انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پرسش‌های یک تازه وارد در مورد مک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: چند تا سئوال کوچک از یک اپلی تازه وارد

پستتوسط sa3er » 16 ژانویه 2011, 12:52

-اقا ای تقویم جلیلی رفت تو منو بار. منو بارم پر شد ! چه طوری بفرستمش رو داشبورد ؟
-یعنی بابیلون کند میکنه ؟ خوب الان بابیلون رو پاک کنم ؟ اون برنامه شما با کلیک موس وسط کار میکنه ؟ فارسی به انگلیسی بر عکسش معقوله ؟
نماد کاربر
sa3er
Banned

پست‌ها : 123

پستتوسط sa3er » 16 ژانویه 2011, 12:54

در مورد اکسپوز هم اگ فقط یه روش بگید که لوگو/آیکون برنامه رو نشون بده زیرش یا بالاش وقتی همه پنجره ها اکسپوز هستن اونوقت سریع میتونم بفهمم مثلا فایرفاکس کدومه و نیاز نیست پنجره ها رو که شبیه هم هستن بخونم و آب مروارید بگیرم. راهی برای این کار هست ؟
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط sa3er » 16 ژانویه 2011, 13:11

این تقویم جلالی هم فکر کنم واسه پلنگ عادی ساخته شده چون تو گت اینفو میرم بر خلاف داکیومنت برنامه چیزی برای زیان نیست تا تیک بزنم فارسه بشه (زیان سیستم من انگلیسی است)
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط sa3er » 16 ژانویه 2011, 13:22

چراغ فایندر بیخودی برای چی همیشه روشنه ؟ با این فرمان میشه خاموشش کرد ؟
defaults write com.apple.Finder QuitMenuItem 1
killall Finder
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط AliGhz » 16 ژانویه 2011, 15:16

جدیت و تلاش شما برای فهمیدن مک را تحسین می‌کنم.

در مورد اکسپوز، واقعیتش من از وقتی که هایپرداک را نصب کرده‌ام، نیازی به آن ندارم. لطفا این تاپیک را ببینید و نصب‌اش کنید؛ مطمئنم بهره‌وری کار شما را به نحو چشمگیری افزایش می‌دهد.
viewtopic.php?f=3&t=2219&hilit=hyperdock

فایندر در واقع پی و شالوده محیط دسکتاپ مک است و خانه که بی شالوده و پی نمی‌شود. بنابراین فایندر باید همیشه فعال باشد.

در مورد دستمال، اگر کتابچه راهنمای همراه مک‌تان را خوانده باشید، نوشته است که برای تمیز کردن مک، آن را شات‌داون کنید و همه اتصالات آن را جدا کنید و با دستمالی که فقط با آب مرطوب شده، آن را تمیز کنید. دستمال همراه مک، برای تمیز کردن مانیتور است. با دست خیس هم هرگز ترک‌پد یا بخش‌های دیگرش را لمس نکنید؛ مک ضد آب نیست و در مورد ورود آب به پورت‌ها هم هشدار داده و اگر تا الان به این خاطر اتفاقی برایش نیفتاده، تضمینی نیست که بعد از این هم نیفتد. من برای تمیز کردن مانیتور، حدود نصف این دستمال را زیر شیر کم‌فشار آب مرطوب می‌کنم و می‌چلانمش، و وقتی با قسمت مرطوب آن نمایشگر را تمیز کردم، با قسمت خشک‌اش، رطوبت باقی‌مانده را خشک می‌کنم. البته معمولا قبلش با یک blower گرد و خاک و پرزها را می‌زدایم. اینجا را ببینید:
viewtopic.php?f=17&t=2459#p24254

برای تمیز کردن بدنه و کی‌برد هم علاوه بر بلوئر در صورت لزوم، یک دستمال نرم (مخصوص عینک یا لنز) را مرطوب می‌کنم و روی دستگاه می‌کشم و مواظبم که آب داخل پورت‌ها نفوذ نکند، و با دستمال خشک دیگری از همان نوع، پاکش می‌کنم.

در جایی خوانده بودم که برای تمیز کردن ترک‌پد از اثرات چربی، مخوصا گوشه‌هایش را، گوش‌پاک‌کن را توصیه کرده بود.

لطفا با مک‌تان خوش‌رفتار باشید و مواظبش باشید، یک کاری نکنید باز هم بگوییم حیف آن مک! :joy:
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط sa3er » 16 ژانویه 2011, 16:06

اوکی حواسم هست. این سوالات مونده رو دستم:
-خوب این فاندر اگر باید همیشه باز باشه پس ترفندی هست چراغ زیرش رو خاموش کرد ؟ بیخودی برق واسه چی روشن باشه ؟
-الان یوتیوب رو باز کردم ویدیو هاش رو دیدم نمیدونم چرا به نظرم صحنه آهسته مانند اومد. انگار فریم بر ثانیه اش کمبود یا همچین چیزی و تصاویر روان نبودن. آیا این مربوط به پدر کشتگی اپل و آدوب میشه ؟ یا من کار خلافی کردم ؟
-یکی بهم گفت بابیلون یه گیگ رم رو میبلعه منم ترسیدم گفتم بهتره پاکش کنم با اینکه زندگی رو برام آسون تر میکنه. آیا ایشون اشاره درستی کردن یا با اغراق توضیح دادن ؟ (الان تو اکتیویتی مانیتور فقط یه چیز به نام بابیلون اکتیویشن هست که شش مگ رو بلعیده نه یک گیگ)
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط AliGhz » 16 ژانویه 2011, 16:26

sa3er نوشته است:[نمایش]
-خوب این فاندر اگر باید همیشه باز باشه پس ترفندی هست چراغ زیرش رو خاموش کرد ؟ بیخودی برق واسه چی روشن باشه ؟

مستمع صاحب‌سخن را بر سر ذوق آورد!

گاهی وقت‌ها نه سوال‌های خوب می‌پرسی نه سوالت رو خوب می‌پرسی. وقتی وقت نمی‌ذاری برای یاد گرفتنِ اساسیِ مک، نتیجه‌اش همین حرفاس!

من واقعا در حیرتم شما چطور 3.000.000 تومان وجه رایج مملکت را پای خرید دستگاهی آخرین مدل خرج کرده‌ای اما برای یاد گرفتنش وقت و هزینه صرف نمی‌کنی؟ [البته الان هم داری وقت می‌ذاری اما چون وقتت رو درست صرف نمی‌کنی، چند برابر وقت می‌ذاری و کمتر یاد می‌گیری و در واقع هدرش می‌دی.]

در مرحله اول هم که روی این دستگاه زیبای قدرتمندِ گران‌قیمت، ویندوز کرک‌شده‌ی تقریبا مجانی سوار کرده بودی!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط sa3er » 16 ژانویه 2011, 16:49

ای بابا من که دارم زور میزنم دیگه چی کار کنم. کمرم هم درد گرفته . خواهشا برید سراغ اصل مطلب و اینقدر حاشیه سازی نکنید. جای دوری نمیره ...
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط Ilia » 16 ژانویه 2011, 17:29

برای یوتوب، اول برو به سایت Adobe و برنامهٔ پاک کردن Flash Player را بگیر و فلش را پاکش کن. آدرس این است:
http://kb2.adobe.com/cps/865/cpsid_8655 ... t,os=m10.6,
یا لینک مستقیم داونلود آن (اگر برایت کار کند):
http://fpdownload.macromedia.com/get/fl ... er_osx.dmg

بعد نسخهٔ بتای 10.2 فلش را از این آدرس بگیر و نصب کن درست میشود:
http://labs.adobe.com/technologies/flashplayer10/

آن فایندر را هم ندید بگیر. اگر خواستی میتوانی مثل من کل داک را Auto hide کنی و اصلا نبینیش.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط sa3er » 16 ژانویه 2011, 18:01

اوکی. این بابیلون رو هم بگین مشکلی نداره خیالم راحت بشه
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط sa3er » 16 ژانویه 2011, 19:16

راستی چرا فایروال خاموش بود ؟ من حواسم جمع هست ولی فایروال و آنتی ویروس لازم نیست ؟
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط AliGhz » 16 ژانویه 2011, 19:31

راستی چرا فایروال خاموش بود ؟ من حواسم جمع هست ولی فایروال و آنتی ویروس لازم نیست ؟

آن کادر جست‌وجو که آن بالاست، برای همین مواقع است که اگر بحثی قبلا شده، تکرار نشود. مثلا یکی از تاپیک‌ها در مورد فایروال:
viewtopic.php?f=3&t=1832&hilit=%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%84

ویروس هم ایضا، کلی در موردش در ایرماگ پست هست.

اگر آنها را خواندید و سوالاتتان برطرف نشد، سوال دقیق خود را در تاپیک مرتبط مطرح کنید.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط sa3er » 16 ژانویه 2011, 19:45

اوکی بازم بابیلون رو نگفتین ها...
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط AliGhz » 16 ژانویه 2011, 19:49

اوکی بازم بابیلون رو نگفتین ها...

AliGhz نوشته است:[نمایش]

آن کادر جست‌وجو که آن بالاست، برای همین مواقع است که اگر بحثی قبلا شده، تکرار نشود.
مثلا یکی از تاپیک‌ها در مورد فایروال:
viewtopic.php?f=3&t=1832&hilit=%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%84

ویروس هم ایضا، کلی در موردش در ایرماگ پست هست.

اگر آنها را خواندید و سوالاتتان برطرف نشد، سوال دقیق خود را در تاپیک مرتبط مطرح کنید.

viewtopic.php?f=3&t=1763&hilit=babylon
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Ilia » 16 ژانویه 2011, 21:08

خیلی جالب است که این دوستمان sa3er یکی در میان، ما را با مداومتش در یادگیری مک و نخواندن دقیق جواب‌ها، به تحسین و از کوره در رفتن می‌اندازد! :-)

راستش من که دارم در مورد ایشان بتدریج تجدید نظر میکنم. همت ایشان قابل تحسین است. فقط کاش طوری سوالاتشان را مطرح میکردند که دوستان را از کوره در نبرند. توجه کنید که ایشان یکشبه هم دارند یک سیستم عامل جدید را یاد میگیرند و هم استفادهٔ صحیح از یک فوروم را.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 31 مهمان