انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

درخواست پسورد؟!

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

درخواست پسورد؟!

پستتوسط ParsiKade » 08 مه 2009, 23:12

سلام،
من در قسمت تنظیمات گزینه ای که مربوط هست به درخواست پسورد بعد از خروج از حالت اسکریت سیور را تیک زدم ... ولی کار نمیکنه! یعنی وقتی روی اسکرین سیور هستم و ماوس را تکون میدم یک راست به محیط دسکتاپ میره.

البته من از هکینتاش استفاده میکنم - و نکته دیگه اینکه قبلا از یک Patch دیگه هکینتاش استفاده میکردم و مشکلی نداشتم واسه این کار ولی توی این یکی که جدیدا نصب کردم این مشکل را دارم!

اگه میشه کمک کنید یا بگید کلا کاری هست که مثل ویندوز لاک کنم مک را؟ که برای مدتی که از سیستم استفاده نمی کنم و روشن هست کسی نتونه از سیستم استفاده کنه؟
چون تنها راهی که من دیدم log out کردن هست که در این صورت برنامه ها را می بنده و از اینترنت هم میاد بیرون!
نماد کاربر
ParsiKade

پست‌ها : 26

پاسخ: درخواست پسورد؟!

پستتوسط Ilia » 08 مه 2009, 23:27

متاسفانه ما در سایتمان کمک فنی در مورد هکینتاش نمیتوانیم بکنیم. اما دوستان میتوانند مستقیما به شما ایمیل بزنند.

در بارهٔ قفل کردن، یک کلک رشتی‌ای که به ذهن من میرسه که یک user دیگر با اختیارات محدود درست کنی و اگر خواستی به اون یکی سوئیچ کن و برگرد.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط ParsiKade » 09 مه 2009, 00:45

ممنون،
راستی یه چیزی ... میشه کاری کرد که وقتی Log out میکنم برنامه ها بسته نشن و از اینترنت بیرون نیاد؟
چون توی تنظیمات اینترنت دیدم یه چیزی بود در این مورد که وقتی Log out میکنم اینترنت قطع نشه ... واسه برنامه ها نیست؟ که بسته نشن؟
نماد کاربر
ParsiKade

پستتوسط Ilia » 09 مه 2009, 02:14

log out کنی برنامه‌هایت بسته میشوند. user رو عوض کنی نه. تا جایی که من میدونم هم کاریش نمیشه کرد.

برو به بخش Security در System preferences, و گزینهٔ اول رو تیک بزن (Require password to wake this computer from sleep or screen saver) و ببین که کارت راه میفته یا نه.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط ParsiKade » 09 مه 2009, 16:21

اون را که تیک زده بودم ، ولی دیشب گذاشتم آپدیت بشه امروز بعد از ریستارت دیدم مشکل حل شده!!

یک سوال، اینترنت من نیم ساعت یک بار بهم یادآوری می کنه که هنوز آنلاین هستم! اگه Stay connected را بزنم نیم ساعت دیگه باز هشدار میده! و اگه هم پای کامپیوتر نباشم خودش دیسکانکت میشه! میشه بگید چیکارش باید کرد؟

در ضمن یه مشکل دیگه هم با فونت فارسی در فایر فاکس دارم ...
این عکس رو ببینید ... فونت فارسی در فایرفاکس با سافاری فرق داره و وقتی کوچیک باشه خوندنش خیلی سخته، نمیشه عوض کرد این فونت را؟

ممنون!
پیوست‌ها
font type.jpg
font type.jpg (34.58 KiB) - بازدید 8722 بار
نماد کاربر
ParsiKade

پستتوسط Behnam » 10 مه 2009, 04:45

آدرس سایت رو بده شاید سر در بیارم قضیه از چه قراره. ضمناً فایرفاکس در گزینه‌هایش امکان این رو می‌ده که قلم رو override کنی. ولی بهرحال آدرس سایت رو بده چون کنجکاو شده‌ام!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط ParsiKade » 10 مه 2009, 15:23

این مربوط به صفحه ی CP سیستم Wordpress هست،‌ ولی اگه خیلی کنجکاو شدید توی wordpress.com یک بلاگ بسازید و ببینید!
البته فقط توی این سایت اینجوری نیست...
آهان یادم اومد: http://mobilestan.net/

در ضمن اگه میشه بگید چجوری میتونم فونت را override کنم؟
نماد کاربر
ParsiKade

پستتوسط sadeghi » 10 مه 2009, 15:32

سلام
حالا که صحبت فونت شده من توی سافاری هرکاری می‌کنم که سایت‌های فارسی رو با فونت زر نشون‌بده نمی‌شه. بهنام جان ممکنه راهنمایی بکنی.
ممنون
محسن
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط Behnam » 10 مه 2009, 19:47

خب بخش متن پیام آن سایت با سایز ۱۰ تاهوما صفحه‌بندی شده است. همهٔ سایت با تاهوما صفحه‌بندی شده ولی با سایزهای مختلف. مال پیام‌ها سایز ۱۰ است. این سایز برای چاپ روی کاغذ مناسب است و ریز نیست. سایز ۹ و ۱۰ اندازهٔ چاپ کتابی است. ولی روی مونیتور LCD فشرده‌تر و کوچکتر نمایش داده می‌شود و دیگر زیادی ریز می‌شود. از آنجا که حروف فارسی تاهوما اندازه‌ای هیولایی دارند، این ریزی کمتر به چشم می‌خورد ولی هر قلم دیگری که جایگزین آن شود همانطور می‌شود که در عکس مشاهده می‌شود.
حالا کنجکاوی من از این رو بود که این قلم به خرمشهر سری ایکس۲ شباهت دارد. جیزه نیست چون بولد جیزه به این درشتی نیست. حالا یا تو خودت برای فایرفاکس خرمشهر را دیفالت کرده‌ای که override کند و خبر نداری! و یا Tahomabuster را نصب کرده‌ای که دقیقاً برای این ساخته شده است که به جای تاهوما ظاهر شود. (که همان خرمشهر است ولی خود را تاهوما معرفی می‌کند).
اگر حالت دوم باشد، سفاری هم قاعدتاً باید با همان قلم ظاهر شود مگر اینکه تو در آن واحد هم Tahoma را نصب داشته باشی و هم Tahomabuster را که به دلایل مرموزی فایرفاکس از Tahomabuster استفاده می‌کند و سفاری از Tahoma. بهرحال این ایدهٔ خوبی نیست که هر دو را نصب داشته باشی. اگر این مورد باشد و تو با شکل تاهوما مشکلی نداری بهتر است Tahomabuster را حذف کنی.
من مدتی است با فایرفاکس ور نرفته‌ام ولی یادم هست که در Preferences آن یک tab برای انتخاب قلم برای زبانهای مختلف دارد و یک دکمهٔ advance یا چیزی نظیر آن که اگر کلیک کنی می‌توانی قلم دیفالت را برای زبان‌های مختلف با یا بدون قابلیت override تعیین کنی. (یک option دارد که حالا درست یادم نیست اگر بخواهی، یا اگر نخواهی قلم پیشفرض سایت را override کند آن را تیک می‌کنی).

اما در پاسخ به sadghi، این دقیقاً کاری است که سفاری امکان آن را به تو نمی‌دهد! من کلاً با فلسفهٔ سفاری بیشتر موافقم که اولویت را به انتخاب قلم طراح صفحه می‌دهد و قابلیت override هم به آن نمی‌دهد. این است که می‌توانی زر را در سفاری دیفالت کنی ولی تنها در صورتی به میدان خواهد آمد که صفحهٔ مربوطه قلم پیشفرض نداشته باشد و یا قلم پیشفرض آن در کامپیوتر تو نصب نشده باشد.
اگر منظورت این باشد که صفحات فارسی را با تاهوما تماشا نکنی، کاری را که ParsiKade نباید بکند تو می‌توانی بکنی! تاهوما را از سیستمت حذف کن و در عوض Tahomabuster را نصب. نتیجهٔ کار از جیزهٔ خود سیستم بهتر است.
http://idisk.mac.com/behnam-Public?view=web
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 10 مه 2009, 20:44

ParsiKade جان، اگر سوال دیگه‌ای داشتی سعی کن بجای مطرح کردن اون در ادامه این بحث، اون رو در قسمت خودش مطرح کنی.
این به مفیدتر شدن فوروم ایرماگ خیلی کمک میکنه.

با تشکر

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان