انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل در نصب ویندوز بر روی مک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

نصب کردن ویندوز روی آیمک

پستتوسط arashranjbar » 17 ژوئن 2016, 23:25

سلام دوستان
بنده در نصب ویندوز به مشکل بر خوردم
اول بگم که درایو نوری ایمکم سوخته (ایمک ۲۰۱۱) و از درایو نوری اکسترنال استفاده میکنم
بعد از اینکه دی وی دی رو بوت میکنم یه صفحه سیاه میاد و با یه خط تیره ای که چشمک میزنه دیگه هیچ اتفاقی نمیفته
با فلش بوتیبل هم امتحان کردم اما میگه همون صفحه سیاه میاد و فقط فرق اینکه مگه دیسک بوتیبلی پیدا نشد یک کلید را فشار دهید

حالا من چیکار میکتونم بکنم تا ویندوز نصب بشه؟
ویندوز به صورت مجازی هم نمیخوام
چون به صورت مجازی نصب هست اما برای اجرا یه دی وی دی نیاز به ویندوزی دارم که به صورت مجازی نصب نشده باشه
arashranjbar

پست‌ها : 1

پاسخ: نصب شدن ویندوز روی ایمک

پستتوسط iShahin » 21 ژوئن 2016, 03:53

به نظرم باید در مک، بوت کمپ را اجرا کنی و طبق دستورات اون رو جلو بروی. واقعا حیف این مک نازنین نیست یه ویندوز نصب کردی مجازی، حالا دومیش هم میخوای نصب کنی؟!! :( :persevere:

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

مشکل در نصب ویندوز بر روی مک

پستتوسط mohammadth » 23 ژوئن 2016, 09:01

سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید . تصمیم دارم با استفاده از یک دی وی دی درایو اکسترنال ویندوز رو از طریق بوت کمپ نصب کنم روی مک بوک پرو دی وی دی درایو روی خود سیستم عامل شناخته می شه ولی زمانی پارتیشن رو روی بوت کمپ ایجاد می کنم و سیستم ریستارت میشه برای ادامه نصب ویندوز اینجا بوت نمیشه ویندوز یعنی از طریق درایو اکسترنال که مارک hp هست سی دی ویندوز بوت نمی شه ؟
mohammadth

پست‌ها : 3

پاسخ: problem install windows

پستتوسط pooriya.kh » 23 ژوئن 2016, 09:31

با سلام
اگر ورژن مک رو میگفتید بهتر میشد راهنماییتون کرد !
برای نصب ویندوز از طریق بوت کمپ باید این کار رو یا با استفاده از فایل iso یا با یک فلش درایو بوتیبل ویندوز انجام بدید . آموزشش رو اینجا میذارم :

https://support.apple.com/en-us/HT201468

اگر هم قصد نصب با سی دی رو دارید اول هارددیسک رو در مک او اس پارتیشن بندی کنید . سی دی رو بذارید و کامپیوتر رو ری استارت کنید و موقع بوت شدن دکمه option رو نگه دارید . میتونید انتخاب کنید که دستگاه روی سی دی بوت بشه و ویندوز رو نصب کنید .
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط mohammadth » 23 ژوئن 2016, 09:43

من از ورژن 10.10 استفاده می کنم و مدل مک بوک من MD318 هست . پوریا جان مشکل من اینجاست که دی وی دی ویندوز از طریق این دی وی دی درایو اکسترنال شناسایی نمی شه اینجا نباید بوت رو از طریق Bios تنظیم کنم روی DVD ROM external
mohammadth

پستتوسط pooriya.kh » 23 ژوئن 2016, 10:07

دی وی دی ویندوز داخل خود محیط مک او اس شناسایی میشه ؟
در مک محیط بایوس به شکل مرسوم کامپیوتر های دیگه وجود نداره . برای انتخاب اینکه از کجا بوت بشه کافی هست موقعی که کامپیوتر رو روشن میکنید دکمه option رو نگه دارید . پیشنهاد میکنم از فایل iso استفاده کنید . روش استخراج فایل iso از روی دی وی دی هم در لینک بالا توضیح داده شده !
pooriya.kh

پستتوسط mohammadth » 23 ژوئن 2016, 10:28

اره شناسایی می شه ولی از طریق بوت نمیشه ویندوز رو نصب کنم !! در ضمن بوت کمپ من گزینه نصب از طریق فایل iso رو نداره فقط دو تا گزینه برای نصب داره :

download the latest

install windows 7 or later version
mohammadth

پستتوسط pooriya.kh » 23 ژوئن 2016, 12:52

چون مک او اس شما نسخه 10.10 هست !
از روش گفته شده در لینک بالا فایل iso رو از روی دی وی دی بسازید و بعد خود بوت کمپ یک فلش درایور بوتیبل میسازه و بدون مشکل نصب میشه.
pooriya.kh

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان