انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تنظیم بزرگنمایی مونیتور

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: تنظیم بزرگنمایی مونیتور

پستتوسط نیما » 18 دسامبر 2010, 17:43

نماد کاربر
نیما
 
پست‌ها : 446
تاریخ عضویت: 14 ژوئیه 2006, 20:51

Re: تنظیم بزرگنمایی مونیتور

پستتوسط Behnam » 18 دسامبر 2010, 20:04

m]reza نوشته است:[نمایش]
با استفاده از xcode لطمه ای به کیفیت صفحه نمایش نمی خورد کار راحتی و اصلا به پای نوشتن دستور در ترمینال نمی رسه یکبار امتحانش کن بهنام.

چشم. حتماً این کار را خواهم کرد. راستش xcode هم از انبوه چیزهایی است که در نوبت گذاشته‌ام تا با آن آشنا شوم. هنوز در مرحله‌ای هستم که دارم خرت و پرت‌های روزمره را رفع و رجوع می‌کنم. امروز فکر می‌کنم بالاخره تنظیم آهنگ‌هایم را در آیتونز تمام کنم. من یک آیپاد تاچ هم به همراه دیگر چیزها خریده بودم که هنوز از جعبه بیرون نیامده است!
نماد کاربر
Behnam
 
پست‌ها : 3532
تاریخ عضویت: 27 مه 2004, 04:44
محل سکونت: کانادا

Re: تنظیم بزرگنمایی مونیتور

پستتوسط Ilia » 23 دسامبر 2010, 02:21

بهنام، خیلی جلوی خودم را گرفتم که این را نگویم اما نشد. اگر جایش را داری، میتوانی یک مانیتور دوم کوچکتر با dpi پایینتر به سیستمت اضافه کنی و پنجره‌ها و این جور چیزهای ریز را روی آن باز کنی. چشمت ارزشش بیشتر از همه چیز است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin
 
پست‌ها : 6006
تاریخ عضویت: 25 سپتامبر 2006, 01:01
محل سکونت: کانادا

Re: تنظیم بزرگنمایی مونیتور

پستتوسط Behnam » 23 دسامبر 2010, 03:28

راستش ایلیا جان قضیه آنقدرها هم دراماتیک نیست. بالاخره روزی هم خواهد رسید که مونیتور کمکی که سهله، universal access هم دردی را دوا نخواهد کرد. ولی فعلاً قضیه دو جنبه داره. یکی جنبهٔ کلی تأثیر resulation بالا روی نمایش متن و پانل ها، و یک هم تأثیر این قضیه روی شخص من، که این مورد را فکر می‌کنم بیش از اندازه برجسته کرده‌ام. راستش من از ابتدا یک اشتباه محاسبه کردم که حالا غرغر آن را سر این قضیه در می‌آورم. من وقتی تدارک خرید این مونیتور بزرگ را می‌دیدم، مدام عکس و گرافیک و این چیزها را مجسم می‌کردم و با خود گفتم این میز کار من آنقدر عمق ندارد که به من فضای دید راحتی بدهد. این است که میزم را هم بزرگ کردم که این هیولا برود آن ته میز و با فاصله از صندلی من قرار بگیرد! خب این اگرچه برای عکس مفید بود ولی حساب نوشته‌ها را نکرده بودم! حالا هم چون کلی برای بزرگ کردن میز مکافات کشیده‌ام، پایم را توی یک کفش کرده‌ام که تدارکات من باید خاصیتی داشته باشند! این است که هنوز هم بجای اینکه صندلی را عقب بکشم (برای عکس)، مونیتور را گذاشته‌ام آن ته میز که دستم هم به آن نمی‌رسد. خواندن نوشته بدون بزرگنمایی با چنین فاصله‌ای خب با چشم‌های من جور در نمی‌آید ولی قضیه آنقدرها هم دراماتیک نیست. کافیست مونیتور را روی میز جلوتر بگذارم! به اینجا هم کار خواهد کشید ولی فعلاً مشکل اصلی من مشکل نور اتاق است که درست نشده است. این نور پشت مونیتور هم در زاویهٔ دیدم قرار دارد و آزار دهنده است. آن قضیه را درست کنم به مراتب بدعنقی من کاهش خواهد یافت!
نماد کاربر
Behnam
 
پست‌ها : 3532
تاریخ عضویت: 27 مه 2004, 04:44
محل سکونت: کانادا

قبلی


بازگشت به سیستم عامل مک


کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان