انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

دو سئوال ناهنجار !

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پستتوسط Ali.Rastegar » 25 ژوئن 2006, 13:21

خوب آن یکی دوست من هم در TextEdit همین مشکل را داشت.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ahmad » 25 ژوئن 2006, 14:18

علی رستگار نوشته است:[نمایش]
من از یکی دیگر از دوستان اینتل کارم خواستم موضوع رو بررسی کنه و او هم دقیقا همین مشکل حروف جدا موقع تایپ رو در Safari، لازمه بگم در TextEdit هم تست بکنه؟
موفق باشید

علی جان

آیا مشکل این دوست شما در مورد حروف مقطع فقط با خطوط xzar & wxzar است یا با همهٔ خطوط فارسی/عربی؟ آیا پس از حذف این دو خط مشکل کماکان پا برجاست؟ خط جیزه پرو در این سیستم‌های اینتلی چگونه عمل می‌کنند؟ و آیا این مشکل با آن نیز وجود دارد؟  این سئوالاتی است که قبل از هر گزارشی باید حداقل برای خودمان روشن باشد.

توضیح بہنام در مورد گنجاندن جداول OT و AAT در این دو خط و در نتیجهٔ آن بروز این مشکل برای من قانع کننده هستند. من هنوز در مورد رابطهٔ  تعویض پروسسور و رفتار غلط موتور متن تردید دارم، یعنی این مشکل به نظر من سخت افزاری نمی‌تواند باشد. در نتیجه تنها توضیح منطقی باید این باشد که اپل در موتور متن خاص سیستم اینتلی اندکی تغییر داده و این مشکل از آنجا سر چشمه می‌گیرد. ما این مسئله را باید به آنها گوشزد کنیم، البته پس از اینکه خودمان از بروز این مشکل بروی تمام سیستم‌های اینتلی مورد دسترس مطمئن شویم. (مسئلهٔreproducibility باگ در این مورد بروی سیستم‌های مختلف مهم است). من منتظر نظرات شما در این مورد هستم و نیز عکسهای لازم برای باگ ریپورت.

علی نوشته است:[نمایش]
لازمه بگم در TextEdit هم تست بکنه؟

بله علی جان، حتما باید اینکار را کرد

احمد  
آخرین ویرایش توسط Ahmad on 25 ژوئن 2006, 16:40, ویرایش شده در 2.
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Behnam » 25 ژوئن 2006, 16:02

من هم به همهٔ کاربران مک‌های اینتلی توصیه میکنم که عکس‌های مشخص و گویائی از نرم‌افزارهای گوناگونی که با این مشکل روبرو هستند، یکبار با نصب و استفاده از XW Zar و بار دیگر با حذف آن تهیه کرده و برای احمد بفرستند (یا در ایرماگ با کلیک کردن روی تکمهٔ «ارسال پاسخ» به متن ضمیمه کنند) تا احمد برای گزارشش مجموعهٔ اسنادی مطابق با استاندارد گزارش باگ در اختیار داشته باشد.
بهتر است که فانت مورد آزمایش XW Zar باشد و نه X Zar زیرا اپل می‌تواند آن را در سفاری هم روی همین سایت ایرماگ مورد بررسی قرار دهد (ایرماگ با XW Zar نوشته شده است)
اگر WebKit آزمایشی این مشکل را در سفاری حل می‌کند من نمی‌دانم چگونه می‌توان این موضوع را با سناریوئی که قبلاً نوشته‌ام تطبیق داد. بهرحال این با اپل است که مشکل را حل کند. با ماست که مشکل را به اطلاع آنها برسانیم.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Rastegar » 25 ژوئن 2006, 19:39

احمد جان جواب سوالات شما:
۱. بله در TextEdit هم رخ می‌دهد.
۲. این مشکل فقط با XW Zar و X Zar جدید رخ می‌دهد.
حدس من این است که اپل این باگ را در نسخه PowerPC برطرف کرده و در نسخه اینتل فراموش کرده یا ناقص برطرف شده است.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

قبلی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 18 مهمان