انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

شبیه سازی 68k بر روی OSX

موضوعات دربارهٔ نسخه‌های قدیمی سیستم عامل مکینتاش

شبیه سازی 68k بر روی OSX

پستتوسط huge » 15 اوت 2006, 14:15

سلام
شبیه ساز BasiliskII امکان نصب سیستم عاملهای ۶ تا ۷.۶ رو بر روی سیستم عامل( OSX) امکان پذیر میکند.

نیازهای این برنامه به ( rom) کامپوتری که شما میخواهید شبیه سازی کنید و سیستم عامل آن میباشد ،
حجم برنامه فقط ۵۵۰ ک هستش

متاسفانه به دلیل قانون کپی رایت ( rom ) رو نمیتونم اینجا براتون آپلود کنم ولی خوب به email اعتقاد دارید ؟تصویر

آدرس سایت http://www.macupdate.com/info.php/id/11613
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط huge در 16 اوت 2006, 13:06.
huge

پست‌ها : 107

پستتوسط Parham » 15 اوت 2006, 19:46

huge جان،
خیلی ممنون، این یکی رو ندیده بودم. یک شبیه ساز دیگه هم برای Apple IIgs وجود داره که اسمش Sweet16 هست و از اینجا میشه دریافتش کرد:

http://www.sheppyware.net/software-mac/ ... index.html

حالا سوال من اینه که آیا شما فقط ROM های بازی برای Basilisk II دارید، یا MacWrite و نرم افزارهای دیگه هم موجودند؟! اگر اینطور باشه با ایمیل مزاحم میشم!
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط huge » 16 اوت 2006, 13:03

Parham نوشته است:[نمایش]
huge جان،
خیلی ممنون، این یکی رو ندیده بودم. یک شبیه ساز دیگه هم برای Apple IIgs وجود داره که اسمش Sweet16 هست و از اینجا میشه دریافتش کرد:

http://www.sheppyware.net/software-mac/ ... index.html

حالا سوال من اینه که آیا شما فقط ROM های بازی برای Basilisk II دارید، یا MacWrite و نرم افزارهای دیگه هم موجودند؟! اگر اینطور باشه با ایمیل مزاحم میشم!

پرهام جان سلام

rom برای راه اندازی باسیلیک (نرم افزار شبیه سازی مکینتاش با سی پی یو های 68xxx ) لازم میشه،

همونطوری که یه مک بدون رام کار نمیکنه باسیلیک هم برای شروع کار به رام احتیاج داره ،حالا بسته به انتخاب شبیه سازی شما ، رام دستگاه نیاز هستش . مثل رام کامپوتر های ال سی یا کلاسیک یا کواترا (سیستم عامل رو هم که باید داشته باشید )
من رام کواترا ۶۵۰ رو دارم و حجمش هم ۱۰۲۴ ک هستش اگر مایل بودید بفرمایید به چه آدرس ایمیل کنم

بعد از راه اندازی باسیلیک تمام برنامه ها و گیم های اون زمان رو میتونید روی OSX اجرا کنید
با تشکر بهروز
huge

پستتوسط Parham » 17 اوت 2006, 01:58

huge عزیز،
ممنون از پیغامت. البته همه شبیه سازان احتیاج به ROM دارند (تا اونجایی که من میدونم).
سوال من این بود که آیا شما برنامه های دیگه ای بجز بازی هم دارید؟
نماد کاربر
Parham

پستتوسط huge » 17 اوت 2006, 12:02

Parham نوشته است:[نمایش]
huge عزیز،
ممنون از پیغامت. البته همه شبیه سازان احتیاج به ROM دارند (تا اونجایی که من میدونم).
سوال من این بود که آیا شما برنامه های دیگه ای بجز بازی هم دارید؟

سلام بهنام جان
اکثر برنامه های که اون موقع من با هاشون کار میکردم رو ارشیو دارم و نمیدونم مجازم اینجا آپلود کنم یا نه
ولی برنامه اکسل فارسی
سیستم ۶ فارسی
سیستم ۷ فارسی
سیستم ۷.۱ فارسی
بعد چهارم فارسی (برنامه دیتا یس فوق العاده قوی و با محیط گرافیک و بدون نیاز به تایپ کامند ها )
هایپر کارد فارسی
وینتکست فارسی
وین فایل فارسی
وین ویو فارسی
این مجموعه ها برای من یه دنیا ارزش دارند و کلی برام کار کردند

هرکدومو لازم داشتی به من خبر بده
huge

پستتوسط Parham » 17 اوت 2006, 18:07

خیلی متشکر. گرچه چیزهایی که دنبالشان می گشتم در لیست شما نبود، اما ممکنه مزاحمتون بشم.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط شاهین » 15 نوامبر 2006, 04:55

فکر کنم سریعترین نرم افزار شبیه ساز 68k با سیستم کلاسیک، همان SheepShaver باشد. اینجا در مورد آن نوشته ام:

لینک از انجمن
پیوست‌ها
System9.jpg
تصویری از سیستم عامل شبیه سازی شده
System9.jpg (150.46 KiB) - بازدید 14012 بار
شاهین محمدی
نماد کاربر
شاهین

پست‌ها : 13

پستتوسط huge » 05 فوریه 2008, 00:59

شاهین نوشته است:[نمایش]
فکر کنم سریعترین نرم افزار شبیه ساز 68k با سیستم کلاسیک، همان SheepShaver باشد. اینجا در مورد آن نوشته ام:

لینک از انجمن

برای کاری مجبور به نصب os 8.6 بر روی powerpc شدم ولی متاسفانه نمیتونم از شبکه appletalk استفاده کنم
با شبکه مجازی همون دسترسی هایی رو دارم که روی osx دارم
همنطور هم که توی osx نمیشه به appletalk وصل شد توی SheepShaver هم نمیتونم وصل شم
راهی به نظرتون میرسه که یه os clasic رو روی powerpc با شبکه کامل راه انداخت ؟
huge

بازگشت به سیستم عامل کلاسیک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان