انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پرسش دربارهٔ پارتیشن‌بندی در مک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: پرسش دربارۀ پارتیشن‌بندی در مک

پستتوسط amirazizi » 03 ژوئن 2012, 16:57

GOLI نوشته است:[نمایش]
دوستان فايل هايي كه تو مك ذخيره ميشه تو ويندوز ديده نميشه (منظورم نصب همزمان مك و ويندوز تو يه مك بوكه)

فرمت هارد مک برای ویندوز قابل شناسایی نیست و باید برای شناختنش یک برنامه نصب کنید به نام Mac Drive
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط forums.mohammad » 25 ژوئن 2012, 00:10

با سلام،
من یک فلش دارم که می خوام اون پارتیشن کنم به دو درایو. یکی NTFS یا FAT و دیگری HFS+. قبلا به راحتی توسط disk utility این کارو می‌کردم. (دوتا از هاردام الان به همین صورتند و همین فلشم خیلی وقت پیش همینجوری بود) الان که این کارو می کنم تو مک هر دو درایو می شناسه ولی تو ویندوز تنها یکیو. اونم اولین پارتیشن. میخواد هرچی باشه.

ممنون میشم دوستان اگه امکانش هست منو راهنمایی کنید.
forums.mohammad

پست‌ها : 4

پستتوسط ehs.ehsan » 25 ژوئن 2012, 02:14

سلام. ‌
در ویندوز روی آیکون My Computer کلیک راست کنید و Manage را بزنید و از گزینه‌های سمت چپ Disk Managment را انتخاب کنید. ببینید این پارتیشن را می‌بیند یا نه. احتمالا این پارتیشن را می‌بیند اما غیر فعال است. تصور می‌کنم امکان فرمت کردنش وجود دارد. به هر حال امتحان کنید و نتیجه را هم بگویید چون من تا به حال چنین کاری نکرده‌ام.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط forums.mohammad » 25 ژوئن 2012, 23:59

ehs.ehsan نوشته است:[نمایش]
سلام. ‌
در ویندوز روی آیکون My Computer کلیک راست کنید و Manage را بزنید و از گزینه‌های سمت چپ Disk Managment را انتخاب کنید. ببینید این پارتیشن را می‌بیند یا نه. احتمالا این پارتیشن را می‌بیند اما غیر فعال است. تصور می‌کنم امکان فرمت کردنش وجود دارد. به هر حال امتحان کنید و نتیجه را هم بگویید چون من تا به حال چنین کاری نکرده‌ام.

ممنون بابت راهنمایی. نشون می ده ولی نمی تونه فرمتش کنه. میگه فعال نیست ریستارت کنید تا فعال شود، بازم فایده ای نداره! میشه از همین قسمت تو ویندوز پارتیشن بندی کنم؟ (می خوام بعد برم تو مک یکیشو فرمت کنم به HFS)
forums.mohammad

پستتوسط amirazizi » 26 ژوئن 2012, 02:50

توی مک utilities > disk utility اینجا فلش شما باید دیده بشه و خود فلش نه پارتیشن هاش رو اگر انتخاب بکنید می تونید کلش رو یک فرمت بکنید و یک پارت می شه
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط forums.mohammad » 26 ژوئن 2012, 17:24

amirazizi نوشته است:[نمایش]
توی مک utilities > disk utility اینجا فلش شما باید دیده بشه و خود فلش نه پارتیشن هاش رو اگر انتخاب بکنید می تونید کلش رو یک فرمت بکنید و یک پارت می شه

بله. این کارو میشه کرد و دوباره یک پارتیشن ساخت. همونطور که گفتم من این کارو قبلا میکردم ولی من میخوام دو پارتیشن داشته باشم.
باتشکر
forums.mohammad

پستتوسط iSam » 07 ژوئیه 2012, 17:11

بچه ها من یک هارد اکسترنال 120 گیگ دارم (یهو پیداش کردم) که کلی توش فایلهای بدرد بخور و مهم رو ذخیره کردم. وقتی به مک وصل میکنم میشه از توش فایل ریخت تو کامپیوتر ولی برعکس نمیشه که این بخاطر فرمت ntfs اون هست و باید یکبار با مک فرمتش کنم تا درست بشه. میخوام بدونم میشه در مک جوری اینو فرمتشو عوض کرد که دیتاهاش نپره و مجبور نباشم مثلا ازش تو سیستم کپی بگیرم و بعد فرمت کنم و دوباره فالهارو بریزم روش؟ ممنون.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Pooria Azimi » 07 ژوئیه 2012, 19:48

یه سری برنامه مثل Partition Magic فکر کنم امکان این رو دارن، اما فرآیندیه که اصلاً قابل اعتماد نیست و کاملاً ممکنه که یک جای کار اشتباه بشه. به‌نظر من اصلاً به این گزینه فکر نکن که احتمال ۸۵٪ وجود داره داده‌هات نابود بشن.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط iSam » 07 ژوئیه 2012, 20:13

ممنون پوریا جان. پس مجبورم یکبار دیتا رو بیارم تو سیستم و بعد دوباره برشون گردونم.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Arzhang » 07 ژوئیه 2012, 20:58

iSam نوشته است:[نمایش]
ممنون پوریا جان. پس مجبورم یکبار دیتا رو بیارم تو سیستم و بعد دوباره برشون گردونم.

البته این انتخاب در صورتی‌ست که شما نخواهی از برنامه‌ای مثل Mac fuse استفاده کنی. من که آن را نصب کرده‌ام و بدون این که دست به فایل‌هام بزنم دارم ازشون استفاده می‌کنم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط iSam » 08 ژوئیه 2012, 01:16

ممکنه کمی بیشتر توضیح بدید؟ از کجا بگیرمش و چطوریاست و ...؟ ممنون.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 08 ژوئیه 2012, 07:42