انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Farsi in Mac OS 9 and X

موضوعات دربارهٔ نسخه‌های قدیمی سیستم عامل مکینتاش

Farsi in Mac OS 9 and X

پستتوسط javadkh65 » 02 اوت 2007, 13:48

سلام دوستان
من چند تا سوال از مک باز های قدیمی عزیز داشتم
۱- آیا Mac OS 9 از زبان فارسی پشتیبانی میکنه؟
۲- آیا Mac OS X 10.0 Mac OS X 10.1 Mac OS X 10.2 هر کدام از اینها از زبان فارسی پشتیبانی میکنند یا نه؟
۳- اگر پشتیبانی میکنند آیا Right To Left هم بخوبی پشتیبانی شده؟ مخصوصا در Mac OS 9 ؟
ممنون میشم اگه جوابم رو بدید
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Ahmad » 02 اوت 2007, 16:45

سلام جواد
۱- بله سیستم عامل ۹ بخوبی از فارسی پشتیبانی می‌کرد. البته مشکل اساسی در نمایش متن فارسی در بروزرهای اینترنت بود ولی خود سیستم با فارسی اشکالی نداشت. البته پشتیبانی از فارسی را مانند اجزاء ویژهٔ کنترل پانل و سیستم و فانت را باید بطور جداگانه در سیستم نصب نمائی. تمام این اجزاء در سی دی سسیستم موجود می‌باشد.

۲- سیستم عامل جدید مک از نسخهٔ ۱۰.۲ از زبانهای راست به چپ به نحو نسبتا رظایت بخشی پشتیبانی می‌کند و این پشتیبانی بمراتب در نسخهٔ ۱۰.۵ که ماه آینده به بازار عرضه خواهد شد، بهبود خواهد یافت.

برای اطلاع بیشتر در اینمورد به کتاب «۳۰ نکته‌ای که هر کاربر مک باید بداند» از دوستمان علی رستگار مراجعه شود.
http://irmug.com/books/30nokte.pdf
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط farazp9 » 24 فوریه 2009, 16:57

سلام. من یک powerbook G3 دارم که نمی تونم به adsl وصلش کنم. نمی دونم چه تنظیماتی رو باید انجام بدم که به اینترنت adsl وصل یشه.
با تشکر
farazp9

پست‌ها : 15

پستتوسط GK » 24 فوریه 2009, 17:15

farazp9 نوشته است:[نمایش]
سلام. من یک powerbook G3 دارم که نمی تونم به adsl وصلش کنم. نمی دونم چه تنظیماتی رو باید انجام بدم که به اینترنت adsl وصل یشه.
با تشکر

با سلام
صورت مسئله شما کامل نیست، پس جوابی که دوستان بدهند نیز چندان کامل نخواهد بود...
لطف کنید توضیح بدهید که سیستم عامل شما چه نسخه ای‌ست ، adsl شما آیا با usb هست یا با ehternet ؟ و خصوصا آیا شبکه دارید یا نه ، به همان adsl پی سی وصل است یا نه ؟.... و از این قبیل اطلاعات که دانستن‌شان ضروری ست
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط farazp9 » 25 فوریه 2009, 17:35

سیستم عامل من mac os 9.2.2 و Adsl با ethernet و هم به usb هست ولی لپ تاپم usb نداره و فقط ethernet داره. مودم adsl هم خروجیه usb داره و هم ethernet. پی سی هم به adsl وصله و کار میکنه ولی نمی دانم چه تنطیماتی را باید در mac os 9.2.2 انجام بدم که به Adsl وصل بشه. لطفا در مورد راه اندازی adsl روی لپ تاپ و یا share کردن اینترنت در دو سیستم و یا حتی share کردن دو سیستم (پی سی با ویندوز Xpو powerbook G3 with mas os 9.2.2) برای استفاده از اطلاعات هارد هر دو سیستم من را راهنمایی فرمایید. متشکرم
farazp9

پست‌ها : 15

پستتوسط GK » 25 فوریه 2009, 19:02

با سلام مجدد
برای مشکلات حاصل از اتصال و اشتراک بین مک و پی سی که زیاد سوال می‌شود، من یک پست جدید زده و جواب کلی برای گذاشتم :
http://irmug.com/portal/index.php?name= ... 4394#14394
امیدوارم مشکل‌تان را درمان کند
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

بازگشت به سیستم عامل کلاسیک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان