انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چگونه ibook را راه اندازی کنیم؟ کار

موضوعات دربارهٔ نسخه‌های قدیمی سیستم عامل مکینتاش

چگونه ibook را راه اندازی کنیم؟ کار

پستتوسط مهمان » 09 مه 2006, 12:00

سلام دوستان من در امور hardware va software کامپیوتر های تحت ویندوز وارد هستم اما تا حالا با مک کار نکردم .
یکی از دوستان من می خواهد ibook خود شو به من بفروشه اما من حتی نتونستم os اون رو بالا بیارم کسی میتونه کمک کنه ؟
وقتی روشن می کنم بعد چند ثانیه یه صفحه خالی می یاد که یه آیکن کوچیک وسط هستش
شکل مستطیل که دو سه تا خط و نقطه وسطش هستش به شکل صورت آدم و این آیکن هی تبدیل میشه به یه پوشه با علامت سوال دوباره میشه همون آیکن اولی و دیگه هیچی.....
نمی دونم پسورد می خواهد (فکر نکنم) یا اصلا روش mac Os X نصب نشده یا ایراد دیگه ای دارد
راستی مشخصات:
Ibook G3 White 500Mhz 1* firewire 2*usb 10GB
و اگر لطف کنید بگید چند بخرمش (سی دی mac همراه نوت بوک هم نیست ) ممنون میشم.
مهمان

پستتوسط Behnam » 10 مه 2006, 01:28

گمان می‌کنم کسی که می‌خواهد آن را به شما بفروشد برای اطمینان از پاک کردن فایل های خصوصی، هارد دیسک آن را ریفورمت کرده است ولی سیستم عامل را دوباره روی آن نصب نکرده است. آن علامت سؤال به معنای این است که مک شما bootable drive پیدا نمی کند. این البته فرض خوشبینانه است. فرض بدبینانه این است که سیستم عامل ان corrupt شده است و بوت نمی‌کند. با اینکه اشکال از سخت‌افزار است.
توصیه می‌کنم که قبل از خرید، دیسک سیستم عامل را تهیه کرده و با آن بوت کنید تا مطمئن شوید که کامپیوتر سالم است. به هر حال در صورت خرید به آن دیسک احتیاج دارید.
این سومین باری است که در ایرماگ مشکل مک بدون دیسک مطرح می‌شود قضیه چیست؟ آیا این کامپیوترها دزدی است؟!!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط مهمان » 10 مه 2006, 13:46

با تشکر از شما اگه قیمت این ibook رو بگید ممنون میشم
مهمان

بازگشت به سیستم عامل کلاسیک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان