انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لایِن — Mac OS X 10.7 Lion

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: Mac OS X 10.7 Lion

پستتوسط Ilia » 14 ژوئن 2011, 17:26

mamadreza7 نوشته است:[نمایش]
مرسی‌ از رهنمأیتون ایلیا جان!!اما یه سری امکاناتو از توش ورداشتن!!مثل بک و فوروارد کردن در صفحات مک…

حدس ميزنم منظورتان در صفحات سفارى باشد. اگر اشتباه نكنم، آنطورى كه در فيلم دمويش بود، اينكار را ميشد با كشيدن دو (يا شايد هم سه) انگشت به راست و چپ انجام داد.

احتمالا شورت‌كاتهاى آن هنوز بايد كار كنند: كامند + ] و كامند + [

تا اينجايى كه من ديده‌ام، هنوز خراب نشده و بهبود هم پيدا كرده. اين جسچرها كار كردن را براى يكعده آسانتر ميكند، اما براى كسانى مثل من كه همه كارشان را با شورتكات ميكنند، چندان حياتى يا مهم نيست. بعلاوه بر اينكه خودشان را بايد ياد گرفت. مثل همين مثال الان براى جلو و برگشت صفحه.

آمدن سيستم جديد هميشه هيجان خاصى دارد، اما اگر از كامپيوترتان براى كار جدى استفاده ميكنيد، اصلا براى آپگريد كردن عجله نكنيد. علتش هم اين است كه تا مدتها باگ و ناسازگاريهاى جديد در آن كشف خواهد شد و كارتان را دچار مشكل خواهد كرد.

ايليا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط mamadreza7 » 14 ژوئن 2011, 19:56

نه ایلیا جان منظورم بین خود صفحات مکینتش!!سافاری با ۲ انگشت عوض می‌کنه!!حرفتو قبول دارم نباید نصب می‌کردم دگه دیر شده!!اما خوشبختانه تاحالا باگ نداشته!!
mamadreza7

پست‌ها : 138

پستتوسط Behnam » 08 ژوئیه 2011, 07:39

در جایی دیدم و گفتم یادآوری مهمی برای خیلی‌هاست.
قبل از نصب Lion ، به system profiler بروید و در بخش software روی applications کلیک کنید و کمی صبر کنید تا لیست کامل برنامه‌های نصب شده روی مک را نشان دهد. به ستون kind توجه کنید و ببینید برنامه‌های مهم مورد استفادهٔ شما از چه نوعی هست. اگر universal باشد دیگر روی Lion کار نخواهد کرد. باید حتماً از نوع Intel باشد تا کار کند. خواهید دید که خیلی درایورهای پرینتر و دیگر چیزها هستند که Intel نیستند و اگر به Lion ارتقاء دهید دیگر کار نخواهند کرد. قبل از ارتقاء دادن مواظب این امور باشید.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط alireza3335 » 14 ژوئیه 2011, 15:49

سلام
یعنی من که همین چند وقت پیش مک خریدم دوباره باید پول بدم او اس لاین رو بخرم؟
من به اینترنت خوبی دسترسی دارم و امکان دانلود برایم به راحتی فراهم است. می شود درباره ی نحوه ی پرداخت توضیح دهید.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط GK » 14 ژوئیه 2011, 16:56

Behnam نوشته است:[نمایش]
در جایی دیدم و گفتم یادآوری مهمی برای خیلی‌هاست.
قبل از نصب Lion ، به system profiler بروید و در بخش software روی applications کلیک کنید و کمی صبر کنید تا لیست کامل برنامه‌های نصب شده روی مک را نشان دهد. به ستون kind توجه کنید و ببینید برنامه‌های مهم مورد استفادهٔ شما از چه نوعی هست. اگر universal باشد دیگر روی Lion کار نخواهد کرد. باید حتماً از نوع Intel باشد تا کار کند. خواهید دید که خیلی درایورهای پرینتر و دیگر چیزها هستند که Intel نیستند و اگر به Lion ارتقاء دهید دیگر کار نخواهند کرد. قبل از ارتقاء دادن مواظب این امور باشید.

با سلام
چاپگر samsung ml1210 من که عمرش به چند سال نوری می‌رسد، از لئو برفی انتقالش داده‌ام روی شیر ، البته DP4، و با وجود universal بودنش کار می‌کند... تا ببینیم با دم خود شیر واقعی نیز خواهیم توانست کمابیش بازی کنیم یا نه!!!
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ali.Rastegar » 14 ژوئیه 2011, 17:33

تا جایی که من می‌دانم برای برنامه‌های Universal مشکلی پیش نمی‌آید.(در مورد درایور بسته به اینکه کرنل ۶۴بیت استفاده کنید یا نه و درایور شما پشتیبانی ۶۴بیت داشته باشد یا نه، نتیجه متفاوت است)
آنچه که پشتیبانی از آن حذف شده، برنامه‌های PowerPC است، چون دیگر از Rosetta خبری نیست.
alireza3335 نوشته است:[نمایش]
...یعنی من که همین چند وقت پیش مک خریدم دوباره باید پول بدم او اس لاین رو بخرم؟ ...می شود درباره ی نحوه ی پرداخت توضیح دهید.

بستگی دارد کی خریده باشید و از طرف شما یا فروشنده امکان تماس با اپل باشد.(نمی‌دانم به فاکتور خرید و... هم نیاز دارید یا نه)
اگر دستگاه شما از ۱۶ خرداد(۶ ژوئن) امسال به بعد از اپل خریداری شده باشد می‌توانید Lion را به رایگان دریافت کنید:
http://www.apple.com/macosx/uptodate/
اگر شامل این مورد نمی‌شوید، کارت اعتباری ندارید و در ایران هستید می‌توانید از iTunes Gift Card برای پرداخت بهای ۳۰ دلاری Lion استفاده کنید.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 15 ژوئیه 2011, 04:04

خب قلی جان حاضر شد خود را به خطر بیاندازد و خوشبختانه همه چیز به خوبی و خوشی برگزار شد! حق با علی است. برنامه‌های Universal نباید مشکلی داشته باشند. من آن گفته را در یک فوروم خوانده بودم و سندیتی ندارد. ولی گفتم بد نیست برای احتیاط به نقل بازگو کرده باشم.
من به همان روش برنامه‌های موجود در کامپیوترم را لیست کردم و از کلاسیک گرفته تا PPC و یونیورسال و اینتل همه رقم پیدا کردم. راستی یکی از برنامه‌هایی که گهگاه با آن کار می‌کنم فانت‌لب است که PPC است. فکر کنم فعلاً باید صبر کنم! 
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 15 ژوئیه 2011, 11:37

بهنام جان
یکی از راه‌های کار با برنامه‌هایی از قبیل فانت‌لب ppc، که می‌دانم تا چه اندازه برایت ضروری‌ست، این است: شیر اجازه‌ی virtulization می‌دهد
پس با چیزی نظیر پاراللز یا virtualbox، که رایگان هم هست، می‌تونی یک فضای تست مجازی osx ببر یا پلنگ ساخته و تمام کارهایت را درون آن انجام بدهی
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Nyaiesh » 15 ژوئیه 2011, 12:15

ممکن توضیح بدهید؟
یعنی توی شیر مجازی سازی کنیم یا شیر را با برنامه‌های موازی نصب کنیم؟
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط GK » 15 ژوئیه 2011, 12:24

m]reza نوشته است:[نمایش]
ممکن توضیح بدهید؟
یعنی توی شیر مجازی سازی کنیم یا شیر را با برنامه‌های موازی نصب کنیم؟

منظور این‌که داخل سیستم lion، به کمک پاراللز (که هنوز سازگار با شیر نیست) یا virtualbox، می‌شود سیستم‌های عامل دیگر لئوپارد یا لئوبرفی را زد.
معمولا developperها از این سیستم مجازی دوم برای تست زیاد استفاده می‌کنند
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Nyaiesh » 15 ژوئیه 2011, 12:57

گمان نکنم این راه‌حل دایمی باشد و تنها برای آزمایش خوب است اما بهنام نگران نباشد اگر نسخه دایناسور سیستم ۱۴ هم بیاید فونت لب نسخه آن را تولید می‌کند.
نماد کاربر
Nyaiesh

پستتوسط Pooria Azimi » 15 ژوئیه 2011, 13:00

ممنون.

این که لاین امکان نصب مجازی رو می ده رو من مدتی قبل در مک رومرز خوندم، اما مک رومرز این خبر رو خوب گزارش نکرده بود، و از متنش این طور به نظر میرسید (و من تا الآن اینطوری فکر می کردم) که میشه چند نسخۀ مختلف "لاین" رو (برای تست) روی لاین نصب کرد، و نمی دونستم میشه اسنولپرد رو هم بصورت مجازی نصب کرد:
http://www.macrumors.com/2011/07/01/os- ... alization/

اما الآن چک کردم و دیدم انگار واقعاً این کار شدنیه. یک نفر در http://forum.hardmac.com/index.php?s=&s ... st&p=19007 این کار رو کرده و عکسهاش رو قرار داده.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Nyaiesh » 15 ژوئیه 2011, 13:07

اما ایشان فقط با یک مجازی ساز این کار را کرده و انگار کمی از مشکلاتش هم نالان بود من که زبانم خوب نیست اما از تفکیک پذیری و اجرا نشدن آن روی رایانه‌های تک پردازنده گفته بود.
شما بهتر می‌دانید.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Nyaiesh در 15 ژوئیه 2011, 13:10.
نماد کاربر
Nyaiesh

پستتوسط Nyaiesh » 15 ژوئیه 2011, 13:09

البته قبلا هم می شد با وی ام مک سرور را نصب کرد  
نماد کاربر
Nyaiesh

پستتوسط Behnam » 15 ژوئیه 2011, 15:43

m]reza نوشته است:[نمایش]
گمان نکنم این راه‌حل دایمی باشد و تنها برای آزمایش خوب است اما بهنام نگران نباشد اگر نسخه دایناسور سیستم ۱۴ هم بیاید فونت لب نسخه آن را تولید می‌کند.

فانت‌لب یک ماه پیش به خریدارانش اطمینان خاطر داد که همزمان با آمدن لاین نسخهٔ مناسب آن را عرضه خواهد کرد. اما اینجور ابزارهای تخصصی بهرحال از یک نسخه به نسخهٔ بعد تا درست روغن‌کاری بشوند وقت لازم دارند. من هنوز آیمک PPC را دارم. اگر خیلی اوضاع به هم ریخت می‌تونم اون رو به آیمک اینتلی وصل کنم و ازش استفاده کنم. پاراللز هم دارم. مطمئنم آنها هم بیکار ننشسته‌اند و هرچه را بتوان مجازی نصب کرد پشتیبانی خواهند کرد. من که فعلاً همان ویندوزی رو هم که با پاراللز نصب کرده بودم پاک کردم!
نماد کاربر
Behnam

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 38 مهمان