انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

برای آقای Ali rastegar

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پستتوسط farazp9 » 25 ژانویه 2006, 23:28

با سلام.
آقای رستگار حدودا کی میتونم CD رو دریافت کنم. مرسی
farazp9

پست‌ها : 15

پستتوسط Ali.Rastegar » 26 ژانویه 2006, 12:28

امروز اگر مشکلی پیش نیاد براتون پست می‌ کنم. Mac OS X 10.3(Panther) رو روی 3CD دارم کپی می‌کنم. بروزرسانیهاشو همه رو نداشتم بنابراین خودتون بعدا بروزرسانیهارو دانلود کنین.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ali.Rastegar » 26 ژانویه 2006, 13:43

چند دقیقه پیش پست بودم صف وحشتناکی برای ثبت نام سیم کارت موبایل بود که فکر کنم به همون افرادی هم که تو صف بودن تا پایان کار پست نوبت میرسید! شنبه زودتر میرم ایشالا اینجوری نباشه.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 26 ژانویه 2006, 15:02

خیلی ممنون از کمکتون
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 29 ژانویه 2006, 12:15

فراموش کردم بگم، دیروز پست کردم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 29 ژانویه 2006, 15:59

با سلام
آقای رستگار خیلی ممنون CD ها رو دریافت کردم. موقع نصب پیغام داد که این ورژن از MAC OS 10.3 نمی تواند روی سیستم شما نصب شود. مشکل از کجاست؟ مرسی
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 30 ژانویه 2006, 13:12

خواهش می‌کنم، یعنی سیستم شما دقیقا از استثناهای G3 هست که Panther نصب نمیشه روی اونها؟ من متاسفانه نسخه 10.2 رو ندارم ولی 10.1 رو دارم که اینقدر قدیمیه فکر نکنم هیچ برنامه‌ای براش بتونید پیدا کنید. بنابراین اگر تونستید دوباره به تهران بیاید به مغازه‌های که گفتم مراجعه کنید اگر Mac OS 9 نداشته باشن حتما 10.2 رو دارن.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 30 ژانویه 2006, 15:17

با سلام
آقای رستگار این سیستم رو حدودا چقدر می تونم بفروشم و یک powerbook G4 بخرم.و اگر خواستم laptopبخرم به نظر شما اپل از بقیه بهتره؟ خیلی قیمت بالا نمی خوام . خودم ترجیح میدم اپل باشه چون تازه باهاش آشنا شدم و خیلی ازش خوشم اومده ولی مشکلش اینه که پیدا کردن نرم افزارهای تحت سیستم عامل توی بازار سخته.
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 30 ژانویه 2006, 15:29

فکر کنم در خوشبینانه‌ترین حالت بتونید ۲۰۰-۳۰۰ هزار تومن بفروشید. اگر خواستید لپ‌تاپ بخرید از نظر من بله به خاطر خیلی مسائل اپل بهتره اما از نظر سرعت G4 چندان مناسب نیست. مخصوصا که حالا MacBook Pro با پردازنده اینتل معرفی شده و از اواسط همین ماه(فوریه) به دست کاربران خواهد رسید. اگر عجله دارید MacBook Pro به نظر بسیار مناسب است، اگر عجله ندارید و یا قیمت پایینتری میخواهید پیشبینی می‌شود iBook های جدید با پردازنده اینتل اما با قیمت و مشخصات پایینتر از MacBook Pro به زودی ارائه شود. احتمالا همین فصل میلادی(بهار) مدل ۱۳ اینچی صفحه عریض iBookهای جدید معرفی خواهد شد.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط farazp9 » 30 ژانویه 2006, 21:52

فرق IBOOK با POWERBOOK و یا MACBOOK در چیه؟
مرسی
farazp9

پست‌ها : 15

پستتوسط Ali.Rastegar » 31 ژانویه 2006, 16:27

iBook لپ‌تاپهای ارزون اپل بودن/هستن که بازار اصلی این محصول محیطهای آموزشی بود اما خوب افرادی که لپ‌تاپ ارزون اپل هم میخواستن براشون گزینه خوبی بود. PowerBook لپ‌تاپهای قویتر و گرونتر اپل بود/هست با امکانات حرفه‌ای تر.
MacBook Pro لپ‌تاپ جدید اپل با استفاده از پردازنده اینتل هست که در حقیقت جایگزین PowerBook شده. iBook با پردازنده اینتل هم احتمالا به MacBook(بدون pro) تغییر نام خواهد داد.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 13 آوریل 2006, 23:52

ممکنه اموزش نصب مکینتاش رو بگید و بگید یه سیستم عامل با چه مشخصاتی لازمه ممنون میشم
مهمان

پستتوسط Behnam » 14 آوریل 2006, 00:39

علی در سفر است و در بازگشت پاسخ خواهد داد ولی در این فاصله بد نیست توضیح دهید که منظورتان چیست. مکینتاش بخش سخت‌افزار کامپیوترهای اپل است. سیستم عامل OS X هم مهمترین بخش نرم‌افزاری اپل است. آیا منظورتان نصب سیستم عامل روی مکینتاش است؟
نوع سیستم عامل مناسب به نوع کامپیوتر و نوع پردازنده و سرعت آن بستگی دارد. اپل هیچ کامپیوتری را بدون سیستم عامل مناسب (غالباً از پیش نصب شده و همیشه با CD یا DVD جداگانه به همراه کامپیوتر) نمی‌فروشد. اگر کسی مکینتاش دست دوم بخرد، باید توقع داشته باشد که دست‌کم CD اولیهٔ سیستم عامل را به همراه داشته باشد. اما نسخه‌های جدیدتر سیستم عامل هم، بسته به نوع پردازنده و سرعت آن و مقدار RAM در دسترس، می‌توانند نصب شده و جایگزین سیستم عامل اولیه شوند.
ظاهراً برای نوع کامپیوتری که در این تاپیک مطرح شده بود، از سیستم عامل جدیدتر از OS 10.2 نمی‌توان استفاده کرد. اگر CD در دسترس باشد، نصب آن عملاً خودکار است و از وقتی که آن را در درایور گذاشتید، خودش شما را راهنمائی خواهد کرد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط مهمان » 14 آوریل 2006, 09:30

من سیستم ۹.۲ دارم. اگر ادرس بدی برات CD میفرستم. با من با ادرس زیر میتونی تماس بگیری: batulparta@yahoo.com
مهمان

پستتوسط مهمان » 14 آوریل 2006, 14:13

سلام به همه
از مطالب نوشته شده بالا من این طوری برداشت کردم که سی دی و dvd های سیستم عامل را می شود کپی کرده و روی یک کامپیوتر ماک دیگر زد. و حتی این سیستم عامل را بعدا بروزرسانی نمود. سئوالم این است که پس در این صورت اپل از چه راهی از حق کپی رایت خود محافظت می کند؟
مهمان

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان