انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بهم ریختن ترتیب چیدمان ویجت‌ها در today view نوتیفیکیشن سنتر

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

بهم ریختن ترتیب چیدمان ویجت‌ها در today view نوتیفیکیشن سنتر

پستتوسط Exitmood » 12 فوریه 2016, 12:21

عرض سلام و ادب دارم خدمت تمامی کاربران فروم وزین ایرماگ
بنده سالها بود که مخاطب یک سویه این فروم بودم و امروز برای نخستین بار اقدام به عضویت کرده و نخستین پست خود رو ارسال می کنم.

اگر پرسش ام در جای نا مناسبی مطرح شده پوزشم رو بپذیرید چرا که بسیار گشتم تا تاپیک مناسبی پیدا کنم اما موفق نشدم.

من در حال حاضر از سیستم عامل El capitan بر روی مک بوک پرو رتینا 13 اینچی استفاده می کنم که به صورت اپگرید روی نسخه یوسمیت نصب شده. تمامی موارد به خوبی کار می کنند اما یک مشکل عجیب آزار دهنده است. چیدمان ویجت ها در تپ تودی در نوتیفیکیشن سنتر بعد از راه اندازی مجدد دستگاه، به هم می ریزد و ترتیبی که بنده اتخاذ کرده بودم حفظ نمی شود. بسیاری از سایت ها و فروم های غیر فارسی رو هم سرچ کردیم اما نتیجه ای حاصل نشد. در سطح جهان تنها دو مورد دیگر یافتم که مشکلشان مشابه مشکل من بود اما متاسفانه در آن فروم ها به آنها پاسخی داده نشده بود. البته خودم با تکیه بر دانسته های شخصی اندکم، سعی کردم راه حل های منطقی رو طی کنم اما سودی نداشت.

آیا کسی از شما عزیزان به چنین مشکلی برخورد کرده یا سراغی از راه حل آن دارد؟

پیشاپیش سپاسگزارم
Exitmood

پست‌ها : 2

پاسخ: بهم ریختن ترتیب چیدمان ویجت‌ها در today view نوتیفیکیش

پستتوسط Ilia » 13 فوریه 2016, 01:51

به ایرماگ خوش آمدید!
چقدر میچسبد وقتی که آدم یک انشاء خوب از یک کاربر جدید سایت میبیند.

آیا Sort Notification Centre روی Manually میزان شده است؟
Notifications.jpg

هر چند به سوال شما ربطی ندارد، اما گفتنش ضرر هم ندارد که تلفظ درست Yosemite، یوسِمِتی است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Exitmood » 13 فوریه 2016, 02:13

سپاس جناب ایلیا
درست است یوسمتی است، مانند نایکی، ادوبی و غیره، دقیقا نمی دانم چرا یوسمیت نوشتم.
تنظیم رو بر روی هر سه مورد امتحان کردم متاسفانه افاقه نکرد. احساس می کنم یک باگ بسیار عجیب این بین وجود دارد. شاید دوستان دیگری هم چنین مسئله ای رو دیده باشند.. کاش بشود راه حلی برای آن پیدا کرد.
Exitmood

پست‌ها : 2

پستتوسط Arzhang » 13 فوریه 2016, 02:19

به نظر می‌رسد گاهی اشکالات ریز و غیر قابل توضیحی هستند که شاید نشود توضیحی برایشان یافت. مثلاً من در اسنولئوپارد، پس از یکی از آپدیت‌ها، آیکون‌های روی دسکتاپم خود به خود بعد از هر ری‌استارت، مرتب می‌شدند و هیچ تمهیدی این ایرادِ نه چندان مهم را حل نمی‌کرد. (یادم هست آن موقع‌ها حتی به ایلیا پیام خصوصی دادم که آیا راه حلی به ذهنش می‌رسد؟) این اشکال با کامپیوتر من بود تا یوسمتی. این سیستم عامل را به صورت کلین اینستال نصب کردم و آن مشکل عجیب هم رفع شد. اگر این نکته ذهن شما را مشغول کرده و آزار دهنده است، شاید نصب تمیز، تنها راه حل باشد (که البته راه حلی کم دردسر نیست).

پ. ن. ایلیا جان خیلی سعی کردم در شیوه‌ی نگارشم یک حال دیگری بهت بدهم. امیدوارم موفق بوده باشم. إن شاءاَللّه تعالیٰ
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Ilia » 13 فوریه 2016, 03:08

گاهی وقت‌ها خود فایل پرفرنسی ممکن است که خراب شده باشد. اما اینکه در این مورد این کدام فایل است که ممکن است که بانی این مشکل باشد، من نمیدانم.

ارژنگ جان، شما همیشه خوب مینویسی. اما متشکرم که خواستی که حال من را بیشتر جا بیاوری. :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان