انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

El Capitan, OS X 10.11 — اِل‌کَپیتَن

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: El Capitan, OS X 10.11 — اِل‌کَپیتَن

پستتوسط Rodarvasi » 28 فوریه 2016, 13:41

Amir_S نوشته است:[نمایش]
بابت ایراد نگارشی عذر میخواهم: لینک مربوط به نسخه «کمبو» است. به این معنی که کامل بوده و برای همه مدل‌های کامپیوتر و نسخه‌های سیستم عامل، که از همان سری باشند، قابل استفاده است.
پی‌نوشت: در مقابل آپدیت‌های معمولی هم هستند که فقط از یک پله پایین‌تر (در اینجا ۱۰.۱۱.۲) قابل استفاده است و البته حجمشان هم خیلی کمتر است.
آپدیت‌های بعدی را هم می‌توانید بعدا از صفحه پشتیبانی اپل پیدا و نصب کنید:
https://support.apple.com/downloads/macos
فقط حواستان باشد که بسته به نیاز، نسخه ساده یا کمبو را بگیرید.

ممنونم امیر جان :innocent: :innocent:
پس من باید combo بگیرم چون ۱۰.۱۱.۱ هستم
نماد کاربر
Rodarvasi

پست‌ها : 41

پستتوسط Pooria Azimi » 04 مارس 2016, 10:57

Ilia نوشته است:[نمایش]
نسخه‌های نهایی سیستم تاریخ انقضا ندارند و پیغام خطایی از‌ این جهت نباید بیاید.

همانطور که قبلا گفتم، این موضوع زیاد پیش می‌آید که مردم نسخه‌های بتای سیستم را بجای نسخهٔ نهایی دانلود و نصب میکنند. ولی بعدا میبینند که اینستالر آن (که برای نسخه‌های بتا تاریخ محدود دارد) دیگر درست کار نمی‌کند و بقیهٔ داستان که در پست‌های پیش شرحش آمده پیش می‌آید.

متأسفانه من الآن فرصتش رو ندارم که لینکی که می‌دم رو بخونم،‌ اما به‌نظر مربوط به این بحث می‌شه: http://tidbits.com/article/16302

از https://news.ycombinator.com/item?id=11219208 (به‌نظر می‌رسه در این‌جا راه‌حل‌هایی براش ارائه شده)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط 123ali » 22 مارس 2016, 16:19

Screen Shot 2016-03-22 at 4.15.23 PM.png

سلام
دوستان این ارور چیه ک تو ال کپیتان همش پدر منو در میاره؟
اکثر برنامه ها رو ک اجرا میکنم بعضی وقت ها این ارور ظاهر میشه
123ali

پست‌ها : 497

پستتوسط Masiha » 23 مارس 2016, 11:31

ظاهرا با پاک کردن(یا بروزرسانی) بازی «تومب ریدر» این موضوع حل می‌شه
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط 123ali » 23 مارس 2016, 16:49

ممنون از شما
ولی اکثر برنامه ها از وقتی به ال کپیتن نسخه ۱۱.۲اپدیت کردم اینطوری شده، ایا واسه شما هم تو ال کپیتن همچین ارور هایی میبینید؟، تنها راهش کلین انیستاله؟ ، تشکر
123ali

پست‌ها : 497

پستتوسط Masiha » 26 مارس 2016, 23:41

خواهش می‌کنم
دلیل خاصی برای این موضوع سراغ ندارم، شاید دوستان بهتر بتوانند نظر بدهند.
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط alireza3335 » 06 آوریل 2016, 19:26

دوستان یه سؤال
این kernel task که زیاد از cpu استفاده می‌کند، البته در حد ۲۰ تا ۳۰ درصد، و باعث می‌شود که سیستم داغ کند، چه کار می‌شود کرد که کمتر استفاده کند؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 آوریل 2016, 02:36

علیرضا جان اول دنبال این باش که در این حالت آیا هارد یا فلش USB یا سایر وسایل جانبی وصله؟ آیا قابلیت Sharing مک فعاله یا برعکس به شبکهٔ ویندوزی وصله؟
اگر به هیچکدوم از اینها ربط نداشت شاید این باشه، اگرچه اجرا کردن راه حلش چندان بدون ریسک نیست:
http://blog.viktorpetersson.com/post/13 ... el-capitan
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط alireza3335 » 07 آوریل 2016, 11:25

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
علیرضا جان اول دنبال این باش که در این حالت آیا هارد یا فلش USB یا سایر وسایل جانبی وصله؟ آیا قابلیت Sharing مک فعاله یا برعکس به شبکهٔ ویندوزی وصله؟
اگر به هیچکدوم از اینها ربط نداشت شاید این باشه، اگرچه اجرا کردن راه حلش چندان بدون ریسک نیست:
http://blog.viktorpetersson.com/post/13 ... el-capitan

علی آقا sharing روشن بود و خاموش کردم. الان میخوام چک کنم که در طول زمان کارکردش چطور میشه. خیلی ممنون
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط Ali.Rastegar » 08 آوریل 2016, 21:41

خواهش می‌کنم علیرضا جان، من هم از خوشحالی شما خوشحال میشم.

آیا این نکتهٔ من رو رعایت کردی؟
[نمایش]
اگر بگذاری متن را تحلیل کند و از قابلیتهای خواندن خودش استفاده کنی ممکن است خرابکاری کند!
توصیه می‌کنم اگر مثل من با قابلیتهای خود Acrobat دچار مشکل شدی، وقتی پنجرهٔ Reading untagged document with assistive technology را باز کرد آن را نادیده بگیر، اگر Cancel کنی دیگر متن را نمی‌خواند، اگر هم Start را بزنی رفتارهای غیر قابل پیش‌بینی انجام می‌دهد!
قابلیت Read Out Aloud هم تازه این مشکل نصفه خواندن کلمات را به آکروبات اضافه می‌کند، شاید هم من درست بلد نیستم از آن استفاده کنم.

ضمنا در مورد فایل خاصی اینطور میشه یا همهٔ فایلها به طور تصادفی؟
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط alireza3335 » 09 آوریل 2016, 15:41

راستش علی جان نکته‌ای که هست من از قابلیت خود سیستم استفاده می‌کنم یعنی متن را انتخاب (select) میکنم و بعد از کلید میانبر option+esc استفاده می‌کنم. بعضی از مواقع صرفاً اسم فایل را می‌خواند ولی بعضی از مواقع درست عمل می‌کند. این موضوع برای همه فایل‌ها صادق است. من فکر می‌کنم به طور پیش‌فرض Acrobat نمی‌گذارد که از این قابلیت استفاده کنی و می‌خواهد کاربر را مجبور کند که از read out aloud استفاده کند که بنده تا حدی با آن به دلایل شخصی مایل به کار نیستم.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط Ali.Rastegar » 10 آوریل 2016, 02:01

علیرضا جان من هم منظورم Read out aloud نبود، منظورم تاثیر نادیده گرفتن پنجرهٔ Reading untagged document with assistive technology بود.
من هم از قابلیت خود سیستم استفاده کردم، منتها دفعهٔ اولی که این کار را روی یک فایل می‌کنم آن پنجرهٔ کذایی باز می‌شود، راه حل اینکه متن را با قابلیت خود سیستم درست بخواند، حداقل در تست محدودی که من داشتم، این بوده که آن پنجره را نادیده بگیرم و هیچکدام از گزینه‌هایش را انتخاب نکنم و حتی آن را نبندم.
حالا اگر شما هم همین کار را می‌کنی اما باز متن را درست نمی‌خواند نمی‌دانم چه می‌شود کرد.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط AmiN.D » 16 آوریل 2016, 11:48

من مدتی هست که بعضی از پسورد هارو از keychain نیمتونم پاک کنم. پسورد میزنم ایراد نیمگیره که پسورد درست نیست. ولی پاک هم نمیکنه. بعضی هارو اما میکنه! نظری دارد؟
پ . ن: آدرس روتر هم که ۲۰ هزارتا پسورد سیو داره و ۱۰۰ بار از password safari پاک کردم اما پاک نمیشن.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط iShahin » 11 ژوئن 2016, 11:06

سلام!

راستش از پارسال که مامانم را راضی کردم از ویندوز به مک مهاجرت کنه و براش یک مکبوک پرو گرفتم، کار من هم در اومده از همون روز اول، و هفته این نیست که یکی از این راهنماها درست نکنم! متاسفانه من معمولا بعد از فرستادن به مامانم همیشه پاکشون کردم و قبلی‌ها را ندارم اما امروز یهو به سرم زد حالا که من این‌ها را درست میکنم، چرا این‌ها را با کمی تغییر در ایرماگ شیر نکنم شاید به کار کسی آمد و یک یا چند نفر سوال مشابه‌ای داشتند.

راستش وقتی این فلوچارت را درست کردم فکرم این بود که در "پرسش‌های یک تازه وارد در مورد مک" شیر کنم که دیدم فقل شده! بعد دیدم نزدیک‌ترین تاپیک به اون "مشکلات موردی در Mac OS X " و خواستم اونجا شیر کنم، که دیدم اون هم قفل شده! :) - دیگه چون درست کرده بودم این و تغییر داده بودم گفتم اینجا شیر کنم، اگر بی ربط هست مدیران زحت پاک کردنش / انتفال را بکشند.

ضمنا به نظرم یک تاپیک جایگزین برای اون دو تاپیکی بسته شده به نظم انجمن کمک خواهد کرد و از اینکه برای هر سوال و مورد کوچک یک تاپیک زده بشه جلوگیری میشه. اگر صلاح میدانید.اما باز هم صلاح مملکت خویش خسوران دانند :blush:

چگونه سایز قلم (فانت) را در iMessage / Messages در مک تغییر دهیم.

fontsize.png

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Ilia » 13 ژوئن 2016, 19:05

قفل شدن آن تاپیک‌ها چند علت داشت:

- بسیار طولانی شده بودند و مطالب مختلف در آنها گم میشد.
- کاربران را به درست نکردن تاپیک برای سوالات جدید سوق میداد.
- آدرس دادن و جستجوی سایت برای پیدا کردن مطالب بسیار مشکل و غیر عملی شده بود.

بنابر این تصمیم گرفتیم که آن مباحث گرداب‌گونه را قفل کنیم. مبحثی که معلوم نباشد در آن چه پرسیده و جواب داده شده، چندان مفید نیست. (اگر دوستان مدیر همت کنند، جدا کردن مطالب مفید مطرح شده در این قبیل مباحث طولانی برای سایت مفید خواهد بود).

برای این قبیل راهنماها هنوز این مبحث وجود دارد:
viewtopic.php?f=4&t=2956

اما اگر باز موضوعی در خور داشتن مبحث جداگانه یا چندین پست باشد، قاعدتا بهتر است که مبحث جدید خودش را با اسم و جای درست داشته باشد. مخصوصا اسم درست دادن به مبحث بعدا در بهتر شدن جواب جستجوی سایت بسیار کمک خواهد کرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان