انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لایِن — Mac OS X 10.7 Lion

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: لایِن — Mac OS X 10.7 Lion

پستتوسط Behnam » 15 اکتبر 2011, 17:48

Ilia نوشته است:[نمایش]
اینهم روشن‌ترش…

اینها از همان فولدری هستند که AmirT آدرسش را گذاشته بود.

به فولدر امیر توجه نکرده بودم با پوزش از امیر. «اینم میشه اونم میشه» که گفتم اشاره به یک جوک قدیمی بود. حال تشریح ندارم بی‌خیال!
حالا این قضیهٔ Tile کردن که از قدیم در مک بود ولی یادم رفته بود، مرا نوستالژیک کرد. ببین این wallpaper چطوره؟!
پیوست‌ها
Mac OS Default.png
Mac OS Default.png (3.19 KiB) - بازدید 12360 بار
Screen Shot 2011-10-15 at 9.05.30 AM.png
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 15 اکتبر 2011, 18:03

hanoo نوشته است:[نمایش]
سلام ایا علت کارنکردن برنامه هایی مثل DVD Riper روی لاین بعلت سیستم عامله یعنی برگردم به یوزپلنگ کارمیکنه یا اشکال از نرم افزارمه؟

hanoo جان،

احتمالا نسخه‌ٔ آن نرم‌افزار شما هنوز برای لاین بروز نشده است. بجای آنکه برای این برنامهٔ کوچکی مثل این به سیستم قبلی برگردی، سعی کن که نسخهٔ جدید این برنامه یا برنامهٔ مشابهی که این کار را میکند را پیدا کنی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Ilia » 15 اکتبر 2011, 18:10

Behnam نوشته است:[نمایش]
…ببین این wallpaper چطوره؟!

کلی لاین رو از مدرنی ساقط کرد! :-)

راستی این رو همه نمیدونند، اما از جاییکه سیستم ده میتونه فایل PSD یا TIF رو بخونه، میشه از فایل‌های فتوشاپ رو با layer و مخلفاتش بعنوان تصویر بک‌گراند دسکتاپ استفاده کرد. یعنی میشه در اون مثلا نوشته داشت و آن نوشته‌ها را ادیت کرد و غیره. من یک موقعی از این خاصیت برای نوشتن نت و داشتن تقویم قابل ادیت روی دسکتاپم استفاده میکردم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Pooria Azimi » 03 نوامبر 2011, 18:29

ما که لاین نداریم، اما لاین‌دارها، با کمک این برنامه می‌تونن پس‌زمینهٔ Launchpad و Mission Control و صفحهٔ لاگین رو تغییر بدن:

http://mwmac.mw.funpic.de/liondesigner/

تصویر

از http://www.macstories.net/news/customiz ... -designer/
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط ehs.ehsan » 04 نوامبر 2011, 04:39

پوریا جان من کلا به این نتیجه رسیده‌ام که استفاده از چنین برنامه‌هایی به صلاح نیست.
اوایل یک بار برای تغییر پس‌زمینه Launchpad و Mission Control از برنامه Lion Tweaks که علی رستگار در مقاله‌ای در هفته‌نامه عصر ارتباط معرفی کرده بود استفاده کردم و وقتی یک عکس مضحک را برای امتحان این برنامه انتخاب کردم با کمال تعجب دیدم که برنامه کار می‌کند اما تنظیمات برنامه برای برگرداندنش به حالت اول درست عمل نمی‌کند. حتی غیر فعال کردن برنامه و پاک کردن آن هم افاقه نکرد تا اینکه source عکس‌ها را پیدا کردم و درستشان کردم.
توصیه من به دوستان این است که اگر از چنین برنامه‌هایی استفاده می‌کنند حتما از تصویر درستی استفاده کنند!
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط .SorousH. » 04 نوامبر 2011, 07:44

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
به‌نظر من اگر این تصویر رو به‌جای رنگ خاکستریِ اطرافِ theme سایت استفاده کنیم شاید بد نباشه!

حجمش رو هم اگر jpg بکنیم خیلی کم می‌شه:

من هم موافقم ، خیلی زیباست. :-)
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Pooria Azimi » 13 نوامبر 2011, 22:11

در لاین، می‌شه از چهار جهت اندازهٔ پنجره‌ها رو تغییر داد. اگر کلید آپشن رو پایین نگه دارید و اندازهٔ صفحه رو از یک سمت کم/زیاد بکنید، سمت قرینه‌ش هم به همون‌اندازه کم/زیاد می‌شه. ترفند جالبیه :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط aamir » 14 نوامبر 2011, 03:00

این چیزی که میگم ماله یه مدت پیشه و الان سیستم رو به اسنو لپرد دانگرید کردم!
از اونجایی که دستم هیچ وقت به دانلود نسخه خریداری شده نرسید و فقط پولشو دادم . . از این نسخه های تورنتی نصب کردم که هر وقت سیستم بالا میومد یه پیغام آپدیت nVidia CUDA هم میداد. . در حالی که کارت گرافیک من ATI است.

و اینکه در یک زمانهای نامشخصی از توی سیستم یک صدای بوق میومد . .این قضیه کاملا از زمان نصب لاین پیش اومد و منو نگران کرد . . چیز خاصی هم توی اینترنت پیدا نکردم (شایدم درست سرچ نکردم).
هرچند که خیلی لاین رو دوست دارم، اما یه مشکل دیگه هم برای من داشت و اون موقع بزرگ کوچیک کردن آیکونها با اسلایدر مخصوصش بود که اگه به فرض فایلها روی یک درایو خارجی بودند این کار رو نمیکرد ولی وقتی توی view option بری و از اونجا تغییر بدی، اعمال میشه!

کس دیگه ای هم این مشکل آخر رو داره؟
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

سلام نصب ریکاوری اج دی

پستتوسط hanoo » 23 ژانویه 2012, 01:07

سلام من امکان خرید لاین را ندارم نسخه غیر قانونی نصب کردم.دوستان اگر لطفی بکنند منو راهنمایی کنند که یا لاین با ریکاوری اچ دی دانلود کنم یا ریکاوری را بصورت برنامه نصب کنم.اپ تو دیتشو دان کردم ولی تا اصلش نباشه اپ دیت بدرد نمیخوره میدونم خلاف قوانین سایته اگر امکان داره و سایت ایراد میگیره لطف کنید منو ممنون خودتون کنید بصورت پیغام خصوصی راهنماییم کنید. ممنون از تمامی اساتید که دست من و امثال منو گرفتن تا توی مک تا تا تی تی یاد بگیریم
hanoo

پست‌ها : 77

پستتوسط Pooria Azimi » 04 فوریه 2012, 06:12

گویی در لاین هم مثل iOS 5.0، بحث location و privacy خیلی بیشتر بهش پرداخته شده... الآن از برنامهٔ Papers (http://www.mekentosj.com/papers/) استفاده می‌کردم (برنامه‌ایه برای طبقه‌بندی مقالات علمی - نسخهٔ آی‌پد و آی‌فون هم داره و با هم خوب سینک می‌شن. مشابه رایگانش هم http://www.mendeley.com ـه) و دیدم در منوبار، علامت Locations اومده:

Screen Shot 2012-02-04 at 5.07.04 AM.png
Screen Shot 2012-02-04 at 5.07.04 AM.png (28.27 KiB) - بازدید 12057 بار

Screen Shot 2012-02-04 at 5.07.16 AM.png
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AmirT » 08 فوریه 2012, 00:34

توی اسنولپرد موقع سرچ در اسپات‌لایت نتایج دیکشنری اولویتش از اکثر چیزا تا جایی که یادمه بالاتر بود، میشد از همون کیبرد بازش کرد. الان که Quick Look با اسپات‌لایت کار میکنه دیدن نتایج دیکشنری باید آسونتر باشه، ولی دیگه دیکشنری آخرین نتیجه‌س و آدم حتما باید دست به ترکپد بشه! چطور میشه این اولویت رو تغییر داد؟ توی لیستی که در Spotlight Prefrences هست اثری از دیکشنری ندیدم من.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط Behnam » 08 فوریه 2012, 04:46

از فولدر دیکشنریت یک الیاس بساز بکش تو فولدر اپلیکیشنز (یا هرچی اون بالا داری) ببین نتیجه می‌ده.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط AmirT » 08 فوریه 2012, 11:16

من متوجه نشدم، فولدر دیکشنری کدوم میشه؟
یه سرچی کردم، میگن Dictionary در نسخه‌ی بتا توی اون لیست بوده، در نسخه‌ی نهایی حذف شده!
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط Behnam » 09 فوریه 2012, 04:42

این چیزی بود که همینطوری به نظرم اومد ولی من استفاده‌ای در گذشته نداشته‌ام که چیزی یادم باشه. ولی چون می‌گی این در لیست Preferences پلنگ برفی بوده، خب شاید در نسخه‌های اولیه بوده ولی در آخرین نسخه نیست. من با گرفتاری ای که در جریان بروز رسانی آخر لاین داشتم، مجبور شدم که دوباره پلنگ برفی رو نصب کنم ولی در اون گزینهٔ دیکسیونر نمی‌بینم.
من که خودم برای دیکسیونر از... درست حدس زدی، از دیکسیونر استفاده می‌کنم! ولی گفتم اگر Spotlight قرار باشه بتونه واژه‌ها رو پیدا کنه، در database این دیکسیونرها شاید بتونه پیدا کنه. که حالا متوجه شدم این اصلاً منظورت نبوده.
بهرحال دو حالت داره. یا اسپات‌لایت می‌تونه دیکسیونر رو که در پوشهٔ Applications هست استفاده کنه و سرچ کنه. و یا مثلاً شاید اگر الیاس پوشهٔ دیکسیونر (توی لایبرری مک) رو مثلاً توی پوشهٔ Documents قرار بدی شاید بتونه database اون رو سرچ کنه. ولی به عنوان یک گزینه در ‌Preferences اسپات‌لایت که دست‌کم در آخرین نسخهٔ اسنولپرد هم وجود نداره.
پیوست‌ها
Leopard Spotlight.jpg
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Pooria Azimi » 09 فوریه 2012, 05:00

جالبه. در لپرد و اسنولپرد من (و چندین مک دیگه که دیده‌م) همیشه گزینهٔ Dictionary در تنظیمات Spotlight وجود داشتند...

راه‌حلی برای این مشکل وجود نداره و تنها حرکتی که می‌شه انجام داد اینه که fn+down arrow (یا control+down arrow) رو بزنید و بعد ۳ تا up arrow تا بره روی dictionary! روش دیگه هم که جستجوی dic در اسپات‌لایت و بعد وارد کردن نتیجه‌ست که اپل انگار دوست داره ما این‌کار رو بکنیم، چون توی دیکشنریِ لاین امکان suggestion اضافه کرده‌ن و دوست ندارن زحماتشون هدر بره!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 42 مهمان