انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

از PGP تا رمزنگاری تایم ماشین

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: رمزنگاری تایم ماشین

پستتوسط Ilia » 21 سپتامبر 2011, 23:43

nuxxle، اگر شما همانطور که در اولین پست گفتم، فایل‌های خصوصیت را داخل یک ایمیج پسورد دار نگه داری کنید، این فایل DMG (هنگامی که باز نیست)، به همراه بقیهٔ فایلهای شما بوسیله‌ٔ تایم ماشین روی هارد خارجی بک‌آپ خواهد شد. و هنگام ری‌استور از هارد خارجی (نه از DVD) به همراه بقیه‌ٔ فایل‌های شما Restore خواهد شد. و هر جا هم که باشد، بدون پسورد باز نخواهد شد.

بنظر می‌آید که شما با مکانیسم تایم‌ماشین و همینطور استفاده از ایمیج چندان آشنا نیستید و از طرف دیگر بدون تجربهٔ راه‌هایی که خود سیستم مک برای داشتن ایمنی بیشتر ارائه میکند علاقه به استفاده از نرم‌افزاری که به آن از قبل آشنا هستید دارید. که خوب مسلما صاحب اختیار هستید. اما من چند نکته را بگویم، یکی اینکه راستش Symantec بر خلاف دنیای ویندوز، اصلا در سیستم مکینتاش بخصوص در شاید ده سال اخیر، چندان شرکت خوش‌نام و معتبری نیست و برنامه‌هایی که برای مک ساخته اصلا جالب از آب در نیامده‌اند. دیگر اینکه دادن اختیار کامل سیستمتان به یک برنامهٔ ثالث که اگر ایراد پیدا کنید دستتان به هیچ جا بند نیست، فکر خوبی نیست. علاوه بر اینکه شما میبینید که چطور فشار بیهوده به کامپیوتر شما وارد میکند و مسلما عمرش را کم خواهد کرد.

فقط من به شما توصیه میکنم که یکبار دیگر پست‌های مفید پوریا را بخوانید. ایشان هم مشکلات آن برنامهٔ سیمانتک را و هم راه‌حل را خیلی خوب توضیح داده بودند. اگر من جای شما بودم، اول از همه این برنامهٔ PGP را از کار می‌انداختم. اگر بخواهید میتوانید روی Firmware کامپیوترتان هم پسورد بگذارید که در آن صورت وقتی روشن شود از شما بلافاصله پسورد خواهد خواست و دور زدن آن اصلا کار هر کسی نیست. باز هم اگر خیالتان راحت نشد، میتوانید FileVault را براه Home Folder تان فعال کنید. و علاوه بر آن هم که فایل‌هایتان را در DMG های پسورد دار نگه میدارید. روی اسکرین سیور هم که پسورد میگذارید. دیگر کی میتواند یا حوصله‌اش را میکند که از این هفت‌خوان رستم رد بشود. راستش کارمندان پنتاگون هم فکر نمیکنم که از این بیشتر سیستمشان را سکیور کنند.

البته اگر بتوانید لاین را نصب کنید که چه بهتر. در آن صورت خوب تایم‌ماشینتان هم میتواند انکریپت باشد و کارتان راحت‌تر میشود.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: از PGP تا رمزنگاری تایم ماشین

پستتوسط nuxxle » 22 سپتامبر 2011, 00:07

آره لیون که filevault کل هارد رو هم انکرایپ میکنه و دیگه PGP لازم نیست اما متاستفانه چندتا پلاگین دارم که فقط رو SL کار میکنه. من دلم هم خیلی ترسیده. الان داشتم سایت وب مستر ورلدز رو میخوندم که نوشته بود اس اس ال کلا هک شد !! یعنی حتی گوگل و پیپال هم تا اطلاع ثانوی که وب برازر ها TLS رو به ورژن چدید آپگرید کنن شما با ترمز خالی حرکت می کنی ! تازه اینها چیز هایی هست که رو میشه. خدا میدونه این هکر ها چه کارهایی که نمیکنن. واقعا دیگه هیچی امن نیست
nuxxle

پست‌ها : 63

قبلی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان