگو می خوام اینجا هی اسم و تبلیغم رو تکرار کنم ولی روم نمی شه , این حرکت صادقانه نیست و توهین امیزه

با اینکه کاربران مشکلاتشون رو در مورد خریدهاشون مطرح کنند به شدت موافقم , چون اینجوری تمام فروشندگان مجبور می شن خدمات بهتری بدن

بخش فروش دست دوم عالی است , الان خیلی جاش توی ایران خالی است و خیلی از کاربرها می گن اگر اپل بخریم صاحب اول و اخرش خودمونیم , بعدا تو فروشش خیلی مشکل پیدا می کنیم

ایلیا جان و آقای رستگار ممنون از reply هاتون
amirazizi

پستتوسط masoudhzb » 16 آوریل 2010, 23:48

سلام٬
من تازه واردم٬ شاید صلاحیت کافی برای حرف زدن در این مورد را نداشته باشم. فقط قصدم بازگویی تجربه ی مشاهده ای مشابه است.

تجربه مشابهی در فوروم سایت عکاسی دات کام از قدیم ایام وجود داشت. یکسری از فروشندگان بعد از اطلاع از وجود چنین تالاری ٬ عضو می شدند و شروع به تبلیغات می کردند ٬ متعاقبا مدیران حساب کاربری آنها را بن می کردند.

یک سری از اعضای قدیمی بعد از مدتی خود فروشنده ی لوازم عکاسی شدند. شروع به تبلیغات علنی کردند .با توجه به این که این افراد از اعضای فعال سایت بودند ٬ بعد از کشمکش های فراوان بلاک شدند. آنها هم رفتند و یک فروم دیگر درست کردند.

در قسمت خرید و فروش سایت اگر شائبه ی فروشنده بودن فرد به وجود می آمد ( مثلا یک عضو هر روز لنز های نو برای فروش می گذاشت) بن می شد و پست ها پاک می شدند. برای باز کردن تاپیک فروش هم بایستی عضو تعداد مشخصی پست در بازه ی زمانی مشخصی می فرستاد.

برای معرفی فروشندگان٬ در نهایت یکی از مدیران یک تاپیک درست کرد و هر فروشنده ای که سایتی برای خودش داشت را بر اساس حروف الفبا و بی طرفانه لینک داد. کاربران جدید که اغلب اطلاع کافی از فروشندگان تجهیزات نداشتند و برای اولین بار خرید این لوازم را تجربه می کردند٬ به این تاپیک ارجاع داده می شدند.
کد: انتخاب همهٔ
http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=8944

اسم بردن از فروشندگان در پست های عادی و عمومی ممنوع شد(حتی در تاپیک اعلام قیمت های جدید). احتمالا به دلیل ندانستن هویت اکثر کاریران و جلوگیری از فعالیت های تجاری.

جدیدا یک سری از شرکت های تعمیر دوربین (با درج نام شرکت)تاپیک هایی برای راهنمایی در مورد خرابی دوربین درست کرده اند که ادامه دارد. گویا با هماهنگی سایت این کار را انجام داده اند که من از جزئیاتش خبر ندارم(مثلا ممکن است قراردادی در این زمینه داشته باشند).

کد: انتخاب همهٔ
http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=11542

این راه حل ها به مرور زمان ایجاد شد. به نظر من به عنوان یک عضو عادی و تا حدودی ناظر خارجی آن سایت مشکلات این چنینی را تا حدودی رفع کرد٬ هر چند من از خیلی چیز هایی که مدیران ممکن است درگیرش باشند بی خبرم.

قطعا منظورم اجرای مو به موی اینها نیست. مطمئنا مدیران این سایت شرایط اینجا را بهتر از من می دانند و نیازی به حرف های من که شاید از سر بی تجربگی باشد ندارند.

لطفا این گونه هم برداشت نشود که توان تولید قانون نداریم و باید از جایی کپی کنیم.
masoudhzb

پست‌ها : 32

پستتوسط Ilia » 17 آوریل 2010, 02:18

بنظر من هم اینکه از محل امضأ بعنوان تبلیغ استفاده شده، یک سؤاستفاده از این فیچر است. مشخصا هم این شرکت پست‌هایش را به منظور تبلیغات انجام میداد. فکر میکنم همه هم این را فهمیده بودند. این بنظر من نه تنها برای سایت ما جنبهٔ خوبی ندارد، بلکه مطمئنم که در طول زمان برای خودشان هم خوب نخواهد بود. کلا دست کم گرفتن شعور دیگران هیچوقت بنفع هیچکس مخصوصا هیچ فروشنده‌ای نیست.

- منهم با امیر و علی موافقم که اگر هر شرکتی قصد آگهی دارد، بایستی از طریق درستش رفتار کند. بنظر من فکر بدی نیست که حتی اجازهٔ ثبت نام هم به نام شرکت ندهیم. یعنی فقط اشخاص حق داشتن اکانت داشته باشند. هر چه باشد اینجا فوروم کاربران مکینتاش است نه فروشندگان آن. یعنی کاربری با اسم و لوگو و آدرس شرکت بعنوان امضأ و غیره نتواند پست بزند.

- در اینکه یک قسمت برای فروش شخصی لوازم دست دوم داشته باشیم (که الان هم داریم)، فکر نمیکنم هیچکس مخالفتی داشته باشد.

- مسلما بایستی به کسانی که برنامه‌نویس هستند حتما اجازهٔ تبلیغ برای فروش نرم‌افزارهایی که نوشته‌اند را داد.

- من با داشتن یک قسمت برای فروشندگان چندان موافق نیستم. علتش هم اینکه مطمئنم که از روز دوم به هم دری‌وری خواهند گفت و دائم باید نظارتش کرد. اگر هم باشد، بایستی فقط برای تبلیغ سخت‌افزار باشد، و پست‌های آن بصورت اتوماتیک در صفحهٔ اول نمایش داده نشود.

ایلیا

در ضمن مسعود خان به ایرماگ خوش آمدی. بسیار هم از پستت ممنون که ما را از تجربه‌ات مطلع کردی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط abdol » 17 آوریل 2010, 09:19

خیلی ممنون که جلوی بحث فروش و اینها را می گیرید.
من هم یک پیشنهاد دارم! با اینکه از کاسبهای میهنی دلی خوش ندارم ولی خوب باید با همینها سر کرد.
یک جایی باشد که آدرس شون توسط admin ها یا افراد صالح قرار بگیره. نحوه‌ی اون هم به این صورت باشه که مثلا یک صفحه باشه و اونها آدرس و مشخصات شون رو به admin بفرستند و سپس در اون صفح آدرس و ... همه یکسان قرار بگیره مثلااینطوری:
مراکز فروش و خدمات در ایران:
تهران:
فروشگاه xxxxxx-تلفن: 111111-آدرس:.....
فروشگاه yyyyyy ......
تبریز:........
و الخ.
اینجوری کسی تبلیغ نمی تونه بکنه و لیست این ها هم دست خود سایت هست. دعوا هم نمی شه چون اجازه‌ی پست کردن توی جایی رو ندارن.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Ilia » 17 آوریل 2010, 17:43

abdol نوشته است:[نمایش]
یک جایی باشد که آدرس شون توسط admin ها یا افراد صالح قرار بگیره. نحوه‌ی اون هم به این صورت باشه که مثلا یک صفحه باشه و اونها آدرس و مشخصات شون رو به admin بفرستند و سپس در اون صفح آدرس و ... همه یکسان قرار بگیره

بنظر فکر خوبی می‌آید.

این دوست عزیز هم که دارد تصمیم‌گیری در مورد خودش را آسان میکند. از جایی که با نادیده گرفتن مواردی که در این ستون بحث شده، بکارش ادامه میدهد. فکر میکنم که چاره‌ای جز حذف اکانتش برای ما نمی‌گذارد. البته من تا اعلام نظر دیگر مدیران، فعلا در این کار عجله نمیکنم.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ali.Rastegar » 17 آوریل 2010, 18:35

به نظر من در درجهٔ اول ممنوعیت آدرس و تلفن در امضا و پروفایل رو بذاریم و فعالیت کاربران شرکت‌ها رو محدود کنیم به یک تاپیک اختصاصی برای هر شرکت اگر باز مشکل داشتیم کلا جلوی فعالیت‌های شرکت‌ها رو بگیریم و مثلا خودمون یه تاپیک قفل شده با مشخصات شرکت‌ها درست کنیم برای اطلاع کاربرها. من هم منتظر نظر سایر دوستان مدیر هستم.
masoudhzb نوشته است:[نمایش]
من تازه واردم٬ شاید صلاحیت کافی برای حرف زدن در این مورد را نداشته باشم. فقط قصدم بازگویی تجربه ی مشاهده ای مشابه است.

ممنون که تجربیاتتون رو به اشتراک گذاشتید. ما اینجا تازه وارد و سایر این عنوان‌ها نداریم :-)
من شخصا امیدوارم مجبور به طی کردن تمام اون مراحل سایت عکاسی نشیم ولی قطعا دونستن تجربیات باقی سایت‌ها به ما کمک می‌کنه.
موفق باشید
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Pooria Azimi » 18 آوریل 2010, 00:01

اگر یک تاپیک اختصاصی برای هر شرکت ایجاد کنیم، می‌شه هر کس تجربیاتی که از هر شرکتی داشته رو بیان کنه در همون تاپیک. البته، در این حالت، امکان دعوا و برخوردهای ناخوشایند هم پیش میاد که اجتناب‌ناپذیره. مگر این‌که قانون گذاشته بشه که هر کس فقط حق داره در مورد تجربیاتش حرف بزنه، در مورد صحبت‌های کس دیگه‌ای هم بهیچ‌عنوان حق اظهار نظر یا نقل قول یا تأیید و رد نداشته باشه و تشخیص این که چه حرفی راسته و چه حرفی احیاناً نادرست، به عهدهٔ خواننده گذاشته بشه. یعنی هر کس فقط بیاد تجربه‌ش رو بگه و بره و کاری به هیچ پست دیگه‌ای در اون تاپیک نداشته باشه؛ این‌جوری مسئولین خود اون فروشگاه یا شرکت هم نمی‌تونن جوابی به کسی بدن و این‌جوری بهتره.

تجربهٔ شخصی:
من خودم دو مک‌بوک‌پرو از الماس‌پایتخت خریده بودم ( + سه تا از دوستانم با توصیهٔ من ) و با این که از برخورد فروشنده‌هاش نسبتاً راضی بودم، قصد داشتم به قول دوستان از فضای بازاری پایتخت بیرون بیام و خریدهای بعدیم رو از اپل‌ایران یا رادان‌مک انجام بدم. بعد از این که یک آی پاد تاچ گرفتم برای پشتیبانیش به اپل ایران رفتم و در آخرین روز کاری سال قبل، حدود ساعت ۲ بعدازظهر مسئول مربوطه حدوداً یک ساعت و نیم برای آی‌پاد من وقت گذاشته بود. چون اشتباهاً ( و از روی نادانی و بی‌تجربگی ) هم با بلَک‌رِین جیلبرک کرده بودم و هم با رِداِسنو فرم‌ور ریخته بودم (عمداً اسمشون رو فارسی نوشتم) و کلاً سیستم رو داغون کرده بودم و اون بندهٔ خدا با این که می‌تونست بگه تقصیر خودته که نابودش کرده‌ای و برو بیرون، دو ساعت نشست و آخر با کلی بدبختی و نصب کامل سیستم‌عامل تونست درستش کنه. برای همین من دید بسیار بسیار خوبی نسبت به اپل‌ایران پیدا کرده بودم. اما در چند روز اخیر با این رفتار این دوستمون، من در فکر این هستم که خرید بعدی من ( اگر خریدی در کار باشه، یا کسی ازم در مورد محل خرید بپرسه، که در دانشگاه حداقل هفته‌ای ۳-۲ بار اتفق می‌افته ) قطعاً از رادان‌مک خواهد بود و نه اپل ایران چون این رفتار تصویر خیلی بدی در ذهن من به جا گذاشته...

من این تجربهٔ شخصی رو فقط برای این گفتم که دوستان بدانند این طرز برخورد به شدت به ضرر خودشون تموم می‌شه و ذهنیت‌ها رو خیلی نسبت بهشون منفی می‌کنه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 24 مهمان