انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ارایه نسخه ۱۰.۵.۳

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: ارای

پستتوسط Behnam » 31 مه 2008, 19:45

بعد از نصب که بعید میدونم. شاید همون اشکال نشناختن احتیاجات کامپیوترت قبل از نصب تکرار بشه که اون هم بعید می‌دونم. نه منظورم این بود که اگر کار نصب update در میانهٔ کار متوقف بشه (برق بره، پریز رو بکشی و یا کامپیوتر رو خاموش کنی) معمولاً دیگه کامپیوتر کار نخواهد کرد و باید با یک درایو خارجی و DVD نصب و کلی مکافات دوباره اونو به هوش بیاری. حالا که بعد از خاموش کردن و روشن کردن توانسته‌ای در ایرماگ پیام بدهی یعنی اینکه updater اصلاً هیچی رو شروع نکرده بود و هنوز مشغول بررسی اوضاع بود. اینه که نه، نگران نباش. Combo باید کارش رو بتونه بکنه. ولی اگر شروع کرد، وسط کار کامپیوتر رو خاموش نکن.
حالا شاید هم من دارم از کیسهٔ خلیفه می‌بخشم و اگر امکان گرفتن backup داری اینکار رو قبل از نصب بکن. ولی من شخصاً آنقدرها نگران نمی‌شم. من به اپل و سیستم‌های حفاظتی قبل از نصب اون اعتماد دارم.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط javadkh65 » 01 ژوئن 2008, 12:31

من هم آپدیت کومبو رو گرفتم و متاسفانه موقع نصب وسط کار برق رفت!! (توی دانشکده پزشکی - بیمارستان امام!!!!!!!) و مجبور شدم پاوربوکم رو با باطری روشن کنم و روشن شد ولی 10 دقیقه طول کشید!! بعد دوباره آپدیت کردم و OK شد!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط GK » 04 ژوئن 2008, 17:01

از این در و آن در :
- دیروز اپل اولین بتای نسخه ۱۰.۵.۴ را ارسال کرد
- گویا نسخه آینده osx 10.6 نیز پشت پرده مشغول پیشرفت است و شاید در wwdc چند روز آینده اشاره ای به آن شده و اولین بتای آن (حتما گرون !!!) در اختیار طراحان و برنامه پردازان قرار گیرد.
چیزی که مسلم است اینکه این یکی دیگر با سیستم ppc سازگار نخواهد بود
شرط چقدر که این نسخه روی خط است و اسمش «شیر» (Lion) ؟؟؟ :lol: :lol:

پی‌نوشت
آه ! اصلا یادم رفت برای چی آمده بودم روی این پست :
صاحبان مک های دستی، مک بوک . پاوربوک، اگر با این برزرسانی ۱۰.۵.۳ مشکل و دردسر دارند، باطری را درآورده و عملیات را انجام دهند، کامپیوتر را خاموش و روشن کنند و بعد باطری را سر جاش...
گویا که غالب مشکلات این بروزرسانی بابت باطری هاست
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط mehraan » 08 ژوئن 2008, 00:29

GK نوشته است:[نمایش]
- گویا نسخه آینده osx 10.6 نیز پشت پرده مشغول پیشرفت است و شاید در wwdc چند روز آینده اشاره ای به آن شده و اولین بتای آن (حتما گرون !!!) در اختیار طراحان و برنامه پردازان قرار گیرد.
چیزی که مسلم است اینکه این یکی دیگر با سیستم ppc سازگار نخواهد بود
شرط چقدر که این نسخه روی خط است و اسمش «شیر» (Lion) ؟؟؟ :lol: :lol:

سلام
فکر کنم شرط نبندین به نفعتون باشه!! مثل اینکه قراره نسخه‌ی جدید اسمش Snow Leopard باشه. اینجور که می‌گن هیچ امکان عمده‌ی جدیدی قرار نیست به لئوپارد اضافه کنه و فقط قراره روی امنیت و پایداری سیستم کار بشه. در ضمن این نسخه انگار فقط برای پردازنده‌های ۶۴ بیتی اینتل منتشر می‌شه.

اینم دو تا منبع:
http://www.osnews.com/story/19826
http://arstechnica.com/journals/apple.ars/2008/06/04/mac-os-x-10-6-code-named-snow-leopard-may-be-pure-cocoa
سیب از میوه‌های بهشتی است!
White MacBook MB066LL/B, 4GB Ram, Mac OS X 10.5.6/Windows XP Pro SP3, 10mbps Cable
نماد کاربر
mehraan

پست‌ها : 13

پستتوسط GK » 08 ژوئن 2008, 00:42

سلام
این نسخه‌ی snow leopard که اینروزها همه جا صحبتش هست، چیزی نیست. فقط «پیش‌غذا» است !!!!
کاری را که می خواهد بکند، از مدت‌ها پیش همین برنامه کوچک رایگان انجام میدهد:
http://monolingual.sourceforge.net/
منظور من از شیر و خط چیز دیگری بود :lol: :lol:
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

قبلی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان