انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آموزش: نحوه ی فعالسازی خواندن / نوشتن فرمت NTFS در پلنگ برفی

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

آموزش: نحوه ی فعالسازی خواندن / نوشتن فرمت NTFS در پلنگ برفی

پستتوسط Microsoft24 » 28 ژوئن 2010, 14:37

حذف شد !
آخرین ویرایش توسط Microsoft24 on 21 فوریه 2011, 10:06, ویرایش شده در 5.
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

Re: آموزش: نحوه ی فعالسازی خواندن / نوشتن فرمت NTFS در پلنگ

پستتوسط Strasboorg » 28 ژوئن 2010, 15:27

به شدت توصیه میکنم از این راه اکتیو نکنید
ویندوز ه هارد انتی اف اس تون رو خراب خواهد کردو مرحله بعد خرابکاری توسط این روش ممکنه پریدن هاردتون
باشه.
هنوز داغ ه ۲ تا هاردی که از من گرفت این روش در شیکمم حس میکنم
//
نویسنده پست هم بهتره بنویسه ترجمه ، نه منبع !!
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط Microsoft24 » 28 ژوئن 2010, 16:06

Strasboorg نوشته است:[نمایش]
به شدت توصیه میکنم از این راه اکتیو نکنید
ویندوز ه هارد انتی اف اس تون رو خراب خواهد کردو مرحله بعد خرابکاری توسط این روش ممکنه پریدن هاردتون
باشه.
هنوز داغ ه ۲ تا هاردی که از من گرفت این روش در شیکمم حس میکنم
//
نویسنده پست هم بهتره بنویسه ترجمه ، نه منبع !!

با سلام به شما دوست عزیز ،

اولا ، تنها نسخه ی فارسی رو خودم نوشتم! پس ترجمه ای در کار نیست! تو دو تا انجمن نوشتم ، پس انجمن مربوط میشه منبع! :P

در حال حاضر در انجمن P30World ، بار ها مورد استفاده قرار گرفته و هیچ مشکلی نداره!

من یک هارد اکسترنال 2TB رو نصف کردم و 1TB شو NTFS فرمت کردم و به مک با استفاده از همین روش ، شناسوندم!‌

هیچ مشکلی هم ندارم ، هم تو ویندوز و هم تو مک ، الان ۹ ماه از این قضیه میگذره! اون موقع مک ۱۰.۶ بود و حالا هم شده ۱۰.۶.۴!

هارد شما مشکلش چیز دیگه ای بوده ، چون با این روش شما فقط به مک اجازه ی نوشتن رو در پارتیشنی که UUID ش رو مشخص کردید رو می دهید!

ولی ، در آموزش فوق میشه به جای UUID از اسم درایو مربوط هم استفاده کرد که من توصیه نمیکنم!

چون اگر دو درایو هم نام داشته باشید ، به مشکل بر میخورید!

موفق باشید ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط Ilia » 28 ژوئن 2010, 16:30

فکر کنم اخطار Strasborg نباید به امیر بر بخوره. راستش هم خود امیر و هم ما باید این نکته را گوشزد کنیم که از جایی که این تغییر در سیستم رسما از طرف اپل ساپورت نشده، انجام آن آزمایشی محسوب میشود و مسئولیتش با انجام دهنده است. من کمی گشتم که به این لینک در Mac OSX Hints رسیدم:
http://www.macosxhints.com/article.php? ... 3140023382

در آنجا هم عده‌ای نسبت به انجام اینکار اخطار میدهند و میگویند که بعد از مدتی هاردشان دچار مشکل شده است.

من خودم مثل همیشه دور NTFS را خط کشیده‌ام و قصد امتحانش را هم ندارم. اما هر کس که این کار را بخواهد بکند باید از احتمال وجود مشکل با خبر باشد و با مسئولیت خودش این کار را بکند.

یک احتمال اشکالی که در انجام این کار میبینم این است که از جایی که NTFS یک سیستم بستهٔ مختص به مایکروسافت است، ممکن است با هر آپدیت یا تغییری در مثلا ویندوز، حتی اگر الان مشکلی ندارید، بعدا دچار مشکل بشوید.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Microsoft24 » 28 ژوئن 2010, 16:44

Ilia نوشته است:[نمایش]
فکر کنم اخطار Strasborg نباید به امیر بر بخوره. راستش هم خود امیر و هم ما باید این نکته را گوشزد کنیم که از جایی که این تغییر در سیستم رسما از طرف اپل ساپورت نشده، انجام آن آزمایشی محسوب میشود و مسئولیتش با انجام دهنده است. من کمی گشتم که به این لینک در Mac OSX Hints رسیدم:
http://www.macosxhints.com/article.php? ... 3140023382

در آنجا هم عده‌ای نسبت به انجام اینکار اخطار میدهند و میگویند که بعد از مدتی هاردشان دچار مشکل شده است.

من خودم مثل همیشه دور NTFS را خط کشیده‌ام و قصد امتحانش را هم ندارم. اما هر کس که این کار را بخواهد بکند باید از احتمال وجود مشکل با خبر باشد و با مسئولیت خودش این کار را بکند.

یک احتمال اشکالی که در انجام این کار میبینم این است که از جایی که NTFS یک سیستم بستهٔ مختص به مایکروسافت است، ممکن است با هر آپدیت یا تغییری در مثلا ویندوز، حتی اگر الان مشکلی ندارید، بعدا دچار مشکل بشوید.

ایلیا

والا چه عرض کنم ایلیا خان!

من تو آموزش بالا هم گفتم که ، تو پارتیشنی که ویندوز ، نصبه ، مورد استفاده قرار نگیره!

اما ، این روش خیلی بهتر از نرم افزار هایی که برای این کار ساخته شده اند ، عمل میکنه!

البته ، اگر نظر شخصی من رو بخواهید ، به نظر من ، هم مک نباید بتونه در فرمت NTFS بنویسه و هم ویندوز نباید بتونه در فرمت+HFS بنویسه!
اینو من در لینوکس و ویندوز ۷ تست کردم و نتیجه ی خوبی نداشته!
چون ممکنه ، دو سیستم عامل به اشتباه ، با هم در گیر بشند! :joy:

راستی من امید بودم نه امیر! :joy:

موفق باشید ،

امید
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط .SorousH. » 28 ژوئن 2010, 23:41

من الان رو سیستمم NTFS 3G نصبه.این ربطی به موضوع بالایی نداره؟ منظورم خرابی و مشکل هارد بعد از مدتی.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط Microsoft24 » 29 ژوئن 2010, 04:16

Cpt.Soroush نوشته است:[نمایش]
من الان رو سیستمم NTFS 3G نصبه.این ربطی به موضوع بالایی نداره؟ منظورم خرابی و مشکل هارد بعد از مدتی.

ببین ، توصیه ی من به شما اینه که ، از آموزش فوق استفاده کنید! حال =ا اگر شما NTFS 3G رو ترجیح میدهید! میل خودتونه!
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط mak86 » 15 ژوئیه 2010, 03:20

راستش متاسفانه من به دلایلی نتونستم از این روش استفاده کنم...این موضوع هم خیلی به من فشار آورد تا یک چیزی به فکرم رسید:)
عملی بودنش رو نمیدونم و چون هارد اکسترنال هم ۷۰ درصدش پر شده و جایی هم برای انتقال اطلاعات ندارم نتونستم تست کنم. ولی اگه دوستان اطلاعی از عملی بودنش (نبودن)دارند خوشحال میشم بدونم.
خوب ما میتونیم سیستم عامل رو روی هارد اکسترنال بدون مشکل بریزیم درسته؟ خوب بعد از این هم باید بتونیم بدون مشکل با بوت کمپ یک پارتیشن NTFS روی هارد اکسترنال درست کنیم، این طور نیست؟ این جوری یک هارد اکسترنال با هر دو پارتیشن داریم.
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

پستتوسط Reza.Y » 17 ژوئیه 2010, 23:00

لطف می‌کنی این‌ها توی ویکی هم بنویسی؟
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط Microsoft24 » 17 ژوئیه 2010, 23:23

Reza.Yeganeh نوشته است:[نمایش]
لطف می‌کنی این‌ها توی ویکی هم بنویسی؟

چطوری باید این کار رو بکنم ؟

میشه راهنمایی کنید :

با تشکر ،

امید
نماد کاربر
Microsoft24

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان