انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

برای کار کردن با مک از کجا شروع کنم؟

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

برای کار کردن با مک از کجا شروع کنم؟

پستتوسط alisajjad » 13 دسامبر 2011, 22:47

باسلام
اولا تشکری میکنم که چنین انجمنی ایجاد کردید جهت خدمت به مردم و توسعه و آموزش و حل مشکلات سیستم عامل مک
من تاحالا هیچ تجربه ای با مک نداشتم
انجمنو مطالعه کردم با محیطش یکم آشنا شدم ؛ میشه بفرمایید که برای یاد گرفتن مک از کجا باید شروع کنم؟ چگونه سیستم باشد؟ آیا کتاب آموزشی در این مورد هست؟
ممنونم میشم کمکم کنید
باتشکر
alisajjad

پست‌ها : 3

Re: برای کار کردن با مک از کجا شروع کنم؟

پستتوسط Nyaiesh » 13 دسامبر 2011, 22:49

کتاب هست و در مجتمع پایتخت دیدم که می‌فروشند یکی از دوستان هم ویدیویی تهیه کرده و در ایرماگ گذاشته که شروع خوبی است.
خود مکینتاش هم فیلم های آموزشی دارد.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Nyaiesh » 13 دسامبر 2011, 22:58

یادم رفت کتاب سی نکته هم هست که از همین‌جا دریافت می‌شود.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Ali.Tajik » 14 دسامبر 2011, 00:54

یکی از بهترین راه‌های یادگیری و آشنایی با سیستم‌عامل مکینتاش، مراجعه به سایت شرکت سازنده آن است! در قسمت آموزش آن می‌توانید ویدئوهای مربوط به هر موضوع را تماشا کنید، یا از آموزش‌های نوشتاری آن استفاده کنید. اگر که الان هم یکی از کامپوتر‌های اپل را دارید، قسمت Help هم برای آشنایی‌تان با راهکارهای سیستم عامل و برنامه‌ها کامل و «کار راه بیانداز» است.

http://www.apple.com/findouthow/mac

دوست خوبمان، امیر عزیزی هم تعدادی کلیپ آموزشی برای سیستم عامل نسخه لاین درست کرده که برای دوستانی که فرصت کمتر و یا سرعت‌های پایین‌تر اینترنت دارند، بسیار مفید است.

viewtopic.php?f=4&t=3080&p=31740#p31740

همان‌طور که رضای عزیز هم توضیح داد، مجموعه نرم‌افزارهای آموزشی و کتاب‌های زیادی به زبان فارسی تولید شده که تقریباْ به وفور در همه‌ی فروشگاه‌هایی که به نوعی محصولات اپل را می‌فروشند موجود است. که باز یکی از کاربردی‌ترین و قدیمی‌ترین مراجع، همین کتاب «۳۰ نکته» است (که راستش خود من در شروع کار از همین کتاب بسیار استفاده کرده‌ام). از آنجایی که قصد ندارم در انجمن به شرکت یا فروشگاه یا گروه خاصی اشاره بکنم، این است که اگر قصد استفاده از اینچنین منابعی را دارید، می توانید به مدیران سایت، و یا هر کدام از دوستان، پیغام خصوصی بفرستید تا راهنمایی‌تان کنند.
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان