انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

درخواست راهنمایی

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

درخواست راهنمایی

پستتوسط Sajjad95 » 02 دسامبر 2021, 13:41

سلام
دوستان عزیز خسته نباشید
بعد از چندین سال دارم تو یه انجمن تاپیک میزنم :دی
حقیقت امر من یه لپ تاپ اچ پی تاچ دارم کارمو راه میندازه و مهمترینش فتوشاپ و سیستم حسابداریمه که واسم اهمیت داره!
البته میخوام تدوین شروع کنم و برای همین این تاپیکو زدم از شما اساتید راهنمایی بگیرم!
۱- اگر مک بوک پرو ۲۰۱۹، آی۵ -۸-۱۲۸ ۱۳ اینچ کارکرده تهیه کنم برای این مسائل جوابه؟
۲-میتونم از یه هارد اکسترنال مثلا ۵۰۰ گیگ به عنوان فضای ویندوز دیگه ای استفاده کنم و به مک بوک متصل کنم؟ فقط واسه حسابداریم
۳-از نظر رابط کاربری من ایفون دارم و محیط بسته و ازار دهنده ای داره اما با مزیات بیشتر! توی مک این مورد با ایفون برابری میکنه یا دردسر بیشتری داره؟
۴- مک بوکی که مشخصاتشو ذکر کردم با لپ تاپ hp zbook 14u g5
یعنی رم ۱۶ و سی پی یو i7 mobilework
برابری میکنه یا قوی تره؟؟
۵ - من سینک بودن خیلی واسم مهمه!!! و اگر مک بوکو بگیرم یه مهاجرت سنگین خواهم داشت! توی سینک کردن اقلام مک با ایفون و بقیه دیوایس ها چطوره؟
اکثر سوالاتم رو پرسیدم که زیاد اذیتتون نکنم
سپاس از شما اساتید :blush:
Sajjad95

پست‌ها : 1

پاسخ: درخواست راهنمایی

پستتوسط rezag5 » 02 دسامبر 2021, 21:42

خرید سیستم های قدیمی خیلی توصیه نمیشه.
مخصوصا که کلا نرم افزارهای اپل همه دارن به سمت تغییر برای پردازنده های آرم حرکت میکنن.
سیستم حسابداری که دارید استفاده میکنید با مک مشکلی نداره؟
مثلا اگر کل سیستم آنلاین باشه و به قول معروف وب بِیس باشه احتمالا مشکلی نیست. ولی اگر خودش یه نرم افزار جداست که باید نصب بشه احتمالا از حالا باید یه فکری براش بکنید.
یادتون باشه که روی سیستم های جدید اپل هم ویندوز خیلی به راحتی (تا آنجا که من میدانم حداقل الان) قابل اجرا نیست.
در مورد تدوین هم نگفتید از چه نرم افزاری میخواهید استتفاده کنید؟
اگر از قبل نرم افزار تدوین را انتخواب کنید یک مقداری انتخواب سیستم هم راحت تر میشود.
و صادقانه بگم چه در اپل چه در پی سی, لپتاپ های چند سال پیش کلا برای تدوین مناسب نیستند.
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط Arzhang » 06 دسامبر 2021, 20:19

مک‌بوک من مال سال ۲۰۱۴ است و از قضا آن را دست دوم هم خریدم. گرچه در حال حاضر باهاش تدوین نمی‌کنم اما قبلاً‌ می‌کردم و خصوصاً با فاینال کات خیلی روان بود (علی الخصوص اگر با پروکسی تدوین می‌کردم) بنابراین من با نظر رضای عزیز در مورد کار نکردن مک‌های قدیمی برای تدوین موافق نیستم. اما یک تبصره دارد: چه نوع تدوینی؟ این خیلی مهم است.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط pariakazemi96 » 22 دسامبر 2021, 15:49

سلام
روی لپ تاپم ویندوز 8 نصب کردم الان مدتیه که یه آپدیت داده و هر چی میزنم آپدیت نمیشه میگه فایل تو سرور نیست.

از وقتی اینجوری شده نمیتونم وارد سایت های مختلف بشم مثلا وقتی روی این لینک (لینک حذف شد - مدیریت سایت) میرم واسم باز نمیشه و ارور no network میده

کسی میدونه مشکل چی میتونه باشه؟
pariakazemi96

پست‌ها : 1

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان