انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

در حاشیه‌ی آیمک‌های جدید

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

در حاشیه‌ی آیمک‌های جدید

پستتوسط GK » 29 آوریل 2008, 14:41

در حاشیه‌ی آیمک‌های جدید، که خبرش را دوست‌مان ایلیا در قسمت «اخبار» داد،
بد نیست بدانیم که این ارتقا cpu و حجم و غیره همراه با نرخ‌های کمتر در اروپا، دست کم در فرانسه ارائه شدند. و این خبر بسیار خوشی ست !!!!

iMac 20" : 2.4 GHz 999€ به جای ۱۱۹۹ یورو
iMac 20" : 2.66 GHz : 1299€ به جای ۱۴۴۹ یورو
iMac 24" : 2.8 GHz : 1599€ به جای ۱۷۴۹ یورو
iMac 24" : 3.06 GHz : 1919€ به جای ۲۲۱۹ یورو
یعنی حدودا ۲۰۰ یورو کمتر برای آیمک، و نیز ۱۰۰ یورو کمتر برای مک مینی !!!
شاید به خاطر موقعیت یورو و دلار. و شاید نیز به این خاطر که بازار کامپیوتر قرار است از ماه ژوئن پر شود از پی سی های قوی و ارزان
قیمت AppleTv تا به امروز همچنان در فرانسه بالاتر از کره‌ی مریخ است : ۲۹۹ یورو !!! :lol:
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پاسخ: در حاشیه‌ی آیمک‌های جدید

پستتوسط GK » 29 آوریل 2008, 16:35

با سلام
این هم خبر بروزرسانی کاردهای ویدیویی همین آیمک‌های جدید، یعنی ati radeon hd 2600 pro / ati radeon hd 2400 xt
http://www.apple.com/support/downloads/ ... dd15c03db8
این بروزرسانی در قسمت Firmware کارد انجام می شود. پس در صفحه بالا عملکرد آن را بدقت بخوانید
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Ilia » 29 آوریل 2008, 17:03

فقط یک توصیه به همه دوستان،

هر وقت که پای آپدیت کردن Firmware در میان هست، این کار رو خیلی با دقت انجام بدهید. هیچوقت عملیات آپدیت رو قطع نکنید. معمولا این گونه آپدیت ها با کمی مکث همراه هستند. اخلال در انجام آنها ممکن است به خرابی سخت افزار منجر شود.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ali.Rastegar » 29 آوریل 2008, 21:35

تا من بخواهم مطلبی در این مورد بنویسم ایلیا زحمتش را کشید و البته امروز من بی اجازه‌اش کمی مطلب را ویرایش کردم، ببخشید که قبلش اجازه نگرفتم خیلی عجله‌ای اینکارو کردم :-)
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ilia » 29 آوریل 2008, 21:50

خواهش میکنم علی جان! خیلی هم لطف کردی که ناشیگری ما را درست کردی. من باید برای آشنایی با سیستم کمی بیشتر وقت بگذارم.
هر وقت لازم دیدی رحم نکن.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Behnam » 01 فوریه 2009, 19:32

اپل به خرده فروشان هشدار داده است که موقتاً تعداد iMacهای موجود در انبار برای ارسال محدود خواهد بود. این معمولاً پیش‌درامد عرضهٔ محصولات جدید است.
شایعاتی که در مورد iMacهای جدید وجود دارد یکی استفاده از nVidia برای مدل‌های ارزان‌تر است و دیگری استفاده از تراشهٔ جدید اینتل، quad-core 65W low-power desktop processors برای مدل‌های گران‌تر. iMac تاکنون از همان تراشه‌های نوت‌بوک تولیدات اپل استفاده می‌کرده که حرارت کم ایجاد می‌کنند. شایعهٔ اینکه اپل اکنون مشغول طرح سیستم خنک‌کنندهٔ جدیدی برای آیمک است گمان استفاده از تراشهٔ اینتل را تقویت کرده است. (که شخصاً امیدوارم به یک طرح کاملاً جدید آیمک بیانجامد!)
http://www.appleinsider.com/articles/09 ... _term.html
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 03 مارس 2009, 18:53

مک‌پرو، آیمک و مک‌مینی‌های جدید در اومدند.

مک‌مینی بالاخره شد یک کامپیوتر درست و حسابی!

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط saeidk » 04 مارس 2009, 13:53

یعنی حالا می‌شه یک مک‌مینی خرید و گذاشت کنار تلویزیون و فایلهای تصویری رو دید و با کنترل از راه دوره آن ها انتخاب کرد؟
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

Re: پاسخ: در حاشیه‌ی آیمک‌های جدی

پستتوسط GK » 04 مارس 2009, 14:02

saeidk نوشته است:[نمایش]
یعنی حالا می‌شه یک مک‌مینی خرید و گذاشت کنار تلویزیون و فایلهای تصویری رو دید و با کنترل از راه دوره آن ها انتخاب کرد؟

بله.... دیشب من سفارش یکی را کردم؛ درست برای همین کار
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پاسخ: Re: پاسخ: در حاشیه‌ی آیمک‌ها

پستتوسط R_Behnood » 04 مارس 2009, 14:31

یک موضوعی را من متوجه نمیشم. وقتی میشه یک مینی را به تلویزیون وصل کرد و مثل tivo استفاده کرد، dvd پخش کن هم که دارد در شبکه هم که براحتی جا میگیرد و به اینترنت هم وصل است و اگر از آیتونز هم چیزی بخری مستقیم برایت پخش میکند و خلاصه کلی امکان دیگر... چرا باید کسی سراغ Apple TV برود؟!
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط R_Behnood در 04 مارس 2009, 15:21.
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

Re: پاسخ: Re: پاسخ: در حاشیه‌ی آیمک‌

پستتوسط GK » 04 مارس 2009, 15:20

R_Behnood نوشته است:[نمایش]
یک موضوعی را من متوجه نمیشم ! وقتی میشه یک مینی را به تلویزیون وصل کرد و مثل tivo استفاده کرد، dvd mgdv il ;i isj در شبکه هم که براحتی جا میگیرد و خلاصه کلی امکان دیگر... چرا باید کسی سراغ Apple TV برود؟!

بهنود جان
به نظر من apple tv تنها حسنش قیمتش هست، آنهم در امریکای شمالی ! و گر نه در اروپا ۲۹۹ یورو یعنی حدودا ۳۷۳ دلار درمی‌یاد....
- مک مینی یک کامپیوتر تمام عیار است و اپل تی وی فقط یک home media
- نصب کدک های لازم از جمله perian & fip4mac به این آسانی نیست تا بتونی تمام فرم های ویدویی رو بخونی
- باید کامپیوتر دیگری داشته باشی و نیز اینکه این کامپیوتر همیشه روشن باشد (برای streaming بین مک و اپل تی وی )
شاید به خاطر قیمت و این جور چیزها در اروپا زیاد نگرفت. خصوصا در فرانسه که هر شرکت خدماتی اینترنتی معمولا اینترنت + تلفن رایگان به ۵۰ تا ۸۰ کشور + تلویزیون را یکجا ارائه داده و همراه مودم- روتر یک décodeur که کاربدی بسا شبیه apple tv را دارد، در اختیار می‌گذارد.
من به این خاطر بود که از ماه‌ها قبل منتظر بروزرسانی مک مینی بودم
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط GK در 04 مارس 2009, 17:48.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: در حاشیه‌ی

پستتوسط saeidk » 04 مارس 2009, 17:29

GK جان خوش به حالت که در فرانسه هستی.
حالا اگر کسی برای من از فرانسه ۶۰۰ یورو بدهد و بخرد بیاورد ایران. آیا در فرودگاه می‌تواند مالیاتش را پس بگیرد و این مالیات چقدر است؟
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: در حاشیه‌ی

پستتوسط GK » 04 مارس 2009, 17:45

آره سعید عزیز
شدنی ست. خود سایت اپل این مالیات (tva) را فقط به شرکت‌ها که معاف‌اند می دهد نه به مسافرها. ولی مسافر آشنایت می تواند مک را از فروشگاه‌های دیگر، از جمله FNAC یا Surcouf یا حتی یک apple store که فراواند در هر شهری،خریداری کرده و از آن برگه مخصوص پس‌گیری مالیات را (bon de remboursement TVA) را بخواهد برای مصرف خارج از کشور. این مالیات در فرانسه ۱۹.۶ % است
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 08 مارس 2009, 21:40

GK نوشته است:[نمایش]
saeidk نوشته است:[نمایش]

بله.... دیشب من سفارش یکی را کردم؛ درست برای همین کار
حالا اگر بخواهی از آن به عنوان یک کامپیوتر و نیز یک دیسک پشتیبان هم استفاده کنی، با خریدن یک کیت ویژه می‌توانی آن را به ظرفیت یک تترا بایت برسانی!
http://www.appleinsider.com/articles/09 ... e_kit.html
قیمت این upgrade حدود ۲۵۰ دلار است ولی ابزار جوش و جوشکاری (و جرأت کار!) را باید خودت بخری.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط GK » 08 مارس 2009, 22:45

[نمایش]
حالا اگر بخواهی از آن به عنوان یک کامپیوتر و نیز یک دیسک پشتیبان هم استفاده کنی، با خریدن یک کیت ویژه می‌توانی آن را به ظرفیت یک تترا بایت برسانی!
http://www.appleinsider.com/articles/09 ... e_kit.html
قیمت این upgrade حدود ۲۵۰ دلار است ولی ابزار جوش و جوشکاری (و جرأت کار!) را باید خودت بخری.

قرار است که ازش به عنوان کامپیوتر دومی نیز استفاده کنم ولی، هنوز دستم نرسیده. این نکته جالب با کارت جدید گرافیک را در همین لینک خودت دیدی ؟ :
When they tried installing a second chip in the machine, totaling 2GB, the 9400M automatically doubled the graphics memory to 256 MB.
برای دیسک پشتیبان 1T بی خیال... آلبوم موسیقی‌های من اینقدر فضا لازم ندارند. برای حفظ بقیه کارها، به مودم روتر ام که یک usb مادر دارد یه دیسک ۳۵۰ تایی زده ام. هم شده است دیسک شبکه، و هم تایم ماشین هر هفته یکبار روش بک‌آپ می ‌دهد
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

بعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان