انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس خبری ۱۸ اکتبر ۲۰۲۱

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

کنفرانس خبری ۱۸ اکتبر ۲۰۲۱

پستتوسط Ilia » 18 اکتبر 2021, 19:12

امروز مک‌های جدید و پرقدرت‌تر اپل بایستی معرفی بشوند:
https://www.apple.com/apple-events/even ... index.html

من که خیلی منتظرم تا ببینم اپل چی رو میکنه. مطمئنا خبرهای جالبی را خواهیم داشت.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: کنفرانس خبری ۱۸ اکتبر ۲۰۲۱

پستتوسط mani3552 » 18 اکتبر 2021, 23:30

ظاهرش که منو کاملا نا امید کرد یاد مک بوک پروهای ۲۰ سال پیش افتادم فقدان جانی ایو کاملا حس میشه
MacBook Air (Early 2013), macOS 11.1
MacBook Pro (Early 2020), macOS 11.1
iPhone 3GS 16GB
نماد کاربر
mani3552

پست‌ها : 93

پستتوسط Ilia » 19 اکتبر 2021, 01:10

بعد از سالها که تقریبا همه نفرین میکردند که اپل اینقدر همه چیز را فدای نازک کردن دستگاه‌هایش نکند، اینبار واقعا خواسته‌اند که همه را راضی کنند. از حذف تاچبار، برگرداندن مگ‌سیف (آهنربایی)، برگرداندن پورت‌های مختلف، ضخیمتر کردن دستگاه برای گذاشتن پورت‌ها و باتری‌ای که از پس این هیولاها بربیاید. غیر از قیمتش (که راستش منطقیست) چندان جایی برای شکایت نگذاشته‌اند.

راستش اینها واقعا دستگاه‌های فوق‌العاده‌ای هستند. منکه از همان مکبوک‌ایرش که خریدم واقعا راضی هستم تا چه برسد به یکی از اینها…
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 19 اکتبر 2021, 01:32

Ilia نوشته است:[نمایش]
بعد از سالها که تقریبا همه نفرین میکردند که اپل اینقدر همه چیز را فدای نازک کردن دستگاه‌هایش نکند، اینبار واقعا خواسته‌اند که همه را راضی کنند. از حذف تاچبار، برگرداندن مگ‌سیف (آهنربایی)، برگرداندن پورت‌های مختلف، ضخیمتر کردن دستگاه برای گذاشته پورت‌ها تا باتری‌ای که از پس این هیولاها بربیاید. غیر از قیمتش (که راستش منطقیست) چندان جایی برای شکایت نگذاشته‌اند.

راستش اینها واقعا دستگاه‌های فوق‌العاده‌ای هستند. منکه از همان مکبوک‌ایرش که خریدم واقعا راضی هستم تا چه برسد به یکی از اینها…

برگردان پورتها و تغییر در طراحی و بازگشت به طراحی قدیمی و غیره برای من به معنی شکست در فروش به حرفه ای ها بوده و الآن سعی در راضی کردن دارند که باز هم با این قیمت ها موفق نخواهد بود.
الآن در اروپا یک مدل ۱۴ اینچی با یک کانفیگ معقول قیمتش ۳۰۰۰ یورو می‌شود که اصلا منطقی نیست.
کارفرماها هزینه نمیکنند و یوزر شخصی هم مثل من ترجیح میدهد یا هنوز صبر کند یا ایر ام وان بخرد.
امروز اپل از همیشه بیشتر ناامید کننده بود، بجز پروسسور M1 Max که ۵۷ میلیارد ترانزیستور دارد و اغواکننده است.
البته من منتظر یک آیمک درست و درمان بودم، نه این اسباب بازی مدادرنگی وار، که خبری نبود!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط AmirT » 19 اکتبر 2021, 14:21

فکر کنم کسی که بیشترین انتظار را برای معرفی مکبوک‌های جدید میکشید من بودم با مکبوک ۱۵ اینچی ۱۱ ساله‌ام! خوشحال بودم که سری‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ رو نخریدم، چون جهش فناوری قابل توجهی که نداشتند و در کنار آن کیبرد ریسکی و کاهش تعداد پورت هم در لیست نکات منفی‌شان بود.
مکبوک‌های M1 واقعا پیشرفت خوبی رو نشون دادن، اما من باز صبر کردم تا دیزاین و بدنه هم آپدیت بشن و امکاناتی مثل پورت اضافی، مگ‌سیف، و صفحه بهتر رو داشته باشن.
به نظرم مکبوک‌هایی که دیشب معرفی شدن هم خیلی خوب بودن، من شخصا از همه تحولات (به جز ناچ) راضی هستم. ولی باز تصمیم گرفتم که سراغشون نرم.
واقعیت اینه که M1 هم جواب همه کارهای شخصی و حرفه‌ای من رو میده. M1 با ۱۶گیگ رم و ۵۱۲ حافظه ۱۷۰۰ دلار قیمت داره و من امید داشتم ۱۴ اینچی جدید هم از ۱۸۰۰ دلار شروع بشه که در اونصورت با ۲۰۰ دلار بیشتر از M1 کاستومایز شده (با در نظر گرفتن قیمت ۱۰۰ دلاری برای تاچ‌بار حذف شده) یه طراحی جدید و چیپ قدرتمندتر رو ارائه کنه.
ولی متاسفانه ۱۴ اینچی‌های جدید از ۲۰۰۰ دلار شروع میشن و حتی M1Pro اصلی رو هم نخواهند داشت. مخصوصا ۸ هسته‌ای بودن چیپشون خیلی توی ذوق من زد.و الان که سبک سنگین میکنم ترجیح میدم برای چند سال آینده یک M1 بگیرم و صبر کنم ببینم ۲-۳ نسل بعدی چطور خواهند شد.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط rezag5 » 19 اکتبر 2021, 20:04

البته ناچ اضافه نشده. در اصل صفحه ی مانیتور رو بزرگ کردن, میشه گفت ارتفاع تصویر رو زیاد کردن در نتیجه لبه ی LCD با لبه ی فوقانی فاصله ی خیلی کمتری داره و در اصل ناچ اومده بیرون :)
واقعا نمیدونم چقدر واجب بوده این کار؟

ولی چیز دیگری که من دوست دارم بدونم اینه که اگر یه نرم افزاری تا ناچ منو داشته باشه اون موقع دقیقا چی میشه؟ منو ها میرن داخل ناچ یا چی؟

و به نظر من اپل سریع تر از چیزی که من فکر می کردم داره کوچ کردنش از اینتل رو تسریع میکنه. احتمالا تا چند ماه دیگه یا همون اوایل 2022 مک پرو با پردازنده ی خودشون هم بیاد به مارکت. شخصا فکر می کردم این کوچ کردن بیش از این حرفا طول بکشه.
دیروز رئیس اینتل یه مصاحبه داشته گفته امیدواریم در آینده بتونیم دوباره با اپل همکاری کنیم.
من نمیدونم دقیقا چی فکر کرده این حرف رو زده.
اپل کلی برنامه چیده سیستم عاملش رو تغییرات بنیادین داده و داره تمام دوِلوپرها رو تشویق میکنه بر پایه ی پردازنده های جدید کار کنن.
حالا اینتل فکر کرده اگر امسال بعد از 8 سال یه پردازنده ی خوب داد به بازار اپل دوباره سوئیچ کنه روی اینتل؟
دیوانِ هم یه همچین تصوری نداره که اینتل داره.
به هر حال اپل داره به مشتری هاش گوش میده و واقعا مک بوک پرو تولید میکنه.
من خودم یادمه که قبلا کلی همین جا مک پروهای سال های قبل رو زیر سوال بردم و کوبیدم. ولی این جدیده همه چیش خوبه به غییر از قیمتش :)
آخرین ویرایش توسط rezag5 on 20 اکتبر 2021, 11:55, ویرایش شده در 2.
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط Ilia » 19 اکتبر 2021, 22:32

این رو ببینید جالبه:
https://youtu.be/1onnyw9ZMkY

اشکال «پرو» بودن دستگاه همینه: قیمتش! :-)

برای کاربران پروفشنال اونقدر مسئله‌ای نیست و پولش رو میدهند، اما وقتی کسی که با این دستگاه‌ها پول نمیسازه و در حقیقت به این همه قدرت هم احتیاجی نداره، خیلی قیمتش بنظر زیاد میاد. برای بیشتر مردم، همون مکبوک‌پرو یا مکبوک‌ایر M1 بسیار کافیه و احتیاجی به این همه قدرت ندارند. و دستگاه‌های پیسی با قدرت مشابه چندان هم ارزونتر از این در نمی‌آیند.

امیر، همانطور که گفتی یک M1 هم کارت را راه می‌اندازه. من خودم یک مکبوک‌ایر ۱۶ گیگی دو ترابایتی ریفربیشد خریدم و واقعا معرکه است. تنها مشکلم باهش کمبود پورتشه. اما اگر جای تو بودم اگر امکانش را داشتم بجایش پایهٔ ۱۴ اینچی رو با حداقل یک ترابایت ظرفیت میخریدم. اون پورت‌های اضافی و صفحهٔ نمایش بهتر و دیکودر‌های سخت‌افزاری و ویدئوکارت قویتر و غیره‌اش ارزشش رو داره.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 20 اکتبر 2021, 00:04

اپل دنیای لپ‌تاپ را تکان داد

https://www.radiofarda.com/a/apple-macb ... 18680.html
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط iSam » 20 اکتبر 2021, 00:13

این رو ببینید جالبه:
https://youtu.be/1onnyw9ZMkY

اشکال «پرو» بودن دستگاه همینه: قیمتش! :-)

برای کاربران پروفشنال اونقدر مسئله‌ای نیست و پولش رو میدهند، اما وقتی کسی که با این دستگاه‌ها پول نمیسازه و در حقیقت به این همه قدرت هم احتیاجی نداره، خیلی قیمتش بنظر زیاد میاد. برای بیشتر مردم، همون مکبوک‌پرو یا مکبوک‌ایر M1 بسیار کافیه و احتیاجی به این همه قدرت ندارند. و دستگاه‌های پیسی با قدرت مشابه چندان هم ارزونتر از این در نمی‌آیند.

امیر، همانطور که گفتی یک M1 هم کارت را راه می‌اندازه. من خودم یک مکبوک‌ایر ۱۶ گیگی دو ترابایتی ریفربیشد خریدم و واقعا معرکه است. تنها مشکلم باهش کمبود پورتشه. اما اگر جای تو بودم اگر امکانش را داشتم بجایش پایهٔ ۱۴ اینچی رو با حداقل یک ترابایت ظرفیت میخریدم. اون پورت‌های اضافی و صفحهٔ نمایش بهتر و دیکودر‌های سخت‌افزاری و ویدئوکارت قویتر و غیره‌اش ارزشش رو داره.

مسئله اینجاست که پرو بودن یوزر را چی معنی کنیم. از اپل بپرسی، گرافیست ها و اسپشیال افکتورها و پروداکترهای موزیک و امثالهم هدف محصولات پرو برایش هستند، وگرنه منه برنامه نویس اصلا به این حجم از قدرت نیازی ندارم تا زمانی که روی یک سیستم کلاد برای یک مجموعه کار میکنم و اصلا رندر و گرافیک بازی و غیره هم ندارم.
ولی این ماها هستیم که برای شرکت‌ها پول میسازیم و شرکت ها با توجه به نیازشون و خواست منطقی ما تصمیم برای هزینه کردن می گیرند.
چند درصد یوزرها تدوینگر مثلا ۰۰۷ هستند که میلیاردی در میاره و هزینه یک سیستم پرو برایشان تا صدها هزار دلار هم مسئله ای نیست.
من که معتقدم اپل درحال حاضر از نبود بسیاری از متخصصان قدرتمند سابقش رنج می بره و از طرفی اصلا به قیمت و مصرف کننده عادی و حتی بیشتر حرفه ای ها توجهی نداره و تمرکز برای این دسته از یوزرها را روی آیفون گذاشته است و بس که اصلا هم معلوم نیست این گاو شیره تا کی برای اپل این نقش را بازی میکند.
برنامه اپل برای پرسنل در زمان کرونا و ریزش زیاد نیرو هم البته می‌تواند بیانگر خیلی از مسائل کنونی اپل باشد.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 20 اکتبر 2021, 02:08

پرو همونیه که واقعا به یه همچین کامپیوتر قدرتمندی احتیاج داره. اپل هم خوب میدونه که تقریبا همه دلشون میخواهد که همچین کامپیوتری داشته باشند چه احتیاج داشته باشند و چه نه. :-)

همه‌اش جزو مارکتینگه… و استاد مارکتینگ اپل.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 20 اکتبر 2021, 02:21

پرو همونیه که واقعا به یه همچین کامپیوتر قدرتمندی احتیاج داره. اپل هم خوب میدونه که تقریبا همه دلشون میخواهد که همچین کامپیوتری داشته باشند چه احتیاج داشته باشند و چه نه. :-)

همه‌اش جزو مارکتینگه… و استاد مارکتینگ اپل.

دقیقا، این همون پرو از دید اپل هست.
اشتباه نکن، اپل استاد مارکتینگ نیست، استیو استاد مارکتینگ بود و با برگشتش به اپل بود که اپل اپل شد و الآنم هر چیزی که اپل داره میراث استیو و به عبارتی ارثیه استیوه که البته اگر فکری نشه این میراث دیر یا زود تموم میشه و اپل میشه چیزی مثل زمانی که استیو ترکش کرد.
منتها به لطف دنیای بیزینسی بی رحم که مارکتینگ و پروپوگاندا اونو پیش میبره، اپل و خیلی های دیگه فعلا سکاندار کشتی هستند و همانطور که گفتم این نامحدود نیست و اپل بالاخره باید فکری بکنه وگرنه …
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 23 مهمان