انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

محبوبترین و منفورترین Mac و Apple OS ت

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

محبوبترین و منفورترین Mac و Apple OS ت

پستتوسط amirazizi » 20 سپتامبر 2009, 02:32

شاید این سوال برای خیلی از اعضا که اخیرا الوده apple شدن خیلی عادلانه نباشه ولی برای خیلی ها هم می تونه به شدت Nostalgic و خاطره انگیز باشه .

برای خود من

محبوبترین ها

OS 8.6 Classic نرم , سریع , روان و واقعا بی نقص به معنا واقعی

9600 فکر کنم 9600 از بهترین ها باشه زمانی که ادم با window 98 و Pentium 133 کار می کرد می فهمید 9600 یعنی نعمت اسمانی.

منفورترین ها

OS 9.2.2 چون خیلی کند و سنگین بود
G4 400 چون موس خیلی بدی داشت , مادربردش هم خیلی عجیب و سریع سوخت .

محبوب و منفور شما کدوم ها بودند ؟
amirazizi

پست‌ها : 482

پاسخ: محبوبترین و منفورترین Mac و Ap

پستتوسط Behnam » 20 سپتامبر 2009, 06:38

من مک را با OS 8.6 شروع کردم! یادش به خیر. از کُندی OS 9 چیزی یادم نمیاد. OS 9.2 بخاطر تغییراتی که در سیستم دادند تا در درون OS 10 کار کند کمی کُند شده بود. ولی هنوز هم از OS 10 سریعتر است!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط amirazizi » 20 سپتامبر 2009, 14:09

دقیقا سنگینی ۹.۲.۲ از برکت وجود classic support تو OSX بود که نه خودش راحت کار می کرد نه تو OSX خوب جواب می داد . ;-(
amirazizi

پستتوسط Ilia » 20 سپتامبر 2009, 16:23

اولین مکی که من خریدم با سیستم هفت آمد. اما در آن زمان که من شروع کردم به استفاده از مک، هنوز مکهایی با سیستم ۶ هم بود.

راستش مثل خیلی از چیزهای نوستالژیک، معمولا خوبیهای این قبیل چیزها خوب یادمان می‌آید اما اشکالاتشان به مرور زمان کمرنگ میشود. درست مثل آبگوشت مادربزرگمان که الان هی یادش به خیر برایش میگوییم، اما دیگر از نفخش چیزی یادمان نمانده!‌ :-)

من راستش هیچ افسوس سیستم‌های قبل از 10.4 را نمیخورم. کاملا موافقم که تا قبل از تایگر، سیستم ده کلا آمادهٔ کار حرفه‌ای نبود. اما سیستم کلاسیک مک هم دیگر فاتحه‌اش خوانده بود، چون ویندوز تمام نکات قوتش را کپی کرده بود و از خیلی از جهات داشت بر آن برتری میگرفت.

من هنوز یادم است که در کلاسیک، روزی چند بار سیستم crash میکرد و مجبور بودیم ریستارتش کنیم یا چطور یک ارور ساده کل سیستم را مختل میکرد. دایم بایست defrag میکردیمش و روزی یکبار نورتون را راه می‌انداختیم و هر بار کلی ایراد در شاخهٔ B کذایی پیدا میکرد و غیره و غیره. من هنوز با برفیش کار نکرده‌ام اما تا اینجای کار Leopard برای من بهترین بوده.  

منهم یکی از این G4های Yikes کذایی داشتم (و هنوز در انباری خانه دارمش). واقعا بدترین مکی بود که اپل به ما انداخت. نه میشد درست آپگریدش کرد نه میشد دورش انداخت. ماوسش هم را هنوز دست نخورده نگه داشتمش. مطمئنم که یک روز بعنوان یکی از احمقانه‌ترین طراحی‌ها در موزه‌ها نمایشش خواهند داد. شاید آن روز بتوانم پول آن G4 را از فروش این ماوس در بیاورم. هم جلو و عقبش معلوم نبود، هم دستت را پر نمیکرد. یک نمونهٔ کامل عملکرد فدای فرم.
پیوست‌ها
PuckMouse.png
PuckMouse.png (65.75 KiB) - بازدید 3323 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط amirazizi » 20 سپتامبر 2009, 17:21

با حس نوستالژی که گفتی ادم مشکلات رو یادش می ره موافقم . البته باید بگه ۹۶۰۰ و ۸.۶ ما عالی کار می کرد و جدا بی نقص بود.

البته تردیدی نیست که از نظر من هم بهترین OS همین OSX Leopard و با هیچ چیزی عوضش نمی کنم .

پس در مورد G4 400 و اون موس کذایی شما هم با من همدردی , واقعا چیز بی ربط و مسخره بود.

انگار برای طراحیش از بشقاب پرنده الهام گرفته بودن و برای کارکردن باهاش هم ادم فضایی ها رو .
amirazizi

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان