انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

MacBook

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

MacBook

پستتوسط majidshnejad » 26 سپتامبر 2006, 23:53

سلام دوستان. اگر ممکن هست میخواستم نظرتون رو درمورد مک بوک بدونم.اگه از بین شما کسی از این مدل استفاده میکنه هم نظرش رو بصورت کامل بده ممنون میشم.
با تشکر.
موفق باشید.
نماد کاربر
majidshnejad

پست‌ها : 18

پستتوسط iSam » 27 سپتامبر 2006, 00:01

سلام , فقط بهت بگم macbook یه محصول جانشین ibook هست و البته کاملتر با و میشه گفت از کار راه بنداز بیشتر , ولی متاسفانه اشکالاتی در آن پیدا شده که من فکر نکنم تا تولید بعدی , کمپانی برای حلشان تصمیمی بگیرد ولی امیدوارم . ضمنا اینو بگم اپل در مقابل تقاضای بیش از حد macbook pro 17 inch ناتوان شده و فقط توانسته از هوادارانش تشکر و قدردانی بکنه . موفق باشی , سامان .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

سلام

پستتوسط majidshnejad » 27 سپتامبر 2006, 01:21

سامان جان از راهنماییت خیلی ممنون اما من دقیقا متوجه نشدم.آیا منظورتون اینه که فقط کارراه اندازه؟؟؟چون من از ترکیه میخوام بخرم و اینجا چیزی حدود 1800 دلار باید براش پول بدم.اینجوری که شما میگین از خریدش پشیمون میشم؟؟؟ میدونین که آمریکا مک بوک پرو 1999 دلار هست و امکان خرید از اونجا رو هم دارم.اما دنبال یه یب تاپ جموجور مگشتم.اگه ممکنه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم.
نماد کاربر
majidshnejad

پستتوسط iSam » 27 سپتامبر 2006, 01:31

مجید جان منظورم این بود که از کار راه بنداز بهتره و فکر کنم برات بد نباشه ولی من نظرم اینه که با حساب قیمت و این مشکلاتی که فعلا داره بهتر یه macbook pro 17inch بخری , عالیه . اینقدر خوبه که من قصد دارم lsony laptop ام را که از جدیدترین سریه و هنوز مثلش تو بازار نیومده را بهمراه imac ام بفروشم و اتفاقا از ایران , بدلیل قیمت پایینتر از اینجا یک macbook pro 17inch بخرم . راستی من الان برای کاری در ترکیه ( استانبول ) هستم , کاری داشتی pm بده . موفق باشی , سامان .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط رضاافشار » 27 سپتامبر 2006, 01:33

در چند کلمه بحت بگم که مک بوک های فعلی مثل بچه ای می مونند که تازه به دنیا اومده و احتیاج به هزار نوع واکسیناسیون و مواظبت داره و هر روز امکان داره یک مشکل جدید ناشناخته براش پیش بیاد ودر واقع خریداران فعلی مک بوک
ریسک می کنند با خریدشون.
ولی خوب در مجموع امکانات زیادی داره و خیلی زیبا و جمع و جوره با این هیکل مامانی و مانکنی و لاغرش.
در حال حاضر بیشترین تعمیرات در دستگاه های اپل، برای مکبوکهاش هستش. به همین دلایلی که گفتم.
انتخاب هنوزم با خودته.
اما من جای تو بودم و اگه در ایران زندگی می کردم به خاطر نبودن ساپورت اپل در ایران یک مک بوک پرو می خریدم و فعلا دور مک بوک رو خط میکشیدم.
رضاافشار

پست‌ها : 96

پستتوسط مهمان » 27 سپتامبر 2006, 06:08

سلام
من هم موندم چی بخرم! مشکلم این هست که یا باید MacBook بخرم یا MacBook Pro 15 ! ولی چون اینجا
همه از MacBook بد میگن و تو دیگر انجمنها در رابطه با MacBook Pro15 بد میگن !!!!!!! به نظر شما من چه کار کنم ؟؟؟؟

دوستار شما و مکینتاش .
امیر فروتنی
مهمان

پستتوسط Ilia » 27 سپتامبر 2006, 06:44

سلام بر همگی،
من چند ماهی هست که یه MacBook Pro خریدم. بسیار کامپیوتر قوی و خوبیه و من هیچ مشکلی باهش نداشتم.
مثل همه مدلهایی که تازه در میاند، همیشه بهتره که صبر کرد و اولین سری رو نخرید، اما مکبوک پرو دیگه مدتهاست که مشکلی نداشته. من فکر میکنم که حتی MacBook رو هم دیگه با خیال راحت میشه خرید. اگه موقع خرید بتونین چک کنین که شماره سریال باتریشون جزو باتریهایی که اپل recall کرده نباشه ٬دردسرتون کمتر میشه. شماره سریال باتریها رو میتونین تو سایت اپل پیدا کنید. MacBook هم کامپیوتر خوبیه. بستگی به نیاز شما داره.

موفق باشین.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط huge » 27 سپتامبر 2006, 11:51

به نظر من هم اگه شما ایران هستین MacbookPro بخرین ، چون macbook رنگ سفیدش که زود پاک میشه و سیاهش هم که قیمت بالای بیخودی داره و در ضمنی هم که ram کارت گرافیکش share هستش و تو realtime rendering خیلی کند میشه , همینطور در محیط ویندوز , که به نظر من فقط به درد game میخوره هم ، احساس پشیمونی میکنید

پس با اختلاف ۲۰۰۰۰۰ تومان هم مانیتور بزرگتر دارین هم امکانات بیشتر
من خودم هم یه به تازگی یه MacBookPro گرفتم و خیلی خیلی راضیم

قیمت هم اگه خواستین باید زیر ۱۹۰۰۰۰۰ تومان باشه
huge

پست‌ها : 107

پستتوسط مهمان » 27 سپتامبر 2006, 17:16

سلام
می خواستم بپرسم که MacBook Pro 15 مشکلی نداره ؟؟؟ چون من فقط در حد ۱۵ اینچ MacBook Pro بودجه دارم .
در ضمن من تو سایت pcworld.co.uk دستگاه های MacBook Pro و MacBook را با هم مقایسه کردم و توش نوشته بود باطری های هردو ۴ الی ۵ عمر می کند ولی هرجا پرسیدم گفتن عمر باطری MacBook Pro کمتر هست . لطفا کسانی که ای محصولات را دارند بیشتر توضیح دهند !!!!!!!!

دوستار شما و مکینتاش .
امیر فروتنی
مهمان

پستتوسط huge » 27 سپتامبر 2006, 18:02

amir.foroutani نوشته است:[نمایش]
سلام
می خواستم بپرسم که MacBook Pro 15 مشکلی نداره ؟؟؟ چون من فقط در حد ۱۵ اینچ MacBook Pro بودجه دارم .
در ضمن من تو سایت pcworld.co.uk دستگاه های MacBook Pro و MacBook را با هم مقایسه کردم و توش نوشته بود باطری های هردو ۴ الی ۵ عمر می کند ولی هرجا پرسیدم گفتن عمر باطری MacBook Pro کمتر هست . لطفا کسانی که ای محصولات را دارند بیشتر توضیح دهند !!!!!!!!

دوستار شما و مکینتاش .
امیر فروتنی

MBP من که تا الان که نداشته و تنها ایرادش حرارت زیاده که اونرو هم میتونی با انتخاب Better Energy Saving تو system preferences کم کنی
باطری هم ۳.۵ تا ۴ ساعت با نور کامل lcd و اتصال modem external
با نور کم و بکار گیری کم هارد دیسک تا ۴.۵ ساعت

اگر هم زیاد فیلم و عکس میبینی LCD براق اگه گیر بیاری خیلی بهتره
اگر هم زیاد با editing کار داری LCD مات بگیر
huge

پست‌ها : 107

پستتوسط مهمان » 27 سپتامبر 2006, 18:42

سلام
من از شما برای کمک هاتان بسیار تشکر می کنم .

دوستار شما و مکینتاش .
امیر فروتنی
مهمان

salam

پستتوسط majidshnejad » 27 سپتامبر 2006, 20:05

سلام دوستان. از بابت جوابتون خیلی ممنون همینطور تشکر میکنم از دوست عزیزم سامان جان. یه سئوال کوچیک دیگم داشتم که مک بوک پروی 1.8 گیگی با 2.0 گیگی فرق زیادی داره یا نه؟؟چون تقریبا 500 دلار تفاوت قیمتشونه.
با تشکر.
نماد کاربر
majidshnejad

پستتوسط iSam » 28 سپتامبر 2006, 18:14

سلام , خواهش میکنم . در خدمتم , من فعلا اینجام و تا مدتی کار دارم , در خدمتم ,موفق باشی , سامان .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

سلام

پستتوسط majidshnejad » 28 سپتامبر 2006, 21:07

سلام دوستان.خیلی ممنون سامان جان. درضمن ذوستان اگه کسی چیز جدیدی درمورد مک بوک شنید لطفا حتما اینجا بگین که استفاده کنیم.
با تشکر
نماد کاربر
majidshnejad

پستتوسط Hesam.Rahbar » 08 اوت 2007, 18:27

سلام خدمت دوستان عزیز عرض کنم که من مدتیه macbook white گرفتم و خیلی راضیم اینقدر هم از macbook بد نگید من حتی Creative suite 3 رو روش نصب کردم ولی اصلا مشکل سرعتی نداره مثلا وقتی Flash cs3 رو اجرا می کنم در عرض 10 ثانیه اجرا میشه!
به نظر من که خیلی عالیه!
Hesam.Rahbar

پست‌ها : 43

بعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان