انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فونت فارسی من جدا جدا تایپ می شود.

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پستتوسط Behnam » 17 نوامبر 2008, 01:04

MS Word در هیچ شرایطی، در هیچ نسخه‌ای (تاکنون - و تا آیندهٔ قابل پیش‌بینی) روی مک برای فارسی کار نخواهد کرد. آلترناتیوها در کتاب سی نکته توضیح داده شده‌اند که نزدیک ترین آن به کیفیت Word مایکروسافت همانا OpenOffice است که مجانی هم هست!
اما NeoOffice از نظر شکل و شمایل به نرم‌افزارهای مک بیشتر شباهت دارد. مشکلی که با NeoOffice مطرح شده بود (که آنهم رایگان است) در لوکالیزاسیون فارسی نرم‌افزار پیش می‌آید که آنهم امیدوارم با نسخه‌ای که من آماده کرده‌ام رفع شده باشد. شما که در نروژ سکونت دارید احتمالاً به لوکالیزاسیون فارسی آن نیازی ندارید. ولی اگر دارید، نسخهٔ مرا امتحان کنید که در پست‌های قبلی لینک داده شده است.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط ghobar » 19 نوامبر 2008, 02:45

با سلام وتشکر از راهنمایی تو بهمن عزیز
یک سوال مرا بخود مشغول کرده است که چرا پس هم اکنون من می توانم براحتی برای شما این ای میل را به فارسی بنویسم . در صورتی که این کار با مک انجام می شود، آیا می توانید در این مورد مرا راهنمایی کنید، ایا این برنامه مخصوص مک نیست و یا من در ایتنر نت اتوماتیک از برنامه دیگری استفاده میکنم ؟
sakene norway
daraye adsl
Pc Mac os x verson 10.4.11
Prosessor 2.16 ghz intel core 2 due
ghobar

پست‌ها : 8

پستتوسط Behnam » 19 نوامبر 2008, 03:29

بهمن هم البته خیلی آدم خوبی هست ولی من بهنام هستم!
راستش فکر می‌کنم موضوعات رو قاطی کرده‌ای. اولاً این چیزی که در ایرماگ می‌نویسی ایمیل نیست. ثانیاً برای نوشتن آن از نرم‌افزارهای مایکروسافت استفاده نکرده‌ای. آن را یا در سفاری خود اپل تایپ کرده‌ای یا در دیگر مرورگرهایی که برای مک ساخته شده‌اند. هیچکدام از این مرورگرها روی مک با فارسی مشکلی ندارند. اصلاً مک با فارسی مشکلی ندارد. تنها مشکل مک با نرم‌افزارهای مایکروسافت است. حالا تو توضیح بده که چکار می‌خواهی بکنی تا من هم بهتر بفهمم راه چاره‌ات چیست. ضمناً تو از همان نسخه از سیستم عامل مک استفاده می‌کنی که من می‌کنم پس شرایط تو و من برای فارسی نویسی در مک با کسانی که Mac OS 10.5 دارند کمی فرق می‌کند. اگر بگویی که چکار می‌خواهی بکنی، شاید بتوانم کمکت کنم.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Nine » 19 نوامبر 2008, 13:18

سلام بهنام عزیز
نمی دونم چرا وقتی فایل NeoOffice_Persian_Intel رو اجرا می کنم با این پیغام خطا روبرو می شم؟

تصویر

NeoOffice من نسخه ۲.۲.۴ است
MacBook MB402LL/A- iran-Dialup, OS X 10.5
Nine

پست‌ها : 48

پستتوسط Behnam » 19 نوامبر 2008, 14:38

ببینم تو نسخهٔ ۲۲ مگابایتی رو دانلود کردی؟ شاید اشکال از فایل zip باشه که من توی اون گذاشتم. اگر اینطوره نسخهٔ جدید ۱۴ مگی رو امتحان کن ببین بازم مشکل داره یا نه.
http://idisk.mac.com/behnam-Public?view=web
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Nine » 19 نوامبر 2008, 20:15

همون فایل ۲۲ مگی رو دانلود کردم با اسم و پسوند

NeoOffice_Persian_Intel.dmg

که بعد از مونت شدن یه فایل ۱۳.۳مگی با اسم و پسوند

NeoOffice-2.2.5-Language_Pack_Persian-Intel.pkg

در اون قرار داشت

با توجه به سرعت فوق العاده اینترنت من باز یه مدتی دانلود و تستش طول می کشه

ممنون
MacBook MB402LL/A- iran-Dialup, OS X 10.5
Nine

پست‌ها : 48

پستتوسط ghobar » 20 نوامبر 2008, 00:29

سلام آقا بهنام
اول اجازه می خوام یک مشگل ژنتیکی را برایت بگویم .
من در عنفوان جوانی متوجه شدم که مادر من به همه فریبرز ها میگفت فرامرز ، به همه مسعود ها می گفت سعید ، به همه رحمان ها می گفت رحیم و به همه بهنام ها می گفت بهمن ، راستش امروز شما مرا متوجه کردید که من هم
به ان مرض مشوش گویی دچار شده ام ، از شما بخاطر اشتباهی که کردم معذرت می خواهم.
اما برم سر اصل موضوع و ان اینکه با توضیح کامل و روشنی که شما دادید من تازه فهمیدم کجای کار هستم و بقول خودمان هر گردی گردو نیست و من باید بیشتر در مورد کامپیوتر مطلب بیاموزم .
ممنون از تو عزیز ، شاید بکروزی برسد که منهم بتوانم مثل تو گره از کار عزیزی دیگر بگشایم . روزهایت خوش و شبهایت بی دقدقه.
غبار
sakene norway
daraye adsl
Pc Mac os x verson 10.4.11
Prosessor 2.16 ghz intel core 2 due
ghobar

پست‌ها : 8

قبلی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 19 مهمان