انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

لئوپارد دیگه خاموش نمیشه، چه کنم

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

لئوپارد دیگه خاموش نمیشه، چه کنم

پستتوسط رضاافشار » 28 مارس 2008, 19:51

من الآن حدود یک هفته ست که بعد از نصب آپدیت ایمنی که تقریبا با Airport آپدیت اومدند (تقریبا یک هفته پیش) دیگه نمیتونم مکبوک پرو رو خاموش کنم.(fährt net mehr runter)یعنی بعد از اعمال دستور Shut down تمام پنجره ها بسته میشن، بعد صفحه آبی رنگ می آد و بعد پنجره login دوباره می آد. معمولا بعد از نصب آپدیتهای که احتیاج به رستارت سیستم داشتند در لئوپارد به این ترتیب عمل میشد. اما حالا چون باید این security update در پشت صحنه نصب بشه دیگه فقط تا اون مرحله میره و دیگه دم loginمیمونه، و فقط میتونم دوباره به حالت قبل برگردم و خبری از نصب آپدیت یا ریستارت دیگه نیست.
sleep هم دیگه اصلا کار نمی کنه.
از طریق ترمینال سعی کردم،
sudo -s, بعد restart,...
میشه اما آپدیتها نصب نمیشن.

به این دلیل یک باردیگه ۱۰.۵ رو از نو نصب کردم(Archiv&Install)،پس ازاون تابعد از نصب Combo 10.5.2 همه چیز مثل قدیم خوب کار میکرد و رستارت و اینستال هم کار میکرد.
فقط این مشکل دوباره بعد از نصب این آپدیت
http://www.apple.com/support/downloads/ ... opard.html
میآد.
آیا کسی پیشنهادی داره؟
ممنون میشم.
رضاافشار

پست‌ها : 96

پاسخ: لئوپارد دیگه خاموش نمیشه، چ

پستتوسط Ilia » 28 مارس 2008, 20:01

من اگر جای شما بودم زنگ میزدم به ساپورت اپل.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط GK » 28 مارس 2008, 20:15

و یا این دو سه پیشنهاد :
- خاموش / روشن کردن با دگمه های فشرده alt + Pomme + P+ R و تا سومین بوق
- خاموش / روشن ساختن پنج ثانیه بدون سیم برق، بدون باطری، بدون هیچ دستگاه دیگر چون تلفن و چاپگر و غیره...
- امیدوارم راه بیفتاد، و گر نه یکبار دیگر نصب تمیز بکنید، بدون archive & install ، و مهمتر از همه بروزرسانی ها رو «دستی» از روی سایت اپل انجام ندید بلکه مستقیم با منو و آیکون سیب اپل بالا دست چپ

پ.ن
با اینfährt net mehr runter پیامتان ، من تقریبا مطمئنم که آن بروزرسانی امنیتی بد از آب در آمده و سیستم هنوز هم در تلاش نصب آن است. برای همین نمی تواند خاموش شود... و مشکل کار اینجاست که یک سیستم امنیتی را نمی ش.د به این آسانی uninstall کرد.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط رضاافشار » 28 مارس 2008, 23:05

رضاافشار

Re: پاسخ: لئوپارد دیگه خاموش نمیشه

پستتوسط GK » 29 مارس 2008, 14:37

رضاافشار نوشته است:[نمایش]
http://www.youtube.com/watch?v=FkZWHFfCtpE

سلام
ویدیو شما نشون میده که یکی از «آپدیت» های اساسی (امنیتی) درست عمل نشده و نیمه تمام مانده است. پس سیستم در هر خاموش/ روشنی می گردد تا آنرا پایان دهد. uninstall کردن یک آپدیت ناتمام و بد انجام شده اینقدر سخت است که به گمانم باید از خیرش بگذرید
- اگر دگمه on/off کامپیوتر شما (همان دست راست روی ویدیو) در اولین روشن ساختن مک کار می کند، پس مشکل شما «سافت» است. شکی نیست. و این مشکل نه با archive & install و نه با backup تایم ماشین حل نخواهد شد.
یک نصب تازه و کامل می خواهد با partition های جدید !! چرا که آن پارتیشن کوچک ۲۰۰ مگابایتی ناپیدا برای efi باید پاک شود
اگر خدای ناکرده دگمه on/off شما مشکل دارد و در اولین روشن سازی مک خوب عمل نمی کند، باید بروید سراغ گارانتی و تکنیسین های اپل
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پاسخ: Re: پاسخ: لئوپارد دیگه خاموش

پستتوسط Behnam » 29 مارس 2008, 16:01

ای بابا رضا جان تسلیت مرا بپذیر!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پاسخ: Re: پاسخ: لئوپارد دیگه خاموش

پستتوسط رضاافشار » 29 مارس 2008, 16:44

من تونستم بلاخره ریستارتش کنم، طوری که آپدیدتهای جدید نصب بشن. اما نه با OS X بلکه با کمک برنامه کوچکی به نام .
Cocktail
دراین برنامه بعد از تمیز کردن User Caches خواست که مک ریستارت کنه وبلاخره توسط این برنامه از پنجره login گذشتم و به مرحله نصب آپدیدها رسید و با موفقیت نصب کرد.
البته الان همیشه بعد از نصب هر آپدیتی که احتیاج به ریستارت داره فقط از این طریق میشه و باز هم از طریق OS X نمیشه.

فکر کنم باید با این روش سر کنم تا بلاخره شاید ۱۰.۵.۳ بیاد و مشکل شاید برطرف بشه!!
رضاافشار

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان