انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پرسش درباره نصب یا ارتقای سیستم عامل مک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: ارتقا از tiger 10.4 به leopard 10.5

پستتوسط javadkh65 » 04 مارس 2011, 15:32

سلام آریا جان

باید اول لوپرد رو دانلود کنی یا بخریش، اگر ایران هستی که باید نسخه کپی رو پیدا کنی، بعدش هم بگذاری توی درایو و دکمه C رو نگه داری و بعدش هم از روی DVD نصب کنی، در ضمن میتونی آپگرید کنی که فایلها و تنظیماتت رو هم از دست ندی. سیستمت برای ارتقا مناسبه و سرعتت با لوپرد خوب خواهد بود. اگر توضیحات اضافه تر لازمه بگو تا بنویسیم.
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط aria2011 » 04 مارس 2011, 21:07

ممنون از راهنماییتون
اگه ممکنه آدرسی که میتونم فایل آبگرید رو ازش بگیرم رو برام بزار که دانلودش کنم
و آدرس دانلود leopard که اگه بخوام از دی وی دی نصب کنم
ممنون
aria2011

پست‌ها : 4

پستتوسط Pooria Azimi » 04 مارس 2011, 21:42

همون‌جور که در قوانین انجمن آمده (ucp.php?mode=terms)، ایرماگ به کپی‌رایت نرم‌افزاری اپل و بقیهٔ شرکت‌ها احترام می‌گذاره، و برای همین، امکان قرار دادن لینک دانلود لپرد در این تاپیک وجود نداره (چون لپرد یک آپدیت سیستم‌عامل نیست، و سیستم‌عاملی متفاوت از تایگره، و اگر لپرد رو بخواهید باید جداگانه بخریدش)؛ البته کاربران اگر خواستند می‌تونن لینک دانلودش رو براتون با پیام خصوصی بفرستند. :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

نصب دوباره ی سیستم عامل با سی دی‌های شرکت

پستتوسط khatami » 13 ژوئن 2011, 10:36

♡♡♡ درود ♡♡♡ امکانش هست که برای نصب دوباره‌ی برنامه ی ایندیزاین مجبور شوم که سیستم عامل را دوباره نصب کنم. شرکتی که در شهر پونا است مبلغ قابل توجهی را برای این کار درخواست می کند. می خواهم بدانم آیا این کار آسانی است و یا باید حتماً‌توسط متخصص انجام شود؟؟؟؟ در ضمن نمیدونم چرا چند وقت است که صورت ظاهری انجمن به این صورت
Screen shot 2011-06-13 at 11.32.20 AM.png

درآمده و مثل سابق نیست!
☯☯☯☯☯
God and love are identical
Meher Baba0MacBook Pro 15" )
iPhones 7 & 5s,
https://www.facebook.com/mohsen.khatami
http://T.me/oshofarsi
https://t.me/words_Mohsen_Khatami
نماد کاربر
khatami

پست‌ها : 312

Re: نصب دوباره ی سیستم عامل با سی دی‌های شرکت

پستتوسط ehs.ehsan » 13 ژوئن 2011, 11:52

khatami نوشته است:[نمایش]
♡♡♡ درود ♡♡♡ امکانش هست که برای نصب دوباره‌ی برنامه ی ایندیزاین مجبور شوم که سیستم عامل را دوباره نصب کنم. شرکتی که در شهر پونا است مبلغ قابل توجهی را برای این کار درخواست می کند. می خواهم بدانم آیا این کار آسانی است و یا باید حتماً‌توسط متخصص انجام شود؟؟؟؟ در ضمن نمیدونم چرا چند وقت است که صورت ظاهری انجمن به این صورت
Screen shot 2011-06-13 at 11.32.20 AM.png

درآمده و مثل سابق نیست!
☯☯☯☯☯

سلام. من با وجود اینکه کاربر تازه مک هستم اینکار را انجام داده‌ام و تجربه خاصی نمی‌خواهد. اگر نیاز به فرمت کردن درایو دارید (البته اگر پارتیشن جداگانه دارید) دی وی دی را داخل درایو بگذارید و سیستم را ریست کنید و حتما قبل از بالا آمدن option را نگه دارید. مراحل کار ساده است فقط هنگام انتخاب پارتیشن از منوی utility می‌توانید پارتیشن را فرمت کنید یا در آن تغییرات ایجاد کنید. این کار را با دقت انجام دهید. پس از انتخاب پارتیشن برای نصب بقیه‌ی کارها طبق روال طبیعی پیش خواهد رفت و شما دیگر کار پرمخاطره‌ای نخواهید داشت. موفق باشید .
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط Pooria Azimi » 13 ژوئن 2011, 12:05

حتماً حواستون باشه که از تمام اطلاعاتتون پشتیبانی داشته باشید (چه قصد فرمت کردن دارید یا نه) - در هر حال امکان آسیب رسیدن به پارتیشنتون وجود داره.

در مورد مشکل ایندیزاین هم یک پیام خصوصی براتون فرستادم، شاید اصلاً نیاز به نصب دوبارۀ سیستم عامل نداشته باشید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط khatami » 13 ژوئن 2011, 12:12

سپاس فراوان پوریا جان
☯ راستش به فکر شما بودم ولی حیفم میاد وقت عزیز شما را بیشتر از این ها بگیرم..... حالا که شما هم با ایندیزاین کار می کنی من سعی می کنم کمترین وقت شما را بگیرم که بیشترین بازده را خواهد داشت برای کار بنده..... منظر دریافت پیام خصوصی هستم...... ♡♡♡ شادکام و تندرست باشی
God and love are identical
Meher Baba0MacBook Pro 15" )
iPhones 7 & 5s,
https://www.facebook.com/mohsen.khatami
http://T.me/oshofarsi
https://t.me/words_Mohsen_Khatami
نماد کاربر
khatami

پست‌ها : 312

درخواست کمک :میخوام رو mac pro مک نصب کنم

پستتوسط ncpu » 07 اکتبر 2011, 13:57

با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده یه تازه وارد به دنیای مکینتاش هستم و مشکلی واسم پیش اومده :
یه لب تاپ mac pro اومده دستم ولی بجای mac os روش Ubuntu نصبه
میخوام دوباره mac os روش نصب کنم
اگه واستون مقدوره بنده رو راهنمایی کنید.

در ضمن اگه جای بدی پست زدم عذر می خوام
ncpu

پست‌ها : 1

Re: پرسش درباره نصب یا ارتقای سیستم عامل مک

پستتوسط ehs.ehsan » 07 اکتبر 2011, 15:25

جای خوبی پست زدی دوست عزیز.اولین کاری که میکنی اینه که ببینی اصلا روی این سیستم مک نصب هست یا نه. به هر حال شاید نصب باشه اما بطور پیشفرض با ubuntu بیاد بالا. برای اینکار موقع روشن کردن سیستم کلید option رو نگه دار، اگر سیستم عامل دیگه ای نصب باشه میتونی انتخابش کنی. در غیر اینصورت اینکار رو انجام بده.
اول یه dvd نصب مک پیدا کن.(تو مغازه هایی که نرم افزار مجانی میفروشن معمولا هست!) نسخه snow leopard که 10.6 هم بهش میگن، یا Lion که 10.7 هست. زمانی که dvd رو تو دستگاه میزاری موقع بالا اومدن کلید option رو نگه دار ومراحل نصب رو طی کن. چیز عجیب و غیر معمولی نداره. فقط اگر خواستی درایو رو فرمت کنی از منوهای بالای صفحه توی منوی utility گزینه erase disk رو انتخاب کن و بقیه مراحل رو ساده و کاملا طبق روال هست.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

نصب سیستم 10.6.4

پستتوسط mehdi304 » 04 فوریه 2012, 11:54

با سلام
مدتی هست که سرعت سیستمم پایین اومده . خواستم سیستم عامل دوباره نصب کنم . از روی سی دی همراه کامپیوترم .
بعداز ریست کردن دکمه c را گرفتم وسیستم از روی سی دی بالا اومد . وبعد از پرسیدن اطلاعات شخصی وکانکت شدن به apple ID
سیستم بالا اومد وکلیه نرم افزارها از جمله فتوشاپ و فری هندو... پاک شده بود مثل روز اول که هنوز نصب نشده بودند. اطلاعات دسکتاپ پاک
شده بود. ولی اطلاعات هارد باقی مونده بود. اما وقتی ریست کردم بازم سرعت خیلی پایین بود و حدود ۱۰ دقیقه طول میکشه تا سیستم بالا بیاد.
لطفا اگه دوستان میتونند کمک کنند.
در ضمن مشخصات سیستمم imac - 4 gb ram - cpu 3.2 intel corei 3 میباشد.
خودم فکر میکنم سیستم عامل نصب نشده یه جورایی مثل repair یا یه چیزی شبیه اونه .
mehdi304

پست‌ها : 16

پستتوسط Ilia » 04 فوریه 2012, 19:10

اگر میخواهی که همهٔ اطلاعات کامپیوترت کاملا پاک بشود، یکبار دیگر نصبش کن ولی اینبار بعد از اینکه از CD راه افتاد، قبل از اینکه نصب شروع بشود، از آن منوهای بالا Disk Utility را راه بینداز و کل هاردت را فرمت کن. فقط حواست باشد که با این کار همهٔ فایل‌هایت پاک میشود. بعد وقتی دیسک یوتیلیتی را خاموش کردی، بر خواهی گشت به نصب سیستم که میتوانی آن را ادامه بدهی.

حواست باشد که بعد از نصب سیستم تا مدتی سیستمت مشغول و کند خواهد شد که طبیعیست. یک چیز دیگر هم این است که اگر دادن اپل آی‌دی موجب آوردن بعضی چیزها از سرور اپل بشود، این میتواند که لود شدن را مخصوصا با اینترنت ایران کند کند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط mehdi304 » 05 فوریه 2012, 09:47

سلام .
ایلیای عزیز . ممنون از راهنماییت .
این کندی سرعت که فرمودید طبیعیه . توی لود شدنه یا کارکردن با نرم افزارها؟\
وتا چه زمانی باید تحملش کنم ؟
mehdi304

پست‌ها : 16

پستتوسط Ilia » 05 فوریه 2012, 10:09

این مشغولیت سیستم بعد از نصب نباید بیشتر از چند ساعت طول بکشد. اگر بیشتر طول بکشد طبیعی نیست.

اگر برای معطلی برای اینترنت شک داری، آن را هم موقع نصب کلا خاموش کن. در این حالت اصلا نباید معطلی‌ای داشته باشی و نباید سیستمت اصلا کند بشود. برای نصب اسنولپرد مجبور نیستی که آنموقع که آی‌دی اپل را میپرسد درست کنی یا واردش کنی. میتوانی این کار را به بعد موکول کنی.

اگر کامپیوترت بنظرت هنوز زیادی کند است، فکر کنم بد فکری نیست که کلا یکبار بصورت یک پارتیشن هاردت را فرمت و یکپارچه کنی و دوباره یک سیستم جدید نصب کنی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط mani_34 » 03 مه 2012, 08:57

ایلیا ی عزیز ... دوستان ... من الان بشدت سیستمم کمد شده و چون از موشن و فاینال کات استفاده می کنم برایم دردسر ساز شده راههای مختلفی را امتحان کردم اما اینکه ظاهرا سیستم عامل من هم ۶۴ بیت شده البته من اسنو لیوپارد رو با اپ دیت ۱۰.۶.۸ نصب دارم و تصمیم دارم از ابتدا کل هارد رو فرمت کنم و برگردم به ۱۰۶.۰ حال اگر این کار و بکنم سیستمم ۳۲ بیت خواهد بود یا ۶۴ بیت؟ آیا زمان نصب گزینه ای هست که انتخاب کنیم؟ و اینکه پس از نصب روی کدام آپ دیت سیستم رو آپ کنم که سرعت خوبی داشته باشم برای کار هام؟

Model Name: iMac
Model Identifier: iMac10,1
Processor Name: Intel Core 2 Duo
Processor Speed: 3.06 GHz
Number Of Processors: 1
Total Number Of Cores: 2
L2 Cache: 3 MB
Memory: 4 GB
Bus Speed: 1.07 GHz
mani_34

پست‌ها : 61