انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سوال در مورد دانلود snow leopard

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

سوال در مورد دانلود snow leopard

پستتوسط sib881 » 02 سپتامبر 2009, 00:07

با عرض سلام و خسته نباشید به همه بچه های فروم.
می خواستم بدونم اگه من این دی وی دی های آپلود شده snow leopard رو دانلود کنم مشکلی برای نصبش نداره .( مثل کرک یا serial number یا هر چیز دیگه ای)؟
اندکی صبر سحر نزدیک است ...اللهم عجل لولیک الفرج...

Macbook Pro \ 2.4 Ghz Core2Duo(Penryn) \ 2GB DDR3 Memory \ 250GB HDD
Mac OS X »Lion Ver 10.7.1
نماد کاربر
sib881

پست‌ها : 30

پستتوسط amirazizi » 02 سپتامبر 2009, 01:57

سیستم عامل های apple نه سریال دارند نه Crack
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط sib881 » 02 سپتامبر 2009, 02:03

ایول. ممنون بابت راهنماییتون
اندکی صبر سحر نزدیک است ...اللهم عجل لولیک الفرج...

Macbook Pro \ 2.4 Ghz Core2Duo(Penryn) \ 2GB DDR3 Memory \ 250GB HDD
Mac OS X »Lion Ver 10.7.1
نماد کاربر
sib881

پست‌ها : 30

پستتوسط Pooria Azimi » 02 سپتامبر 2009, 03:10

نمی‌دونم شما چی‌رو می‌خواید دانلود کنید، اما اگر فایلی که دانلود می‌کنید dmg هستش، فقط و فقط یک فایل dmg اصلی که حجمش ۶.۲ گیگه (تقریباً) رو با استفاده از disk utility و بعد زدن burn روی دی‌وی‌دی دولایه‌ای رایت کنید. فایلهای توضیح و ... رو کاری نداشته باشید. اونها مهم نیستن. فقط همون dmg که مثل iso هستش رو باید رایت کنید.

مثل من اشتباه نکنید که با Toast‌ فایل dmg رو بریزید ( بشکلی که روی دی‌وی‌دی هم همون dmg هست). همین الآن ۲ تا دی‌وی‌دی ( ۵ هزار تومن!‌ تا جایی که می‌دونم قیمت دی‌وی‌دی ۹ در خارج از ایران حول‌و‌حوش ۱ تا ۱.۵ دلاره، ولی در ایران ۲.۵ دلاره ...) از دست دادم به‌خاطر همین اشتباه و حالا باید تا فردا برای نصب پلنگ برفی صبر کنم چون دی‌وی‌دی دولایه‌ای دیگه ای ندارم و باید یکی بخرم!

البته باید ببخشید چون این‌جا خیلی نباید راجع به مسائل غیرقانونی صحبت کرد، اما برای این‌که کس دیگری از دوستان اشتباه منو نکنه و الکی وقت و دی‌وی‌دی‌شو از دست نده، بهتر دیدم این تجربه رو در میون بذارم!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط goldingname » 02 سپتامبر 2009, 04:10

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
نمی‌دونم شما چی‌رو می‌خواید دانلود کنید، اما اگر فایلی که دانلود می‌کنید dmg هستش، فقط و فقط یک فایل dmg اصلی که حجمش ۶.۲ گیگه (تقریباً) رو با استفاده از disk utility و بعد زدن burn روی دی‌وی‌دی دولایه‌ای رایت کنید. فایلهای توضیح و ... رو کاری نداشته باشید. اونها مهم نیستن. فقط همون dmg که مثل iso هستش رو باید رایت کنید.

مثل من اشتباه نکنید که با Toast‌ فایل dmg رو بریزید ( بشکلی که روی دی‌وی‌دی هم همون dmg هست). همین الآن ۲ تا دی‌وی‌دی ( ۵ هزار تومن!‌ تا جایی که می‌دونم قیمت دی‌وی‌دی ۹ در خارج از ایران حول‌و‌حوش ۱ تا ۱.۵ دلاره، ولی در ایران ۲.۵ دلاره ...) از دست دادم به‌خاطر همین اشتباه و حالا باید تا فردا برای نصب پلنگ برفی صبر کنم چون دی‌وی‌دی دولایه‌ای دیگه ای ندارم و باید یکی بخرم!

البته باید ببخشید چون این‌جا خیلی نباید راجع به مسائل غیرقانونی صحبت کرد، اما برای این‌که کس دیگری از دوستان اشتباه منو نکنه و الکی وقت و دی‌وی‌دی‌شو از دست نده، بهتر دیدم این تجربه رو در میون بذارم!

چرا این کار را کردی؟
یک پارتیشن ۷ گیگی روی یک هارد اکسترنالی چیزی (حتی فلش) جدا میکردی بعد با Disk Utility فایل DMG را روش Write میکردی. بعد با اون کامپیوتر را Boot میکردی!
تصویر
تصویر
تصویر
نماد کاربر
goldingname

پست‌ها : 122

پستتوسط Pooria Azimi » 02 سپتامبر 2009, 04:21

من الآن یک هارد اکسترنال ۱ ترابایتی دارم که ۶۰۰ گیگش پره. روی اون می‌تونم این کار رو بکنم؟ چون من نسخه‌ای که دو هفتهٔ قبلش به developer ـها داده شده بود رو دانلود کردم ( وقتی مشخص شد که نسخهٔ نهایی همون 10A432 ـه ) و در یادداشت همراهش همچین چیزی اومده:
[left]A. Install Snow Leopard using hard disk partitions:
Requirements:
Three hard disk partitions internal or external (you could use 2 but 3 recommended)

Hard disk partitions setup:
Partition 1 - download Snow Leopard disk image here
Partition 2 - restore disk image onto this partition
Partition 3 - partition to install Snow Leopard on 
(Partition 3 is optional, you can install onto Partition 1 if you only have 2 partitions)

Procedure:
1. Boot off partition 1, using Disk Utility, restore the Snow Leopard DVD Disk Image onto partition 2

2. Boot off partition 2 and install Snow Leopard onto partition 3
OR if you only have 2 partitions:
2. Boot off partition 2 and install Snow Leopard onto partition 1

Note: Use System Preferences : Startup Disk to pick startup volume
[/left]

در چندین سایت مختلف خوندم ( هر چند خیلی دقیق یادم نمی‌آد ) که باید هارد اکسترنال رو فرمت کرد و به فرمت مک او اس ده جورنال در آورد که در اون صورت ۶۰۰ گیگ اطلاعاتم از بین می‌ره ...
و اگر باز هم اشتباه نکنم یادمه دیروز در یک فورومی مطلبی خوندم راجع به این‌که «چرا نمی‌شه از روی فلش اسنولپرد رو نصب کرد؟؟» و چون متأسفانه فلش‌کارت بیشتر از ۴ گیگ ندارم نشد خودم امتحان کنم...

هر چند الآن که گفتید به این فکر افتادم که چقدر کار اشتباهی کرده‌م ! می‌تونستم روی هارد خود مک‌بوک‌پروم یه پارتیشن جدید بسازم !!
ممنون. الآن برم ببینم چی می‌شه! خراب هم شد مهم نیست چون اطلاعات خاضی ندارم که از دست بدم! :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 02 سپتامبر 2009, 05:22

فوق‌العاه بود... فقط ۳ کلیک برای نصب سیستم عامل جدید!!! یک پارتیشن دیگه سختم و محتویات فایل نصب (dmg) رو روی اون منتقل کردم و از روی اون نصب کردم. نیاز به کار اضافه‌ای هم نبود.

ولی جیزهٔ جدید افتضاحه. :-(
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط damon_021 » 02 سپتامبر 2009, 13:32

برای فونت جیزه این فایلو که آپلود کردم توی system/Library/Fonts بریز !

فونت جیزه لئوپاردو هم خودشو و هم bold رو برات تو یه فایل زیپ آپلود کردم !!!
پیوست‌ها
font.zip
(103.26 KiB) دانلود 255 بار
iMac 2.5 i5 Sandy Bridge
8GB 1333Mhz RAM
500GB HDD + 128GB SSD
10.7.3

پست‌ها : 118

پستتوسط Pooria Azimi » 02 سپتامبر 2009, 17:06

ممنون
نماد کاربر
Pooria Azimi