انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

osx & wwdc

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پستتوسط farhadv » 09 ژوئن 2008, 19:22

***خواندن ‍‍پستهای قبلی این عنوان برای درک بهتر متن , موکدا ‍‍پیشنهاد می شود !!!
تیک...تیک...تیک... تیک ... س‍‍پاس خدای را عز و جل ! که بار دیگر . دور سفره "هفت سیب" نشسته ایم ... تیک ... تیک... همه اعضای خانواده معظم "مکینتاشیان کاربر ایرانی" (مهجورترین ولی شریف ترین شاخه از خاندان بزرگ مکینتاشیان) دور هم جمع و با صفا و صمیمیت , چشم در راه آغاز سال نو مکی , به دستهای مبارک شیخنا و سیدنا "استیو عبدلعلی جابز" می باشند...(تقصیر من نیست و ادبیات اون دوره ‍‍پر است از القاب و کلمات غلو آمیز!!!!!!) تیک... تیک...تیک..تیک
" کنجکاوان و حداسان" فامیل به گمانه زنی ‍‍پرداخته اند , از وصلتی نامیمون با خاندانی صرفا ‍‍پرجمعیت , در سال جدید مکی . که خداوند ما را از جمیع بلایا و خونمان را از وسیع الافات دور بدارد !!!! تیک...تیک...تیک...!
جملگی میهمانیم خانه برادر بزرگوارم بهنام (اگر معنی سایت ادمین رو درست فهمیده باشم!) لباس میهمانی ‍‍پوشیده , و آراسته ! که ناگاه ایشان وارد می شوند , لباس کار ‍‍پوشیده و محاسن اصلاح نکرده , با نیم دو جین سوالات در باب تفاوت فلان وسیله و بهمان کار !!! جوابهایی رد و بدل می گردد وایما و اشاره ...و ایشان متوجه میهمانی شده و دستور به جابجایی موضوع می دهند به اتاق تعمیرات ... و لابد هم اکنون زیر دوش هستند جهت آماده گی سال تحویل ...شُر ...شُر ...شُر...!!!
در این جمع هستند کسانی که حاجت مندند از خدای تبارک و تعالی در سال جدید مکی...
لذت یه گاز از سیب مک بوک را نصیبشان کن ! بطعم آلمینیوم !!!
یا بنده حقیر که چشم دارم , چشممان روشن شود به جمال قاموس فارسی در آی فون !!! که اینچنین گمگشته ام در کلمات !!! تیک...تیک...تیک...
خدایا دوستان مفقود گشته مارا (علی رستگار!) به ما بازگردان !!!
خدایا همه "‍‍پی سی اندیشان مک نما" را هدایت بفرما ! به حق این وقت عزیز , تیک ...تیک... اگر قصد ویروس سازی دارند برای ما , نقشه هاشان خراب , و شر به ایشان باز گردان !!!
خدایا سازگاری با فارسی را در دل استیو جابز بینداز !!!! ‍‍پوشش خبری مناسب از لحظه سال تحویل نصیب ما بگردان !!! آمین !
آرزو برای سال جدید بسیار و فرصت اندک است...
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط farhadv در 09 ژوئن 2008, 21:59.
MacBook Pro 2.33GHz Intel Core 2 Duo , OS X 10.6.2 , ADSL+2
نماد کاربر
farhadv

پست‌ها : 81

پستتوسط Ilia » 09 ژوئن 2008, 19:35

دمت گرم فرهاد با این دعای تحویلت! اللهم حول حالنا به احسن الحال!

داستان این مک ورد روی سیستم عامل دور میزنه. اما از قرار اطلاعات رسیده، فروشگاه های مک محموله های قفل شده ای دریافت کرده اند که سفارش شده که تا اعلامش باز نکنند.

در اینکه آیفون جدید باید اعلام بشه تقریبا شکی نیست، اما چی دیگه توشه؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Nine » 09 ژوئن 2008, 21:20

farhadv نوشته است:[نمایش]
در این جمع هستند کسانی که حاجت مندند از خدای تبارک و تعالی در سال جدید مکی...
لذت یه گاز از سیب مک بوک را نصیبشان کن ! بطعم آلمینیوم !!!
آرزو برای سال جدید بسیار و فرصت اندک است...

آقا دستت درد نکنه حسابی ما رو خندوندی
MacBook MB402LL/A- iran-Dialup, OS X 10.5
Nine

پست‌ها : 48

پستتوسط Ilia » 09 ژوئن 2008, 22:12

نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 10 ژوئن 2008, 01:05

دنیای الکترونیک و کامپیوتر عجب دنیایه. تا امروز ظهر هر کی آیفون داشت، پزش کلی می ارزید، از ظهر به اینور حالا دیگه مدلش قدیمی شده. حیف 3G نیست... گرون خریدی... جدیداش رو دیدی؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط farhadv » 10 ژوئن 2008, 02:02

دقیقا... نه تنها در دنیای الکترونیک بلکه سرعت تکنولوژی در دنیا , جهانی نا‍‍پایدار ساخته !!! عمر خوشی ها و نا خوشی ها بسیار کوتاهه !!! شاید زمانی شاهکارهای موسیقی بیست سال تمام در جدولهای ‍‍پرفروشترین ها حضور داشتند (مانند آلبوم نیمه تاریک ماه شاهکار بیاد ماندنی ‍‍پینک فلوید)...ولی شاهکارهای موسیقی امروز خیلی خیلی زود کهنه می شوند...حتی قبل از ریلیز شدن رسمی اون ها !!! ده ماه در جهان امروز زمان زیادیه برای ‍‍پز دادن...!!! ولی خوب مثل هر بازی تموم می شه !!!!
آخر چی شد؟ ما می تونیم دیکشنری انگلیسی به فارسی در آی فون داشته باشیم یا نه؟!!!
MacBook Pro 2.33GHz Intel Core 2 Duo , OS X 10.6.2 , ADSL+2
نماد کاربر
farhadv

پست‌ها : 81

پستتوسط Behnam » 10 ژوئن 2008, 02:37

آیفون به کانادا نیامد نیامد. حالا که میاد بصورت 3G میاد. یازده ژوئیه.
ولی هنوز از فارسی خبری نیست... دیکسیونر که جای خود دارد!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط R_Behnood » 10 ژوئن 2008, 06:02

خوب گویا باز هم برای افرادی که کاری به آیفون ندارند خبر تازه ای نبود.
من منتظر بودم یک سرویس دات مک تغییر بکند، ولی فکر نمیکردم این تغییر فقط متوجه آیفون باشد. خیلی نا امید شدم. فکر کنم سراغ تمدید اشتراکم نرم بهتر هست.
در واقع اسم کنفراس را باید میگذاشتند توسعه دهندگان آیفون!
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط iSam » 11 ژوئن 2008, 00:55

حالا بلوتوث و فیلم برداری و نصب نرم افزار و ... هم روی آیفون کار افتاده ؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Behnam » 11 ژوئن 2008, 03:59

آنطور که برداشت کردم آیفون G3 با WiFi هم کار می‌کند. نصب نرم‌افزار مثل آیتونز فروشگاه خودش را دارد که توسعه دهندگان نرم‌افزارهایشان را برای آیفون در آنجا ارائه می‌کنند. اگر مجانی باشد که هیچ. اگر پولی باشد ۷۰٪ به توسعه دهندگان می‌رسد و ۳۰٪ به اپل... نکنه خیال می کردی که اپل از کنترل محیط خودش دست برمی‌دارد؟!
از بقیهٔ قضایا هم نمی‌دانم.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iSam » 11 ژوئن 2008, 08:54

نه فقط فکر کردم که اپل یکم به فکر کمک به مستمندان افتاده ! :lol:
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Behnam » 11 ژوئن 2008, 15:15

R_Behnood نوشته است:[نمایش]
خوب گویا باز هم برای افرادی که کاری به آیفون ندارند خبر تازه ای نبود.
من منتظر بودم یک سرویس دات مک تغییر بکند، ولی فکر نمیکردم این تغییر فقط متوجه آیفون باشد. خیلی نا امید شدم. فکر کنم سراغ تمدید اشتراکم نرم بهتر هست.
در واقع اسم کنفراس را باید میگذاشتند توسعه دهندگان آیفون!

اتفاقاً بهنود فکر می‌کنم Mobile Me تنها خبری بود که برای غیر آیفونی‌ها هم باید جالب باشد. اپل دارد mac.com و حالا Mobile Me را به یک سرویس کامپیوتری desktop online تبدیل می‌کند. این البته بیشترین مصرفش را با آیفون دارد ولی کلاً بدون آیفون هم چیز مفیدی به نظر می‌رسد.
من مدتهاست حساب دات مکم را معلق کرده‌ام ولی حالا به این فکر افتاده‌ام که شاید آن را دوباره فعال کنم. تو هم شاید بهتر باشد در قطع اشتراک عجله نکنی.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط R_Behnood » 11 ژوئن 2008, 17:07

بهنام جان حق با توست و چیز جالبی بنظر میاد ولی بشرطی که آیفون داشته باشی. حالا بینیم این آیفون جدید نهایتا چقدر در میاد اگر با این کاهش قیمت، قیمت نهاییش قابل قبول باشه شاید بشه تهیه کرد(-:
ولی من فکر میکردم برای دات مک هم کاهش قیمت بعلاوه افزایش قابلیت (مثل پشتیبانی از حداقل یکی از زبانهای وبی) بودم. با این وضعیتی که الان داره فقط برای صفحات استاتیک بدرد میخوره که تازه اونهم با این قیمت زیاد هست (۱۰۰ دلار)
در نظر بگیر که با این پول میتونی همه این سرویسها رو با چیزهای دیگری با کیفیت بیشتر تهیه کنی و تنها ایرادش اینه که بقول اپل یک کلیکی نیست!
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط GK » 11 ژوئن 2008, 17:40

شرکت مخابراتی‌سریال‌تلویزیونی‌موسیقی‌زنگ‌تلفن‌فروش اپل شده است اینروزها تاجری مثل دیگران : به غیر از فروش و چاپیدن مردم فکر و ذکری ندارد.
من یکی دارم یواش یواش آن علاقه و احترامی را که بهش داشتم از دست می‌دهم !!!!
مثابه mobile me جدیدش پیش دیگران، از جی میل گرفته تا ویندوز لایو و... از قرن‌ها پیش مجانی‌ست...
نه سرعتشان از .mac کمتر است و نه عملکردشان. در همین فرانسه ده تا از این فضا و بک آپ های رایگان وجود دارد. Free که درضمن ftp هم دارد، بیشتر از ده جیگا رایگان در اختیارتان می گذارد و من مطمئنم که اگر کل ایرماگ را ببریم روش، سرعتش بالاتر خواهد آمد.
لا اله .... تف بر شیطان، دارم واقعا عصبانی می شوم از دست این ... :lol: :lol:
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ilia » 11 ژوئن 2008, 21:31

ای بابا شماها چقدر همه عصبانی شدید! :-)

اشکال کار اونجاست که بیشتر ما به چیزی بجز مدلهای جدید مک و سیستم عاملش چندان یا علاقه نداریم یا شامل حالمون نمیشه.
من که خودم رو آماده کرده بودم که داستان این مک ورد کمابیش همین باشه. برای همین هم سرخورده نشدم.
هر چی باشه، اپل هم تنها یک شرکته که برای سود کردن درست شده، مثل بقیه شرکتهای تجاری و سود کردن هم تا وقتی تبدیل به کلاهبرداری نشده چیز بدی نیست.

اتفاقا من برعکس خیلی ها فکر میکنم اپل داره کمی زود بزود سیستم عامل جدید برای فروش ارائه میکنه.
از الان صحبتش رو میکنند که سیستم لئوپارد سفید (برفی) رو سال دیگه بفروشند. یعنی دوباره صد و خورده ای برای آپدیت!

اما خودمونیم انگار دیگه داره اسم گربه ها تموم میشه. یواش یواش باید برند سراغ پرنده ها!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 31 مهمان