انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

معرفی محصولات جدید، ۲۰ آپریل ۲۰۲۱

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

معرفی محصولات جدید، ۲۰ آپریل ۲۰۲۱

پستتوسط iSam » 20 آوریل 2021, 22:30

بعد از مدت زیادی میتونم بگم اپل امروز با کنفرانسش دل من را دوباره به دست آورد 8)

این ایرتگ ها به نظرم عالی هستند، بخصوص برای من که ماشینم را همیشه در پارکینگ های شلوغ گم میکنم و البته ایده دارم که به گردنبند سگم هم یکی آویزان کنم :)

همانطور که همگی میدانید، من منتظر اپل تی وی بودم که حتما این مدل جدید را سفارش خواهم داد. همین و فقط همین!

آیمک با M1 را هم انتظار میکشیدم تا حتما بخرم و به نظرم هم بسیار اغواکننده هست ولی طراحی جلوی آیمک بخصوص عدم حضور لوگوی اپل، تک سایز بودن (فقط مدل ۲۴ اینچ) و اینکه فقط دارای یو اس بی سی هست کمی توی ذوقم زد و باید برم اپل استور باهاش کمی کار کنم و با خودم کلنجار برم تا تصمیم به خرید بگیرم.

آیپد پرو هم با اینکه مشتری آن نیستم، ولی بسیار هیجان زده ام کرد و اینکه داره از M1 استفاده میکنه به پیش بینی خودم که معتقدم بزودی یک کامبینیشن از تبلت و مک دراختیار خواهیم داشت، قوت داد و به سیستم مک من در آینده امیدوارم کرد. حواستون به صفحه نمایش XDR و باتری اون هم باشه که کلی حرف برای گفتن دارن.

از همه اینها بگذریم، بدجور دلم میخواد حتی برای یک روز تو کوپرتینو کار کنم یا حداقل تو حیاتش کنار استخر یک گریلی چیزی بزنم :joy:
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط iSam در 22 آوریل 2021, 11:42.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پاسخ: Apple Special Event

پستتوسط Ilia » 21 آوریل 2021, 01:02

دو تا چیز که من منتظرش بودم نیومد: آیمک‌پرو و مکبوک‌پروی ۱۵-۱۶ اینچی جدید. آیمک‌پرو را برای اداره باید بخریم و مکبوک‌پرو را خودم کنجکاوش بودم.

آیمک جدید جالب است اما دقیقا همانیست که انتظارش میرفت. آیپد‌پرو واقعا معرکه اما هنوز برای من جای مک را نمیگیرد. یعنی با این پول ترجیح میدهم مکبوک جدید بگیرم تا آیپد هر چند اینقدر عالی.

این ایرتگ را حتما میخرم. دفعهٔ پیش که سوییچ ماشینم گم شد ۳۰۰ دلار برایم آب خورد. :-)

و سامان صبر کردی تا بموقع اپل‌تیوی بخری. ریموت مدل قبلی افتضاح بود. علاوه بر پیشرفت دستگاه ریموتش را درست کرده‌اند که موهبتیست.

خبر نچندان جالب برای من پادکست بود. پادکست خوب بود که مجانی بود. پولی کردن پادکست هر چند با مخلفات بیشتر برای من خبر خوشحال کننده‌ای نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iSam » 21 آوریل 2021, 01:22

ایلیا جان تقریبا هم نظر هستیم. من هم منتظر یک آیمک کمی قوی تر و بزرگتر بودم. البته تا آخر تابستان برای خرید آیمک صبر خواهم کرد ولی ایرتگ و اپل تی وی را سریعا در ماه می میخرم :blush:
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط nilean » 21 آوریل 2021, 05:50

دوستان دقت کردین آیمک پرو discontinued شده؟
نماد کاربر
nilean

پست‌ها : 125

پستتوسط Ilia » 21 آوریل 2021, 06:41

دو سه هفته‌ای هست. برای همین من تقریبا مطمئن بودم که جایگزینش معرفی میشه که نشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط nilean » 21 آوریل 2021, 09:38

آره ظاهرا. آیمک پرو برای من یکی که حکم خرما بر نخیل رو داشت، اما بودنش دل‌گرمی بود واقعا. امیدوارم تو به‌روزرسانی سری مک چشم‌مون به جمالش روشن بشه، با پردازنده M2 یا ترکیبی (به فرض اینکه پردازنده ترکیبی شدنی باشه).
نماد کاربر
nilean

پستتوسط iSam » 21 آوریل 2021, 11:52

ولی من منتظر یک آیمک با قدرتی بین آیمک پرو و آیمک بودم با سایز ۳۲ اینچ که زهی خیال باطل!
هرچی فکر میکنم این آیمک بیشتر به درد کیدز فن ها میخوره، یک چیزی تو مایه های آیفون 5C یا ...
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 21 آوریل 2021, 19:14

nilean نوشته است:[نمایش]
آره ظاهرا. آیمک پرو برای من یکی که حکم خرما بر نخیل رو داشت، اما بودنش دل‌گرمی بود واقعا. امیدوارم تو به‌روزرسانی سری مک چشم‌مون به جمالش روشن بشه، با پردازنده M2 یا ترکیبی (به فرض اینکه پردازنده ترکیبی شدنی باشه).

حتما خواهد اومد یا چیزی که جایش را بگیره را معرفی خواهند کرد. این آیمک برای کاربران معمولی هم از نظر اندازه و هم قدرت عالیست. اما برای کار حرفه‌ای مسلما نه. آیمک معمولی ۲۷ اینتل قبلی را تا ۱۲۸ مگ رم میشد رویش نصب کرد. این ۱۶ گیگ بیشتر رویش نصب نمیشود. از لحاظ سرعت خوب است و کار نود در صد مردم را بخوبی راه می‌اندازد. درست مثل مکبوک‌پروی اخیر که هر چه هست، "پرو" نیست.

من مطمئنم که M1 محدودیت‌هایی دارد (مثل حداکثر رم) که مانع استفاده‌اش را برای دستگاه‌های پرو شده. لابد مشغولند که این مشکلات را حل کنند.

این به کنار، بنظر من حتی ظاهر مدل قبل هم از این زیباتر بود. قدر جانی ایو را ندانستیم. :-) نه اینکه این زشت باشد، اما اصلا زیباتر نیست. رنگ‌ها هم کاملا جنبهٔ عامیانه‌پسند را دارد که خب ثابت شده که عوام استقبال هم میکنند.

برای امثال من همان مانیتور ۳۲ اینچ با حداقل ۳۲ گیگ رم و رنگ خاکستری حداقل انتظار بود که خب انگار برایش بایستی صبر کرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پاسخ: معرفی محصولات جدید، ۲۰ آپریل ۲۰۲۱

پستتوسط iSam » 21 آوریل 2021, 22:08

اینها فقط نظرات شخصی من هست و اصلا قصد توهین به اپل یا یوزرها و تو سر زدن محصولات اپل ندارم.
این بازی با رنگ ها (خارج از آیفون) بیشتر ضربه زننده هست تا مورد علاقه و یوزر جذب کن. یک کامپیوتر چیزی جدای یک اسباب بازی است، حالا هرچقدر هم یوزر معمولی باشد.
الآن ما چهار مک با پردازنده M1 داریم. مک بوک پرو M1 با مک بوک ایر M1 هیچ فرقی ندارد و فقط گرانتر است و درنتیجه من باشم مک بوک ایر را خواهم خرید. بین مک مینی M1 و این آیمک هم هیچ فرقی از نظر پرفرمنس نیست، چه بسا مک مینی زیباتر است و میشود به دو مانیتور ۳۲ اینچ هم وصلش کرد و یک سیستم کمابیش پرو داشت.
من هم مثل ایلیا معتقدم این آیمک اصلا زیبا نیست، بلکه زشت هم هست بخصوص پایه و پنل جلویی.
متأسفانه من در مک های جدید و کلا محصولات فعلی اپل به غیراز چندتا، همان نگرش طراحی و بازاریابی ای را میبینم که در نبود استیو مدتی در اپل اتفاق افتاد تا استیو اومد و دوباره اپل را نجات داد.
امیدوارم این مسائل حل شوند وگرنه اپل جذابیتش را ازدست خواهد داد و یوزرهای قدیمی مثل ما برایش میمانند و یوزر جدید شامل رقابت آیفون با بقیه خواهد شد!
الآن شما سرچی توی گوگل کنید و سیستم های All-in-one اچ پی یا ام اس آی یا ... را ببینید، متوجه میشوید که این آیمک چه بر سرش آمده.
من شدیدا دنبال اینم که آیمکم را عوض کنم و یک سیستم M1 یا M2 بخرم، ولی این آیمک با این طراحی، سایز و رم اصلا صلاحیت خرید را لااقل برای من ندارد.
ببینیم در ماه های آینده چه ها بیرون می آیند و چه میتوان کرد و یا اینکه باید فعلا یکی دو سالی همچنان صبر کرد.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط amirazizi » 22 آوریل 2021, 06:34

iSam نوشته است:[نمایش]
البته ایده دارم که به گردنبند سگم هم یکی آویزان کنم :)
:joy:

جالبه که دقیقا این اولین چیزی بود که به ذهن من رسید ((: ;)

iSam نوشته است:[نمایش]
آیمک پرو هم با اینکه مشتری آن نیستم، ولی بسیار هیجان زده ام کرد و اینکه داره از M1 استفاده میکنه به پیش بینی خودم که معتقدم بزودی یک کامبینیشن از تبلت و مک دراختیار خواهیم داشت، قوت داد و به سیستم مک من در آینده امیدوارم کرد. حواستون به صفحه نمایش XDR و باتری اون هم باشه که کلی حرف برای گفتن دارن.
:joy:

با اینکه جانی ایو سه تا سوتی وحشتناک پشت هم داد و عملا مجبور شد اپل رو ترک کنه ولی الان به عنوان دیزاینر جاش خیلی خالی هست و برای چندمین بار یک محصول بی ریخت از اپل میبینیم، این مدیر دیزاین جدید اپل اصلا در حد اپل نیست.

من راستش این ایمک جدید رو یک اسباب بازی برای گروه سنی الف میدونم و یک سری چیزها داره که خیل عجیب و احمقانه است.

۱. چرا سیم برق اش مگنتی هست؟ مگه لپتاپ که دائما جا به جا بشه و شما بخواید بارها بزنید و بکنید؟‌ این معمولا بعد نصب یک جا ثابت میمونه و دیگه برق شو کسی انگولک نمیکنه، مگنت برای یکبار استفاده؟ بیشتر مارکتینگ تا کاربردی

۲. قطر به این کمی چرا واقعا؟ این وسیله نه پرتابل نه کمبودن قطرش مهمه، نه قراره کسی تو کیف اش بزاره نه با خودش جایی ببره، باز هم چرا عین ایپد یا لپتاپ عمل کردن؟ همین باعث شده اون چونه زیر بدون لوگو اش ازار دهنده باشه.

۳. با توجه به دسکتاپ بودنش شاید M1 براش کم باشه، من انتظار کلاس بالاتری از سی پی یو داشتم، این دقیقا الان توی ایپد هم هست و از داشتن برق مستقیم و امکان خنک شدن دائم عملا هیچ استفاده ای نمیکنه، تمام برق فقط برای مونیتور استفاده میشه ولی سی پی یو رسما مثل ایپد.

این ایمک برای من واقعا نامید کننده بود، با اینکه اپل قیمت لپتاپ ها و مک مینی رو خوب پایین اورده بود نشون داد هیچ علاقه ای به گرفتن بازار mid range نداره و قراره باز قیمت های عجیب شو به بازار دیکته کنه. من خیلی امیدوار بودم که Apple Tax با توجه به اینکه این SoC خود اپل خیلی خیلی ارزون تر در میاد براش حذف بشه ولی مثل اینکه سود خیلی بیشتر هدف اصلیه.

الان باید حداقل ۲۵۰ دلار پول کیبرد و موس اپل داد (حدس میزنم بیشتر باشه) با اینکه جفت اش برای کار جدی فاجعه است، من تا حالا نشده برای کار حرفه ای از مجیک موس استفاده کنم و افتضاحه افتضاح، یعنی در یک کلام افتضاح. امکان حذف این موس بی مصرف هم وجود نداره و نمیشه گفت مال خودتون و پول شو کم کنید، این زباله گرون قیمت رو باید تو Ebay فروخت :x :fear: )):

با تمام این اوصاف من حدس میزنم دو تا اتفاق مهم در اینده خواهد افتاد.

ایمک حرفه ای تر نقره ای تیره که احتمالا توپول تر خواهد بود و چونه نخواهد داشت و بزل سیاه خواهد داشت، مونیتور، سی پی یو و رم بهتری خواهد داشت، و احتمال خیلی زیاده میشه با ایفون رنگ شو کالیبره کرد که قابلیت بسیار بسیار خفنی خواهد بود که ما توی اپل تی وی دیدیم و بدون شک اپل به قیمت پول خون پدرش خواهد فروخت.

دوما این ایپد جدید باید تو تابستون یا نرم افزارهای حرفه ای مثل Final Cut, Motion, Logic روش معرفی بشن یا سیستم عامل جدید iPad OS قابلیت جدیدی داشته باشه برای نصب برنامه های Big Sur وگرنه خرید این غول پرتابل رسما جوک خواهد بود، همین الان سی پی یو ۲-۳ ساله iPad Pro 2019 عالیه و فوق العاده سریع و توانمنده، همین الان توان پردازشی اون بی مصرفه و خیلی از برنامه ها از اون همه زور نمیتونن استفاده مفیدی بکنن، اینکه دیگه خیلی خیلی زور بیشتری داره و عملا یک iMac ولی با سیستم عامل محدود و کوچیکه موبایل.

در نهایت کل این کنفرانس برای من جذاب نبود، شاید اتفاقات خوبی در اینده بیافته ولی خود این کنفرانس نامید کننده بود.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط nilean » 22 آوریل 2021, 09:37

با هر سه نکته‌ای که گفتی کاملا موافقم. اصلا این اصرار به باریک کردن همه چیز به هر قیمتی رو نمی‌فهمم. اگر اپل شفافیت بیشتری در آمار فروشش (و مثلا به تفکیک رنگ) داشت راحت‌تر می‌شد این سیر تصمیمات رو قضاوت کرد.

ایلیا و iSam هم درست می‌گن. ظاهرا اپل تعارف رو کنار گذاشته و بخشی از بازار رو هدف گرفته که تا پیش از این اسمش با Pro و Class گره خورده بود ولی حالا این مخاطبی که هدف گرفتن، تنها چیزی که احتیاج داره راحتی در استفاده روزمره، سادگی، و همخوانی با مابقی اجزای سیستم عامل اپله بدون تاکید بر هر نوع کاری که حداقل مشخصی از توان سخت‌افزاری یا کاربری رو بطلبه.

واقعیت اینه که به مرور زمان دیگه نمی‌تونم به درستی بگم آیا اپل همیشه همین بوده و ماها سنی ازمون گذشته و تازه چشم باز کردیم، یا اینکه واقعا با روندی مواجهیم که از سر تا پا با اپلی (حداقل در بحث مک) که از سال‌های دور سراغ داشتیم تفاوت داره.
نماد کاربر
nilean

پستتوسط iSam » 22 آوریل 2021, 14:32

nilean نوشته است:[نمایش]
با هر سه نکته‌ای که گفتی کاملا موافقم. اصلا این اصرار به باریک کردن همه چیز به هر قیمتی رو نمی‌فهمم. اگر اپل شفافیت بیشتری در آمار فروشش (و مثلا به تفکیک رنگ) داشت راحت‌تر می‌شد این سیر تصمیمات رو قضاوت کرد.

ایلیا و iSam هم درست می‌گن. ظاهرا اپل تعارف رو کنار گذاشته و بخشی از بازار رو هدف گرفته که تا پیش از این اسمش با Pro و Class گره خورده بود ولی حالا این مخاطبی که هدف گرفتن، تنها چیزی که احتیاج داره راحتی در استفاده روزمره، سادگی، و همخوانی با مابقی اجزای سیستم عامل اپله بدون تاکید بر هر نوع کاری که حداقل مشخصی از توان سخت‌افزاری یا کاربری رو بطلبه.

واقعیت اینه که به مرور زمان دیگه نمی‌تونم به درستی بگم آیا اپل همیشه همین بوده و ماها سنی ازمون گذشته و تازه چشم باز کردیم، یا اینکه واقعا با روندی مواجهیم که از سر تا پا با اپلی (حداقل در بحث مک) که از سال‌های دور سراغ داشتیم تفاوت داره.

مسئله اینجاست که شعار Think Different که همیشه چراغ راه اپل بوده، مدت زیادیست که دیگه معنای خودشو از دست داده و به نظر من شعار Earn Different جای اون رو گرفته!
محصولات اپل مدت زیادیست که اون خلاقیت و تفاوت را ندارند. من امسال آیفون ۷ پلاسم را دادم و یک ۱۲ پرو مکس آبی اقیانوسی گرفتم و با اینکه طبق نظز ۹۰ درصد مردم عالیه، من از طراحی گوشه دار، دوربین پشتی بزرگ و بیرون زده و ناچ بزرگش خوشم نمیاد و به نظرم شق القمر خاصی هم دربرابر رقبا نکرده! الآن رقبای چینی، موبایلهایی با کیفیت صفحه نسبتا خوب، دوربین تقریبا راضی کننده با زوم عالی دارند و ناچ هم حذف شده و به پشت صفحه منتقل شده و تاچ آی دی هم زیر صفحه دارند که تو روزهای کرونایی با ماسک نعمتی است.
دوربین آیفون الآن بسیار عالی هست، اگر دنبال زوم نباشید، چون در یک کلام زوم در آیفون به نظر من اصلا معنی ندارد، با اینکه سه دوربین بزرگ و بیرون زده که شدیدا تو ذوق میزنه داره.
نسبت به این محصولات تا فردا هم که بخواهید، می توانیم نقد بنویسیم و هزار سوأل بی جواب که مطمئنا خود اپل هم برایشان جوابی ندارد.
متأسفانه اپل الآن توی تمامی محصولاتش دارای نقد هست، چیزی که تا قبل از ۲۰۱۱ واقعا اینطور نبود و من آن زمان که استیو از دنیا رفت، گفتم که اپل تبدیل به یک غول پولساز میشود ولی از نظر خلاقیت و خاص بودن نزول کرده و به چیزی کمتر از بنجول سازهای چینی تبدیل خواهد شد. چیزی که الآن داره کم کم نمایان میشه، مگر اینکه کسی حرکتی کنه.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط shentia » 19 مه 2021, 01:09

دوستان در مورد مک پرو اینکه Touch Bar ال ای دی حذف خواهد شد درسته ؟و اینکه ظاهرا میخوان شارژر و بصورت مگنتی کنند! ایا شما اطلاعای دارید ؟!
 MacBook Pro 13
...
iPhone SE: 16GB > iPhone Xs : 64GB
...
iWatch 5
...
iMac Customized
...
نماد کاربر
shentia

پست‌ها : 40

پستتوسط nasraa » 19 مه 2021, 15:35

كانكتور شارژر مگنتی يك مزيت دارد و آن هم اين هست كه فشاری هنگام وصل كردن آن به بدنه و خود فيش وارد نمي شود. به نظر من عمر فيش بيشتر مي شود مخصوصا در كامپيوتر هاي باريكتر ، هرجند كه كامپيوتر ثابتی باشد. طراحی گوشه دار براي گوشی كلا بهتر از طرح های قوسی هست چون كمتر از دست سر مي خورد و كاور ها و پوشش های صفحه بهتر روي آن مي نشينند. ما كه نمي خواهيم گوشی را به پرواز درآوريم و آنرا آيروديناميك كنيم!!. ولی اگر محصولات كمتر به سمت باريك شدن بروند بهتر است چون اينكار فقط باعث محدوديت هاي باتری ، دوربين، گرمای دستگاه و كمبود پورت ها و ... می شود.
ولي چه چاره ای هست؟ چون سازندگان با هدف گرفتن سنين خاصی به دنبال پول هستند.
خيلي از ما ها لپ تاپی مي خواهيم كه سه چهار سانت قطر داشته باشد و همه جور پورت و امكانات داشته باشد با بدنه فلزی محكم و بورد ، باتری، حافظه و سی پی يو قابل تعويض!. ولی اين يك خواب بيش نيست و اگر قبلا تا حدی اتفاق می افتاد، ديگر اتفاق نمی افتد.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط AmirT » 20 مه 2021, 01:56

shentia نوشته است:[نمایش]
دوستان در مورد مک پرو اینکه Touch Bar ال ای دی حذف خواهد شد درسته ؟و اینکه ظاهرا میخوان شارژر و بصورت مگنتی کنند! ایا شما اطلاعای دارید ؟!

تا وقتی لپ‌تاپ رسما معرفی نشه و با چشم نبینیم نمیشه مطمئن بود. اما شایعات ریز و درشت و یک سری طرح‌هایی که گفته میشه از کارخانه‌های همکار اپل لو رفته، حکایت از این دارن که:
۱. تاچ‌بار قراره حذف بشه، و همان کلید‌های فانکشن قبلی که الان روی مک‌بوک ایر هم هستن برگردن.
۲. شارژر آهن‌ربایی مک‌بوک یا همون MagSafe قراره برگرده.
۳. غیر از USB-C پورت‌های دیگه‌ای شامل HDMI و SD Reader روی مک‌بوک خواهد بود.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 19 مهمان