انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فرق اپ دیت های معمولی و کمبو در ۱۰.۶.۴

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

فرق اپ دیت های معمولی و کمبو در ۱۰.۶.۴

پستتوسط hanoo » 18 ژوئیه 2010, 02:54

من سه تا سوال دارم ببخشید سوالام زیاده ۱-در مک بوک پرو دو تا اپ دیت منتشر شده یکی معمولی و دیگری combo کدام یکی بهتراست؟و در چه جاهایی این برتری نمایانتراست؟۲-کار کنترل الت دلیت رل در مک چه کلیدهایی انجام میدن اخه توی pc حتی قبل ورود به سیستم از این کلیدها میشد استفاده کرد۳- در همه کامپیوترها برای ورود به بایوس یک کلید معرفی کرده مثلا F10 و...در مک بوک پرو چگونه وارد بایوس بشیم. از راهنماییتون ممنونم
hanoo

پست‌ها : 77

Re: فرق اپ دیت های معمولی و کمبو در ۱۰.۶.۴

پستتوسط Microsoft24 » 18 ژوئیه 2010, 05:34

hanoo نوشته است:[نمایش]
من سه تا سوال دارم ببخشید سوالام زیاده

با سلام به شما دوست عزیز ، و علاقه مند به دنیای مکینتاش ،

به ترتیب ، جواب میدم ،

[نمایش]
۱-در مک بوک پرو دو تا اپ دیت منتشر شده یکی معمولی و دیگری combo کدام یکی بهتراست؟

عرض کنم خدمتتون که ، نسخه ی کمبو ، علاوه بر آپدیت ۱۰.۶.۴ ، آپدیت های قبلی پلنگ برفی رو هم در خودش داره ، مثلا در صورتی که سیستم عامل شما ، ۱۰.۶ یا ۱۰.۶.۱ و یا ۱۰.۶.۲ هم باشه ، میتونید با دانلود نسخه ی کمبو به ۱۰.۶.۴ آپگرید کنید ، ا

ما آپدیت دیگه ، فقط ۱۰.۶.۴ رو در خودش داره و در صورتی رو سیستم شما نصب میشه که سیستم عامل شما ۱۰.۶.۳ باشه! و در غیر اینصورت ، شما اول باید به ۱۰.۶.۳ و سپس به ۱۰.۶.۴ آپ کنید!

[نمایش]
و در چه جاهایی این برتری نمایانتراست؟

خب ، ببینید ، من خودم همیشه نسخه ی کامبو رو دانلود میکنم! (چون کاملتره!)

ولی دلیل نمیشه که بهتر باشه! ، همانطور که در بالا توضیح دادم ، هیچ فرقی نمیکنه ، که شما ۱۰.۶.۳ باشید و با چه مسیری به ۱۰.۶.۴ برید!

[نمایش]
۲-کار کنترل الت دلیت رل در مک چه کلیدهایی انجام میدن اخه توی pc حتی قبل ورود به سیستم از این کلیدها میشد استفاده کرد

خب ، به نظر من ، مهمترین دلیل مهاجرت به مک ، برای یک کاربر PC میتونه همین رهایی از دست کنترل+آلت+دیلیت باشه!

برای نمایش تسک های در حال اجرا میتونید از Activity Monitor استفاده کنید!

[نمایش]
۳- در همه کامپیوترها برای ورود به بایوس یک کلید معرفی کرده مثلا F10 و...در مک بوک پرو چگونه وارد بایوس بشیم. از راهنماییتون ممنونم

سیستم های اپل ، از مک بوک تا.... مک پرو ، به جای بایوس از یک سیستم هوشمند به نام EFI استفاده میکنند ، مهمترین تفاوت این سیستم با بایوس اینه که ، خودش تصمیم گیرنده است و هیچ تنظیم خاصی نداره!

هر سؤالی بود ، در خدمت شما هستم!‌

موفق باشید ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط hanoo » 18 ژوئیه 2010, 08:42

واقعااز صبروحوصله شمابرای اموزش یه کاربر مبتدی ممنونم چندسوال دیگه دارم۱- در مک اگر مثلا بخواهیم چند فایل از یک فولدر را انتخاب کنیم چکار باید انجام بدیم توی ویندوز کنترل را نگه میداشتیم و فایلها را انتخاب میکردیم.۲-در ضمن من چون قبلا ویندوز داشتم به استفاده از موس عادت دارم بنظر شما سعی کنم به تراک پد عادت کنم یا از همون موس هم استفاده کنم چیز خاصی را از دست نمیدهم اخه من چند روز دنبال راست کلیک تو تراک پد گشتم پیدا نکردم گوشه سمت راستش ا فشار میدم اما هیچ اتفاقی نمی افته؟۳-ببخشید سوالام زیاد شد ایا کتابی یا سی دی به زبان فارسی هست که همین قدمهای اول را با زبان ساده اموزش داده باشه.۴-بنظرشماایامن کار درستی کردم که مک بوک پرو خریدم ودارم تلاش میکنم سیستم عاملی که باهاش کار میکردم عوض کنم اخه من هیچ کار تخصصی مثلا کارهای گرافیکی انجام نمیدم به زبان ساده یه اپراتور ویندوز بودم که هرکدوم از دوستام مشکلی داشتندبرای حل مشکلشون به من مراجعه میکردن من فقط بخاطر غلاقه به اپل ایفون ایپدومک بوک خریدم و از ور رفتن باهاشون لذت میبرم ببخشید سرتون رو درد اوردم از شما و سایتتان ممنونم
hanoo

پست‌ها : 77

پستتوسط abdol » 18 ژوئیه 2010, 09:01

cmd+alt+esc

اگر combo رو دانلود کنید آخرین نسخه آن کافی است. در غیر اینصورت تک تک دانلود کنید.

یادم هست که یک دکمه برای ورود به تنظیمات سیستم به هنگام boot شده بود ولی یادم نیست چی بود. محیط اون هم گرافیکی است (البته نه مثل مک ولی شبیه به windows 3.1 بود و کمی بهتر)

اگر کار cad دارید حتما ماوس بگیرید در غیر اینصورت trackpad خودش دو دست شما را تشخیص می ده و با انگشتان دو دست می تونید کار کنید! cmd+click
right click با زدن هم زمان دو انگشت بر صفحه است. شما می توانید از تنظیمات ماوس ناحیه گوشه سمت را هم به عنوان تقه‌ی راست فعال کنید.
بله در همین انجمن کتاب ۳۰ نکته قابل دانلود است.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Amin811 » 18 ژوئیه 2010, 11:52

شما ۱۰۰ در ۱۰۰ کار درستی کردید که به مک مهاجرت کردید. لذت بردن از خاصیت های مکه!!!
Amin811

پست‌ها : 82

پستتوسط javadkh65 » 18 ژوئیه 2010, 13:45

اگر که به ماوس خیلی علاقه مند هستی یه دونه mighty mouse بخر نه magic mouse ها! به نظر من مجیک ماوس مزخرف ترین محصول اپل در طول تاریخشه (البته بعد از آیفون ۴)!!!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Ilia » 18 ژوئیه 2010, 18:59

hanoo نوشته است:[نمایش]
در مک اگر مثلا بخواهیم چند فایل از یک فولدر را انتخاب کنیم چکار باید انجام بدیم توی ویندوز کنترل را نگه میداشتیم و فایلها را انتخاب میکردیم.

در مک بایستی دکمهٔ کامند (یا اپل، همان که علامت سیب رویش است) را بایستی فشار بدهی تا فایل‌ها را انتخاب کنی.

به این لینک نگاه کن:
http://lifehacker.com/software/mac/hack ... 224674.php

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AliGhz » 20 ژوئیه 2010, 17:39

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
اگر که به ماوس خیلی علاقه مند هستی یه دونه mighty mouse بخر نه magic mouse ها! به نظر من مجیک ماوس مزخرف ترین محصول اپل در طول تاریخشه (البته بعد از آیفون ۴)!!!

من نمی‌دانم شما بر چه مبنایی این نظر را داده‌اید (کاش حداقل یک دلیل می‌آوردید!). من با مایتی‌ماوس کار نکرده‌ام، اما الان چند ماهی هست که مجیک ماوس دارم و کار با آن بسیار بسیار راحت است. عادت کردن به آن حتی یک ساعت هم طول نکشید. من ادیت عکس در فتوشاپ را هم با مجیک ماوس انجام داده‌ام و واقعا هیچ تفاوتی با ماوس‌های دیگر از لحاظ کارایی و راحتیِ استفاده احساس نکرده‌ام؛ جز این‌که کار با مجیک ماوس خوشایندتر است و بسیار هم کاراست!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط javadkh65 » 20 ژوئیه 2010, 20:50

بنده نظر شخصی خودم رو دادم و نیازی نمی بینم برای دیگران دلیلی بیارم چون آدم برای نظر شخصی خودش دلیل نمیاره

هرچند شما با محصول اصلا کار نکردید و نظر می دید ولی خوب من با هردوشون کار کردم و به این نتیجه رسیدم!

شما با مجیک کار کن من هم با همون مایتی
javadkh65

پستتوسط AliGhz » 21 ژوئیه 2010, 15:08

بنده نظر شخصی خودم رو دادم و نیازی نمی بینم برای دیگران دلیلی بیارم چون آدم برای نظر شخصی خودش دلیل نمیاره

پس بهتره نظرتون رو برای خودتون نگه دارید؛ چون اصولا همه نظرها کمی تا قسمتی شخصی هستن و نظری که دلیل و منطقی پشتش نباشه، با عرض معذرت، می‌شه «حرف مفت». اینجا یک فروم تخصصی هست که افراد وقت می‌ذارن و انتظار دارن آگاهی‌هاشون بیشتر بشه تا بتونن بهتر تصمیم‌گیری کنن. خودتون قضاوت کنید برای کسی که مثلا می‌خواد مجیک‌ماوس بخره، «نظر شخصی» شما چقدر کمک‌کننده هست. بهتر بود به‌جای استفاده از واژه‌ای مثل مزخرف‌ترین، می‌نوشتید که من با این ماوس کار کرده‌ام و فلان مشکلات را در آن دیده‌ام. آن‌وقت این می‌شد یک نظر شخصی مستدل که می‌توانست کمک کند به دیگران برای تصمیم‌گیری.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

مجیک موس ، خوب ، بد ، زشت ؟

پستتوسط Microsoft24 » 21 ژوئیه 2010, 15:27

عرض کنم خدمتتون که ، شاید تا قبل از اینکه مجیک بخرم ، نظر مشابه شما رو داشتم!

من همیشه فکر می کردم ، مایتی ، دو کلید قابل برنامه ریزی داره که مجیک نداره ، از طرف اسکرول مایتی یه چیز دیگه است! در صورتی که مجیک ، یه چیزی تو مایه های ترک پد ه!

اما ، وقتی مایتی موس ام دچار مشکل اسکرول شد ، درسته ، با باز کردن و تمیز کردن ترک بال ، درستش کردم!‌

viewtopic.php?f=2&t=2016

ولی با خودم گفتم این دیگه برای من موس بشو نیست ، برو حداقل مجیک رو امتحان کن ، بد بود ، فوقش پسش میدم!

از فروشنده به شرط پس گرفتن خریدم! اما بعد از کار با مجیک ، مایتی رفت تو جعبه اش! :joy:

سطح مجیک در حالت دیفالت فقط اسکرول میکنه! همین!

و تا به امروز از مجیک راضی ام!

اینو گفتم شاید شما هم مثل من فکر می کردید ، چون من زمان 10.6.2 با مجیک کار کرده بودم و یه جورایی زده شده بودم ولی تو 10.6.4 مجیک یه چیز دیگه است ! دیگه مشکلات کلیک نکردن و یا قفل شدن اسکرول برطرف شده!

هرچند شما با محصول اصلا کار نکردید و نظر می دید ولی خوب من با هردوشون کار کردم و به این نتیجه رسیدم!

شما با مجیک کار کن من هم با همون مایتی

تو این مورد هم موافقم!

هر کس یک نظری داره و نظر همه هم محترمه!

موفق باشید ، جواد خان!

امید

و اما ایشون :

[نمایش]
پس بهتره نظرتون رو برای خودتون نگه دارید؛ چون اصولا همه نظرها کمی تا قسمتی شخصی هستن و نظری که دلیل و منطقی پشتش نباشه، با عرض معذرت، می‌شه «حرف مفت». اینجا یک فروم تخصصی هست که افراد وقت می‌ذارن و انتظار دارن آگاهی‌هاشون بیشتر بشه تا بتونن بهتر تصمیم‌گیری کنن. خودتون قضاوت کنید برای کسی که مثلا می‌خواد مجیک‌ماوس بخره، «نظر شخصی» شما چقدر کمک‌کننده هست. بهتر بود به‌جای استفاده از واژه‌ای مثل مزخرف‌ترین، می‌نوشتید که من با این ماوس کار کرده‌ام و فلان مشکلات را در آن دیده‌ام. آن‌وقت این می‌شد یک نظر شخصی مستدل که می‌توانست کمک کند به دیگران برای تصمیم‌گیری.

من فکر نمی کنم کسی حق داشته باشه به نظر ایشون بی احترامی کنه!

و در حقیقت بی احترامی به نظر دیگران بی احترامی به خود شماست! چون شمایی که حتی نمیتونی خلاف نظر خودت رو بشنوی ، چطور توقع داری ، کسی نظر شما رو گوش کنه ؟ :x

[نمایش]
نظری که دلیل و منطقی پشتش نباشه، با عرض معذرت، می‌شه «حرف مفت».

حالا دوست داری برات دلیل و منطق بیارم ؟

خوب ، بالا هم گفته بودم ، مایتی دو کلید قابل برنامه ریزی داره که مجیک نداره!

شاید هر کسی نتونه با اسکرول لمسی خوب کار کنه ، و اسکرول مایتی ، مخصوصا تو کار های گرافیکی بیشتر بدرد می خوره!

درباره ی نرم افزاری جانبی مجیک مثل MagicPrefs و... هم باید خدمتتون عرض کنم که کاملا بیخود ه!

با تشکر از همکاری شما ،

امید
آخرین ویرایش توسط Microsoft24 on 21 ژوئیه 2010, 15:38, ویرایش شده در 2.
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط javadkh65 » 21 ژوئیه 2010, 15:33

AliGhz نوشته است:[نمایش]

AliGhz جان نیازی نمی بینم جوابت رو بدم

دوست عزیز بعضی وقت ها یک سری آدم ها هستند که تخصص شون از شما بیشتره ولی خوب چون شما تخصص نداری باهات حرف تخصصی نمی زنند این دلیل نمیشه که حرفشون مفته!

به هر حال از این همه احترام مرسی!

پست زیر رو هم بخون یک سری حرف مفت توش نوشتم!
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط javadkh65 در 21 ژوئیه 2010, 16:17.
javadkh65

پستتوسط javadkh65 » 21 ژوئیه 2010, 16:01

هرچند که نمی خواستم اینجا مباحث میدیکال بنویسم که بعدا بعضی از دوستان یه سری حرف ها رو بزنند اما خوب ترجیح دادم یک سری نکته رو در مورد مجیک ماوس بنویسم:

۱- ارتفاع این موس کم است و در دراز مدت منجر به آرتروز و استوآرتریت مفصل های استخوان لونیت در مچ دست می شود (این نکته رو جدی بگیرید!)

۲- به دلیل اینکه برای کار با این موس به صورت سریع اغلب نیاز به نگه داشتن ماوس با دو انگشت شست و کوچک است در دراز مدت عضلات ساعد شدیدا خسته شده کاربر مجبور می شود کمی ماوس را رها کند این مساله در تاچ پدهای نوتبوک ها به دلیل قرار گرفتن دست بر روی سطح میز کار که اغلب کاربران اینگونه هستند تا حد زیادی منتفی است

۳- بدلیل تماس مداوم پوست پایین مچ دست با سطح میز کار اغلب پس از چند ماه پوست این منطقه بشدت ضخیم شده و فرد را در خطر ابتلا به ضایعات پیش بدخیم پوست قرار می دهد سطح تماس مچ دست در مجیک کاوس با میز کار ۴ برابر سطح مذکور در مایتی ماوس است

۴- در افرادیکه هورمون های اپی نفرین و نوراپی نفرین یا کورتیزول آنها بالاست یا افرادی که در شرایط پراسترس دچار لرزش می شوند یا مبتلایان به پارکینسون یا مالتیپل اسکلروزیس (که اکنون در تهران بسیار شایع است) کار کردن با این ماوس بسیار زجر آور است زیرا دست این افراد لرزش داشته و دایما در کار با ماوس و مخصوصا اسکرول کردن دچار مشکل می شوند

۵- در فراخوانی که ما در بیمارستان امام تهران برای کاربران این ماوس دادیم از ۶۱ کاربر ۴ نفر بر اثر استفاده از این ماوس به سندرم تونل کارپال در مچ دست مبتلا شده بودند که در نهایت مجبور به عمل جراحی ۳ نفر شدیم تا عصب مدین این افراد را آزاد کنیم از این ۳ نفر دو نفر سن زیر ۳۵ سال داشتند و هیچ ریسک فاکتور خانوادگی و محیطی برای ابتلا به این سندرم را نداشتند

۶- این ماوس در حرکت حدود دو دهم ثانیه از تصویرش در سیستم عامل عقب است و این موضوع مغز را بسیار آزار می دهد بطوریکه از ۶۱ نفو فوق ۹ نفر سردرد پس از ۴ ساعت کار با این ماوس را ذکر کرده اند، همچنین این تاخیر حرکتی منجر به ناهماهنگی دو چشم در دنبال کردن ماوس در تصویر شده و ممکن است (هنوز بررسی ما کار برای دادن این نظر زیاد دارد) در دراز مدت (حداقل پس از دو سال که البته از عمر این ماوس هنوز یک سال هم نمی گذرد) منجر به نیستاگموس چشم ها شود و نیز پس از بالای ۵ سال به ماکولای چشم آسیب برساند این اثر با استفاده ی ۵ ساله از حشیش یا اکستازی در ایجاد نیستاگموس قابل مقایسه است!

این محصول معایب بسیار زیادی دارد و من نمیدونم که اپل چه جوری از لحاظ ارگونومیک روی این محصول مانور می کنه خوب این هم از دروغ های دیگه ی اپل هستش!

این ماوس از لحاظ ظاهری بسیار زیباست و برای زدن مخ دوستان مونث کاربرد بالایی داره (دقیقا عین آیفون ۴!) اما هر چیزی که اپل بسازد رو ما نمی گیم عالیه ما محصول رو در بوته ی آزمایش می گذاریم و بررسی می کنیم و اگه خوب بود به همه توصیه می کنیمش و اگه بد بود هم می گیم نخرند انتخاب هم با خودتونه ما که دوست داریم مچ دست عمل کنیم پول بگیریم باقیش با خودتون!

موفق باشید
پیوست‌ها
LATherapy.jpg
LATherapy.jpg (107.51 KiB) - بازدید 13177 بار
Lunate_OsteoArthritis.png
Lunate_OsteoArthritis.png (175.39 KiB) - بازدید 13177 بار
آخرین ویرایش توسط javadkh65 on 21 ژوئیه 2010, 18:05, ویرایش شده در 4.
javadkh65

ماوس‌های اپل

پستتوسط Ilia » 21 ژوئیه 2010, 16:37

فکر کنم این بحث رو باید برای ماوس منشعب کنیم.

من با هر دو کار کرده‌ام. مایتی ماس برای من قابل تحمل نبود. بیشتر بخاطر دکمه‌های کناریش که بیجهت فعال میشد و همینطور شکلش که خوب در دست قرار نمیگیرد. در سر کار با یک ماوس مایکروسافت عوضش کردم. اما برای خانه که چندان با ماوس کار نمیکنم، یک مجیک ماوس خریده‌ام و حرف جواد را در کوتاه بودن ارتفاع آن تایید میکنم. حداقل نیم تا یک سانت باید بیشتر میبود. همینطور لمس اسکرولش هم چندان برای من جالب نیست. سطحش زیادی برای اسکرول صاف است. در مورد عقب بودنش هم من این احساس را داشته‌ام. کلا قیافه‌اش حرف ندارد اما بدرد کار حرفه‌ای نمیخورد. اول امید زیادی به این ماوس داشتم و اینکه اپل بالاخره یک ماوس درست و حسابی ساخته باشد، اما انگار همچنان بایستی منتظر بمانیم. بنظر من هنوز مایکروسافت و لاجیتک ماوسهای بهتری میسازند.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 21 ژوئیه 2010, 17:18

اگر مجیک ماوس 20 درصد بزرگتر بود (در همۀ ابعاد) واقعاٌ شاهکار بود، اما الآن به نظرم بیشتر به درد زیر 15 سال می خوره، چون کمی کوچیکه :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

بعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان