انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لایِن — Mac OS X 10.7 Lion

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: لایِن — Mac OS X 10.7 Lion

پستتوسط GK » 05 اوت 2011, 15:16

علی جان
با انتقال کل فایل ‌Meshkit پلنگ برفی در شیر، Preview 5.0 کار می‌کند!!!
اشتباه نکنم این راه چاره برای هر برنامه‌ی دیگری است
باز ممنون، ایمیل‌ات هنوز تو راه است !!! ولی تا برسد پذیرایی‌اش خواهم کرد :-D :-D
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ali.Rastegar » 05 اوت 2011, 18:21

خواهش می‌کنم :-)
برای iCal مشکل از تفاوت نسخهٔ Frameworkهای CalendarStore و Message (در System/Library/Frameworks) و ExchangeWebServices (در PrivateFrameworks) در لاین و اسنولپرد است که اگر مال اسنولپرد را جایگزین کنی ممکن است تبعات ناگواری داشته باشد!
من امتحان کردم و اجرا شد اما توصیه نمی‌کنم روی سیستمی که استفادهٔ جدی داری این کار را بکنی. من لاین را فعلاً در پارتیشنی جدا فقط برای تست دارم و با خیال راحت از این بلاها سرش می‌آورم.
پیوست‌ها
ical4onlion.jpg
iCal 4 در لاین
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar در 05 اوت 2011, 18:24.
دلیل: اضافه کردن فایل پیوست
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط GK » 05 اوت 2011, 18:41

با تو همفکرم علی. فکر کنم تا نیاز شدید نداشته باشیم، نباید فایل‌های سیستم را انگولک کنیم
آن iCal فقط بابت یک مثال بود !!!
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط meim007 » 06 اوت 2011, 18:13

این سایت یه بخش جداگانه برای پرسیدن مشکلاتمان یا هرچیزی در مورد لاین نداره؟
من اینتزنت وایمکس یو.اس.پی دارم که از ایران سل گرفتم ولی درایورش با لاین کار نمیکنه و اصلا نمی‌شناسش. حتا اکانتی که در network می‌سازد(در ورژن قدیمی) در لاین نمی‌سازد. می‌خواستم ببینم این اکانت ها را در کجا(کدام فلدر در Snow leopard) ذخیره می‌کند، شاید اگر این را کپی کنم در لاین درست شود.(من لاین را جداگانه نصب کردم یعنی الان هم lion دارم هم Snow leopard در لپتاپم)

بعد Scroll(که با دو انگشت صفحه را به بالا یا پاین می‌کشیم) در لاین با Snow leopard فرق می‌کند(برعکس هم هستند) کجا می‌شه این را درست کرد(فرق نمی‌کند lion یا در Snow leopard اگر در Snow leopard باشد بهتر هست چون در این مورد لاین با گوشی موبایلم هماهنگ تر است.)

در لاین چگونه می‌شود Double-click را فعال کرد؟ (وقتی پنجره ها را می‌خوام جابجا کنم حتما باید از سه انگشت استفاده کنم، و چگونه استفاده از سه انگشت هم تشخیص .نمی‌دهد-فرقی براش نداره سه انگشت را چگونه رو تپ بگذاری یا هرسه را حرکت بدی یا یکی یا دوتا انگشت را- این باعث می‌شود از امکانات برنامه jitouch که در حالت های مختلفِ استفاده از سه انگشت دارد، نتوان استفاده کرد)

بعد همه برنامه ها فول‌اسکرین نمی‌شود در desktop جدا به مانند چیزی که برای سافاری دارد (مثلا فایرفاکس هم داشته باشد). راستی وقتی فول اسکرین می‌کنی از اگر به پروژکتور هم متصل باشی کاملا صفحه‌ی پروژکتور سیاه می‌شه گزینه ای ندارد که فول اسکرین را در پروژکتور انجام دهد؟
meim007

پست‌ها : 76

پستتوسط Pooria Azimi » 06 اوت 2011, 18:24

در مورد اسکرول‌بارها، در لاین می‌تونید در تنظیمات Trackpad برید و جهت رو عوض کنید. اما یک آدم خوبی یک افزونه‌ای برای اسنولپرد نوشته که اون رو شبیه لاین می‌کنه و می‌تونید از اون استفاده کنید: http://blog.pilotmoon.com/post/40410896 ... e-for-lion

در مورد نحوهٔ جدیدِ جابجایی پنجره‌ها هم همهٔ تنظیمات در قسمت Trackpad هستند و می‌تونید به میل خودتون تغییرشون بدید. من که به‌شخصه اصلاً دوست ندارم با سه‌انگشت پنجره‌ها رو جابجا کنم، اما از تجربهٔ اطرافیان می‌دونم که ۸۰٪ افراد با دابل‌تپ مشکل دارند و برای همین تصمیم اپل برام منطقی به‌نظر می‌رسه...

در مورد سیاه‌شدن بقیهٔ مانیتورها در حالت فول‌اسکرین، این به‌نظر از بدترین مشکلات لاین می‌آد که احتمالاً به‌زودی (با آپدیت نرم‌افزاری) باید حل بشه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Pooria Azimi » 06 اوت 2011, 18:30

در مورد درایور وایمکس، من تا به‌حال از این سرویس و درایورش استفاده نکرده‌م و نمی‌دونم چجوریه، اما اگر به‌فرمت pkg.* ـه، http://www.mothersruin.com/software/SuspiciousPackage رو نصب کنید تا نشون بده محتویاتش رو کجا منتقل می‌کنه (همون‌جور که در راهنماش گفته، فایل دانلودشده رو باید در /Library/QuickLook بریزید)...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط meim007 » 06 اوت 2011, 20:00

سپاس از پاسختان(و افزونه ها)
چگونه می‌شه دابل کلیک را در لاین فعال کرد؟ آخه اگر سه انگشت را غیر فعال کنم پنجره ها را به سختی میشه جابجا کرد(باید انگشت را روی تپ فشار بدم که خیلی جالب نیست و اصولن دردسر است)
اگر تنها یکی از حالت های سه انگشت را هم قبول میکرد خیلی خوب بود چون امتحان کردم در برنامه ها کار را راحت تر می‌کند(وقتی اشیاء شان را جابجا میکنیم) ولی اپل حتا امکان تغییرش هم نگذاشته است با برنامه jitouch هم انگار نمی‌شود این امکان را اضافه کرد.
meim007

پستتوسط Mehdi.y » 06 اوت 2011, 20:22

اپل آپدیتی در اسنو داد که با نصب ان قابلیت مولتی تاچ به ترکپد اضافه میشه
http://support.apple.com/kb/DL1066
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Ali.Rastegar » 07 اوت 2011, 13:28

meim007 نوشته است:[نمایش]
این سایت یه بخش جداگانه برای پرسیدن مشکلاتمان یا هرچیزی در مورد لاین نداره؟

می‌توانستید در بخش سیستم عامل ۱۰ یک مبحث جدید درست کنید و سوالتان را مطرح کنید.
[نمایش]
من اینتزنت وایمکس یو.اس.پی دارم که از ایران سل گرفتم ولی درایورش با لاین کار نمیکنه و اصلا نمی‌شناسش. حتا اکانتی که در network می‌سازد(در ورژن قدیمی) در لاین نمی‌سازد. می‌خواستم ببینم این اکانت ها را در کجا(کدام فلدر در Snow leopard) ذخیره می‌کند، شاید اگر این را کپی کنم در لاین درست شود.(من لاین را جداگانه نصب کردم یعنی الان هم lion دارم هم Snow leopard در لپتاپم)

من تجربه‌ای با وایمکس ایرانسل ندارم اما اینطور که به نظر می‌رسد مودم USB ساخت Huawei و با شماره مدل BM 338 است. اگر نتوانستید خودتان چیزی پیدا کنید با پشتیبانی ایرانسل تماس بگیرید و بخواهید از Huawei نرم‌افزار سازگار با لاین را(البته اگر هنوز فکری برای آن کرده باشند) بگیرند.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط نیما » 07 اوت 2011, 21:48

یه سوال تو مایه های نظر خواهی:
به نظرم زمانی که پلنگ برفی اومد .هیجان بیشتری براش داشتیم .یادمه دوست داشتم یه طوری بشه که بتونم تو ایران راحت و سریع گیرش بی آرم .اما الان با این که راحت تر شده اما هنوز وسوسه نشدم.شما هم موافقید؟
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط meim007 » 07 اوت 2011, 22:20

meim007 نوشته است:[نمایش]
بعد همه برنامه ها فول‌اسکرین نمی‌شود در desktop جدا به مانند چیزی که برای سافاری دارد (مثلا فایرفاکس هم داشته باشد). راستی وقتی فول اسکرین می‌کنی از اگر به پروژکتور هم متصل باشی کاملا صفحه‌ی پروژکتور سیاه می‌شه گزینه ای ندارد که فول اسکرین را در پروژکتور انجام دهد؟

یک افزونه در این باره پیدا کردم اینجا:
http://chpwn.com/apps/maximizer.html
meim007

پستتوسط Behnam » 08 اوت 2011, 05:41

نیما نوشته است:[نمایش]
یه سوال تو مایه های نظر خواهی:
به نظرم زمانی که پلنگ برفی اومد .هیجان بیشتری براش داشتیم .یادمه دوست داشتم یه طوری بشه که بتونم تو ایران راحت و سریع گیرش بی آرم .اما الان با این که راحت تر شده اما هنوز وسوسه نشدم.شما هم موافقید؟

در این تاپیک به اندازهٔ کافی حرف توی حرف آمده. اگه دوست داشته باشی که نظرخواهی کنی شاید بهتر باشه که تاپیک تازه‌ای باز کنی.
ولی کلاً من با برداشتت موافقم! البته من در مقامی نیستم که هیجان زمان پلنگ برفی را با هیجان امروز مقایسه کنم چون در آن زمان هم هنوز روی تایگر بودم! ولی به نظرم میرسه که یک حس تردید عمومی وجود داره که قبلاً وجود نداشت. این تحول هیچ تفاوتی ماهوی با تحولات قبلی اپل نداره. ولی به نظرم اپل عجله کرد. بجای اینکه حس «پیشتاز» همیشگی رو القاء کنه حس «شتابزدگی» رو القاء می‌کنه. یک دلیل ملموسش البته رقابت بازاره. اپل نمی‌تونست دست روی دست بگذاره در حالی که گوگل تاخت بر می‌داشت. ولی فرای آن، من شخصاً شرایط جسمانی استیو جابز رو هم دخیل می‌دونم. استیو عجله کرد. و این بطور غریبی مرا یاد یک شخصیت تاریخی خودمون می‌ندازه که بخاطر سرطانش عجله کرد و هم خودش چوب اونو خورد و هم همهٔ ما!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 08 اوت 2011, 06:45

یک مقداریش هم بایستی بر بگردد به این مسئله که خیلی از تغییرات لاین به نحوی به iCload و اینترنت وابسته است. و اینها کلا وضعش در ایران خراب است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Behnam » 08 اوت 2011, 07:35

اتفاقاً من می‌خواستم این را هم اشاره کنم ولی برداشت من بر اساس چیزهایی هست که در همین کانادا -و اینترنت و غیره- دیده‌ام. کسی را می‌شناسم که اخیراً با هیجان تمام یک آیمک جدید خریده و برایم تعریف می‌کرد که چطور خیال دارد با آیپد و مک مادرش و مک خودش و آیفون و غیره یک شبکه درست کند و یک درایو هم برای شبکه‌اش خریده است و غیره و غیره. تا اینجای قضیه چیزی از هیجان کم ندارد. ولی از او پرسیدم حالا که iClaud می‌آید چرا اینقدر نگران شبکه درست کردن است. گفت نه، من به iClaud اعتماد ندارم. طرفش هم نخواهم رفت!
بر پایهٔ حال و هوایی که در اینترنت شاهد هستم، این چیزی نبود که برایم بصورت یک استثناء جلوه کند. این لزوماً به معنای عدم موفقیت iClaud نیست. ولی صحبت بر سر کمبود شور و هیجان هست. این منحصر به ایران نیست.
به نظر من که شتابزده بود.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط AmirT » 08 اوت 2011, 11:17

یه سوال! بد برداشت نکنیدها، فقط پیش اومد:
ایلیا، بهنام، مسابقه گذاشتید که هرکی بتونه iCloud رو غلط تر Spell کنه؟!!‌ p:
آخه از دو نفری که بعیده، درست پشت سر هم اتفاق افتاده!‌D:
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 42 مهمان