انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل Sleep کامپیوتر

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

مشکل Sleep کامپیوتر

پستتوسط eysun » 15 آوریل 2010, 01:32

مشکلی که برای سیستم من پیش اومده از این قراره که وقتی در Energy Saver Prefrences تنظیم میکنم که مثلا سیستم بعد از ۵ دقیقه به حالت Sleep بره ، این اتفاق نمی افتد! البته اگر به طور مستقیم دستور Sleep رو از منوی اپل بدم سیستم به Sleep میره (همچنین وقتی درب رو میبندم این اتفاق می افتد.)
خواستم ببینم کسی مشکل مشابهی نداشته و اگر داشته چطور حلش کرده؟
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

Re: مشکل Sleep

پستتوسط Ilia » 15 آوریل 2010, 07:02

مطمئن بشو که به کاری مشغول نیست. مثلا آیتونزت مشغول نیست، فایل داونلود یا بکآپ یا Share نمیکنی و از برنامه‌هایی که کامپیوتر را بیدار نگه میدارند (با تکان دادن ماوس) استفاده نمیکنی و کلی علتهای ممکن دیگر. به این صفحه برو برای توضیحات بهتر اپل:
http://support.apple.com/kb/HT1776

اگر هم انگلیسی‌اش برات مشکله ببین این لینک باز میشه:
http://translate.google.ca/translate?u= ... =&ie=UTF-8

ترجمهٔ همان صفحه است بوسیلهٔ گوگل. از قرار گوگل فارسیش بهتر شده. :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Appleiran Support » 15 آوریل 2010, 10:34

با سلام
و تشکر از llia به خاطر راهنماییش البته اگر مشکلتون حل نشد ، دستگاه رو ریستارت کنید و کلید های ( Command + alt + P + R) بعد از شنیدن صدای بوق دستگاه ، نگه دارید تا تنظیمات قبلی ریست بشن و بعد از بالا اومدن سیستم عامل اون تنظیمات رو دوباره انجام بدید .
Appleiran Support

پست‌ها : 32

پستتوسط eysun » 15 آوریل 2010, 12:25

ایلیا جان اون صفحه اپل رو من خوندم قبل از اینکه پست بزنم ! سعی کردم تمام راهنمایی هایش رو انجام بدم!‌البته از Activity Monitor تا اونجا که تونستم گشتم و چیزی پیدا نکردم (فقط یک پروسه با اسم WDsmartware که مربوط به هارد اکسترنال Western Digital من هست و هرچی سعی کردم اون رو Quit کنم بلافاصله بعد از اون مجددا باز میشه! )(البته در همه این کارها هارد اکسترنال از سیستم جدا شده بود).
همه برنامه های باز رو بستم ، Widget های مشکوک رو بستم ، حتی iStat Menu رو هم غیر فعال کردم. سیستم رو در Safeboot بالا آوردم ، اما هیچ تاثیری نداشت!
یکمی هم در Forum های خارجی جستجو کردم و به گفته برخی از اونها SMC رو ریست کردم! اما باز هم مشکل حل نشد.
@اپل ایران : این کاری که شما میگید چی رو ریست میکنه و آیا این ریست کردن ضررش بیشتر از مشکل فعلی من نیست ؟

با تشکر از شما (ایلیا و اپل ایران)
نماد کاربر
eysun

پستتوسط Appleiran Support » 15 آوریل 2010, 12:33

سلام دوست من این یه حالتی که به اون PVRAM میگن اینکارو انجام بدین مشکلتون حل می شه
Appleiran Support

پستتوسط eysun » 15 آوریل 2010, 12:43

این کار رو هم انجام دادم تاثیری نداشت! البته بعد از بالا اومدن سیستم عامل سوالی برای ست کردن مجدد تنظیمات از من نپرسید!
نماد کاربر
eysun

پستتوسط Appleiran Support » 15 آوریل 2010, 14:12

مطمئنن هیچ سوالی نمی پرسه اما هر چقدر که نگه دارین کلید ها رو دستگاه قبل از بالا اومدن ریستارت می شه ، بذارید ۲ دفعه این کار انجام بشه
Appleiran Support

پستتوسط Ilia » 15 آوریل 2010, 15:34

eysum جان،

متشکر از جواب دقیقت. از قرار مشکل از همان WDsmartware است.
به این صفحه نگاه کن. کسی دقیقا این مورد را میگوید. بگفتهٔ او با پاک کردن این برنامه، مشکل sleep کامپیوترش حل شده است:
http://discussions.info.apple.com/threa ... tstart=225

اما اول سعی کن بجای اینکه دستی این برنامه را پاک کنی، بگرد ببین راه درست آن‌اینستال کردنش چیست.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط eysun » 15 آوریل 2010, 15:53

مرسی ایلیا
من برنامه Western Digital رو به روشی که روی سایت خودشون گفته بودن Uninstall کردم! منتها این پروسه ای که گفتم بعد از Uninstall همچنان وجود داره!
راهنمایی خوبی کرده در اون لینک منتها من نمیتونم اون فایلها ی plist رو که گفته پیدا کنم!
استفاده از Spotlight و Search هم نتیجه ای نداد! به نظرت چطوری میتونم پیداشون کنم؟
حالا به فرض هم اگر پیدا شد !‌پاک کردن اونها صدمه احتمالی جدی ای که در پی نخواهد داشت؟
نماد کاربر
eysun

پستتوسط Ilia » 15 آوریل 2010, 16:10

Search_SystemFiles_Snap.png

نه صدمه‌ای نمیزنه. به شرطی که با چیزهای دیگه رو به هم نریزی.

اپل مخصوصا محتویات سیستم رو از جواب جستجوی اسپات‌لایت حذف کرده تا هم مردم رو گیج نکنه و هم سیستم رو از انگولک‌های بیمورد حفظ کنه.

اگر به عکس الحاقی من نگاه کنی میبینی که چطور باید جستجو کنی تا فایلهای سیستم از جمله اینی که دنبالش هستی را پیدا کنی.

بعد از اینکه صفحهٔ Search را آوردی، یکبار بزن روی آن + و System Files و از گزینهٔ بعدی‌ای که پیدا خواهد شد، include را اتنخاب کن. در قسمت Search گزینهٔ File Name را انتخاب کن و آن بالا اسم فایل را تایپ کن.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط eysun » 15 آوریل 2010, 16:31

مرسی از راهنماییت ایلیا
فایلها رو پیدا کردم و حتی هر چیزی که اون اسم رو داشت و مربوط میشد رو هم پاک کردم یک بار هم سیستم را ری استارت کردم اما همچنان مشکل به قوت خودش باقیه ....
نماد کاربر
eysun

پستتوسط Ilia » 15 آوریل 2010, 16:42

برو به Activity Monitor و در قسمت بالای آن All Processes را انتخاب کن و ببین هنوز هم اون آنجا هست یا نه.

اگر نبود شاید بد نباشد که آن موقع پارامتر رم را zap کنی یعنی همان restart و بعد فشار دادن و نگه داشتن Apple + option + p + r تا وقتی که دوبار صدای دنگ روشن شدن کامپیوتر را بشنوی. اگر هم که بود یعنی درست پاک نشده و باید هنوز دنبالش بگردی.

اما احتمالا از اول درست uninstall نکردی. ممکن است آن اینستالری که با هارد وسترن دیجیتالت آمده، خودش هم میتوانست درست پاکش کند.

بهر حال، مطمئنم که اگر صبر داشته باشی، مشکلت را حل میکنی. چیز قامضی بنظر نمی‌آید که باشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط eysun » 15 آوریل 2010, 16:52

اون کار رو هم کردم ، نشد که نشد ، همچنان در پی مشکلم...
نماد کاربر
eysun

پستتوسط eysun » 15 آوریل 2010, 17:51

ایلیا جان خبر خوب اینکه MBP ما بالاخره خوابید!
اما نکته جالب اینجاست که زمانی که طول میکشد به Sleep برود از زمانی که برایش تنظیم میکنم ۲ ۳ دقیقه بیشتر طول میکشد! ( مستقیما دستور Sleep دادم و دیدم که به سرعت وارد Sleep mode میشود و از سرعت سیستم مطمئن شدم!)
نمیدونم این مساله نرمال هست و همه گیر یا هنوز هم مشکلی وجود داره و من بی خبرم!
نماد کاربر
eysun

پستتوسط Ilia » 15 آوریل 2010, 17:55

زنده باد!

دیگه خیلی سخت نگیر! :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

بعدی