انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل در نصب ویندوز ۷ بر روی مک بوک ایر ۲۰۱۳ (Haswell )

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

مشکل در نصب ویندوز ۷ بر روی مک بوک ایر ۲۰۱۳ (Haswell )

پستتوسط Ahriman » 07 سپتامبر 2013, 23:35

با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز

مشکلی که من و خیلی های دیگه دارن با نصب ویندوز بر روی مک بوک ایر ۲۰۱۳ (Haswell ) اینه که بعد از بوت شدن ویندوز موس و کیبرد از کار میوفته و حتی موس و کیبرد اکسترنال هم کار نمیکنه !!! بعد از کلی سرچ کردن متوجه شدم که همه این مشکل را دارن و با یه سری راه حل ها تونستن مشکل از کار افتادن موس و کیبرد رو حل کنن ! اما متاسفانه من نتونستم و متوجه کارهایی که میکنن نمیشم )): )):

این لینکی هستش که افراد تونستن از طریق آموزش هایی که گذاشتن موفق به نصب بشن...!

https://discussions.apple.com/thread/51 ... 5&tstart=0

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن به زبان ساده !

با تشکر
Ahriman

پست‌ها : 112

پاسخ: مشکل در نصب ویندوز ۷ بر روی مک بوک ایر ۲۰۱۳ (Haswell )

پستتوسط Ahriman » 09 سپتامبر 2013, 00:08

کسی از دوستان راهنمایی نمیکنه !!!! :anguished: )):
Ahriman

پست‌ها : 112

پستتوسط Ali.Rastegar » 13 سپتامبر 2013, 00:10

سلام و ببخشید بابت تاخیر در پاسخ،

من جای شما بودم ویندوز رو داخل نرم‌افزارهای مجازی‌سازی مثل Parallels Desktop، VMWare Fusion یا VirtualBox نصب می‌کردم و فضای SSD مک‌بوک رو به طور دائم به ویندوز اختصاص نمی‌دادم، اما اگر همچنان مایل به نصب ویندوز به شیوه Boot Camp هستید امیدوارم این مطلب کمکتون کنه.

تذکر: من در این سال‌ها خیلی با Boot Camp سر و کله نزدم و مک‌بوک ایر هم ندارم، اما با توجه به مبحثی که خودتون لینک دادید:

ظاهرا مشکل از اینجاست که ویندوز ۷ درایور USB3 نداره، دو راه برای حل مشکل وجود داره:

۱- اگر ویندوز رو از طریق فلش دارید نصب می‌کنید، Boot Camp Assistant یک گزینهٔ Download the latest Windows Support software داره که درایورهای جدید رو می‌گیره و روی فلش می‌ریزه و کاری می‌کنه که ویندوز موقع نصب اون درایورها رو هم نصب کنه.

۲- اگر با درایو اکسترنال و از روی DVD دارید نصب می‌کنید، درایورهای بوت‌کمپ رو باید بگیرید* و روی یک فلش بریزید، بعد موقع نصب ویندوز، احتمالا موقع انتخاب پارتیشن برای نصب، گزینهٔ "Load Drivers" رو کلیک کنید و داخل فلش خودتون به مسیری برید که درایورها هست و فایل inf مربوطه رو انتخاب کنید، مسیری مشابه این:
کد: انتخاب همهٔ
$WinPEDDriver$\IntelxHCISetup\Drivers\xHCI\Win7\x64\iusbXXXX.inf

کسی که راهنمایی کرده اسم دقیق فایل inf یادش نبوده، بنابراین باید با آزمون و خطا پیش برید.
اگر درست پیش برید باید لیستی از درایورهای USB3 نشون بده و ازشون استفاده کنه.

* اگر درایورهای بوت‌کمپ رو ندارید و ویندوز رو از طریق DVD نصب می‌کنید، یه فلش فرمت شده به صورت FAT32 به مک خودتون وصل کنید، Boot Camp Assistant رو باز کنید و فقط گزینهٔ Download the latest Windows Support software رو تیک بزنید. اگر کار به خوبی پیش بره باید درایورهای مخصوص مک شما رو از اینترنت دانلود کنه و روی اون فلشی که وصل کردید بریزه.
بعد می‌تونید ویندوز رو با DVD نصب کنید، فقط موقع نصب، قسمت انتخاب پارتیشن به نکاتی که در راه حل شمارهٔ ۲ نوشتم توجه کنید.
ضمناً توجه داشته باشید اینطور که به نظر میاد این راه حل‌ها برای نصب نسخهٔ ۶۴بیتی ویندوز ۷ نوشته شدن.
موفق باشید
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Mojtaba_1012 » 12 ژانویه 2014, 23:10

سلام، منم تو نصب ویندوز روی مک بوک خیلی دردسر کشیدم ولی بالاخره موفق شدم
کارایی که کردم رو اینجا میگم تا بقیه هم استفاده کنند:

مشکل اولم این بود که بوت کمپ هیچ کدوم از دی وی دی های ویندوزی که داشتم رو قبول نمیکرد که این مشکل با دانلود یه ویندوز ۶۴ بیتی با فرمت iso (که راحت میتونید از سایت های ایرانی دانلود کنید) حل شد، توجه داشته باشید که تنها ۶۴ بیتی نه هم ۶۴ هم ۳۲ ، خود بوت کمپ این فایل iso رو تو یه فلش به صورت bootable میریزه و شروع به نصب ویندوز میکنه.

مشکل دوم این بود که بعد از نصب ویندوز و تو اولین بار بالا اومدن ویندوز دیگه کیبورد و ترک پد کار نمیکرد که این مشکلم با روشی که تو لینک زیر توضیح داده بر طرف شد (دوتا روش گفته من با روش terminal پیش رفتم).
http://twocanoes.com/winclone/support#faq123

راستی دو تا نکته موقع نصب ویندوز، اول اینکه اگه از فلش استفاده می کنید اون رو به usb سمت چپ بزنید و دوم موقع انتخاب پارتیشن، پارتیشن bootcamp رو فرمت کنید تا ntfs بشه.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar در 12 ژانویه 2014, 23:46.
دلیل: حذف لینک به کپی غیر قانونی ویندوز، ایرماگ به رعایت حق مؤلف پایبند است، حتی اگر آن حق متعلق به مایکروسافت باشد!
Mojtaba_1012

پست‌ها : 1

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 16 مهمان