انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیا مد hibernate در مک وجود داره؟

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

آیا مد hibernate در مک وجود داره؟

پستتوسط Nocturne » 11 ژانویه 2023, 06:09

درود،
من بدون باتری از مک بوکم استفاده میکنم. میخواستم بدونم حالتی مشابه hibernate در ویندوز وجود داره که همه چیز رو از رم به جایی روی هارد (یا درواقع SSD) منتقل کنه و زمانی که دوباره سیستم رو روشن میکنید بلافاصله بتونید کارتون رو ادامه بدید و نیاز به بوت مجدد نباشه؟ اگر نیست آیا نرم افزاری هست که این کار رو بکنه؟
نماد کاربر
Nocturne

پست‌ها : 49

پاسخ: آیا مد hibernate در مک وجود داره؟

پستتوسط Ilia » 11 ژانویه 2023, 19:50

بله احتیاجی به نرم‌افزار اضافه‌ای نیست. اینجا یه مقداری در موردش بحث شده:
http://irmug.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=2192
و شرح بیشتر:
https://www.howtogeek.com/260478/how-to ... s-standby/

ولی کلا بدون باتری مکبوک شما کندتر کار خواهد کرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Nocturne » 12 ژانویه 2023, 15:25

Ilia نوشته است:[نمایش]
بله احتیاجی به نرم‌افزار اضافه‌ای نیست. اینجا یه مقداری در موردش بحث شده:
http://irmug.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=2192
و شرح بیشتر:
https://www.howtogeek.com/260478/how-to ... s-standby/

ولی کلا بدون باتری مکبوک شما کندتر کار خواهد کرد.

ممنون اما اون تایپک پاسخ سوال من رو نمیده. با کمک لینک دوم زمان هایبرنیت شدن یا در واقع رفتن به استندبای رو تغییر دادم و گذاشتم ۱۰ ثانیه، لپتاپ رو بستم و بهش مقداری زمان هم دادم اما تاثیری نداشت. وقتی کابل رو جدا میکنم بعدش دوباره همه چیز باید از ابتدا بوت بشه.
از طریق لینک دیگری (https://osxdaily.com/2010/10/11/sleepimage-mac/) فایل sleepimage رو مشاهده کردم تاریخش متعلق به ۲۰۱۹ هست. این یعنی ظاهرا از آخرین باری که لپتاپم باتری داشته دیگه این فایل تشکیل نشده.
بعد از برنامه Deep Sleep استفاده کردم که البته نیاز به پرداخت هزینه داشت اما من به عنوان Trial زدم که ببینم چطور کار میکنه اما این برنامه هم نتونست لپتاپ رو به حالت هایبرنیت ببره و باز هم با جدا کردن کابل همه چیز مثل قبل هست.

این موضوع خیلی اذیت کننده میشه چون هربار که به محل کارم میرم و میخوام سیستمم رو روشن کنم ساعتش رو باید از نو تنظیم کنم درغیر اینصورت مرورگرهای اینترنت کار نمیکنند (و night shift هم اشتباها فعال میشه). ساعت قبلا با اینترنت تنظیم میشد اما الان از اینترنت خونه میشه از اینترنت موبایل نه. کاملا ساعت و تاریخ رو دستی هربار باید بزنم. لطفا درصورتی که راهی سراغ دارید من رو درجریان بذارید.

ویرایش: الان دوباره تاریخ فایل رو چک کردم، به امروز تغییر کرده. این یعنی تونسته فایل رو دوباره تشکیل بده (یا شاید هم بدلیل مداخله Deep Sleep بوده باشه) اما همچنان وقتی دوباره کابل رو میزنم همه چیز از نو بوت میشه. یعنی ظاهرا تا وقتی دستگاه از برق جدا نشه هایبرنت کار میکنه (با کمی تاخیر از حالت اسلیپ بیرون میاد، نشون میده داره کار میکنه) اما وقتی کابل جدا بشه دیگه نه!
نماد کاربر
Nocturne

پستتوسط Ilia » 12 ژانویه 2023, 20:09

وقتی دستگاه هیچ برقی نداره مسلما زمان رو از دست میده و هیچ راهی هم برای جلوگیری از این وجود نداره. کامپیوترهای غیر از لپتاپ برای جلوگیری از این مشکل همه از یک باتری کوچک استفاده میکنند ولی کامپیوترهای لپتاپ چون با باتری ساخته شده‌اند این باتری کوچک رو ندارند.

علت اینکه کامپیوتر شما از خانه ساعتش رو تنظیم میکنه و از جای دیگر نمیتونه اینه که کامپیوتر میزان شده که این کار رو با سرور اپل انجام بده اما آدرس این سرور احتمالا در جایی که کار نمیکنه فیلتر و بلاک شده.

متأسفانه خرید باتری تنها راهیه که مشکلات شما رو حل میکنه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط saeidk » 12 ژانویه 2023, 22:18

بدون باتری مگه مک‌بوک کار می‌کنه؟ باتری غیراصل رو با قیمت معقول می‌شده از مجتمع ایران خرید.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Arzhang » 13 ژانویه 2023, 05:22

saeidk نوشته است:[نمایش]
بدون باتری مگه مک‌بوک کار می‌کنه؟ باتری غیراصل رو با قیمت معقول می‌شده از مجتمع ایران خرید.

فکر کنم به مدلش بستگی داره. از مدل‌های قدیمی یادم هست که می‌شد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Nocturne » 25 ژانویه 2023, 22:06

فیک باتری اپل هست اما چقدر کار میکنه؟ من جایی خوندم حدود یک سال کار میکنه و در اونصورت خب ارزشی نداره خریدش.

حتی باتری خود دستگاه هم نسبتا عمر کوتاهی داشت. پس از ۴ سال بدنه دستگاه باد کرد و من نهایتا سال پنجم دیگه باتری رو خارج کردم.
نماد کاربر
Nocturne

پستتوسط saeidk » 27 ژانویه 2023, 11:01

بله درسته برای مک بوک ۲۰۱۱ باتری اصلی باد کرد باتری فیک یک سال کار کرد خراب شد دوباره با ۶۰۰ تومان باتری خریدم فیک است و یکی دو ساعت بیشتر باتری نگاه نمی‌دارد
اما چه می‌شود کرد مک‌بوک جدید خیلی گران است
البته آپدیت هم نمی‌شود و باید انداختنش دور مک بوک را
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط Arzhang » 28 ژانویه 2023, 20:10

Nocturne نوشته است:[نمایش]

فیک باتری اپل هست اما چقدر کار میکنه؟ من جایی خوندم حدود یک سال کار میکنه و در اونصورت خب ارزشی نداره خریدش.

حتی باتری خود دستگاه هم نسبتا عمر کوتاهی داشت. پس از ۴ سال بدنه دستگاه باد کرد و من نهایتا سال پنجم دیگه باتری رو خارج کردم.

من هم تجربه‌ی باتری فیک اپل را دارم. درست یک سال کار کرد. برای مک‌بوک بعدی‌ام با آن که آن را دست دوم خریده‌ام دیگر ریسک نکردم و رفتم از خود اپل یک باتری خریدم و فعلاً یک سال و خرده‌ای است که دارد به درستی کار می‌کند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Nocturne » 07 فوریه 2023, 11:40

Arzhang نوشته است:[نمایش]
Nocturne نوشته است:[نمایش]

من هم تجربه‌ی باتری فیک اپل را دارم. درست یک سال کار کرد. برای مک‌بوک بعدی‌ام با آن که آن را دست دوم خریده‌ام دیگر ریسک نکردم و رفتم از خود اپل یک باتری خریدم و فعلاً یک سال و خرده‌ای است که دارد به درستی کار می‌کند.

باتری اصلی رو از کجا و با چه قیمتی خریدید؟

بله درسته برای مک بوک ۲۰۱۱ باتری اصلی باد کرد باتری فیک یک سال کار کرد خراب شد دوباره با ۶۰۰ تومان باتری خریدم فیک است و یکی دو ساعت بیشتر باتری نگاه نمی‌دارد
اما چه می‌شود کرد مک‌بوک جدید خیلی گران است
البته آپدیت هم نمی‌شود و باید انداختنش دور مک بوک را

من داشتم فکر میکردم اگر به جایی رسید که سیستم عامل فعلی دیگه بدردم نخورد لینوکس میریزم. لینوکس سنگین نیست و آخرین نسخه‌هاش رو به راحتی روی حتی دستگاههای قدیمی‌تر میشه اجرا کرد.
نماد کاربر
Nocturne

پستتوسط saeidk » 07 فوریه 2023, 17:11

آره لینوکس را باید نصب کنی اگر همه درایورها درست نصب بشه و مشکلی مثل دور سی‌پی‌یو و اسلیپ شدن نداشته باشه
می‌رسی به مشکل شبکه و چاپگر شبکه و اینها...
تازه با این همه برنامه‌هایی مثل ادوبی رو نداری
نماد کاربر
saeidk

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 16 مهمان